Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 GEOMANA

GEOMANA

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 21:02

Zdravím všechny začínající geokešaře, pořídili jsme si GPS Garmin 550 na caching a na kolo a za živího boha do ni nemohu dostat žádnou mapu . Přesto že jsem antipočítačovej expert ,tak jsem si stahnul nějaký TOPO CZECH z netu , ale vůbec nevím jak se do tý mašinky nahrávaj data a mapy obvzlášť. Prosím,prosím poraďte mi někdo postup a možnosti stahování map zdarma pro geocaching a na kolo do mýho novýho GPS mazlika . P.S.: Má to i slot na micro SD ,ale to mi taky nejde nějak ukládat. Děkuji moc Plzeňák -začátečník keškař - antitalent na IT :
  • 0

#2 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2011 - 22:08

Myslím, že tohle se tu už řešilo vícekrát, takže ve stručnosti asi toto:

Mapy se dostávají do Oregonu pomocí programu Mapsource, do kterého svoji mapu nahraješ, odemykacím kódem, který získáš při legální koupi mapy, ji odemkneš pro svoji GPS a pak už stačí v tomto programu vybrat některé segmenty mapy (nebo celou) a tu pak odeslat do Oregonu, příp. do jeho SD karty.

Takto se v přístroji vytvoří soubor se jménem gmapsupp.img, který tuto mapu obsahuje. Tento soubor pak můžeš jednoduše přejmenovat, např. na TopoCR.img, abys tam mohl nahrát další mapu a ta původní se Ti nesmazala (Mapsource vždy vytváří novou mapu do souboru výše uvedeného jména, proto při nepřejmenování dojde ke smazání předchozího souboru s mapou).

Tyto mapové soubory jsou odemčeny a použitelné jen pro Tvůj přístroj, nelze tedy jednoduše vzít nějaký mapový soubor z jiného Oregonu.

Více o mapách, případně o dalších věcech kolem Oregonu se dočteš (v angličtině) na http://garminoregon.wikispaces.com/ (Garmin Oregon wiki)

stránka věnovaná mapám a oregonu je na http://garminoregon....spaces.com/Maps
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama