Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Vadí při založení cache vždy kolize ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Cool.Majkl

Cool.Majkl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:03

Zdravím.
Mám v plánu založit vlastní cache na velmi pěkném místě v přírodě. Ovšem když jsem se podíval na mapu, zjistil jsem, že by se zřejmě dostala do kolize s jinou cache.

Vložený obrázek
červená oblast na obrázku je místo kde přibližně mám v plánu cache umístit.

Tohle je cache se kterou bych se dostal do kolize http://www.geocachin...29-b3030a3d73ba

To místo tam znám a cache je umístěná na poměrně vysoké skále a i z popisu je vidět že je to spíše pro horolezcké geokačery, zatímco já bych udělal cache pro "normální" kačery :D . Nechci reviewerům přidělávat práci navíc, tak se chci nejdříve optat. Děkuji za odpovědi :) S pozdravem Majkl ;)
  • 0

#2 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:06

Normalne se vyjimky neschvaluji. Maximalne je-li mezi kesemi nejaka bariera, ktera jednoznacne od sebe kese oddeluje (reka, nejaka skala apod.). Jelikoz uvadis, ze tvoje kes je na nejake skale, tak by asi stalo za to se optat revieweru. Nicmene predpokladam, ze maji urcity limit vzdalenost, pod ktery nepujdou, ani kdyby byla mezi kesemi ta bariera. Ta vzdalenost mezi tvoji planovanou a zalozenou je nicmene prilis mala a pochybuji ze by to bylo schvaleno. Jasnou odpoved ti ale daji jen revieweri.
  • 0

#3 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:12

Bojím se, že toto nepůjde. :( Leda se třeba domluvit s ownerem té druhé keše, aby do ní uvedl jako Reference Point souřadnice toho tvého místa, ale keš by tam nebyla. ;) A nebo to udělat jako Multi/Mystery, kde na daném místě by něco zjistili/spočítali (nevím ale co) a keš by pak byla někde dál. :D
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:12

ta vzdálenost vypadá asi na 100m, nejlepší se optt opravdu rewiewera
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 Cool.Majkl

Cool.Majkl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:18

Wow, to byla rychlost :D. Moc vám děkuji. Mohl by jste mi ale někdo poradit, jakého a hlavně jak mám kontaktovat reviewera ? Je někde nějaký list ?
  • 0

#6 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:19

Ahoj, obávám se, že tohle nepůjde. Rewieweři výjimky pod 100m (tohle je asi 90) povolují opravdu velmi velmi výjimečně. Třeba když cache je pod zemí v tunelu a koliduje s něčím na povrchu (jak se stalo třeba u Měsíční šachty). Navíc tato oblast spadá pod Skupce, a ten se předpisů drží velmi striktně, stalo se, že neprošla ani kolize 13 metrů (nechci urážet, ale prostě to tak je). Můžeš to samozřejmě zkusit, za to nic nedáš, ale nemyslím si, že to projde.
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:25

Cool.Majkl napsal/a:
Wow, to byla rychlost :D. Moc vám děkuji. Mohl by jste mi ale někdo poradit, jakého a hlavně jak mám kontaktovat reviewera ? Je někde nějaký list ?


list mas tady :)
http://wiki.geocachi...z/wiki/Reviewer
  • 0

#8 Cool.Majkl

Cool.Majkl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 18:30

Dain a Olik napsal/a:
list mas tady :)
http://wiki.geocachi...z/wiki/Reviewer


Přesně tohle jsem hledal děkuji moc .;)
  • 0

#9 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:47

To pravidlo 161m existovalo vzdy, nebo se zavedlo az nekdy casem? Ja vim o dvojici kesi ktery maji finalky vzdaleny jen 70m. Zadny podzemi, zadny skaly nebo jinej trik, nejsou nicim oddelene, normalni klasika v lehkym terenu, staci popojit kousek po ceste. Ale jsou obe relativne stary. Nebudu rikat o co jde abych nespoiloval mysterky. Byli driv revieweri benevolentnejsi, nebo to pravidlo neexistovalo?
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:52

klidně se mohlo stát, že jeden z ownerů udělal někdy po schválení přesun finálky a reviewer o tom vůbec neví
  • 0

#11 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 19:59

RADSI TO SMAZU ABY TO NEKOHO NENAPADLO REALIZOVAT Ano jsou kese i vzdalene treba jen 70 metru, ale vetsinou to neni vinou reviewra.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#12 Cool.Majkl

Cool.Majkl

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:42

Ale od té skály kde je ta první cache se nedá dostat hned k místu kde plánuji svoji. Buď by člověk musel překonat několik desítek metrů vysoký převis, nebo to vše obejít a to je na několik minut chůze.;)
  • 0

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:53

A co se překonat sám, odolat, dodržet nepříliš náročné pravidlo o 161m a kešku prostě založit jinde?
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#14 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:53

zir37 napsal/a:
Bojím se, že toto nepůjde. :( Leda se třeba domluvit s ownerem té druhé keše, aby do ní uvedl jako Reference Point souřadnice toho tvého místa, ale keš by tam nebyla. ;)
A nebo to udělat jako Multi/Mystery, kde na daném místě by něco zjistili/spočítali (nevím ale co) a keš by pak byla někde dál. :D


K čemu by to bylo? To je ale hloupá a zcela zcestná rada, promin.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 20:58

zlicinaci napsal/a:
A co se překonat sám, odolat, dodržet nepříliš náročné pravidlo o 161m a kešku prostě založit jinde?


Tohle se dá jen podepsat!


V uvedené zcela konkrítní lokalitě navíc ta možnost velice jednoduše lze, tak proč to hrotit. K výjimce zde žádný objektivní extra důvod není.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 21:21

Proč má být keš na tom místě? Vyprdni se na vymáhání vyjímek, hraj podle pravidel. Když nemůže být krabička na tom místě a je zajímavé, udělej to jako multinku. Na to místo dej výchozí souřadnice s informací o krásném výhledu do krajiny a final dej do nekolizní vzdálenosti a tam dej krabičku.
  • 0

#17 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 21:45

Pravidlo 161 metrů má svůj smysl, keše opravdu nemusí být nasázené hustěji v krajině. Namísto přesvědčování reviewera investuj energii do nalezení jiného hezkého místa. Už vůbec se nepouštěj do vymýšlení fíglů jak reviewera ošálit - jak někteří radí.
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 22:28

Já jsem se málem dostal do kolize přes řeku. Cesta kolem by měřila hodně kilometrů, a krabička se nedala dát jinam, protože tematicky souvisela se zaniklým mostem na tomto místě. Zeptal jsem se reviewra a odpověděl mi, že jsem se trefil těsně do nekolizní polohy, ale že pár metrů kolize by mi povolil. Krabička tam byla, než ji zaplavila velká voda (která kdysi zničila i ten most) a teď usušená čeká na jaro. Druhou, která by se dostala také do kolize, a místo bylo dané historickou fotkou, jsem radši rovnou udělal jako mysterku bez krabičky na výchozích souřadnicích. Čili, má smysl se snažit pravidlům vyhovět, a v případě nejasnosti nebo na hraně se zeptat přímo schvalovače.
  • 0

#19 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 23:10

Cool.Majkl napsal/a:
Zdravím. Mám v plánu založit vlastní cache na velmi pěkném místě v přírodě.


Hele, díky za tip! Doufám, že tam už máš uloženou krabičku a tudíž je zde určitý prostor pro majstrštyk všech brute force pátračů: BF pre-FTF! :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#20 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2011 - 23:58

rocky napsal/a:
..... oblast spadá pod Skupce, a ten se předpisů drží velmi striktně....


Diky, pobavil si....

IMHO, udelej jak pise Sobik, multina a jsi v pohode.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama