Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Podmínky uznání logu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
24 odpovědí na toto téma

#1 cif

cif

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 19:51

Jsem začátečník a chci se zeptat, jak je to s uznáváním nálezu kešky. Teď se mi stalo, že jsem kešku našel, ale nezapsal jsem se do logbooku, protože tužka byla nefunkční. Nález jsem si uložil i na geocaching.com (s poznámkou, že tužka nepsala), ale zakladatel keše mi log smáznul... Je tedy nutné se vždy zapsat do logbooku na místě?
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 19:53

ano, zápis v logbooku je to co určuje, zda ti FI log na webu smaže nebo ne
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 19:53

Ano, je to nutné. Pokud nejde tužka v keši, většina ownerů log uznává jako platný, pokud nějak dokážeš že jsi na místě byl, napříkad mu mailem pošleš fotku finálky. Ovšem doporučuji nosit vlastní tužku s sebou.
  • 0

#4 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 19:53

Jo je, pokud není owner suchar, stačila by mu fotka.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 19:55

Tiskar94 napsal/a:
doporučuji nosit vlastní tužku s sebou.


několik ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#6 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 19:57

Log byl smazán oprávněně. Ale většině ownerů stačí fotka nebo třeba popis keše a dál to nehrotěj. EDIT: Teď mě napadá, když si z keše vezmeš GC, tak je to taky celkem věrohodnej důkaz.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:12

Ano, pravidla vyžadují primárně zápis do papírového logbooku jako důkaz, že jsi keš našel. Ale... ... spousta kačerů tužku odnese nebo nepíše a pak je to těžké jak se zalogovat -> poučení nosit vlastní tužku, mít razítko, nálepku napsat svůj nick krvní, močí, lejnem nebo bahnem a klacíkem v okolí; ... nebo prostě pořídit fotku a poslat ji ownerovi; ... nebo prostě napsat ownerovi, jak to bylo a jak to tam vypadalo ... zalogovat GC/TB v keši Ale v tomto případě, kdy se jedná o nováčka, tak to beru jako hodně zbytečný postoj ownera. Vhodnější by bylo asi upozornit ho na pravidla, co měl a mohl udělat a poučit ho co a jak příště... škoda že nepíšeš na jaké to bylo keši. Ber to prostě tak, že někteří owneři jsou magoři a odškrtávají si found it podle papírového logbooku a mají radost z toho, že jsou nadsamci a mohou mazat logy, když už nemáme keše s podmínkou...
  • 0

#8 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:14

Tiskar94 napsal/a:
... Ovšem doporučuji nosit vlastní tužku s sebou.


Já u sebe tužku mívám. Ale znáš to, Murphyho zákony fungují neomylně. Nedávno jsem vyrazil do města, našel kešku bez tužky a jako naschvál jsem měl jenom navigaci. Fotka logbooku to vyřešila. Pravidla samozřejmě říkají, že ten, kdo se zapsal do logbooku, má právo zapsat se i GC.com. Rozumný majitel keše to však nehrotí. Fotka by jako důkaz měla stačit. Já taky takové logy uznávám. Proč bych si měl dělat zle, když o nic nejde? Při množství keší, které mám, by mě ani nenapadlo, jmenovitě procházet seznamy a kontrolovat, kdo se nezapsal do logbooku.
Neoprávněné logy jsem smazal pouze jednomu výtečníkovi. A ten mě na to svými podezřelými logy vyloženě upozornil.

Sice v keškách tužky mám a případně je doplňuju, stejně však beru hlavně jako svoji chybu, když tužka v keši chybí. Tak proč buzerovat někoho, kdo se trmácel mnohdy cestou necestou, ale měl tu smůlu, že neměl po ruce nic, čím by se zvěčnil v knížce?
  • 0

#9 cif

cif

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:40

sobikovi napsal/a:
škoda že nepíšeš na jaké to bylo keši.


Díky za morální podporu!

Piksla na kešce neměla víčko, hrot propisky byl orezlý... Údržba kešky svědčí o kvalitách ownera, ne? ;)

keška - Lehke opevneni #1

Teď sem si mailoval s ownerem a napsal mi:
"...takze dokud mi nedeklarujes odlov fotkou zapisu v logbooku, tak ti budu tvuj internetovy log porad mazat..."

Takže na této kešce mám spešl zacházení....:@

No ono fotit ve výšce cca 10 m na stromě... asi na ní kašlu, ale mrzí mě to, protože sem si myslel, že to je právě hra...
  • 0

#10 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:42

ano, rozhodne doporucuju nosit tuzek nekolik (typicky se mi stava, ze ze ctyr nejsem po kapsach schopen nejmene 3 najit) a pokud se lze zalogovat jakymkoliv zpusobem - treba kouskem opodal lezici cihly B) - tak tak ucinit. podle soucasnych pravidel totiz log v cachi opravdu je v podstate nutnou i postacujici podminkou pro uznani nalezu. kdyz se mi stane, ze nanocache je zarezla nebo z ni nejde ten prouzek papiru ani vsemi dostupnymi prostredky vyndat, proste se vyfotim s cachi na prukaznem pozadi
  • 0

#11 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2681 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:43

cif napsal/a:
No ono fotit ve výšce cca 10 m na stromě


a vylezl jsi tam?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1996 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:43

cif napsal/a:
Teď sem si mailoval s ownerem a napsal mi:
"...takze dokud mi nedeklarujes odlov fotkou zapisu v logbooku, tak ti budu tvuj internetovy log porad mazat..."


Ale prd, kontrolovat logbook je jeho věc, na žádnou fotku dle pravidel GS jsi-li v logbooku a není to challenge, virtual, earth či webcam nárok nemá.
Takže se zapiš do logbooku, fotit nemusíš nic, a pokud budeš v logbooku a on ti bude tvůj found it log mazat, pak se neboj to nahlásit reviewrovi pro váš kraj.
  • 0

#13 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:47

cif napsal/a:

Piksla na kešce neměla víčko, hrot propisky byl orezlý... Údržba kešky svědčí o kvalitách ownera, ne? ;)


na jednu stranu - ano.

na stranu druhou - specialne na cachi s terenem 4,5 bys mel prokazat, ze jsi az u ni fakt byl, a to asi neudelas jinak, nez zapisem v logbooku, nebo autoportretem v korune stromu.

co vim, tak vicka se z teto cache neustale ztracela, protoze kdyz nekomu spadlo dolu, zpatky se s nim nevracel.
na druhou stranu, ze strany ownera je rozhodne lepsi, davat do cache obycejnou tuzku, ktera nezamrzne ani nevytece.

tak jako tak - nosit s sebou vlastni tuzku preci neni takovy problem...
  • 0

#14 cif

cif

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:48

fremen.cz napsal/a:
a vylezl jsi tam?


jo, proč myslíš, že jsem psal, že tužka má orezlý hrot?
  • 0

#15 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:50

Tiskar94 napsal/a:

Ale prd, kontrolovat logbook je jeho věc, na žádnou fotku dle pravidel GS jsi-li v logbooku a není to challenge, virtual, earth či webcam nárok nemá.


to jsi prekombinoval - cache (tradicka) samozrejme zadnou fotku nevyzaduje, to tady pouze bylo uvedeno jako alternativni forma logu, kterou lecktery owner uzna
  • 0

#16 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:52

Ještě se mi nestalo, že bych neměla tužku u sebe a tužka nebyla ani v kešce, vetšinou sebou nosím tak 3. Jako owner bych uznala i log s popisem místa nebo fotkou s logbookem zatím jsem to ještě nemusela řešit, ale určitě bych uznala.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#17 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 20:55

No, přestože mám stabilně jednu tužku v každém zavazadle a asi deset v autě, tak se mi už několikrát stalo, že jsem neměla čím zalogovat, stane se to každému a ne že ne, dokázala jsem ztratit tužku na cestě od jedné keše k druhé :) Obvykle to řeším tak, že vyfotím detail logbooku tak, aby byl vidět poslední log a za ním volné místo, takže je z fotky zřejmé i kdy jsem tam byla, nikdo s tím zatím neměl problém. Takže jo, může se stát, ale nějaký důkaz odlovu by to chtělo.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#18 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 21:02

sobikovi napsal/a:

Ale v tomto případě, kdy se jedná o nováčka, tak to beru jako hodně zbytečný postoj ownera. Vhodnější by bylo asi upozornit ho na pravidla, co měl a mohl udělat a poučit ho co a jak příště... škoda že nepíšeš na jaké to bylo keši.

Ber to prostě tak, že někteří owneři jsou magoři a odškrtávají si found it podle papírového logbooku a mají radost z toho, že jsou nadsamci a mohou mazat logy, když už nemáme keše s podmínkou...


No, to je bohužel úplně přesný. :(
  • 0

#19 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 21:06

Chryseis napsal/a:
No, přestože mám stabilně jednu tužku v každém zavazadle a asi deset v autě, tak se mi už několikrát stalo, že jsem neměla čím zalogovat


To mi povidej - i kdyz s sebou v prumeru mam cca. 3 tuzky, kdyz uz narazim na cache, kde tuzka neni a navic bych to ani necekal, ze tam nebude (napr. regularka pod okny ownera), tak u sebe zadnou nemam.

Specificky pripad jsou nano, ze kterych nejde logsheet vydolovat (dosud jsem nezjistil, jestli kvuli tomu, jak je tam napechovany, nebo ze je namotany na magnetickem dratku ktery se drzni magneticke skatulky) anebo filmovky napechovane mokrym papirem, ktery by sice ven sel, ale rozhodne ne vcelku.

No ale reseni, jak nalez prokazat, fakt vzdycky existuje... kdyz uz mame kazdy mobil s fotakem...
  • 0

#20 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2011 - 21:12

Podívejte se na to spíš jinak... jádro pudla, jak se říká, je v tom, jak je který owner magor... Je to hra a hrajeme ji všichni podle sebe. Kdysi jsem narazil i na info, že nějaký owner smazal všechny logy kačerů ze ztraceného logbooku. Není logbook podle kterého odškrtat, není log. Tohle je na blití...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama