Přejít na obsah


Fotka

Česká Nej


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
256 odpovědí na toto téma

#241 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 18:14

Holt Pražský hrad už je v Českých nej, tak se tady dalo přednost jiným. Jinak ty dvě polozříceniny jsou myslím docela významné hrady, určitě by se našel nějaký méně zajímavý mezi ostatními :D Díky za další puzzle, z tohohle mám jenom čtyři dílky (bohužel na hrady jezdím o poznání déle než na kešky, takže spoustu mám navštívených), aspoň je motivace si to doplnit.
  • 0

#242 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 19:23

Ano Prazsky hrad mame v rekorderch a Kunetickou horu v kopeckach. Samozrejme by tam patrily, ale pocet mist je omezen tak at je co lovit :) U tech hradu je trochu problem, ze tam je prekryv zricenina-hrad-zamek - takze jsem se snazil vybrat ty, co se nejvice blizi predstave o hradu a taky trochu bylo brano v potaz, aby to co nejvice pokrylo nasi zemicku. Samozrejme se tim padem nabizi puzzle na zriceniny a zamky, tam to bude asi tezsi v tom, ze, hadam, tech zricenin i zamku bude o dost vice takze se bude muset vice vybirat. No uvidime, treba casem :) Hrady mam moc rad, takze jsem si tohle puzzle nemohl odpustit a v nove sezone na ne hned zautocime a taktez mame par navstivenych jeste pred nasim GC postizenim :)
  • 0

#243 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 20:40

no ja si myslim, ze tam zkratka patri :) ze je v jinem seznamu, je pro me irelevantni. kdyz to vysvetlim jinak, tak me nezajima seznam ceskych nej, me zajima puzzle hrady a tam prazsky chybi. pokud v tom vidite, ze za jednu kes nekdo vybarvi naraz dve policka, tak se da pouzit jina kes. primo o hradu jsou tusim tri. ja lobuju za zarazeni :D tezko to ovsem nekdo kvuli mne bude predelavat. tak abyste vedeli, ja si to tam zaradim sam :P a mate to ;) p.s. a stejne je to nelogicky, ten prazsky vynechat.
  • 0

#244 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 21:05

Dain a Olik napsal/a:
...za jednu kes nekdo vybarvi naraz dve policka...

a to je velmi nespravedlivé, a to se musí zakázat :D:D:D
tady se zase někdo bere moc vážně B)
(dain má pravdu)
  • 0

#245 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 14:08

no tak dobre prazskej pridame :)
  • 0

#246 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 14:22

Pokud se tedy chystá ještě samostatné puzzle na zříceniny tak např. Landštejn což je zcela jednoznačně zřícenina (bohužel) do současné podoby upravená spoustu betonu by měl být spíš v této skládačce a do funkčních hradů bych vybral jiného jihočeského reprezentanta - nebo potom, nastane situace jako u Pražského hradu a objeví se tato hradní zřícenina na dvou místech ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#247 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 14:45

Tim je to jednodussi, Prazsky hrad nahradi Landštejn - na Landštejnu jsem nebyl a ono ani z turistickych pruvodcu neni vzdy uplne poznat zda je to jeste hrad, tedy nejake plne zachovale prosotry, nebo uz jen zricenina, trebaze s placenym vstupem a treba i pruvodcem :) Ja jsem vychazel ze seznamu, kde mezi hrady byly treba i Trosky a to je zricenina.
  • 0

#248 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 14:46

Každý hrad je dnes zřícenina nebo přestavěnina. A hrady co vypadají nejhradovatěji, bývají romantické novostavby, nebo adaptace. To je např. Karlštejn, Kokořín, Bouzov. Ono často rozlišit hrad od zámku ani nelze, jsou tam části s rozdílným stářím a různým stavebním vývojem. Něco je zcela jasně zámek, něco hrad, ale pak je spousta zámků, adaptovaných z hradů nebo hradů s novějšími přístavbami. A pak jsou klášterní prelatury nazývané jako zámky, výstavnější vily, kterým se říká zámečky, umělé hradní zříceniny, apod. Nemá cenu se tady asi věnovat terminologii.
  • 0

#249 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2011 - 23:07

Safra, tak z hradů mám jen Špilas ... kdysi jako negeo jsem toho objel mnohem víc; však já se vrátím :) Pěkné puzzle - líbí se mi, jsem rád, že je zařazen i Pražský hrad, taky bych byl za to, kdyby se k Českým rekordům dalo i více zástupců Moravy, popř. vytvořit Moravské rekordy; je tu toho plno ... :) Aby byli spokojeni slezané, tak jsem i pro Slezské ;) PS: ať se snažíš, jak se snažíš, tak stejně furt remcáme :|
  • 0
Cogito ergo sun ...

#250 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2011 - 19:05

Tak tedy zmena - nove Prazsky hrad a Kuneticka hora - zmizely Landstejn a Rabi, ktere snad najdou casem misto nekde jinde :) - takze pokud by se vam puzzle spatne zobrazovalo, bude nutne si ho nechat znovu vygenerovat - navic tam byla chybka prohozeny zvikov/valdstejn PS: ať se snažíš, jak se snažíš, tak stejně furt remcáme tak proto tu ta diskuse je :) a pokud by mi to vadilo, tak bych nic takoveho nevyrabel :)
  • 0

#251 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 17:44

Po kratke odmlce nove puzzle :) Drevené kostolíky Slovenska, autori Pažuriky
http://www.geotrophy.net/kostelySK.php
pro krajanky to muze byt tip na dovolenou pro pristi rok :) Tohle puzzle je uzemne vice koncentrovane :)
  • 0

#252 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2011 - 17:48

Sakra, tohle všechno jsem projezdila půl roku před tím, než jsem začala s geocachingem...ale zrovna tahle místa si ráda ještě někdy zopakuju:)
  • 0

#253 ergosh

ergosh

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 22:21

Jj, již delsší dobu sbírám puzzlata a odznáčky si taky připínám k profilu. Pokračovat!
  • 0

#254 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 11:31

Uvažují se i vlastní keše jako splněno? Co je třeba splnit pro založení nového puzzle např. "Židovské památky"? Mám myslím dostatek materiálů pro obsazení 35ti okének...
  • 0

#255 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 12:55

Uvažují se i vlastní keše jako splněno?


Urcite, zalozit znamena navstivit, takze muze byt :)

Co je třeba splnit pro založení nového puzzle např. "Židovské památky"? Mám myslím dostatek materiálů pro obsazení 35ti okének...


Poslal bych ti vecer info co je treba, je to celkem jendoduche, nejtezsi byva vybrat tech 35 kousku, aby se to dalo povazovat za "spravny a reprezentativni" vyber k danemu tematu :)
  • 0

#256 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 12:58

Jetse sem napisu, ze diskuze o GeoTropy / GeoPuzzle pokracuje ve vlaknu http://www.geocachin...thread_id=21230
  • 0

#257 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 23:52

hexteam napsal/a:Poslal bych ti vecer info co je treba, je to celkem jendoduche, nejtezsi byva vybrat tech 35 kousku, aby se to dalo povazovat za "spravny a reprezentativni" vyber k danemu tematu :)

OK
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama