Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Log PM cache (jak?)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
110 odpovědí na toto téma

#21 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:48

mtauf napsal/a:
A co mi udělá napsat autorovi mail "Ahoj, omylem/náhodou/nedopatřením jsem jako BM našel Tvou PM keš. Doufám, že Ti nebude vadit, když si ji zaloguji."
Vyřízeno, hotovo.


Tohle se dá přece napsat do logu, na to není potřeba posílat extra mail. Protože když už mi přijde mail, tak zase považuju za slušnost na něj odpovědět.
  • 0

#22 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:53

Komunikaci by měl zahajovat ten, kdo k tomu má důvod. Pokud má owner problém že mu pm keš zalogoval bm, nechť požádá o vysvětlení. Pokud bm hryže svědomí, že zalogoval pm keš, nechť požádá o odpuštění. Ale dělat z toho normu, že "se musí" nebo "je to slušnost", to prosím ne. Pokud s tím oba nemají problém (což bude 99% případů), proč se o tom vůbec bavit?
  • 0

#23 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:53

Mno... [fakticka]ono je to vážně hnída :D [/fakticka] V pravidlech slušného chování se za neslušné, podřadné chování považuje, pokud si dotazem, zda smím, vynucuji něco, co mi v rámci týchž pravidel nemůže druhý odříci. Takže je rozdíl zeptat se "Smím si přisednou?" ke stolu k dámě <korektní> a "Smím si vzít?" ze švédského stolu na párty <nekorektní>. Ale jak říkám, je to blbina. Podstatné je, že log BM na PMO keši nelze z důvodu "jenBM" smazat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#24 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:57

mtauf napsal/a:
A co mi udělá napsat autorovi mail "Ahoj, omylem/náhodou/nedopatřením jsem jako BM našel Tvou PM keš. Doufám, že Ti nebude vadit, když si ji zaloguji."
Vyřízeno, hotovo.


Jednoho naštveš, že mu zahlcuješ mail. Druhý ti log smaže a protože jste oba horké hlavy tak se druhý den budete hádat a třetí začne světová válka. Takže podle tohoto vzorce je lepší zalogovat a mlčet. Nakonec zjistíme že TFTC je moc slušné, je tam to první T. Hurá, ať žijí logy . .
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#25 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 12:59

... anebo to prostě brát jak to přijde a nepokoušet se zavádět, byť morální a nepsané, pravidlo, Zeggo.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#26 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:02

Citecka napsal/a:
Mno... [fakticka]ono je to vážně hnída :D [/fakticka] "Smím si vzít?" ze švédského stolu na párty <nekorektní>


Krásný příklad. Takže PMO keše jsou jako švédský stůl pro uzavřenou společnost. Ty jako nepozvaný BM se tam vnutíš a stláskáš bez zábran co se Ti zachce. Hmmmm... :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#27 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:07

Citecka napsal/a:
... anebo to prostě brát jak to přijde a nepokoušet se zavádět, byť morální a nepsané, pravidlo, Zeggo.


Já něco psala o pravidle?

Citovala jsem: "Mimo to je ale slušnost napsat autorovi keše zda log BM na PM keši uzná"

Nikde není řečeno že nenapsat autorovi je špatně nebo neslušně.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#28 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:08

Krásný příklad. Takže PMO keše jsou jako švédský stůl pro uzavřenou společnost. Ty jako nepozvaný BM se tam vnutíš a zláskáš bez zábran co se Ti zachce. Hmmmm... :D

Co to je za plk? Každý, kdo to najde, může logovat. Samozřejmě, když BM do logu napíše "jestli máš s mým logem problém, napiš prosím přes profil a nějak to vyřešíme", tak to je lepší, ale tím to končí.
To není o nějakém zvaní a nezvaní. A jestli se někdo PM cítí být příslušníkem jakési "zednářské lóže", tak já se jeho komplexy zaobírat nebudu.....
  • 0

#29 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:24

Teď už se ale jen hádáš, viď, Veverko? :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#30 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:25

rocky napsal/a:Co to je za plk? Každý, kdo to najde, může logovat. To není o nějakém zvaní a nezvaní. A jestli se někdo PM cítí být příslušníkem jakési "zednářské lóže", tak já se jeho komplexy zaobírat nebudu.....


Výborný příklad dnešní výchovy. "Já si můžu dělat co chci." Problém je v tom, že bys neměl chtít mít všechno.

Řeknu to ještě jinak, Owner zve na keš PM kačery. Owner má své důvody proč tomu tak je. Ostatní BM se na keš cpou a vnucují nepozvaní. Ano, můžeš. Ovšem nejsi zván ani vítán. Tím že požádáš, většina Ownerů Tě neodmítne ale pozve.Ale to bys musel požádat, a to je přece ponižující. Přece nebudeš žádat o něco na co máš nárok. (ó jak mi to připomíná topinky na sociálce, také vědí na kolik mají nárok, ale už ne kolik z toho musí za co zaplatit) Jestli nechceš, nedělej to. Buď spokojeně dál černým pasažérem. Svezeš se stejně jako platící cestující. Tvůj boj.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#31 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:28

Citecka napsal/a:
Teď už se ale jen hádáš, viď, Veverko? :)


Nikoli, pouze uvádím věci jak jsou. To že jsem psala že A je správně, protože já to tak vidím, nevylučuje že je správně i B.

PS: že se log BM nemůže u keše PM smazat považuji za chybu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:30

A jestli se někdo PM cítí být příslušníkem jakési "zednářské lóže", tak já se jeho komplexy zaobírat nebudu.....


Tohle je taky evergreen... ale u BM. Nikdy jsem nikde neviděl nějaký vyjádření nebo náznak chování "já jsem PM a kdo je víc" anebo "co nám sem ty ukoptěný chudáci BM lezou" . Teda u PM jsem to neviděl...

Není ona to nějaká mindweitlich kompenzace? B) Ono totiž, když to neřekneš, fakt nikdo nepozná, nebude-li pátrat, kdo má jakej vodznáček. Notabene ještě kdy, páč to není na věky.
No, jestli je nějaký zvyklostní pravidlo, že PM jsou "nahoře" a BM "dole", tak bych to i chápal, vono když se plive nahoru, padá to zpátky do vočíček... to jeden ztatí glanc. I perspektívu :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:36

Měl sem dvě PMO keše a kdyby mi každý BM psal o logování, tak se z toho poseru. (Proto sem měl v listingu a profilu větu ve smyslu "logujte si to kdo chcete, je mi to jedno". Protože mi to jedno je. Někteří to moc řešíte. :) GC celkově. Mrdat nějaká neexistující pravidla. )
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#34 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:40

Jen takova technicka. Stejně jako keška nemusí být furt PMO, tak ani kačer nemusí být furt PM. Tzn. jako PM získám listing, jako PM najdu a zaloguji a druhý den mi může skončit PM.
  • 0

#35 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:47

honny napsal/a:
Měl sem dvě PMO keše a kdyby mi každý BM psal o logování, tak se z toho poseru.


Proč jsi je tedy měl PMO ? Nebylo to zbytečné?
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 13:55

Jéžišmarjá to je furt dokola... PMO keše nejsou PRO ELITU, ale je to způsob, jakkoli účinný, keš třeba dražší na výrobu trochu víc ochránit. BM, kteří ji najdou, pravděpodobně nebudou takoví zelenáči nebo prázdninoví kačeři nebo zkusim-co-to-je-za-blbost-ten-kešing (a z této kategorie pak se rekrutují keš-fantomasové apod.), aby ji poškodili... to je podle mě celý. To se to některých BM tak dotýká, cítí se tak vyloučení, že to musej furt řešit? :| Za sebe slavnostně slibuju: až přehodím některou svou keš do PMO, na mail se slušnou žádostí o listing ho POŠLU.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 14:02

Zegga napsal/a:

honny napsal/a:
Měl sem dvě PMO keše a kdyby mi každý BM psal o logování, tak se z toho poseru.


Proč jsi je tedy měl PMO ? Nebylo to zbytečné?

Protože spousta kamer a mudloprovoz. Zmírnění prvního návalu. Časem už to "všichni" PM měli, tak sem to pustil i ostatním, a provoz se udržel na původní hladině, která tam nikomu nevadí.

A tu druhou chvilku, protože jel Witko přes Brno. B)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#38 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 14:59

Promiň, ale já ze slov "Ostatní BM se na keš cpou a vnucují nepozvaní. Ano, můžeš. Ovšem nejsi zván ani vítán." jasně cítím "co nám sem ty ukoptěný BM lezou". MMN existuje spousta jiných řešení, jak extrémně citlivé keše chránit, ať již před kýmkoliv (GS bohužel zvolil možnost dát keš jako PMO, což ale zase z jeho komerčního pohledu chápu ). Mě jinak PM nijak nevadí, není nic špatného si platit za určité služby. Pak sou věci, který asi nikdy nepochopim, jako třeba PMO earthky. A jestli Zegga (MMN zcela demagogicky) okopává kotníky "dnešní prohnilou výchovou", tak já bych zase moh napsat pár slov o bolševický výchově ;)
  • 0

#39 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 15:26

rocky, promiň, ale vycházíš z citace (ostatní BM se na keš cpou...) Zeggy a ta přece argumentovala PROTI, takže používat to jako argument proti PM, že jako oni toto cítí a prohlašují, je poněkud veletoč :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2011 - 16:46

Zegga napsal/a:

Citecka napsal/a:


Tak jinak.

Jako Ovner založím keš a z nějakého důvodu se rozhodnu že bude PM. Krom vyjímek je to důvod objektivní, třeba chci eliminovat úplné začátečníky, třeba snížit návštěvnost místa, třeba omezit pravděpodobnost poškození úkrytu. Nálezce BM toto mé omezení nerespektuje. Je tedy na něm aby slušně a stručně toto nerespektování vysvětlil, omluvil a požádal o akceptování logu. Jinak totiž PM keše ztrácejí smysl.


V pravidlech je jasně napsáno základní pravidlo geocachingu, tedy že log v papírovém logbooku zakládá právo logovat keš i na serveru.

Pokud Zegga a spol hodlá toto právo zpochybňovat, tak asi hraje jinou hru.

Mimochodem, většinu PM keší mám odlovenou od Jarryho a ty startovaly jako normální. Teprve po hádkách na tomto fóru se Jarry naštval a udělal je PM.

Ale, na rozdíl od Zeggy, po mě nikdy nechtěl vysvětlení, proč jsem si dovolil lovit jeho keš.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama