Přejít na obsah


Fotka

Propojeni Etrex legend s PC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2006 - 12:38

Mam problem. Koupil jsem si kabel a Mapy topo 50. Mapy mam nainstalovane, odemknute. Vsak nevim jak propojit pc s gps. Musim nahravat nejaky ovladace, nebo jak se pristroj najde?? Diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2006 - 13:16

Mam problem. Koupil jsem si kabel a Mapy topo 50. Mapy mam nainstalovane, odemknute. Vsak nevim jak propojit pc s gps. Musim nahravat nejaky ovladace, nebo jak se pristroj najde?? Diky

Mas-li mapy, mas i na tom CD i program MapSource. Ten se kdyztak (v novejsi verzi) da i stahnout z webu Garmina. Nainstaluj ho a on se uz pak s GPS umi spojit sam, budes v nem pak mit cudliky Poslat data do GPS a Prijmout data z GPS, nejak v tom smyslu nazvane. Pri propojeni musi byt GPS zapnuta, jinak uz nic dalsiho zarizovat nemusis.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2006 - 14:13

Mam problem. Koupil jsem si kabel a Mapy topo 50. Mapy mam nainstalovane, odemknute. Vsak nevim jak propojit pc s gps. Musim nahravat nejaky ovladace, nebo jak se pristroj najde?? Diky

Předpokládám, že pod pojmem "mám nainstalované mapy" se rozumí, že máš nainstalované mapy a program MapSource.
Nahoře v příkazové liště je volba "transfer" nebo asi "přenos" z a do GPS.
Pokud je GPS správně připojená k seriovému portu PC a zapnutá, ale může být vypnutý GPS prijímač, tak se Ti GPS najde a dají se přenášet data.

Pokud problém přetrvává, zkus připsat nějak podrobněji co a jak přesně děláš ....

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2006 - 14:42

Mam problem. Koupil jsem si kabel a Mapy topo 50. Mapy mam nainstalovane, odemknute. Vsak nevim jak propojit pc s gps. Musim nahravat nejaky ovladace, nebo jak se pristroj najde?? Diky

Jeste tak mozna, v GPS je mit treba nastaveno format dat pro propojeni "Garmin".
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2006 - 13:41

Mas-li mapy, mas i na tom CD i program MapSource. Ten se kdyztak (v novejsi verzi) da i stahnout z webu Garmina. Nainstaluj ho a on se uz pak s GPS umi spojit sam, budes v nem pak mit cudliky Poslat data do GPS a Prijmout data z GPS, nejak v tom smyslu nazvane. Pri propojeni musi byt GPS zapnuta, jinak uz nic dalsiho zarizovat nemusis.

Myslím že z webu Garmin.com se dá zdarma stáhnout jen update. Když jsem se posledně pokoušel na notebook kde doposud Mapsource nebyl stáhnout stejný soubor (6.10.2) tak to mělo nějaké licenční kydy, že není nainstalovaný originál mapsource a co si jako myslím atd...
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2006 - 17:11

Vsem se omlouvam, problem se naskytl na mem booku. Na normalnim pocitaci funguje vse jak ma, takze je to nejaka hw chyba. Snad jenom jestli nekdo nemel podobny problem pripojeni k netebooku.
  • 0

#7 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 17:19

Tak se mi stala stejna vec. Na jednom pc mi to garmina ne a ne nalezt i kdyz je vse nainstalovano a spravne nastaveno. Na druhem pocitaci to chodi. Mate s tim nekdo zkusenosti? Je to problem starsich Windows? (mam Win 2000). Podarilo se to nekomu vyresit? Diky
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#8 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2008 - 19:19

Windows 2000 to nebude, mám je taky a spojení funguje v pohodě. Bohužel ti ale nepovím, čím to je, protože zatím mi to všude fungovalo.
  • 0

#9 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 16:56

Prosim, najde se nekdo, kdo rozumi pocitacum a poradi mi? Pocitac nevidi Legenda, ackoliv je vse spravne pripojeno. (Jinde mi to slo). Mam win 2000, ale tim to pry neni... :(
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#10 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 17:19

Pripojujes to pres nativni seriovy port pocitace nebo pres usb? Pokud pres USB, vidis v seznamu zarizeni dalsi seriovy port po pripojeni kabelu? (v kabelu je totiz prevodnik z usb na serial...)
  • 0

#11 supermudla

supermudla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 12:49

Můžeš mít na tom PC v háji sériový port. Občas odejde, když tam je připojený externí modem, a do drátů bouchne blesk. Nebo je disablovanej v BIOSu.. Zkus do portu připojit sériovou myš, a zkusit jestli ji PC po rebootu uvidí.
  • 0
SUP DAWG, I HERD U LIEK FTFS SO WE STOLE ALL YOUR CACHES SO YOU CAN FTF WHILE YOU RESTORE EM!

#12 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2008 - 8:15

Jo, ale nesmi to byt superstara seriova mys. V drevnich dobach PCcek jeste mysi nepodporovali plug'n'play a musely mit nainstalovane ovladace aby je windows nasly. Taky vetsinou mely ze spodu prepinac 2 tlacitka / 3 tlacitka, ktery prepinal komunikacni protokol. Nicmene ten test se da provest i tak: pokud ta mys zafunguje, tak je ten seriak v poradku pro komunikaci ze zarizeni do pocitace. (Komunikaci z pocitace do zarizeni mysi moc neotestujes.) Pokud ta mys nezafunguje, tak nevis nic. P.S. Ten clovek uz se delsi dobu neozval, myslim, ze svuj problem vyresil a korat to sem nenapsal.
  • 0

#13 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2008 - 21:15

Diky za rady, bohuzel problem se jeste nevyresil, jen jsem se sem nedostala. S tou mysi to zkusim. Ty porty mam 2, nefunguje ani jeden. Oba jsou na zakladni desce, takze muze byt chyba primo v ni... ? Jeste uvazuju, ze bych si koupila redukci na usb, ale mam jistotu, ze mi to pak bude fungovat? Udelam ten pokus s mysi a uvidime :-)
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#14 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2008 - 21:33

ebik napsal/a:
Jo, ale nesmi to byt superstara seriova mys. V drevnich dobach PCcek jeste mysi nepodporovali plug'n'play a musely mit nainstalovane ovladace aby je windows nasly. Taky vetsinou mely ze spodu prepinac 2 tlacitka / 3 tlacitka, ktery prepinal komunikacni protokol.

Mas to trochu popleteny, ovladace musely byt nainstalovany jen v DOSu (prip. ve WIN 3.11) a ani tam se nijak neinstalovaly, jen bezel rezidentni program na pozadi.
  • 0

#15 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2008 - 21:47

Majus napsal/a:
Diky za rady, bohuzel problem se jeste nevyresil, jen jsem se sem nedostala. S tou mysi to zkusim. Ty porty mam 2, nefunguje ani jeden. Oba jsou na zakladni desce, takze muze byt chyba primo v ni... ? Jeste uvazuju, ze bych si koupila redukci na usb, ale mam jistotu, ze mi to pak bude fungovat? Udelam ten pokus s mysi a uvidime :-)

Nejdriv si zjisti, jestli jsou porty vubec funkcni: ve Spravci zarizeni - pravym tlacitkem mysi na Tento pocitac, Vlastnosti, Hardware, Spravce zarizeni (doufam, ze nazvy oken lovim pro Win 2000 v pameti spravne). Tam musi byt polozka Porty COM a LPT. Pro Tebe jsou dulezite porty COM1 a COM2. Pokud ve Spravci jsou, pak jsou zapnute a doporucuji zkusit je odebrat (opet pravym tlacitkem mysi na port a zvolit Odinstalovat) a restartovat pocitac. Po restartu se automaticky preinstaluji ovladace portu, coz v mnoha pripadech pomuze (i me to na mem notasu pravidelne pomaha). Pokud ve Spravci seriove porty nejsou, pak jsou nejspis vypnute v BIOSu. Jaky SW pro komunikaci PC s Legendem pouzivas? Mas spravne nastaven komunikacni protokol (protokol Garmin, baudrate 9600, 8 bit, 1 stop bit, bez parity)?
  • 0

#16 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2008 - 22:09

czcharlie napsal/a:

ebik napsal/a:
Jo, ale nesmi to byt superstara seriova mys. V drevnich dobach PCcek jeste mysi nepodporovali plug'n'play a musely mit nainstalovane ovladace aby je windows nasly. Taky vetsinou mely ze spodu prepinac 2 tlacitka / 3 tlacitka, ktery prepinal komunikacni protokol.

Mas to trochu popleteny, ovladace musely byt nainstalovany jen v DOSu (prip. ve WIN 3.11) a ani tam se nijak neinstalovaly, jen bezel rezidentni program na pozadi.


Standadrni mysi meli Win95 ovladace nativne, ale nektere ne. Dokonce myslim, ze standadni ovladac byl jen protokolu Microsoft (to odpovidalo prepnuti do 2 tlacitek u tech co prepinac meli), protokol MouseSystems myslim nebyl ve Win95 nativne podporovany, ale mozna se pletu. Vim jen, ze jsem mel mys, ktera bez ovladacu ve Win95 nenabehla.
  • 0

#17 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 16:06

Tak jsem ty porty odebrala, restartovala (a ono je to opravdu znovu nainstalovalo) a porad to nejde. Mam MapSource a pak jsem pouzivala to tlacitko "send to garmin" na GC.com - tam jsem si musela jeste nainstalovat garmin communicator. Vsechno jsem delala stejne jako na tatove pocitaci (tam mi to jde), ale na mym mi to nejde (jinak ty pocitace jsou kazdej jinej, ale ten postup, programy... stejnej). Jeste se podivam po nejaky ty mysi, ale asi to bude rozbity v ty zakladni desce (pokud jo - bude mi to fungovat pres redukci na usb?). Kde se nastavuje ten komunikacni protokol? Moc diky.
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#18 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 16:20

Komunikacni protokol se nenastavuje (s vyjimkou superstarych mysi co maj ze spodu prepinac -> doporucuju vyzkouset obe polohy). Kazde zarizeni ma svuj komunikacni protokol, a musi ho umet nainstalovane ovladace. Coz v pripade mysi windows samy o sobe umi (alespon u tech novsich). Pokud je problem primo v seriovych portech, pak usb redukce pomuze. Ale jak jde o pocitace, tak problem muze byt prakticky kdekoliv (v mem pripade nejcasteji mezi klavesnici a zidli).
  • 0

#19 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 17:47

ebik napsal/a:
Komunikacni protokol se nenastavuje (s vyjimkou superstarych mysi co maj ze spodu prepinac -> doporucuju vyzkouset obe polohy). Kazde zarizeni ma svuj komunikacni protokol, a musi ho umet nainstalovane ovladace. Coz v pripade mysi windows samy o sobe umi (alespon u tech novsich). Pokud je problem primo v seriovych portech, pak usb redukce pomuze. Ale jak jde o pocitace, tak problem muze byt prakticky kdekoliv (v mem pripade nejcasteji mezi klavesnici a zidli).

Uz sem prestan motat nejake supertstare mysi, komunikacni protokol urcuje port a ne mys a pokud je mys pripojena pres port COM tak je protokol stejny u stare i u nove mysi uz jen z toho duvodu, ze protokol pro seriovy port se v minulosti nemenil a ani prepinac 2/3tlacitkova mys na to nema vliv. To co Ty mas na mysli je uplne jiny prepinac a polohu pro PC ma zretelne vyznacenou a takovou mys uz nenajdes ani na smetisti a navic se v nasich koncinach vyskytovaly opravdu vyjimecne. Ja jsem to nenapsal dostatecne jasne - protokol je potreba zkontrolovat na Legendu (jde o protokol, kterym komunikuje Legend se SW) i kdyz pokud funguje s jinym PC pak je to kontrola jen pro jistotu. Komunikator na GC.com muze ve Win 2000 mit problemy u MapSource je potreba po instalaci zkontrolovat zda neni vypnuto vyhledavani zarizeni na seriovych portech a uz uvedene spravne nastaveni komunikace Legenda nejlepe podle manualu. Vadne oba seriove porty zaroven bych nepredpokladal, spis bych hledal chybu nekde v SW (mozna i v tech Win 2000, za urcitych podminek muze byt komunikace po seriovem portu zakazana), ale rada na dalku je spis hadanim nez radou.
  • 0

#20 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2008 - 18:33

Sory za TOTALNI OFFTOPIC, ale tady se chci ohradit.

czcharlie napsal/a:
Uz sem prestan motat nejake supertstare mysi, komunikacni protokol urcuje port a ne mys a pokud je mys pripojena pres port COM tak je protokol stejny u stare i u nove mysi uz jen z toho duvodu, ze protokol pro seriovy port se v minulosti nemenil a ani prepinac 2/3tlacitkova mys na to nema vliv. To co Ty mas na mysli je uplne jiny prepinac a polohu pro PC ma zretelne vyznacenou a takovou mys uz nenajdes ani na smetisti a navic se v nasich koncinach vyskytovaly opravdu vyjimecne.


Prepinac 2tlacitka a 3tlacitka opravdu menil komunikacni protokol. Ted mam samozrejme na mysli protokol specifikujici jake byty posila mys pocitaci a ne jak jsou byty rozlozene na jednotlive bity a posilane po dratu. To druhe se opravdu nemenilo. To prvni sakra hodne. Chvili jsem delal v linuxovem projektu "gpm", takze neco o tom cim vsim mluvila seriova polohovaci zarizeni vim. A vim, ze jen neco z toho chodilo pod Widlema samo. Proc by tam jinak ten prepinac davali, kdyz by 3 tlacitka fungovali "vzdy". Byl tam prave proto, ze windowsi protokol puvodne neumel 3 tlacitka, zatimco MouseSystems 3 tlacitka umel. Akoratze zase ten protokol neumely widle vod vyroby. No a hloupej uzivatel ovladace pro mys bez mysi nenainstaluje. Takze prepnul na 2 tlacitka, "naklikal" tam ten ovladac, prepnul na 3 a mohl si vesele uzivat i prostredni tlacitko.

Moderoval alkes... takhle to snad bude optimální, vzhledem k původnímu tématu i zachování odpovědi. Dál už ale prosím myši a protokoly tady ne. :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama