Přejít na obsah


Fotka

Nahrání cache do Garmin etrex Vista HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Marlou

Marlou

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 18:26

Pokouším se nahrát kešky do mojí GPSky a nějak se pořád nedaří. Zkoušel jsem to nejprve přes Firefox přímo ze stránky GC.com volbou "send to GPS". Plugin mám nainstalovaný, všechno se jeví jako že se to odeslalo, ale pak to v GPSce nemůžu načíst přes tu ikonu "poklady". Nic mi to nenajde. Zkoušel jsem to dále přes POI loader, ten soubor se na kartu nahrál, ale v pokladech opět nenalezeno. Přes EasyGPS mi to hlásí, že nelze nalézt GPS přístroj, přitom mám model zvolený správně. V počítači se paměťová karta v GPS hlásí normálně jako vyměnitelný disk, takže to vypadá, že propojený to je. Na kartě mám uloženo několik bodů s koncovkou gpx v samostatnem adresáři GPX a taky v samostatném adresáři "poi" mám nějaký další soubor s koncovkou "gpi" Můžete mi prosím někdo poradit, jak to nahrát, aby se to zobrazovalo v pokladech a s jakou koncovkou (případně v jakém adresáři) to musí být na kartě nahráno? Díky. Už jsem z toho zoufalej.
  • 0

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 18:47

Marlou napsal/a:
Pokouším se nahrát kešky do mojí GPSky a nějak se pořád nedaří. Zkoušel jsem to nejprve přes Firefox přímo ze stránky GC.com volbou "send to GPS". Plugin mám nainstalovaný, všechno se jeví jako že se to odeslalo, ale pak to v GPSce nemůžu načíst přes tu ikonu "poklady". Nic mi to nenajde. Zkoušel jsem to dále přes POI loader, ten soubor se na kartu nahrál, ale v pokladech opět nenalezeno. Přes EasyGPS mi to hlásí, že nelze nalézt GPS přístroj, přitom mám model zvolený správně. V počítači se paměťová karta v GPS hlásí normálně jako vyměnitelný disk, takže to vypadá, že propojený to je. Na kartě mám uloženo několik bodů s koncovkou gpx v samostatnem adresáři GPX a taky v samostatném adresáři "poi" mám nějaký další soubor s koncovkou "gpi"
Můžete mi prosím někdo poradit, jak to nahrát, aby se to zobrazovalo v pokladech a s jakou koncovkou (případně v jakém adresáři) to musí být na kartě nahráno?
Díky. Už jsem z toho zoufalej.


POI Loader -> kese hledej v menu pod uzivatelskymi body zajmu.
Ja jinou volbu nepouzivam ...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#3 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 18:52

Většinou nahrávám přes GeoGet a funguje mi to. Ale je pravda, že mi funguje i prosté stažení z GC.com. Takže tohle ti asi moc nepomůže...
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 18:53

Pro nahrávání přes "send to gps" by gps neměla být v režimu USB mass storage. Jen ji zapni a kabelem připoj. Neměl by být vidět vyměnitelný disk!
  • 0

#5 Marlou

Marlou

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 18:59

Aha, dik, tam se to zobrazuje, to je fakt. Ale je tam teda jen kod, myslel jsem, ze tam bude aspon nazev. A k cemu je potom ta funkce poklady?
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:01

Záleží na tom, jak to do GPS nahraješ... když se ti tam nahrají pouze souřadnice a GC-code, tak tam bude jen toto
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 Marlou

Marlou

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:04

dr.vota napsal/a:
Pro nahrávání přes "send to gps" by gps neměla být v režimu USB mass storage. Jen ji zapni a kabelem připoj. Neměl by být vidět vyměnitelný disk!

Jo, supr, dííík moc!!!! To bylo ono, uz se to zobrazuje v pokladech:):):) Paráda;)
A ten hint aby se tam taky nahral, to asi nijak nejde, co???
  • 0

#8 Marlou

Marlou

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:06

fremen.cz napsal/a:
Záleží na tom, jak to do GPS nahraješ... když se ti tam nahrají pouze souřadnice a GC-code, tak tam bude jen toto


Dík, zkusím si to nasatavit v tom programu, ale přes to "send to GPS" uz mi to taky funguje:)

Díky moc vsem za rady;)
  • 0

#9 Irandael

Irandael

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:11

A taky tam mám ovladač USBDrivers_23 a CommunicatorPlugin_273 vše od Garminu jako mass storange to nesmí být
  • 0

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 19:31

Marlou napsal/a:
Aha, dik, tam se to zobrazuje, to je fakt. Ale je tam teda jen kod, myslel jsem, ze tam bude aspon nazev. A k cemu je potom ta funkce poklady?

název a autora máš v komentáři
  • 0

#11 borekj

borekj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 20:23

Marlou napsal/a:
Jo, supr, dííík moc!!!! To bylo ono, uz se to zobrazuje v pokladech:):):) Paráda;)
A ten hint aby se tam taky nahral, to asi nijak nejde, co???


Jde a mám to odzkoušeno. Ale potřebuješ k tomu GSAK a, kde nahraješ .gpx soubor (nevím, jestli to jde i .loc souboru), prohrabeš se v nastavení a pošleš do GPS.
  • 0

Grr, Grr... Co zase je???
Nová keš...
Cože? Kdy, kde?


#12 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 21:57

Přímé odeslání do GPS z listingu na gc.com je sice prima, ale nedá se nijak ovlivnit výsledek, který je dosti strohý.

Existuje spousta programů, které to řeší, např. GeoGet se svými exporty.

Novější GPS než eTrex, umí nahrávat i (skoro) celé listingy.


Marlou napsal/a:A k cemu je potom ta funkce poklady?

Ta jen umožní na obrazovce kompas označit keš jako nalezenou. Tím se jí změní ikonka a vypadne tak z hledání keší. A také se zapíše do kalendáře se kterým kromě prohlížení nejde skoro nic dělat.
Novější GPS toho v této oblasti také umí více.
  • 0

#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 22:00

Já mám jako prohlížeč chrome a k tomu tu vychytávku, která rovnou udělá gpx. To pak překopíruju do navigace.
  • 0

#14 Marlou

Marlou

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 8:04

Díky moc všem za rady, vyzkouším i ten GSAK, ale to kopirovani pres "send to GPS" mi prozatim staci:)
  • 0

#15 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:44

Když u sebe nemám kabel a chci si nahrát keše na kartu, do jaké složky je mám nahrát? Keše mám vyexportované geogetem a pluginem pro etrexy.
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2011 - 13:56

dygestor napsal/a:
Když u sebe nemám kabel a chci si nahrát keše na kartu, do jaké složky je mám nahrát? Keše mám vyexportované geogetem a pluginem pro etrexy.

do Garmin etrex Vista HCx bez kabelu asi nijak
  • 0

#17 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 6:26

Dá se do Vista HCx nahrát i listing??? Nahraje mi jen souřadnice kešky a ve druhém gpx i souřadnice waypointů. A prosím o radu s mapami na druhém PC. CHtěla bych si nahrát Map Source i TOPO ještě i na PC v práci. ... Leč dožaduje se opět registrace. K té potřebuji SN Své Visty. A to je prá na krabici kdesi..... tu už nejspíše nemám a pokud, urřitě ne tu v práci. Obsahuje Vista sama někde svůj SN???
  • 0

#18 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 8:34

Vsara

Listingy Vista neumí.
Nemáš štítek v prostoru pro baterie?
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 8:45

To cislo v bateriovem prostoru neni UnitID, ktere je potreba. ;) Nicmene kdyz GPSku pripojis kabelem k mapSource, tak v nem je primo funkce, ktera ti to ID rekne.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 8:47

dygestor napsal/a:
Když u sebe nemám kabel a chci si nahrát keše na kartu, do jaké složky je mám nahrát? Keše mám vyexportované geogetem a pluginem pro etrexy.


Tim ti vznikne zdrojak pro program POIloader - a az ten to pak bud rovnou nakopiruje do GPSky, nebo ti vytvori soubor s priponou GPI na disk. en pak muzes vzit a nahrajes jej na kartu do adresare \garmin\poi\
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama