Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

férový log na virtuální keši?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 baarbuchaCZ

baarbuchaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 20:37

Zajímalo by mě, jestli je v souladu s pravidly, zalogovat si nález na virtuální keši, když jsem ji navštívila asi o rok dříve než jsem začala s geocachingem. Mám fotku přesně z toho místa (oni se tam totiž vyfotí všichni turisti :) ), vím i všechny požadované odpovědi na otázky, včetně té co se dá zjistit jenom na místě. Je to v zahraničí, ale protože jsem tam byla skoro půl roku, tak si údaje pamatuju. Dopředu upozorňuju, že jsem si nález nezalogovala, ale když jsem teď náhodou na listing narazila, tak mě to napadlo.
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 20:39

Já myslím že to v souladu je.
  • 0

#3 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 20:42

Podle mého názoru fotku máš, odpovědi taky znáš, tak proč ne? A čirou náhodou jsi moji maličkost v baťůžku neměla? :D:D:D
  • 0

#4 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 20:44

Si myslim, že je to OK. Všechny požadavky na regulérní odlov to splňuje.
  • 0

#5 RadousCZ

RadousCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 20:56

Zdar, přiznám se, že sám mám pár logů na Virtuálních a Earthcachích, které jsem opravdu navštívil ještě před poznámím této hry (log jsem provedl po svolení vlastníka).
Ale jednou mne nějaký dobrák naprášil a toto mi přišlo ze samotného ředitelství od nejvyšších soudruhů z USA:

We are writing to you about how to log Virtual Caches.

We wanted to remind you that virtual caches can only be logged if you have actually been to the virtual cache location and recently. Please read our Guidelines about logging virtual caches:http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx#vcguide

Logging caches that are at places you visited a long time ago is not true to the spirit or guidelines of geocaching, so please do not do this.

We ask that you do not log virtual caches inappropriately. Further, if a cache owner of a virtual cache deletes a log you made inappropriately, please do not re-log that cache.

You may opt to delete any inappropriate logs you have made previously, so that your total cache ‘finds’ will reflect the true number of caches you have found.

We thank you for your cooperation in this matter. Please contact us at this email address if you have any related questions.

Sincerely, Sandy


Ale takový log mi příjde férovější, než si logovat virtuální keše, které člověk nikdy nenavštívil, jen na webu nebo jinak zjistil odpovědi na otázky.
  • 0

#6 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2011 - 21:28

Můj názor: Podle mne je to stejný problém jako se tady na fóru často řeší. Logování na těžkých keších v zastoupení, logování na mysterkách co dotyčný nevyluštil, "proudové" logování na trailech apod. Všude je člověk zapsán v logbooku, případně zná odpovědi na otázky a má fotky. Je to ale vždy jen o tvých vlastních pravidlech, co je pro tebe ještě přijatelné a co už by tě netěšilo a neměla by jsi z toho bodu žádnou radost. Myslím si, že je to nepřenosné, každý vidí obdobnou situaci jinak a dokonce může člověk obdobnou věc posuzovat jednou tak a podruhé jinak. Je to jenom na tobě.
  • 0

#7 Jani007

Jani007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 9:45

Ja v tom zadny problem nevidim. Jelikoz jsi na tom miste opravdu byla, i kdyz uz pred rokem. Porad lepsi, nez kdyz si lidi logujou virtualky aniz by v tom miste/meste kdy byli. Takhle jsem uvazovala o zalogovani Czech my cache, protoze mam z mostu fotek nekolik, ale vsechno starsi. Ale nakonec, ze je to tady u nas a neni problem tam zajit se vyfotit znova, tak jsem to odlozila a nakonec se tam zasla vyfotit cerstve ted v obdobi kdy uz kesuju. Kdyby to bylo ale v zahranici, tak bych nevahala a zalogovala se tam;)
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 12:10

Kdyz si tam nastavis datum, kdys tam opravdu byla, tak v tom vubec nevidim problem.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 12:15

[quote]RadousCZ napsal/a:
Zdar, přiznám se, že sám mám pár logů na Virtuálních a Earthcachích, které jsem opravdu navštívil ještě před poznámím této hry (log jsem provedl po svolení vlastníka).
Ale jednou mne nějaký dobrák naprášil a toto mi přišlo ze samotného ředitelství od nejvyšších soudruhů z USA:

Tak třeba tahle keš má přes 9000 nálezů a přesto tam sotva někdy někdo mohl být... Pravidla se mění :-)

www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=b2108465-3caa-4652-b288-f4291a31d94a
  • 0
PUNK 4 EVER!

#10 sedento

sedento

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 14:19

Taky jsem při treku po Jižní Americe byl na spoustě míst kde jsou dnes virtuálky, či ertky, tehdy tam však ještě některé nebyly, kačer jsem taky nebyl, a mrzí mě to Brazílie, Uruguay, Paraguy, Argentina, Chile jsou místa kam už se asi jen tak nedostanu.
  • 0

Na viděnou na dalším eventu:

Dále v plánu:

 

Jediný suvenýrový event v pátek 3. července 2015 na Jižní Moravě a širokém okolí. GC5XV0J

Kaceri v ZOO HODONIN 
CITO Event Vojnove cintoriny vychodneho Slovenska

Zabijacka mezi vinohrady

Burčák z Hrušek

Už dozrála kukurička

Mastné huby

Rybičky, rybičky, rybáři jedou léto 2014

Na svatý Duch do vody žbluch

Kupala
Nevíte kde založit pěknou keš, mrkněte do databáze vojenských pietních míst www.vets.cz www.vets.estranky.cz jsou tam stovky zapomenutých pomníčků které by si zasložily pozornost


#11 baarbuchaCZ

baarbuchaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2011 - 21:33

Dík za názory, asi ji zatím logovat nebudu, alespoň bude o důvod víc se na místo někdy vrátit. Je to v Řecku, čili co by kamenem dohodil :)
  • 0

#12 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 8:05

Ahoj, protoze se jedna o tuto problematiku, napisu svuj dotaz sem. Dokud se jednalo o jednotky, rikal jsem si nebudu se tim nejak vzrusovat... Ale i po upozorneni daneho kacera, ze to asi uplne nedela dobre jmeno ceskym kacerum, se nic nemeni... jde o to, ze urcity kacer v mem okoli loguje po desitkach virtualni kese, coz je jeho vec, ale k logum krade i fotky ostatnich logujicich, a to u je podle mne moc... Co s tim ? Nechci se dockat situace, kdy ceskej kacer bude v ocich jinych za ...
  • 0

brundi
 


#13 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 9:52

brundi napsal/a:
Ahoj, protoze se jedna o tuto problematiku, napisu svuj dotaz sem. Dokud se jednalo o jednotky, rikal jsem si nebudu se tim nejak vzrusovat... Ale i po upozorneni daneho kacera, ze to asi uplne nedela dobre jmeno ceskym kacerum, se nic nemeni... jde o to, ze urcity kacer v mem okoli loguje po desitkach virtualni kese, coz je jeho vec, ale k logum krade i fotky ostatnich logujicich, a to u je podle mne moc... Co s tim ? Nechci se dockat situace, kdy ceskej kacer bude v ocich jinych za ...

Ahoj.
A co napsat tomu dotyčnému?
  • 0

#14 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 11:17

uz se nekolikrat stalo...
  • 0

brundi
 


#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 13:40

brundi napsal/a:
uz se nekolikrat stalo...

a co nám sdělit, kdo to je? Možná by to přestal ignorovat, kdyby mu napsalo pár desítek kačerů, nebo i některý reviewer
  • 0

#16 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 16:00

dr.vota napsal/a:

brundi napsal/a:
uz se nekolikrat stalo...

a co nám sdělit, kdo to je? Možná by to přestal ignorovat, kdyby mu napsalo pár desítek kačerů, nebo i některý reviewer


doktor ma pravdu, hod ho sem :P
a nebo jestli je narcis, tak mu to podej tak, ze se tady muze pochlubit, ze ma nejvice virtualnich cachi mezi CZ kacery (a kachnama :) ) :D
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 16:36

není to teda vůbec žádný začátečník, co by to udělal omylem z neznalosti, jako se to některým stalo...tenhle sekáč jede ve velkém. Bohužel právě kvůli takovým kombajnérům je potom řada virtuálek nevratně archivována reviewery :( GC4CE1
  • 0

#18 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 16:49

spuzva napsal/a:
Tak třeba tahle keš má přes 9000 nálezů a přesto tam sotva někdy někdo mohl být... Pravidla se mění :-)

www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=b2108465-3caa-4652-b288-f4291a31d94a


No argumentace pomoci 4 oken mi neprijde moc dobra. Sam vis, ze to byla vyjimka mezi virtualkama. Bylo jich nekolik a myslim, ze vetsina uz je mimo provoz.

Jinak logovat zpetne navstevy by se nemelo (viz i vyjadreni GS vyse) a vetsina kaceru to respektuje. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, jak je u nas popularni logovat i virtualky, kde dotycny nikdy nebyl, tak logovani drivejsich navstev mi prijde jeste ok.
  • 0

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 16:52

brundi napsal/a:
Ahoj, protoze se jedna o tuto problematiku, napisu svuj dotaz sem. Dokud se jednalo o jednotky, rikal jsem si nebudu se tim nejak vzrusovat... Ale i po upozorneni daneho kacera, ze to asi uplne nedela dobre jmeno ceskym kacerum, se nic nemeni... jde o to, ze urcity kacer v mem okoli loguje po desitkach virtualni kese, coz je jeho vec, ale k logum krade i fotky ostatnich logujicich, a to u je podle mne moc... Co s tim ? Nechci se dockat situace, kdy ceskej kacer bude v ocich jinych za ...


Oznam ho GS, jeho ucet bude pro porusovani pravidel zablokovan. Normalne se to dela a takovych zablokovanych uctu neni malo. Uz jsem videl zablokovane ucty nekolika kaceru, kteri po zalozeni uctu logovali naprosto vse bez navstevy, vcetne fyzickych kesek. Za prvni den aktivity meli treba 700 nalezu. Slusne na novacka. :D:D
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2011 - 17:04

myslím, že by mohlo stačit, aby mu domluvil náš reviewer - třeba si dá říct a ty logy sám smaže P.S. nebo je fakt takovej machr, co obletí svět za den a loguje Bahamy, Malajsii a Německo za 24h...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama