Přejít na obsah


Fotka

2 týdny neschválená keš


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
14 odpovědí na toto téma

#1 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 14:45

Jako bývalý reviewer nerozumím tvé poznámce "Je sice archivovaná, protože jsem se k tomu dřív nedostal...". To tím jako chceš říci že jsi keš omylem archive logem poslal do archivu aniž byla publikovaná? To se pak nemůžeš divit že se na ní revieweři nedostanou, archivovaná ve frontě nebude. Spíše si myslím, že jsi chtěl napsat, že je disablovaná, ne archivovaná. V tom případě jsi zapomněl na podstatnou věc, a to její listing aktivovat (v jeho editaci zaškrtnutím Yes, listing is active). Neaktivní (disablovaná) keš taky ve frontě schválení není, neaktivování se používá, dokud na ní autor pracuje, po dokončení ji musí aktivovat, jinak ve frontě nebude. Čili si z té tvé věty myslím, že jsi keš buď omylem archivoval nebo nechal deaktivovanou, v obou případech je to chyba tvá a ne reviewerů (že nečteš co ti ten formulář pro tvorbu listingu u daného políčka píše). V prvním případě by sis musel napsat reviewerovi pro svůj kraj mailem o odarchivaci,v druhém stačí to co jsem psal, tj. aktivovat listing.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#2 T.I.P

T.I.P

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 20:00

No, rozdíl mezi archivací a disabled zvládám. Bylo to tak, že jsem asi před půl rokem chtěl už tuto kešku založit, ještě jsem byl nezkušený, tak jsem s tím raději sekl a po čase byla archivovaná. Netušil jsem, že ji musím teprve z archivu vytáhnout a až potom žádat o schválení. Myslel jsem, že když automaticky dám zobrazit listing, tak se to reviewrovi ukáže ve frontě. Diky
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 20:19

T.I.P napsal/a:
... že když automaticky dám zobrazit listing, tak se to reviewrovi ukáže ve frontě.

promiň, ale si nejsem sám, kdo ti nerozumí, používáš divné termíny. Co znamená "automaticky dám zobrazit listing"?
Měl jsi ji nechat v archivu, protože sám ji stejně nemůžeš odarchivovat (jen reviewer), a raději založit listing úplně nový.
(snad se rv nebude zlobit, že ti odpovídám já, třeba to bude rychlejší)
  • 0

#4 T.I.P

T.I.P

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 20:23

Enable cache listing. Toto myslím. Když to zaškrtnu, tak po zkontrolování reviwerem by se měla zobrazovat. Opakuji, že jsem nevěděl, že je problém s archivovanými kešemi. Dobrá, zkusím založit úplně nový listing, asi je to nejschůdnější řešení.
  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 20:39

T.I.P napsal/a:
Enable cache listing. Toto myslím. Když to zaškrtnu, tak po zkontrolování reviwerem by se měla zobrazovat...

ale to je něco úplně jiného a k jinému účelu, máš v tom pořádný zmatek.
Přečti si důkladně http://wiki.geocachi.../Založení_cache a další odkazy na wiki, než budeš zase něco dělat.
P.S. doplněno do wiki "že reviewer dostává upozornění na Reviewer note jen tehdy, pokud je 1) keš aktivní, 2) nearchivovaná, 3) reviewer si ji převezme z fronty"
  • 0

#6 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 20:48

Vzhledem k tomu, že si můžu daný listing zobrazit, snad konečně vysvětlím, jak to ve skutečnosti bylo:
Autor dal keš ke schválení v září 2010. Protože tam měl poměrně velkou kolizi, byl na tento fakt upozorněn. Když ale ani po měsíci na toto upozornění nereagoval, byl listing archivován.
Samozřejmě archivací keše mi přestaly chodit Reviewer note, proto když si autor po dalších 4 měsících, tj. v březnu vzpomněl, že by chtěl s touto keší něco dělat, vzhledem ke zmíněné archivaci se tato keš nikdy nemohla zobrazit ve frontě.
Tuto nevědomost, že reviewer dostává upozornění na Reviewer note jen tehdy, pokud je 1) keš aktivní, 2) nearchivovaná, 3) reviewer si ji převezme z fronty, bych autorovi ještě odpustil, ale nechápu, proč místo toho, aby kontaktoval v prvé řadě mě, co se s keší děje, píše na fórum?
  • 0

#7 T.I.P

T.I.P

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 20:55

Ještě jednou se omlouvám za nedorozumění. Schvalte mi nově vytvořenou kešku a už vás s tím nebudu otravovat. Neměla by kolidovat, tak by mělo být vše v pořádku...
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:05

T.I.P napsal/a:
Schvalte mi X nově vytvořenou kešku a už vás s tím nebudu otravovat. Neměla by kolidovat, tak by mělo být vše v pořádku...

... prosím ...
(že se ozývám místo reviewerů, ale nedalo mi to)
A jak jsem Ti psal v SZ, tak připravit tu keš s někým zkušeným - tzv. betatesterem - by opravdu nebylo na škodu.
  • 0

#9 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:21

A protože já už také s některými pomalu ztrácím trpělivost, tak jsem se po vzoru autora rozhodnul také "prásknout" na fóru, místo toho, abych to primárně řešil soukromě, toto: Právě jsem se na tuto novou keš díval a vytknul 5 chyb!!! Až budou opraveny (jedna z nich je doplnění chybějících waypointů), jsem si na 300% jist, že tam bude více, než jedna kolize ;).
  • 0

#10 T.I.P

T.I.P

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:28

Jednotlivé stage jsou napsaná čísla na různých místech na ulici. Dočetl jsem se někde (už nevím jestli na wiki nebo kde), že pokud se jedná o tento způsob, tak se to v případě kolize nepočítá. A když se to navíc nejmenuje stage, ale zastavení (jak já jsem to nazval), tak by to mělo platit určitě. Mýlím se? Díky za objasnění...
  • 0

#11 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:30

T.I.P napsal/a:
Jednotlivé stage jsou napsaná čísla na různých místech na ulici. Dočetl jsem se někde (už nevím jestli na wiki nebo kde), že pokud se jedná o tento způsob, tak se to v případě kolize nepočítá. A když se to navíc nejmenuje stage, ale zastavení (jak já jsem to nazval), tak by to mělo platit určitě. Mýlím se? Díky za objasnění...

OMG
"i růže zvána jinak, voněla by stejně" je jedno jak to pojmenuješ, bude to nejspíš SoM...
PŘEČTI SI PRAVIDLA A NÁVODY!!!
  • 0

#12 T.I.P

T.I.P

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:37

Klid prosím. Možná chápu méně věcí jako ostatní, ale snažím se je napravit. Říkám, že jsem se toto někde dočetl, tak to beru za pravdivé. DarkLord mě požádal, ať to převedu na Mistery, takže v tom případě, to je stejně jedno myslím... Už několikrát jsem dělal misterku, kde jsem si jen spočítal několik objektů a přitom kousek vedle byla nějaká jiná keška samotná.
  • 0

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:48

T.I.P napsal/a:
Klid prosím.

no ještě nás uklidňuj...možná by bylo na místě trochu víc pokory a slušnosti. Protože čím víc píšeš, tím víc to vyvolává dojem, že toho moc nevíš - na zakládání keše.
Je jedno, jestli to bude mYstery nebo multi, když to bude fyzická stage, musí respektovat kolize... to asi stejně nemá smysl ti něco radit, že? Už mlčím.
http://wiki.geocachi.../Založení_cache
  • 0

#14 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:49

V tomto vlákně tedy plně stojím za retrívrem. TIP to asi nemyslel ve zlém, ale opravdu si myslím, že by bylo vhodnější mu napsat prosíka soukromým mailem a ne na něj jít touto cestou. Já mám k retrívrům velkou úctu, že dělaj, co dělaj a proto když s "Olympem" komunikuju, volím velmi pečlivě každé slovo a snažím se svým textem ani nedat základ jakémukoliv nedorozumění. Dělají to ve svém volném čase, kdy my "normální" chodíme ven, oni sedí u počítače a klikaj jak vzteklí. Proto se přimlouvám za maximální korektnost k nim.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#15 T.I.P

T.I.P

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2011 - 22:51

Tady už si nemáme co říct.

Uznávám, že je moje chyba, že jsem napsal zde. Jsem poučen pro příště. Omluvit jednou se vám nestačilo, tak už opravdu nevím, co je potřeba.

Děkuju všem za rady a až bude (doufám, že bude) keška aktivní, tak vás na ni zvu.

T.I.P
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama