Přejít na obsah


Fotka

Nový Mobil pro Geocaching


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
39 odpovědí na toto téma

#1 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 12:36

Prosím zkušené o radu. Řeším změnu mobilního telefonu, a s tím i spojuji otázku využití pro GC. V této chvíli mi zůstávají ve výběru HTC Desire HD a Nokia N8. Nemám žádné další zařízení pro Geocaching, v této chvíli jedu na jiném mobilu a Locify. Máte někdo radu který z telefonů si vybrat, a případně i s jakým programem ho využívat? Díky moc KIM-PA
  • 0

#2 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 12:53

KIM-PA napsal/a:
Prosím zkušené o radu.
Řeším změnu mobilního telefonu, a s tím i spojuji otázku využití pro GC.
V této chvíli mi zůstávají ve výběru HTC Desire HD a Nokia N8.
Nemám žádné další zařízení pro Geocaching, v této chvíli jedu na jiném mobilu a Locify.
Máte někdo radu který z telefonů si vybrat, a případně i s jakým programem ho využívat?
Díky moc KIM-PA

Jestli telefon na geocaching, tak určitě ne Nokii N8 - důvodem je, že nelze vyndat baterie a vyměnit za novou v případě vybití telefonu. Jinak u všech takovýchto telefonů musíte/musíš počítat s tím, že když je zapnutá navigace tak se hrozně rychle vybíjejí a to jak kvůli velkému displeji, tak součástkám... Jinak pokud telefon v cenové relaci Nokie N8, tak hodně lidí si chválí Samsung Galaxy S. Určitě ale doporučuji takový, ve kterém půjde vyměnit baterie v případě vybití.
  • 0

#3 PerryCZ

PerryCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 13:06

No lidi sice chvali Galaxy S, ale rozhodne ne kvuli GPS. Ta patri u tohoto telefonu k tomu horsimu, co se v dane tride da najit. Vim to, mam ho uz od srpna. Na kesky je to nepouzitelne, pokud porovnam s presnosti treba oregona....Mozna ve spojeni s externim GPS modulem v kapse by to slo, ale zkusenost nemam.
  • 0

#4 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 14:18

mam nokii C5-00 a pohoda. Beha na tom HG, SmartGPX, Ovi maps jsou v zakladu. Na presnost a rychlost GPS si nestuzuju. Nabita vydrzi asi nejakych 8 hodin navigace a lovu (proste rano vyjedu, naviguju s tim auto, pak s tim hledam cache, naviguju auto zpet na vecer a jeste tomu zbyde stava na to, aby to hralo mp3 :) ). EDIT zkus se podivat na hodnoceni ruznych pristroju na gc.com http://www.geocachin...gps_nokia_c5-00
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#5 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 14:29

KIM-PA napsal/a:
Prosím zkušené o radu.
V této chvíli mi zůstávají ve výběru HTC Desire HD a Nokia N8.
Nemám žádné další zařízení pro Geocaching


myslím, že ani s jedním z těch dvou tebou uvedených telefonů neuděláš krok vedle, i když dnes můžeš kešovat prakticky s každým trošku vybavenějším telefonem, podivej se na seznam SW na zdejsi geowiki, na kazdy system existuji mraky free nebo placenych aplikaci podporovanych primo GS, a to jak pro online ci offline hledani vcetne aplikaci pro wheriga. Spousta kačerů kolem mne má budto androidí Desire nebo Galaxy, urcite nekdo napise taky svy poznatky jak s vydrzi ci s presnosti gps, já jsem si i pres soucasnou negativni medialni masaz Nokie jako celku poridil prave N8 a zatim si ji ve srovnani s predchozi WM xperii nemuzu vynachvalit; sice ji na gc az tak nevyuzivam, ale muzu potvrdit bezproblemove v praxi vyzkousene fungovani Handy GC a smart gpx; openwig se na tom teprv chystam otestovat, jinak udajne by snad mela brzy byt k dispozici pro N8 rovnez aplikace podporovana GS (nova verze Trimble Geocache Navigator). Pokud pouzivas pro GC jen mobil, nabidne aktualne android mozna vic aplikaci, ale jak rikam, myslim ze s obema mobily mezi kterymi vahas, budes schopen v pohode kesovat.
  • 0

#6 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 14:51

Díky za radu, nějak mě nenapadlo se stránkách GC podívat na ranking. Po pročtení lecčeho, mi připadá že HTC Desire HD se zdá být dost vhodným přístrojem. U té N8 jsem nějak nezaregistroval problém s výměnou baterie, který je dost zásadní. V prodejně mi totiž tvrdili, že výměna je zcela bezproblémová. Nemáte někdo osobní zkušenost?
  • 0

#7 PUG_Mira

PUG_Mira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 14:59

Video: Nokia N8: vyměňujeme baterii:
Případně tady ve formě textu a obrázků: http://nokiamania.mo...itelnou-baterii
  • 0

#8 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:01

[já jsem si i pres soucasnou negativni medialni masaz Nokie jako celku poridil prave N8 a zatim si ji ve srovnani s predchozi WM xperii nemuzu vynachvalit; sice ji na gc az tak nevyuzivam, ale muzu potvrdit bezproblemove v praxi vyzkousene fungovani Handy GC a smart gpx; openwig se na tom teprv chystam otestovat, jinak udajne by snad mela brzy byt k dispozici pro N8 rovnez aplikace podporovana GS (nova verze Trimble Geocache Navigator). Pokud pouzivas pro GC jen mobil, nabidne aktualne android mozna vic aplikaci, ale jak rikam, myslim ze s obema mobily mezi kterymi vahas, budes schopen v pohode kesovat.[/quote] Když N8 používáš v reálném životě, jaká je podle tebe výdrž baterie? dokážeš odhadnout jak se projevuje běh GPS? (jestli jsi ji zkoušel) A pokud jsi GPS zkoušel (případně porovnával s nějakým GPS zařízením), jak to podle tebe vypadalo? V téhle chvíli se snažím dobrat nějakých názorů, protože potřebuju vyměnit mobil, a pokud se seknu, tak jinej nedostanu :P Teď mám LG Arena, a používám Locify - a jsem celkem skromný a spokojený.
  • 0

#9 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:07

NA výměnou, nevýměnou baterii se vakyšlete. Tak jako tak si můžete koupit bateriovou nabíječku a máte to na stejno. Jen s tím rozdílem, že nabíječku můžete použít i na jiné věci.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#10 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:10

PUG_Mira napsal/a:
Video: Nokia N8: vyměňujeme baterii:
Případně tady ve formě textu a obrázků: http://nokiamania.mo...itelnou-baterii


díky - poučné.
nicméně už se v terénu vidím, jak mi dojde baterka a abych mohl dál kešovat, tak začnu napřed šroubovat a montovat.
tak uvidím
  • 0

#11 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:11

prispejem aj ja. ja mam thc desire. co sa tyka vydrze baterie to je jasne, zapnute gps rychlo stavi bateriu, tiez ak su zapnute datove prenosy a wifi. ja kesujem tak ze mam offline listingy natahane v htc v cgeo aby som co najmenej liezol na net a stavil bateriu. je to vsak aj nevyhoda ked som v meste ktore nepoznam a neviem sa dostat na miesto cez ulice, lebo mi netaha mapy. to je kazdeho vec a co si vybere, kompromisy su vzdy. a k gps v htc. pokial kesujem na otvorenom priestranstve je to pohoda super. dnes som vsak bol v meste a sipka ma posielala aj na namesti do budovy. potom sa umudrila casom, teda hlavne ked som ju ja naviedol podla hintu. kvoli tomu by som bral aj nejakeho oregona, ale ten nie je vzdy po ruke ako mobil...
  • 0

#12 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:28

Snøw napsal/a:
NA výměnou, nevýměnou baterii se vakyšlete. Tak jako tak si můžete koupit bateriovou nabíječku a máte to na stejno. Jen s tím rozdílem, že nabíječku můžete použít i na jiné věci.


díky za nápad - nepochopim, že mě tohle nenapadlo už dávno, a jako trubka měním baterie v terénu. Zase jsem chytřejší.
  • 0

#13 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:32

KIM-PA napsal/a:
Když N8 používáš v reálném životě, jaká je podle tebe výdrž baterie?
dokážeš odhadnout jak se projevuje běh GPS? (jestli jsi ji zkoušel)
A pokud jsi GPS zkoušel (případně porovnával s nějakým GPS zařízením), jak to podle tebe vypadalo?


v realnem zivote mi vydrzi 2-4 dny v zavislosti na pouzivani. resp. vzdy mi vydrzela aspon dva dny a dve noci :-) jednou dokonce i pet dni myslim, ale bohuzel neumim ti zatim odpovedet jaky ma gps vliv na baterku, neb kesuju na normalni navigaci a na teto nokii jsem gps poradne na kesovani pouzil zkusmo jen jednou, a to ted v sobotu na hledani kesek kolem tocne - ale pokud jde o presnost, byl jsem prekvapenej, vzdy me to ke kesi dovedlo v pohode a od g60csx se necekane moc nelisilo, a to i v lese. vic info zatim bohuzel neumim dat, mam telefon prilis kratce, ale hned co zksuim prvni wigo, tak budu moci vydrz podsoudit vic

myslim ze tady na foru je par lidi co N8 taky maji a kesuji s ni - myslim nick "Gasparovci" , zkus ho pripadne kontaktovat pres SZ
  • 0

#14 prusatko

prusatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 15:46

Lovím s N97, co se ale týče možností SW, sáhnul bych určitě po modelu s androidem, tam si určitě vybereš ;)
  • 0

#15 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 18:35

Připadá mi dobrý a cenově přijatelný HTC Wildfire
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#16 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:22

ahoj, já mám, kromě 60CSx ještě nokii E72. Když opomenu, že se občas bez restartu nepřipojí k internetu a tak jednou za 3 týdny vytuhne s "chybou systému" a musím vyndat baterku, tak je to úplně super. Bohužel už není žádný nový firmware, takže to je asi stav na vždy, ale kombinace Handy GeoCaching, GeoCaching Live, Nokia Map a Google Map je plně dostačující. GPS jede jako ďas, než se rozkoukám, tak mám souřadnice (v Praze např.). Fakt pecka. Můžu jen doporučit
  • 0

#17 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 19:41

KIM-PA napsal/a:

Snøw napsal/a:
NA výměnou, nevýměnou baterii se vakyšlete. Tak jako tak si můžete koupit bateriovou nabíječku a máte to na stejno. Jen s tím rozdílem, že nabíječku můžete použít i na jiné věci.


díky za nápad - nepochopim, že mě tohle nenapadlo už dávno, a jako trubka měním baterie v terénu. Zase jsem chytřejší.

já sám mám iPhona kterej má dost opotřebovanou baterku. a s nabíječkou nikdy nebyl problém, vždy sem si odlovil co sem chtěl, bez ní bych byl dávno doma.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#18 prusatko

prusatko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:26

2Opicakuz: Wildfire nepodporuje Javu, takže třeba HG má smůlu :-/
  • 0

#19 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 21:31

prusatko napsal/a:
2Opicakuz: Wildfire nepodporuje Javu, takže třeba HG má smůlu :-/


Nejde doinstalovat?
Nehlede ze podle informaci na webu javu umi?
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#20 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2011 - 23:10

Neviem či Android natívne podporuje Javu, ale existuje plno emulátorov.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama