Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Zatuhnutí nebo sekání Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 ok5ab

ok5ab

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 0:35

Můžete prosím někdo poradit Mám takovýto problém:když nahraju kešky stažené přímo z gc.com do oregona(stahnu si soubor do počítače a potom nahraju do oregona) tak se mi stane,když vyrazím do terénu na kešky a zapnu oregona,že tam nic není,žádný soubor s keškama(to dovede vždycky nasrat).Přitom když připojím znovu oregon k počítači tak ten soubor tam je,když jsem v terénu tak se to tváří oregon,že tam soubor není. Děkuji za radu
  • 0

#2 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 0:51

No a kam ho nahráváš? Do /Garmin/GPX ?
  • 0

#3 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 0:51

Taky se mi to stává. Ve čtvrtek dokonce zatuhl úplně (tj. nenastartoval). Po připojení na počítač jsem odmazal polovinu fotografií a zas běhá v pohodě - takže jestli to není přetečením nějaké operační paměti (laicky řečeno).
  • 0

#4 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 3:13

Pratele, jen jedna technicka, kdyz se ptate na nejake otazky nebo mate nejake pripominky, uvadejte vzdy presny typ vaseho pristroje a nejlepe i verzi FW, lepe se na to potom reaguje.
A dalsi vec, existuje uz tema kam patri i tento dotaz:
http://www.geocachin...&thread_id=8786

  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#5 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 8:32

@ok5ab] nad timhm si taky v jednom threadu posteskl a resenim je gpx hazet na kartu a v pripade, ze zacne oregano stavkovat, tak kartu vyndat, nastartovat oregona, vypnout, kartu vratit a pustit ho znova (ne na zem, i kdyz bys to asi udelal hrozne rad:)
  • 0

#6 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 10:23

A příčina takových vytuhávání ? Uvažuju o tom, že bych si to mejdlo koupil, ale když pak čtu takové příspěvky, chválím svůj starej HCx. To kdyby se mě stalo v terénu, tak bych měl chuť ten stroj zašlapat do země...:D.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 10:29

ssva napsal/a:
A příčina takových vytuhávání?

To tady nikdo moc nepíše, jen že zapnul a vypnul nebo vyndal, zamdal kartu nebo prostě smazal a znovu nahrál do navigace...
... když se ale podívám, kolik lidí s tím mělo problémy a kolik je asi celkově Oregonů v oběhu, tak je to zlomek a hned bych kvůli tomu Oregon nezavrhoval. Já osobně vždy když nahraju keše do navi hned doma pustím, nechám načíst a hned vím, že je vše OK. Ta minutka na ověření nikoho nezabije...

Bohužel tady nikdo nepíše typ oregona, firmware a jak tam to gpx dostává... :(
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 10:42

Ono kolikrat to muze udelat, kdyz ma clovek napriklad plnou pamet waypointu a snazi se pridat rucne dalsi, ci rucne nejaky odmazat. To je doslova spolehlivy "killer" GPX souboru :-) Dalsim problemem muze byt nevalidni XML. Tzn. pred nahratim do navigace doporucuji otevrit cele GPX v libovolnem prohlizeci internetu a kdyz to nezobrazi chybu, tak je to v pohode. Pokud me napadnou nebo zjistim dalsi duvody zasekavani, napisu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 11:04

vono to bohuzel dela i kdyz je to gpx v uplnym poradku a pameti vsude tolik, ze se da prehazovat vidlema. ale nedela to casto.. jen se vetsinou trefi do ty nejmin vhodny chvile :) pro sobika: 400t + posledni FW
  • 0

#10 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 11:39

sobikovi napsal/a:
... když se ale podívám, kolik lidí s tím mělo problémy a kolik je asi celkově Oregonů v oběhu, tak je to zlomek ...(

Super, ty máš nějaké statistiky ? Počet oregonů ve světě/počet problémů ?
Tak ukaž...B)
  • 0

#11 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 14:04

Statistiky nestatistiky... B) hele, mě se minule - byl jsem MIMO rozsah svých aktuálních GPX a měl chvíli volno, tak jsem chtěl lovit podle POI celé republiky. Vím jistě, že vždycky fungovaly (na mapě se přeci překrývají s GPX, ikony keší myslím, tak vím, že tam jsou a lze je rozkliknout...) - ale najednou ne! Byly v mapě, ale NEŠLY NAJÍT DOTYKEM!!! -- takže jsem se nedostal k informacím. Tedy dostal, ale přes wap v mobilu. Co je toto za chování, a jak tomu zabránit?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#12 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 14:31

Citecka napsal/a:
......
Co je toto za chování, a jak tomu zabránit?


Where To? > Extras > ....
Kam vést? > Doplňky > ....

To také nefungovalo?
  • 0

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 14:48

Tak tohle tam nemám :) - ale dobrej nápad, Kam vést -> Moje POI by mohlo zabrat :) (teď to neověřím, páč TED vše funguje, ale propříště si to budu pamatovat). Ale stejně je to divné chování... (restart tehdy nepomohl).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 14:52

Citecka: a ja mel vcera uplne opacnej problem. Neuvedomil jsem si, ze mam v GPS export pouze kusu jihu Prahy a Berouna a nemit v POI celou CR, tak bych byl uplne nahranej. A nejlepsi na tom je, ze jsem si to ani neuvedomil, ze to ta mam v POI. Doslo mi to v momente, kdy jsem se blizil k jedne kesi a na displeji navigace mi naskocilo upozorneni. Az potom mi to docvaklo, ze jsem zachranen :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 14:58

Od té doby, co mám celou ČR v Oregonu jako POI, lovím kdykoliv a kdekoliv mám volnou chvilku .... ;-)
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 15:00

f-roman: no me osobne by dost krkalo nemit moznost oznacovat si FOUND IT. Nicmene podle vkusu kazdeho soudruha...
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 f-roman

f-roman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 15:03

S474N: já mám vždy v Oregonu nahrané cache určité oblasti, kde předpokládám, že se budu pohybovat, abych si je mohl označit Found it. Jenže můj rádius pohybu je někdy těžko předvidatelný a tak mě často POI zachrání. Mimo to mám ještě v záloze Desire a C:geo :-)
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 15:54

f-roman: ano, tak presne uplne stejne to mam ja. Jenom s tim rozdilem, ze zalohu mam iPhone s aplikaci Geocaching.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 17:48

f-roman, Šejtán: no však. Mám to přesně a taky z těch důvodů jako vy. Ale právě teď v tom Tejně (nad Vltavou) se mi prostě ty POI zachovaly takhle divně... a mě by zajímalo PROČ (dneska zase šlapaly jak nový... jediná změna, novej soubor s GPX...)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 18:30

Pamatuji si, že jednou se takto Oregon choval, když jsem testoval nové exportní makro a soubor byl příliš velký.... gpx prošlo jako validní, ale v navi bylo sucho...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama