Přejít na obsah


Fotka

Turisticke cesty pro Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 20:55

Obcas se to probiralo v jinych vlaknech o turistickych mapach. Nekteri uzivatele si stezuji na neaktualnost/nepresnost turistickych tras v Topo Czech.

Muzeme se inspirovat u nasich sousedu. Udelali si free topovstvu s turistickymi znackami. Krome toho i free vrstvu lesnich cest a vrstvu vrstevnic.

http://www.gpsforum....7;topicseen#new

A k cemu by to mohlo byt? No treba ve spojeni s BirdsEye nebo Custom Maps je to idealni kombinace. Zejmena pokud je v rastru letecka mapa.
  • 0

#2 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 21:24

Pro mne je větší problém ten, že Garmin jakožto turistická navigace neumí navigovat po turistické trase....... :| Pouze silnice......
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 21:26

Sloup napsal/a:
Pro mne je větší problém ten, že Garmin jakožto turistická navigace neumí navigovat po turistické trase....... :| Pouze silnice......

no, nezkoušel jsem to, ale nestačí přepnout na topo mapě na "navigovat pro pěší"?
  • 0

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 21:40

Ne e, tohle je pouze záležitost použité mapy ;) A tahle data prostě v českých TOPO mapách nejsou a Picodas moc dobře ví proč je tam nedává...
  • 0

#5 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 22:54

Má někdo tady praktické zkušenosti s routováním po turistických trasách s Topo Slovakia v3 nebo Topo Austria v2 ?
  • 0

#6 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 23:53

Jarous1 napsal/a:
Ne e, tohle je pouze záležitost použité mapy ;) A tahle data prostě v českých TOPO mapách nejsou a Picodas moc dobře ví proč je tam nedává...

Proč?
  • 0
Užívej života...

#7 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 0:15

Co projdu / projedu na kole mám zaznamenané jako stopu a po té routovat umí. Nevím, k čemu by bylo routování po turistických značkách. Jako že "píííp odbočte vlevo mezi dva smrčky" to snad nééé. :D
  • 0

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 0:20

No, mimo jiné se to tu řeší každou chvíli ;)

Ale pokud se situace nezměnila, tak stále platí co kdysi v roce 2008 řekl "Picodas" při rozhovoru pro jedno Garmin forum:

"Uživatelé se často ptají na routing pro pěší turistiku a cyklistiku po lesních, polních a turistických značkách. Budou v nové mapě oblasti, kde bude možné tento routing využít? Respektive, je routing na takovýchto cestách velkým oříškem?

J.Č.: Databáze lesních a polních cest je převzata ze státního mapového díla a je poměrně přesná. Má však jednu slabinu – zhruba 25 % všech cest už v terénu neexistuje, nebo vede zcela jinak. Z toho důvodu nelze routing použít, vzniklo by ohromné množství chyb a navigace na takto pochybené síti nemá smysl. Příčinou tohoto stavu je, že se státní mapové dílo aktualizuje v intervalu sedmi let, což je dlouhá doba, během které řada cest zanikne, případně změní průběh. Existují případy, že je síť nezpevněných cest naprosto pozměněna, typickým příkladem je lesní těžba dřeva. Kromě toho - hlavním zdrojem pro aktualizaci jsou dnes letecké snímky, ze kterých nelze v mnoha případech přesně detekovat průběh lesní nebo polní cesty a případně její parametry (např. povrch)."

Jako další důvod vidím třeba to, že si asi Picodas nevezme na vlastní zodpovědnost prodávat lidem takto drahou mapu něčeho, co se může během chvilky změnit, např. schůdnost či sjízdnost na kole. Viz už částečně odpověď nahoře - lesáci. Pak třeba náhlé změny způsobené počasím, tzn. různé sesunuté břehy, podmáčené či úplně zabahněné úseky cest atd. Vím, s tím se jaksi v přírodě musí počítat, ale všichni asi víme moc dobře, že někteří lidé jsou prostě trochu natvrdlí a pak zkouší reklamovat kdeco B)
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 8:42

mapoid napsal/a:Muzeme se inspirovat u nasich sousedu. Udelali si free topovstvu s turistickymi znackami. Krome toho i free vrstvu lesnich cest a vrstvu vrstevnic.

Tenhle projekt jsem sledoval už před nějakou dobou a líbilo. Jen bych to asi netvořil od ničeho, ale využil existujících dat v OSM. :) A následně je tam i doplňoval. Nebo existuje lepší a použitelnější česká databáze? KČT nic nedá, tahat to z Topo není (minimálně licenčně) možný... :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#10 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 12:07

Tu Slovenskou free mapu jsem používal při mé dovolené v Tatrách a nemůžu si na ni stěžovat. Je údajně kvalitnější než Garminí Slovenská mapa.
Co se týká navigování po turistických trasách, tak to jde nouzově obejít tím, že si v Basecampu trasu naklikám (hlavně křižovatky a důležité body) a vyexportuju to jako route. Sice to nehlásí doleva/doprava, ale na křižovatkách mi navigace zapípá,tak na ní nemusím čučet pořád.

V těch tatrách se mi osvědčil i program Turistické trasy http://www.trasy.net/ kde si de naklikat trasu, nepo použít hafo předpřipravených a ty jdou pak exportovat dle libosti
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#11 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 12:15

DUsoft napsal/a:
Co projdu / projedu na kole mám zaznamenané jako stopu a po té routovat umí.
Nevím, k čemu by bylo routování po turistických značkách. Jako že "píííp odbočte vlevo mezi dva smrčky" to snad nééé.
:D

Souhlas. Požadavky na routing cyklo a pěšo výletů jsou úplně jiné, než u cesty autem, kde zadám bod A, bod B a zbytek ať si navigace vyřeší jak chce.
Při turistice je cílem samotná cesta. Pro mě osobně by klasický routing ani neměl smysl. To je ostatně vidět v CykloAtlasu2010 od Picodasu, kde je částečný routing mimo silnice možný. Myšlenka je to dobrá, ale po několika pokusech využít automatický routing jsem se vrátil zpátky ke klasickému "obcvakávání" cestiček. Ve finále je to rychlejší a stojí to míň nervů. Ještě se mi nestalo, aby mi to trvalo déle, než 5 minut (třeba i při 60 km výletu. B)
  • 0

#12 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 12:57

Já v OSM routing po cestách mám, a nepoužívám to. Takže tak. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#13 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 17:26

Sloup napsal/a:
Pro mne je větší problém ten, že Garmin jakožto turistická navigace neumí navigovat po turistické trase....... :| Pouze silnice......


To by prave slo resit touto samostatnou mapou.

Par lidi se ptalo k cemu routing po turistickych cestach?
Podle me je dobry zejmena pro planovani cesty. Zejmena pokud cestu nepripravuji doma na PC. Routingem jednoduse zjistim, jak je cesta dlouha a zejmena vyskovy profil cesty. Pri dobre udelanem routingu by GPS mohla rozumne odhadnout i casovou narocnost (pro prumerneho cloveka).

Pro vlastni navigaci po trase znacky vetsinou GPS neni treba vubec. Pokud je dobra viditelnost, lesaci nevykaceli pul lesa a mame topo mapu. Uplne staci sledovat znacky. :-)
  • 0

#14 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 16:48

Chápu, že navigovat po polní cestě je kravina, ale průběh turistických a cyklistických tras se příliš nemění, proto nerozumím, proč má člověk za tolik peněz tak málo muziky, když si nakonec musí cestu po turistické cestě plánovat sám a někdy i v terénu což moc pohodlné není.
  • 0

#15 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 17:55

Jasne. Ja souhlasim.

V TopoCzech to routovani po turistickych znackach byt nemuze. Respektive nemuze tam byt soucasne prepinatelne routovani pro auta, cyklotrasy a turisticke znacky. Format mapy to neumoznuje.

Resenim je samostatna routovaci cyklomapa a samostatna routovaci mapa po turistickych znackach. Pokud by byla provedena jako pruhledna vrstva a byly v ni pouze turisticke znacky a rozcestniky, tak by sla kombinovat s libovolnou mapou, treba leteckou mapou.
  • 0

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2011 - 19:40

mapoid napsal/a:Routingem jednoduse zjistim, jak je cesta dlouha a zejmena vyskovy profil cesty.

Hm, tohle by me zajimalo, jak zjistim vyskovy profil naroutovane cesty? Jestli to vubec jde - 60CSx.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#17 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 19:35

Jde to urcite v Mapsource (pokud ma mapa i vyskove udaje). Jestli to jde i v nekterych pristrojich si ted nejsem uplne jisty. Uz 2 roky Garmina nemam, tak to ani nemohu vyzkouset. 60CSx urcite ukazuje profil prosle trasy, zda dokaze i profil naplanovane cesty si jiz nepamatuji. Asi spise ne. Jak to vypada v novejsich pristrojich? Umeji vykreslit profil naplanovane cesty (pokud maji k dispozici alespon 1 mapu s vyskovymi udaji). Mozna, ze to dokazi pouze kdyz jsou vyskove udaje v routovaci mape (napr. Topo Czech).
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 19:59

62ka s TOPO Czech PRO umí zobrazit výškový profil naplánované cesty (route).
  • 0

#19 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 20:48

Umi to i treba na CNEU, pokud je tam i Topo Czech nebo jina mapa s vyskovymi udaji? 62 ma tusim ve vybave vyskove udaje pro cely svet, takze by to mohlo jit i bez Topo Czech. Zajimalo by me to proto, ze je pry tezke/nemozne udelat free mapy obsahujici vyskova data. Alespon se to tedy nedari lidem z free projektu Topo Slovakia.
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:51

Tváří se, že jo, jště to zítra pořádně vyzkouším a ověřím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama