Přejít na obsah


Fotka

Zpoždění notifikace při upozornění na nové keše!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
89 odpovědí na toto téma

#1 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 9:00

Zdravim, zajímalo by mě jaká je zhruba aktuální situace se zpoždění e-mailů o publikování nových keší. Když vidím čas kdy mi přijde informace o nové publikaci na mail a poté vidim čas v logu při FTF:o Chápete;) předem díky!
  • 0

#2 ALTEMOJA Team

ALTEMOJA Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 9:51

tak třeba včera publikace keše http://coord.info/GC2QGFC 19:24 a 19:35 jsem byl již na místě.SMS mi pípla 19:24 takže žádné zpoždění. Ted mám p osílání nastaveno přes geomail a vše je bez problémů. Dříve jsem měl sms nastaveny přes seznam a tam bylo zpoždění třeba i 30 min, někdy i více.
  • 0
Oregon 450 +Samsung Galaxy mini

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:03

Já mám nastavenou notifikaci na gmail a odtud na mobil u O2, dorazí v podstatě okamžitě po doručení na gmail... Hodně záleží na tom email serveru, kam ti chodí notifikace z gc.com
  • 0

#4 engys

engys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:15

Souhlasím. Od té doby co nemám seznam, chodí notifikace okamžitě.
  • 0
Garmin GPSMAP 62s + nokia E51

#5 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:17

Nepozoroval jsem žádné problémy na straně Groundspeaku. Spíše bych to šacoval na problém na straně tvého mailu. Nenechávaš si to náhodou posílat na nějaký mail od Seznamu? Ti mají v poslední době problémy. Časy odeslání a časy průchodu mailu jednotlivými servery zjistíš z hlavičky mailu z položek Received.
  • 0

#6 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:19

Díky moc, před týdnem jsem si změnil e-mail z g-mailu na novej na seznamu, takže už asi vim odkud vítr vane...;) Díky za pomoc
  • 0

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:19

Ono je to jak kdy. Naposledy se to stalo někde vloni, kdy mi upozornění na nové e-maily (Volný.cz+O2) chodily až s 36-ti hodinovým zpožděním. Od té doby to však zase šlape jak má, obvykle mám upozornění na mobilu do dvou sekund. U Seznamu jsem byl asi týden. Tam mi někdo poslal e-mail a přišel mi až za hodinu, takže zkoušet notifikace nemělo cenu a pelášil jsem k Volnýmu.
  • 0

#8 D3etre

D3etre

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:26

Jinak s tim seznamem máte stopro pravdu, další důkaz už je jen to, že jsem si teď nechával ověřovat gmailovou adresu a link na potvrzení jsem tam měl okamžitě...-když jsem stejnej úkon dělal zhruba před tim týdnem u seznamu trvalo to cca 15 min.:o
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 10:39

Já si to nakonfiguroval tak, že se mi nic nikam nepřeposílá a v mobilu mám rovnou mailového klienta proti Gmailu. Čas zprávy = čas u notifikace, zpoždění přenosem na mobil mne nenapadlo zkoumat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 13:02

kolombo napsal/a:
Já si to nakonfiguroval tak, že se mi nic nikam nepřeposílá a v mobilu mám rovnou mailového klienta proti Gmailu.

Čas zprávy = čas u notifikace, zpoždění přenosem na mobil mne nenapadlo zkoumat.


V práci jsme zkoušeli nakonfigurovat asi 5 různých telefonů (Android, Windows i Symbian) na stahování mailového účtu POP3 nebo IMAPem s kontrolou schránky každých 5 minut. Dokud telefon nespal nebyl problém, stahování fungovalo. Někdy se stalo že telefon ve spícím stavu zaregistroval nový email až po 1/2 hodině. Takže jsme to vyhodnotili jako nepoužitelné na rozdíl od SMS. Pokud to někomu použitelně funguje = ví o každém emailu co přijde na email server do maximálně 10 minut, prosím o info co má za hw a sw.
  • 0
Vložený obrázek

#11 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 13:31

mysakf napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já si to nakonfiguroval tak, že se mi nic nikam nepřeposílá a v mobilu mám rovnou mailového klienta proti Gmailu.

Čas zprávy = čas u notifikace, zpoždění přenosem na mobil mne nenapadlo zkoumat.


V práci jsme zkoušeli nakonfigurovat asi 5 různých telefonů (Android, Windows i Symbian) na stahování mailového účtu POP3 nebo IMAPem s kontrolou schránky každých 5 minut. Dokud telefon nespal nebyl problém, stahování fungovalo. Někdy se stalo že telefon ve spícím stavu zaregistroval nový email až po 1/2 hodině. Takže jsme to vyhodnotili jako nepoužitelné na rozdíl od SMS. Pokud to někomu použitelně funguje = ví o každém emailu co přijde na email server do maximálně 10 minut, prosím o info co má za hw a sw.

u WM6.1 mi to funguje bez problémů, stejně jako předtím na 6.0
ovšem ne přes pop3, ale při připojení jako exchange server (což gmail podporuje). Doručení je okamžité.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 13:41

mysakf napsal/a:

kolombo napsal/a:
Já si to nakonfiguroval tak, že se mi nic nikam nepřeposílá a v mobilu mám rovnou mailového klienta proti Gmailu.

Čas zprávy = čas u notifikace, zpoždění přenosem na mobil mne nenapadlo zkoumat.


V práci jsme zkoušeli nakonfigurovat asi 5 různých telefonů (Android, Windows i Symbian) na stahování mailového účtu POP3 nebo IMAPem s kontrolou schránky každých 5 minut. Dokud telefon nespal nebyl problém, stahování fungovalo. Někdy se stalo že telefon ve spícím stavu zaregistroval nový email až po 1/2 hodině. Takže jsme to vyhodnotili jako nepoužitelné na rozdíl od SMS. Pokud to někomu použitelně funguje = ví o každém emailu co přijde na email server do maximálně 10 minut, prosím o info co má za hw a sw.


Moje Nokia E52 prakticky okamžitě hlásí zvukový signál pro příchozí mail. Takže je to skoro stejné, jako u SMS, jen zvuk je jiný.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 14:03

Android má nativního gmailového klienta a ten je (v mém případě - klep klep) také vpodstatě okamžitý.
  • 0

#14 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 14:06

mysakf napsal/a:
Pokud to někomu použitelně funguje = ví o každém emailu co přijde na email server do maximálně 10 minut, prosím o info co má za hw a sw.


WM6.5 + Gmail přes exchange - používám to tak už cca. 6 měsíců, zatím nejdelší zpoždění jsem zaznamenal cca. 30 vteřin, v naprosté většině případu ale do 10 vteřin.
  • 0

#15 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 14:17

android + gmail, zadne sms jen klient v telefonu. reakce okamzita i kdyz je telefon uspanej.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#16 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 14:35

Díky za radu, gmail vyzkouším.
  • 0
Vložený obrázek

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 14:44

kolombo napsal/a:
Já si to nakonfiguroval tak, že se mi nic nikam nepřeposílá a v mobilu mám rovnou mailového klienta proti Gmailu.

Čas zprávy = čas u notifikace, zpoždění přenosem na mobil mne nenapadlo zkoumat.

iPhone + gmail exchange take 100% funkcni.
  • 0

#18 kolomates

kolomates

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 17:09

Zdravim, je, prosim, nejaky figl na nastaveni na gmail.com, aby bylo mozne dostavat upozorneni na email pomoci sms? Po nastaveni mobilniho emailu mi sice prijde potvrzovaci sms, ale bohuzel ten kod zni nevyctu. Operatora mam O2. Diky za pripadne info.
  • 0

#19 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 18:28

kolomates napsal/a:
Zdravim, je, prosim, nejaky figl na nastaveni na gmail.com, aby bylo mozne dostavat upozorneni na email pomoci sms?
Po nastaveni mobilniho emailu mi sice prijde potvrzovaci sms, ale bohuzel ten kod zni nevyctu. Operatora mam O2.

Diky za pripadne info.


No, to záleží na tom, co máš za tarif a za mobil.

Přeposlání mailu jako SMS na mobil je problém, neautorizuješ tu adresu.

Takže pokud máš slušný mobil a nějaký tarif na data, tak mailový klient a vynechat SMS krok.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#20 Zoffka

Zoffka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2011 - 20:13

kolombo napsal/a:

Přeposlání mailu jako SMS na mobil je problém, neautorizuješ tu adresu.

Takže pokud máš slušný mobil a nějaký tarif na data, tak mailový klient a vynechat SMS krok.


No já myslím, že to až takový problém není, poskytujou všichni operátoři zdarma. Problém bude spíš v tom, že nemá gcm :)

Máš, nebo nemáš?
  • 0
Gde Proboha Sem ???
Jdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta...




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama