Přejít na obsah


Fotka

Málo tradičních keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#21 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 16:02

To se nedá říct jednoznačně. V přírodě mám radši tradičky, ve městě cokoliv, ale radši mysterku s nějakou myšlenkou, než tradičku na nesmyslném místě založenou proto, že místa smyslná jsou obsazená a autor ještě nemá tradičku.
  • 0

#22 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 16:06

honny napsal/a:
Při publikaci nějaké unknown obvykle proběhne sborové "další zkurvená mystera". Takže tak.

// Tím spíš, je-li to nějakej nesmysl.

:D brnooooo :D a to jeste muzeme bejt rádi ze nejsme pardubky :D
  • 0
Užívej života...

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 16:30

Když se podívám po světě, tak jsoou místa, kde jsou jen stovky tradiček a sem tam multi. Pak jsou i místa, kde mají jen mysterky nebo virtuálky. Pak je to jeden duch na druhém. My si alespoň můžeme vybrat :-)
  • 0

#24 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 16:38

Tak to já rád všechno. Když chci rychlovku, dám tradičku. Ale rád mám multiny na pěkném místě, nebo nápadité mysterky. Nelíbí se mi naopak většina městských. Ty lovím, jen když jdu náhodou kolem... Poslední dobou nemusím Earthky. Nemají krabičku a nebaví mě googlit odpovědi
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#25 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 17:00

Olivin napsal/a:
Tak to já rád všechno. Když chci rychlovku, dám tradičku. Ale rád mám multiny na pěkném místě, nebo nápadité mysterky. Nelíbí se mi naopak většina městských. Ty lovím, jen když jdu náhodou kolem... Poslední dobou nemusím Earthky. Nemají krabičku a nebaví mě googlit odpovědi


No nevim zrovna u Earthky by se odpovedi googlit nemely a mnohdy ani vygooglit nejdou. Vetsinou jsou snadno nalezitelne v okoli vychozich souradnic kese.

Osobne nesnasim kazdou kes, co se jako nova, objevi na miste odkud sem se prave vratil :D
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#26 QuoX

QuoX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 17:00

honny napsal/a:
Při publikaci nějaké unknown obvykle proběhne sborové "další zkurvená mystera". Takže tak.

// Tím spíš, je-li to nějakej nesmysl.


Tak nejak... Ja spis holduju multinam, letterboxum a wigovkam... ale mysterky ty teda lustim opravdu jen z nudy a nebo me musi zaujmout, jako napriklad enigma serie...
  • 0
Nedělám to pro body, ale proto abych poznal zajímavá místa!!! Čím více takovýchto míst poznám tím lépe!

Garmin Oregon 450 + TOPO Czech 2012 PRO
SE xperia neo + NeonGeo + GDAK
GSAK v 8.x.x.xx

#27 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 17:06

Je fakt, že ve velkých městech je těch mysterek hodně a u nás v Olomouci dokonce víc než tradičních nebo multikeší. Proto jsme ve městě založili tradičku a v přírodě Multi a Mystery. B) Ale jinak mi nevadí, snad jen ty, kde není řešeno, jak je řešit a ještě mnohem horší je, když těch možností řešení je jaksi víc a ty nevíš, který výsledek je zrovna ten pravý. Ale někomu se to zas líbí. ;) A nakonec, šak ať si každej loví co chce, nikdo tě Mysterky nenutí lovit. :D
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#28 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 17:46

zir37 napsal/a:
A nakonec, šak ať si každej loví co chce, nikdo tě Mysterky nenutí lovit. :D

Nutí, touha po prázdné mapě :D

QuoX napsal/a:
Ja spis holduju multinam, letterboxum a wigovkam...

Mno, u nás máme jen jeden letterbox, ještě k tomu only PM, takže já jsem pro to, abyste teďka jako zakládali letterboxy :D
  • 0

#29 ondroj

ondroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:12

Nejsem si jist jestli jsem tím pravím kdo by toto téma měl komentovat a to hlavně z toho důvodu že jsem zatím nenašel jedinou krabičku. O geocaching se zajímám zhruba měsíc za tu dobu jsem procestoval mapu a pročetl mnoho zadání jednotlivých kešek. Již teď ale mohu říct, že pro mě jsou hlavní volbou tradiční a multi keše. Sedět celé hodiny u počítače a hledat správné řešení pro mě moc není a výsledek ani nemusí být správný a tudíž i výsledná radost z nálezu není jistá. Raději půjdu na jisté místo a nebo na pěknou procházku po městě nebo vesnici. Ještě dodám že když jsem se o tuto zábavu začal zabývat tak první nápad do budoucna bylo založit právě mysterku. Nevím zda toto pociťují i jiní když se jich tu nachází tolik tedy hlavně ve městech.
  • 0

#30 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 18:32

Nevím jak kde, ale narazil jsem na řadu mysterek nebo multin, kde šlo v podstatě o posunuté final od tradičky. Je škoda, že nění nějaký takový typ keše. Osobně multiny nemusím, málo která je zajímavá a na konci většinou čeká ještě hrozně nesmyslné počítání a ještě tajemnější uložení keše. Multinu beru jako průvodce po městě, krajině se snadným dohledáním a dosazováním do vzorce... Mysterky ujdou, občas člověk narazí na něco zajímavého, ale ve většině honí ego autora. Osobně sám za sebe nemusím mít čistou mapu ve svém rajonu, ale dost mne mrzí, když někam přijedu na rychlo a nenajdu tam tradičku :-(
  • 0

#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 19:56

blatoplaz napsal/a:
Není mystery jako mystery, statistiky trošku zkreslují i pravidla. Když jsem dělal Rybáře GC27WXV tak jsem stavěl multinu, ale rewier mi to vrátil s tím, že pokud je odlov podmíněn přinesením předmětu (pumpa na kolo) musí být keš označena jako mystery. U další keše kterou připravuji to bude podobné.


To je nesmysl od reviewera jak mraky, Existovala by vubec tradicka s petkovym terenem? Nasel jsem x tradicek, kde bylo potreba neco prinest - vodu, sroubovak apod. Tady je reviewer jednoznacne mimo.
  • 0

#32 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 19:57

Stále existují. // co se týká mysterek v poslední době, pobavila a líbila se mi IPv6 v Praze.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#33 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 20:53

Me u mysterek vadi, kdyz tam neni overovani souradnic. Kdyz je to nekde pobliz, tak to prinejhorsim zkusim znovu, ale kdyz je to daleko, kam se dostanu jednou za uhersky rok, tak mi to neni prijemne, pak nevim, jestli jsem geoslepy nebo jestli mam spatne souradnice. A multi- kdyz jsou kratke a jednoduche, tak mi to nevadi, ale nemam rad ty, ktere maji x stagi a konci to : cache je na N X-K/2W x 25/A-C plus kocici ocas minus netopyri kridla :pB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#34 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 20:55

honny napsal/a:
// co se týká mysterek v poslední době, pobavila a líbila se mi IPv6 v Praze.

Ano, ano, parádní schovka, jen jsem odtamtud odešel krapet jako prase v tom dešti :-)))
A k tématu - je mi to jedno, stejně chci najít všechny.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#35 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 21:23

Na mysterky začínám poslední dobou nadávat čím dál víc, asi i proto, že mi připadá, že jich je čím dál víc zbytečně dělaných jako mysterky. Hlavně mě štvou takové, co musí člověk hádat, co si asi tak autor zrovna myslel, mají několik řešení, které jsou smysluplné a přitom nakonec vedou úplně jinam, nebo autor dá nějaký vzoreček a vůbec nenapíše, že vzoreček je v jiném souřadnicovém systému, než který je obvyklý, a podobných "naschválů" tam je ještě více... Vím, spousta lidí řekne: "Když se ti to nelíbí, nelov je", ale na druhou stranu, když už někde jsem, tak mě prostě mrzí každá keška, kterou jsem minul...
  • 0

#36 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 22:33

Osobně se taky řídím "volnou rukou" výběru, nějaké ty mysterky mám odlovené (žádné extra oříšky, dosud jsem nedosáhl na hardcorový styl). Lovím hlavně tradičky, občas multinu,mysterku a ostatní druhy. Nebráním se novým a smysluplným mystery, jen by se mi líbila zdravá rovnováha:-) Ovšem musím podotknout, že málokdy člověk najde lokalitu, kde by o tradičku nezakopl... Jediné, co mi na mysterkách "vadí" je, že někdy to vypadá, jako by se owner vytahoval vlastním intelektem a my, ubozí červi, můžeme jen slintat po finálních souřadnicích:-)) Nebo jsem jediný, kdo občas má ten pocit? Není to narážka na nikoho konkrétního:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#37 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 22:52

Tradičky jsou fajn když člověk jede někam kam to nezná a po cestě si dopřeje pár krabiček. Na druhou stranu, když si chci dopřát pořádnou bojovku v přírodě, tak si dám nějakou dlouhou multinu, občas vyluštím nějakou tu mysterku. Všeho je myslím dost. I když s těmi mysterkami je to někdy taky takové zvláštní. To jsem přednedávnem na eventu objevil svoji mentální nekompatibilitu s Petelíkem, který je ctitelem tzv. českolipské mysteriózní školy (v 90% při pohledu do listingu absolutně nechápu která bije) a když jsem se před ním zmínil o bezva mysterkách se zašifrovanými texty a soustavami rovnic tak se málem křižoval :).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#38 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 23:11

nosferatu XIII. napsal/a:
Me u mysterek vadi, kdyz tam neni overovani souradnic. Kdyz je to nekde pobliz, tak to prinejhorsim zkusim znovu, ale kdyz je to daleko, kam se dostanu jednou za uhersky rok, tak mi to neni prijemne, pak nevim, jestli jsem geoslepy nebo jestli mam spatne souradnice.
A multi- kdyz jsou kratke a jednoduche, tak mi to nevadi, ale nemam rad ty, ktere maji x stagi a konci to : cache je na N X-K/2W x 25/A-C plus kocici ocas minus netopyri kridla :pB)


V pripade obtiznejsich mysterek kontaktuji vzdy ownera o overeni souradnic. V pripade, ze owner neodpovida, zkusim posledni(ho) nalezce.
  • 0

#39 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 23:12

Mě se líbí mysterky, kdy "na cestě" dorazím ke stejdži a tam musím napnout intelekt, ostrozrak, sluch, paměť, ... nebo něco, čím lze vyřešit bez Gůůglu, jen tak - v lese na koleně. Třeba GC14VBK nebo GC1C0F2 nebo GC13QBR ... Nemám rád mysterky, kdy musím sedět u stolu a gůůglit, řešit úlohy z lineární algebry, logiky spojené s chemií a to vše zakódované do obrázku JPG ... a pod.
  • 0

#40 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2011 - 23:15

Jinak k tezkym mysterkam. Kdyz je udela owner tezke, musi pocitat s preposilanim souradnic a s tim, ze mu to mnoho lidi resit nebude. Jestli je takto vic spokojeny nebo ne je pak uz jeho problem. Na druhou stranu kazda mysterka jde udelat tak, ze se clovek bud pobavi nebo neco nauci. Dobre v tomto jsou treba Pabovy computer kese. Ac naprosty laik do programovani, byl jsem schopen samostatne kese vylustit. Na druhou stranu se pak publikuje neco takoveho - GC1Y4AT. Z rady logu je pak zrejme, ze to vetsina nelustila. Jestli maji takove mysterky smysl opravdu nevim.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama