Přejít na obsah


Fotka

Co je to za ptáka?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
85 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:42

... "logy kratsi deseti slov neuznavam a mazu" ...

Díky za tip, asi to použiju.


Je to horší než kdyby si jenom našli keš a nikam nic nelogovali?

Pokud v tobě cache zanechá tak "silný dojem", že nemáš co napsat, tak nic nepiš, ale opravdu nic! Pokud se ti něco nelíbilo, tak taky nevidím důvod, proč to nenapsat. Vzhledem k současnému překešování by to mohlo mnohým pomoc se rozhodnout, kam jít, protože "trapná drive-in" může někoho odradit a někoho naopak nalákat. Navíc pokud tam je problém, může se ho autor pokusit řešit (několik keší už bylo o kus posunuto, protože se okolí změnilo ve veřejně WC). Pokud se ti místo líbilo, tak proč to nenapsat. Když jediné, co z cache máš jsou body, tak proč autorovi nenapsat aspoň "Díky za bod", ale když v tobě cache fakt nic nezanechala, tak proč se zdržovat nějakým logováním?
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:19

Poslala jsem e-mail Čížkovi a doufám, že mi na můj mail odpoví. Uvedla jsem, že jsem tu založila vlákno na vyventilování svého problému s jeho logem, tak doufám, že napíše své důvody i sem.

Chtěl bych se plésti, ale myslím, že se zde nevyjádří. Člověk, který do logu nenapíše ani: " stálo to za ho*no" tak tu s námi asi diskutovat nebude. Je hezky, beru děti a jedeme lovit pod Zbraslav. Tak zatímmmmmm. Čížku vylez :)))))))

  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2006 - 21:30

Poslala jsem e-mail Čížkovi a doufám, že mi na můj mail odpoví. Uvedla jsem, že jsem tu založila vlákno na vyventilování svého problému s jeho logem, tak doufám, že napíše své důvody i sem.





diky za pekny pocteni o sve osobe.ted si o me myslite buhvi co nejsem,ze? no tak dobre od pristi nalezene cache se polepsim,slibuju.... vsechny me dosud nalezene cache jsou poctive nalezene cache,to mi verte. na toto vlakno jsem se dostal az dnes,takze se omlouvam,jestli nekomu vadi me strohe logy.

to ivet:ale ja jsem zadnej mail od tebe nedostal,tak mi ho kdyztak zkus poslat jeste jednou.dik cizinsky@email.cz
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:20

No já si zase všimnul jinýho ptáka. Zaregistroval se na GC.COM 24.4.2006. od 24.4. do 26.4. pobral 5xTB a 1xGeocoin a všude napsal stejný LOG: "Az se pokocham, umistim jinde...". Zatím se ještě asi dostatečně nepokochal, protože to má stále u sebe. Nick - Geo-pirát. o:-(((
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:27

slozity.
Muzem byt radi, ze udela aspon neco, bohuzel znam kohosi, kdo se neloguje ani do logbooku, ani na web. Cache hleda a moje presvedcovani ze kdyz uz nic tak logem dava majiteli cache aspon na vedomi, ze cache existuje je v poradku nebylo vubec platne. Pry si muze hledat jak se mu zachce a cache je pry je to problem majitele a ne jeho.

A s přibývajícím počtem mountfildích i jiných gps bude hůř. Časem budeme možná rádi, když někdo, kdo je chodí pro legraci rozkopávat, nenavštíví tu naši. To je důsledek nadměrné propagace v médiiích i jinde. Tak to chodí v mnoha oblastech. Inflace snižuje kvalitu.
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 22:36

Mila Ivet, neodpustim si jeste jeden prispevek. az budes hodne zoufala, vzdycky si jeste muzes nejaky pekny log, jak je na tve cache pekne, napsat sama :]. Ne, to nema byt spatny vtip, jen jsem se pri necem podobnem chte nechte pred chvili pristihl. Byl jsem po DNF zkontrolovat Kraluv stolec, a bylo tam dnes tak pekne, ze jsem se neubranil a rozbasnil se sam sobe do listingu :]. Ale presto si nepripadam jako tichy blazen, souvisi to s tim, co uz jsem naznacil - log nepovazuji za zpravu jen pro autora cache, ale jako vzkaz pro vsechny, ktere ted nebo nekdy v budoucnu muze dana cache zajimat... :] (A mimochodem, jestli jako blazen fakt pusobim, radeji mi to nekdo reknete :]. Zvlast u tehle cache si obcas pripadam az hloupe, ze jsem tam asi casteji nez ostatni cacheri :] ...)

Ne neboj, blazen nejsi, to se projevuje ouplně jinak :)) Blazen začneš bejt, až když si začneš myslet, že všichni kolem tebe se zbláznili a ty jedinej jsi normální :))

  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2006 - 21:42

Mila Ivet, neodpustim si jeste jeden prispevek. az budes hodne zoufala, vzdycky si jeste muzes nejaky pekny log, jak je na tve cache pekne, napsat sama :]. Ne, to nema byt spatny vtip, jen jsem se pri necem podobnem chte nechte pred chvili pristihl. Byl jsem po DNF zkontrolovat Kraluv stolec, a bylo tam dnes tak pekne, ze jsem se neubranil a rozbasnil se sam sobe do listingu :]. Ale presto si nepripadam jako tichy blazen, souvisi to s tim, co uz jsem naznacil - log nepovazuji za zpravu jen pro autora cache, ale jako vzkaz pro vsechny, ktere ted nebo nekdy v budoucnu muze dana cache zajimat... :] (A mimochodem, jestli jako blazen fakt pusobim, radeji mi to nekdo reknete :]. Zvlast u tehle cache si obcas pripadam az hloupe, ze jsem tam asi casteji nez ostatni cacheri :] ...)

Ach, ubohý bubáčku, jak je člověku líto, když se mrkne na Lesní knihovničku, a vidí, že sis vlastně všechny logy musel napsat sám... :o( Jinak jsem rád, že se vagónek rozjel. Upřímně přeju, abys byl s vlastními logy u vlastních keší alespoň v menšině. :o)
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:36

Chtěl bych se plésti, ale myslím, že se zde nevyjádří. Člověk, který do logu nenapíše ani: " stálo to za ho*no" tak tu s námi asi diskutovat nebude.

Co by ne? Já taky nejradši píšu do logu svoje standardní haiku:
12:30 - TFTC - TNLN
a vyjadřuju se a diskutuju.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:28

[quote]
[/quote]
No já si zase všimnul jinýho ptáka. Zaregistroval se na GC.COM 24.4.2006. od 24.4. do 26.4. pobral 5xTB a 1xGeocoin a všude napsal stejný LOG: "Az se pokocham, umistim jinde...". Zatím se ještě asi dostatečně nepokochal, protože to má stále u sebe. Nick - Geo-pirát. o:-(((
[/quote]
Tak od mého předchozího příspěvku neuplynulo ani pár vteřin a je to tady.
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:28

[quote]
[/quote]
No já si zase všimnul jinýho ptáka. Zaregistroval se na GC.COM 24.4.2006. od 24.4. do 26.4. pobral 5xTB a 1xGeocoin a všude napsal stejný LOG: "Az se pokocham, umistim jinde...". Zatím se ještě asi dostatečně nepokochal, protože to má stále u sebe. Nick - Geo-pirát. o:-(((
[/quote]
To by nám tak ještě chybělo, aby se začali objevovat "sběratelé" TB a coinů. Pak už by následovala sdělení typu: "Dnes jsem našel 300. keš, mám jich už plnou garáž!"
Co se týče logu, u micro na frekventovaném místě se asi moc rozepisovat nebudu, ale když je keš na nějakém klidném místě v přírodě, tak pár řádků rád napíši.
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 16:29

A s přibývajícím počtem mountfildích i jiných gps bude hůř. Časem budeme možná rádi, když někdo, kdo je chodí pro legraci rozkopávat, nenavštíví tu naši. To je důsledek nadměrné propagace v médiiích i jinde. Tak to chodí v mnoha oblastech. Inflace snižuje kvalitu.


No pak je řešení dělat si jen cache pro Premium Member. Není to zase tak velká částka, ale na druhé straně to té většině těch debilů, co by chtěli cache ničit, nebude stát za to. Doufám.....
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 17:04

Mno, já jsem mnoholetým trvalým bušemím do klávesnice PC skoro přestal umět psát tužkou na papír. Jsem si toho vědom a snažím se logovat (fyzicky u keše) čitelně, věcně a stručně (včetně hodiny nálezu!). No a pak v klidu domova vymejšlím formulace a slovosled logů, abych na NETu nebyl za debila. Takřka vždy přidám nějaké to foto a poděkování považuji za samozřejmost. Jinak mně osobně dost štve, že pokud bych chtěl něco více více vědět o nálezci(-cích) většinou nenajdu na GC.COM téměř žádnou informaci - quick wiev, account atd... Možná, že je to tím, že se používá angličtina - já s ní zápasím neustále, nicméně se snažím, než NĚCO na NETu udělám, zeptám se. Tak asi Tak!
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 17:29

Jen tak me napadlo... nejde jen o jesitnost autorskou, jde vlastne i o spoluvytvareni listingu cache. Dobry log muze byt zaroven sveho druhu 'recenze' na cache, podle niz si mohou dalsi potencionalni hledaci udelat o cache predstavu. (Toto se bezne deje s knizkami nebo s filmy, webu, kde vice ci mene renomovani kritici hodnoti treba ty filmy a smecka verejnosti se k tomu pak pridava ve forech, je nespocet.) Z listingu cache s nekolika dobrymi logy se stane neco mezi verejnym forem a dobre zpracovanou souhrnnou studii na tema "Ta a ta cache tam a tam plus pripadne tipy na vylet v dane oblasti". Vetsinou je prijemne, kdyz z popisu a logu muzu poznat, ze cache se nachazi na romantickem kopecku obklopenem hlubokymi sumicimi lesy, kde kazdy druhy navstevnik najde boruvky, pod tim je tiche jezero v krovich stinnych kde ale neni radno se koupat, protoze kazdeho tretiho cachera tam za nohu chytil vodnik, ze se tam da jit pesky nebo priletet balonem, ale s kolem bych se otravoval, ze hospodsky ze vsi pet kilometru na zapad je nelida a netoci miru... to je uz moc dlouhe, ze... tedy kdyz si udelam predstavu a vim ze na tuhle cache nevyrazim, kdyz mam zrovna naladu projit se po zaplivane periferii kolem rezavejici a zarustajici fabriky a vystourat v tom vsem roztomilou krabicku z diry rozbityho betonu mostniho pilire, kam se podepisu a zas pujdu. A samozrejme naopak. (Z ortofotomap clovek prece jen nevycte vse. :]) / Samozrejme ze jindy je zas lepsi o cache nic moc nevedet. Ale jak pozoruju, to se docela pohlida samo, cache s nadechem zahadna zrejme vetsinou oslovi hledace takovym zpusobem, ze celkem prirozene pak napisou do logu jen par nejednoznacnych narazek a tajemstvi se nepokazi. ...
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 18:18

"logy kratsi deseti slov neuznavam a mazu"

Tak tímhle kritériem naštěstí projdu, moje "12:30 - TFTC - TNLN" má akorát 10 slov :-)

Pokud se ti něco nelíbilo, tak taky nevidím důvod, proč to nenapsat. Navíc pokud tam je problém, může se ho autor pokusit řešit.


Na většině keší ale žádný podstatný problém není, nanejvýš technické závady typu prasklé dno schránky, ale to už většinou nahlásil někdo z předchozích hledačů.

Pokud se ti místo líbilo, tak proč to nenapsat.

Já souhlasím s tím že je lepší něco napsat pokud vím co, ale mrzí mě když příliš stručný log bere autor jako osobní urážku, nezájem a nezdvořilost, protože tak to nemuselo být míněno.

když v tobě cache fakt nic nezanechala,

Nemusí nic zanechávat, naopak může ubrat, třeba stres nebo podkožní tuk :-) Prostě jsem měl kam jít/běžet/jet na kole, aniž bych si připadal jako cvok kterej běhá bezcílně dokolečka; dostal jsem se na místo, kam by mě jinak nenapadlo se podívat; zahrál si na hledání pokladu a vůbec na chvíli vypadl ze všedního koloběhu života v rozvinuté konzumní společnosti.

tak proč se zdržovat nějakým logováním?

Jednak aby autor věděl, že ve 12:30 keš byla v pořádku, jednak třeba ten kdo tam přišel ve 12:45 je zvědavej jestli viděl odcházet mudlu nebo kolegu, a jednak abych měl na seznamu keší zatrženo že už jsem tam byl.

  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2006 - 22:25

diky za pekny pocteni o sve osobe.ted si o me myslite buhvi co nejsem,ze? no tak dobre od pristi nalezene cache se polepsim,slibuju.... vsechny me dosud nalezene cache jsou poctive nalezene cache,to mi verte. na toto vlakno jsem se dostal az dnes,takze se omlouvam,jestli nekomu vadi me strohe logy.

to ivet:ale ja jsem zadnej mail od tebe nedostal,tak mi ho kdyztak zkus poslat jeste jednou.dik cizinsky@email.cz

Hmmmm.......Tak to jsi tedy překvapil. Toto tedy oceňuji, že jsi se ozval !!! A dokonce je vidět, že nebudeš ani takový introvert za kterého jsem tě považoval a to psaní taky nevypadá, že by bylo problém. Takže vzhůru do kešování a logování.

  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2006 - 23:54

Ach, ubohý bubáčku, jak je člověku líto, když se mrkne na Lesní knihovničku, a vidí, že sis vlastně všechny logy musel napsat sám... :o( Jinak jsem rád, že se vagónek rozjel. Upřímně přeju, abys byl s vlastními logy u vlastních keší alespoň v menšině. :o)

No neni to lehky, kdyz se clovek jednou za ctvrt roku zajde podivat jak se kesce dari, jestli nezmokla a tak, a mezitim tam nikdo nebyl, tak je to dalsi autorsky log v rade :]
Nastesti jsou ve Znojme i kesky, kam obcas nekdo zajde, tam to mam se svymi logy vs. cizimi tak pul na pul :] GCQN9J Zeby industrial tahl vice nez priroda? nebo predstava ze je to vlastne porad blizko do mesta cachery tak uchlacholila? :]
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2006 - 17:15

Přiznám se, že do tištěných logů také moc nepíšu. Nikdo by to po mě nepřečetl, zvlášť když píšu na jeden lístek tupou tužkou na koleně. Papírový log-book osobně beru hlavně jako identifikaci - našel jsem, datum, čas, GPS, in/out. Něco jiného je potom web. Tam se rozepíšu rád a takřka bez výjimky přidám fotky.

Geocaching nemá žádná závazná pravidla (naštěstí!). Pokud někomu vyhovuje, že se nechce rozepisovat, nenuťme ho do toho.

  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2006 - 22:57

Jen tak mimochodem, neco me tak napadlo a tak jsem si z hlavy a pameti spocital, jak se vyviji stav cacherstva na Znojemsku. Sleduju ho jednoduse podle Found logu caches svych i jinych v okoli, (zatim) vetsinu novych lovcu jsem znal ci poznal osobne, s nekolika jsem prohodil nejaky ten mail... / takze velmi zhruba (a bez zaruky) vypadaji pocty alespon minimalne aktivnich cacheru ve Znojme a okoli takto - od pruniku GC do zemi ceskych do leta 2005 : 0 , nic. Leto 05: +2. Podzim-zima 05/06: +2. Jaro 06: + 5! / To je narust, co? Jestli to muzeme nazvat trendem a je to podobne vsude (nejspis ano) ... tak to bude asi dost zajimava sezona... tesit se ci obavat? :]]
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2006 - 10:07

Geocaching nemá žádná závazná pravidla (naštěstí!). Pokud někomu vyhovuje, že se nechce rozepisovat, nenuťme ho do toho.


No, pak tu mame jeste opacny pripad logovani... chce se mi rict, ze 100x radeji vidim strucny log bez podekovani, nez tohle, anebo tohle... Nastesti si aspon svoji "in" naladu nevybiji na kesich - doufam.
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2006 - 23:28

Jen tak mimochodem, neco me tak napadlo a tak jsem si z hlavy a pameti spocital, jak se vyviji stav cacherstva na Znojemsku. Sleduju ho jednoduse podle Found logu caches svych i jinych v okoli, (zatim) vetsinu novych lovcu jsem znal ci poznal osobne, s nekolika jsem prohodil nejaky ten mail... / takze velmi zhruba (a bez zaruky) vypadaji pocty alespon minimalne aktivnich cacheru ve Znojme a okoli takto - od pruniku GC do zemi ceskych do leta 2005 : 0 , nic. Leto 05: +2. Podzim-zima 05/06: +2. Jaro 06: + 5! / To je narust, co? Jestli to muzeme nazvat trendem a je to podobne vsude (nejspis ano) ... tak to bude asi dost zajimava sezona... tesit se ci obavat? :]]

Mám obavy, že oboje. Přinese to nové dobré cachery, ale asi taky ztráty na TB. o:-((
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama