Přejít na obsah


Fotka

Jaké pouzdro na Oregon?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 LaSo-53778

LaSo-53778

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 19:31

Chtěl bych se zeptat uživatelů Garmin Oregonů (já mám konkétně 450) nebo jiných turistických dotykáčů, jaké máte zkušenosti s pouzdrem s průhledem. Jde mi o to, jestli jde dobře ovládat dotykem displej přes tu fólii. Výrobce píše, že ano, ale nějak se mi to nezdá. Navíc na zahraničním webu jsem viděl nějakou kritiku. S tím souvisí i otázka, jestli je na nošení navigace někde na těle praktičtější pouzdro s průhledem nebo pevné pouzdro. A pak je tu možnost nosit navigaci jen v kapse a na to by nebylo třeba žádné pouzdro.
  • 0

#2 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 19:41

Nosíme Oregon volně na karabině na opasku, na batohu, nebo jen v kapse, popř. v batohu - na displej doporučujeme ochrannou folii, nejlepší asi ZAGG, ale vystačíš si i s obyčejnou za cca 100,- Kč (jen se musí častěji měnit, protože se dříve poškrábe). ;) Pouzdro s průhledem mají naši kamarádi SCHW, tak je zkus s otázkami kontaktovat přes profil. ;)
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 19:58

Na svém Oregonu mám folii ZAGG a nosím ho normálně volně v kapse, případně na karabině.
  • 0

#4 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 20:01

co se tyce pouzdra s průhledem, tak to nedoporučuju...ovládání je přes pouzdro velkej problém...takže ho používám spíš jako přepravní - jinak mám většinou taky jen v kapse - na displeji teda fólii jako asi většina tady
  • 0

#5 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 20:03

Já používám folii ZAGG + http://obchod.sunnys...ro-oregon.html. Sice dražší, ale velmi odolné - otestováno pádem ze skály, kdy jsem špatně zaklapl karabinu s oregonem na batoh.
  • 0

#6 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 20:09

pappp napsal/a:
Já používám folii ZAGG + http://obchod.sunnys...ro-oregon.html.
Sice dražší, ale velmi odolné - otestováno pádem ze skály, kdy jsem špatně zaklapl karabinu s oregonem na batoh.


měl jsem ho také,ale nepřišlo mi jako výhra. Oregon byl sice super uložen,ale jinak se do něj nevešly ani baterie a bylo strašně velké. Nakonec jsem ho prodal a koupil jsem obal od lowepro na fotoaparát. Vejde se do něj oregon + pár maličkostí ( notes,baterky, tužka, cwg ).
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#7 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 22:22

Někdo tady na fóru jednou doporučoval LowePro APEX 30 AW, tak jsem si ho taky pořídil. Je perfektní, Oregon do něj padne, jako by bylo na něj. Vleze se mi tam mimo jiné razítko, 2 tužkové baterie a papír formátu A4 :-)
  • 0

#8 MZ-CZ

MZ-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 22:47

LaSo napsal/a:
... jaké máte zkušenosti s pouzdrem s průhledem. Jde mi o to, jestli jde dobře ovládat dotykem displej přes tu fólii ...


asi myslíš tohle ...
Vložený obrázek

mám ho ... folie je celkem měkká a ovládat se to přes ní dá v pohodě prstem i perem celkem, ale je přes ní hůř vidět na přímém světle ... taky se díky nešetrnému zacházení ta folie víc a víc škrábe, což průhlednost nijak nezvyšuje.

ale jako ochranna přístroje před poškrábáním to je bomba ... několikrát vyzkoušeno při nejrůznějších pádech a ani škrábnutí .. :D
  • 0
Oregon 300 - Xperia GO (aDrake) - GeoGet | Sbírka CWG | Aktuální seznam CWG na výměnu

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2011 - 23:26

Misha kulicka napsal/a:
LowePro APEX 30 AW

To vypadá opravdu krásně a "prakticky". Můj postoj k navigaci (ale i mobilu atp.) je ten, že je to zařízení k užívání a nějaké to opotřebení na něm bude asi zdát... Oregon má relativně nejslabší stránku dotykáč a ten je potřeba ochránit fólií. Zbytek navigace by měl vydržet toho hodně. Samozřejmě, že extrémní pády ze skály apod. asi ne, na to není stavěný. Pokud jsem v terénu, mám navigaci v ruce nebo na batohu, chci vidět kudy jdu, jaké je převýšení, čas, teplota, tlak, rosný bod... A v takovém krásném pouzdře ho můžu uložit doma, ale venku nevím...
  • 0

#10 Misha kulicka

Misha kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 0:14

Já na navigaci nemusím pořád čučet, pouzdro mám připnuté karabinou na popruhu batohu a během 2 sekund mám navigaci v ruce, když potřebuju. Abych musel pořád sledovat informace jako čas, teplota, tlak, rosný bod...:D A když ji budu za pár let prodávat, tak bude vypadat pořád jako nová. Nikomu ho nenutím, je to jen můj tip a každý si snad přebere, jestli je pro něho vhodné nebo ne.
  • 0

#11 JeanPierre12

JeanPierre12

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:46

Oregon dávám jen do látkového pytlíku od sportovních brýlí. Má tak bytelnou konstrukci, že mi pouzdro přijde zbytečné. Spadl mi několikrát na chodník, v autě na defend lock, coz byla solidní skoba na touchscreenu, která vadila jen ve čtení listingů :) Nedávno jsem ho špatně nacvakl na kole a sletěl za jízdy na silnici. Rozletěl se na díly a když jsem našel baterie, chodil jako by se nic nestalo. Největší problém měl, když mi upadl v Petrohradě na ruský chodník :) Dlouho jsem se nemohl zbavit poskakování souřadnic z místa opravdového kamsi 500 až 1000m jinam. Dělalo to zajímavou stopu :) Je to odolnej hošík!
  • 0

#12 LaSo-53778

LaSo-53778

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 19:50

O to pouzdro s průhledem jsem už ztratil zájem, většina jsou negativní reference. Pevné pouzdro taky nechci, je drahé a pro mě nepraktické. Na nošení v batohu seženu nějaké obyčejné pouzdro na mobil nebo foťák. Nosit navigaci v kapse se asi vyplatí, když se budu prodírat nějakým křovím nebo budu na vratkém terénu. Pak ho ještě můžu dávat do přihrádky fotobrašny od foťáku, kterou mám vždy sebou. Nejlepší místo pro časté koukání bude zavěšení na sponě té fotobrašny za nějakou karabinu a šňůrku do očka Oregonu, není snad ani potřeba ta originální drahá karabina. Batoh mám jen někdy a pásek taky jen někdy. O těch sólo ochranných fóliích jsem ani nevěděl resp. je nevnímal jako praktickou ochranu. Ale půjdu do toho. Jen nevím, jakou značku. Tady mi doporučujete ZAGG, ale na to jsem četl docela kritiku zorvna na geocachingu viz. fórum Problém s fólií ZAGG. Prý je moc měkká a nepříjemná na dotyk, takže spíš budu hledat jinou.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 20:22

add. folie: vyzkoušel jsem obyčejnou tvrdou, hladkou folii na PDA, která se dá pořídit za cca 90,- (3ks), musíš si ji přiříznout a dá se relativně snadno aplikovat... měl jsem ji na Oregonu asi 2 měsíce. Začala se pak od okraje uvolňovat, občas člověk tachytil nehtem, usadila se nějaká nečistota... na povrchu byly patrné drobné škrábance od klíčů v kapse atp. Šla dolů... a pořídil jsem si ZAGG. První jsem zničil, neuměl jsem to prostě nalepit a když jsem dostal kupon na další zdarma včetně free poštovného, hned jsem objednal a na druhý pokus nalepil dobře. Jde jen o zvyk. Pocit dotyku je trochu jiný než z původního povrchu i tvrdé folie, ale zvykneš si a už ho tahám několik měsíců po kapsách, v boxu auta atp. a je ve velice dobrém stavu B)

add karabina: když se podíváš po netu, dá se seznat originál karabina za zajímavé peníze (já ji sehnal za 199,-), Oregon se na ni docela snadno připrevní a dá se karabina cvaknout kamkoliv na oděv, batoh atp. Je to takové robusní uchycení, tomu očku na šňůrku bych moc nevěřil...
  • 0

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 22:04

ZAGG je prostě o něčem jiném - všechny ostatní, ty "levné" folie, jsou něco jako prezervativ taktak k použití. ZAGG s displayem prostě splyne... změkčí se povrch a tak jakoby se na prst či hrot dotykového nástroje "lepí", ale to je pozitivum! Nedovolí to nějaké větší škrábance, ony by do toho materiálu ani nešly udělat. Jsem dost "prase" na používání věcí, ale ZAGG je za ten rok používání v těžkým provozu NETKNUTÝ a subjektivně mám pocit vyšší ochrany displaye. Průhlednost maximální a furt stejná. Jen je třeba dobře lepit, dle návodu - a jako všechny folie (lepil jsem i reklamní velké plochy) se lepí NA VLHKO - v balíčku je houbička s roztokem, jakési mýdlo. Po vyschnutí stačí namočit vodou a zase je v plné polní. A když říkám lepit na vodu, tak opravdu NA VODU, ne nějaké ovlhčení displaye. Musí to doslova plavat. Pak usadíš folii přesně na místo, kartičkou (je v balení, taková kreditka) vytlačíš kapalinu k okrajům (můžeš odsoušet kapesníčkem) a s ní veškeré bubliny - po doschnutí je to k neodlepení. I proto, že tam fakt pintlich pasuje.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2011 - 9:05

Folie od ZAGG je jasnacka, o tom neni debat. Ale to ocko dole na Oregonu mi prijde v pohode. Mam v nem navlecenou gumovou snurku co byla k Nokii 5230, je v ni navlecenej i stylus v podobe trsatka, vpodstate ho na Oregona nepouzivam, ale je to docela pekne. Gumova snurka ma vyhodu, ze ji snadno navlecu na ruku, rukavici a kdyz mi Oregon vypadne z ruky, tak zustane viset na gume. O vikendu jsem ho mel na teto gume zaveseny na batohu za karabinu a v pohode zvladl cely pochod Smrk-Lysa jakoby se nechumelilo. Zvlaste posledni kilometr pred Lysou to bylo fajn, protoze zjisteni, ze jsem o 20m bliz cili me drzelo pri zivote. :)
  • 0

#16 LaSo-53778

LaSo-53778

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 3:27

Díky za další rady. Teď jste mě zase zvyklali na ZAGG. Kde se dá koupit? Plánuju udělat větší nákup příslušenství na Suntechu nebo MB-shopu, a tam ten ZAGG taky mají. Ale píšete tady, nebo jsem to četl jinde, že je v balení víc kusů fólií a taky se dají objednat zdarma nové kusy. Tuto výhodu budu mít jen při nákupu přímo od výrobce nebo i v nějakém e-shopu? V MB-shopu píšou dokonce jen záruku 6 měsíců. Na Suntechu standardně 24.
  • 0

#17 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 4:34

Velmi mě překvapuje ona chvála měkké folie na displej. Nalepil jsem měkkou i tvrdou folii a ta měkká je velice nepříjemná při posouvání mapy. Oproti stavu bez folie je to dost děs. Sám nakonec používám tvrdou folii na pda. Musí se sice ostřihnout, což jsem vyřešil nakreslením obrysu v Autocadu a pak přilepením zespodu na dodanou folii a obstřihem. Poznámka o tom, že ochrannou folii nelze z displeje odlepit považuji až za úsměvnou. Tvrdá folie na pda není po roce nijak poškozená, ale snadnou výměnu považuji za prioritu.
  • 0

#18 Dr.Uli

Dr.Uli

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 7:24

na svém O550 mam ZAGG folii cca rok a mam dva postřehy, co se mohou někomu hodit. 1. Bublinky neřešte PO nalepení jsem měl pod folii spoustu bublin,ale po cca měsíci se vytratily. Zbytečné se snažit folii nalepit znovu. 2. Ano, je měkčí Ale vůbec to nevadí. Rozhodně na navigaci je to nejlepší folie.
  • 0
Dr.Uli & MaChinka Team

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 7:54

slvs: rozdilem je prave to, ze ten Zagg v realu proste a jednoduse nepotrebujes menit. Veskere "tvrde" folie se uz po tydnu poskrabou tak, ze tam neni pomalu nic videt.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 10:30

No, tak pro hnidomrmlaly: je to k nechtěnému neodlepení. Když to budeš chtít sloupnout, samosebou to jde, nějakým šikovným nástrojem nadzvednout hranku a hurá.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama