Přejít na obsah


Fotka

Jakou navigaci (D10, D20, O450)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
64 odpovědí na toto téma

#1 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 9:54

Ahojte, omlouvám se pokud zakládám zbytečný topic, ale nějaký stávající se mi nalézt nepodařilo. Chtěl bych nějakou levnější navigaci a asi to vyhraje Dakota 10. Prodávají ji ale ve dvou verzích, a sice s mapama Czech topo, nebo Czech topo PRO. Můžete mi prosím říct jaký je mezi nima rozdíl? Předpokládám že to PRO bude v něčem lepší, ale nenašel jsem v čem. Pokud je můj dotaz hloupý, tak se omlouvám, avšak doposud jsme hledali s telefonem, takže s navigacema nemám žádné zkušenosti.
  • 0

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 9:56

PRO má lepší mapový podklad, čili TOPO Czech 2010 PRO
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 11:47

Místo Dakoty 10 PRO rozhodně raději kup Dakotu 20. Je sice o trochu dražší, ale výrazně lepší.
  • 0

#4 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 14:19

No nevím zda skoro 2 tisíce navíc je o "trochu dražší"...
  • 0

#5 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 14:29

Rozdil je cca litr a rozdil je ze 20tka ma slot na SD kartu, coz doporucuju. ;-)
  • 0

#6 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 14:33

No v obchode kde si to chci koupit je rozdil mezi 10 PRO (v akci) a 20 přesně 1800,-. S tou kartou vim, ale cetl jsem nejakou recenzi nekde a tam psali ze vzdy kdyz dohledaj, tak pamet vymazou a nahravaji vzdy jen urcite oblasti a ne celou CR. Tak ze je to pry v pohode.
  • 0

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 14:35

A s čím je méně práce? Mít v GPS mapu celé ČR nebo pokaždé kompilovat mapy oblasti kam jedeš a nahrávat je do GPS? Nehledě na mapy okolních států atp... pořád to mazat a nahrávat... ne, děkuji... mapy jsem nahrál jednou a updatuji jen data o krabkách.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 14:55

No jelikož jsem klasickou GPS ještě neměl (přes telefon jsem to vždy stahoval on-line) tak nevim co to všechno obnáší. Určitě je lepší ta dvacítka, ale i bez té karty se do dá v pohodě dělat ne? Nebo co obnáší to kompilování oblasti? Nestačí jen stáhnou GPX soubory? Resp. co všechno se teda musí dělat když chci s navigací jet někam kde jsem ještě nehledal?
  • 0

#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:04

Dakota 10 má menší pamět a nemá slot na SD kartu... takže pokud se ti tam nevejdou mapy, které potřebuješ, tak budeš mít v GPS např jen Olomoucký kraj. GPX soubor máš s daty o krabkách, to s mapama jako takovýma nemá nic společného.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#10 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:08

Dakota 10 nemá kompas a slot pro kartu. U Sunnysoftu mají Oregon 450 za stejné peníze jako Dakotu 20 a rozdíl tam je 1500 oproti Dakotě 10. Navíc má Oregon větší displej.
  • 0

#11 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:22

No já jsem našel právě Dakotu 10 PRO za 5 500,-. Vim že ty další jsou lepší, ale prostě dalších 1500 navíc se mi dávat moc nechce. Teď ale nevím s těma mapama. To jako nemůžu mít v té desítce mapu celé ČR najednou?
  • 0

#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:34

Tak třikrát nepůjdeš v pátek na pařbu a kup si Oregano 450 nebo Dakotu 20. Pak se budeš plácat do hlavy, že jsi dal 5500 Kč za Dakotu 10, která nemá kompas a slot na kartu. Přičemž ten kompas se hodí, když se snažíš trefit směr, pokud se nehýbeš. Té Dakoty 10 se totiž pak nezbavíš a pokud ano, tak možná tak za 2-3000, kdyby ses rozhodl, že koupíš něco lepšího. Dakota 10 se oficiálně už ani nevyrábí, mám dojem a byla/je v doprodeji (už loni)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 Hynous

Hynous

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:40

Dakota 10 ma celou ČR, mapy měníš jen když jedeš někam do zahraníčí. Mám ji rok a není sní žádný problém.
  • 0

#14 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:49

Investice je to tak jako tak velka.Jestli to myslis s GC vazne,tak si kup Oregon 450.jde sehnat i holej a mapy jsou vsude okolo.
  • 0

#15 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 15:55

jak psal fremen - věř, že to stojí za to. Kompas je opravdu dobrá věc. Sice ve špatných podmínkách není zcela bez chyb (navigace courá a ty máš směr k cíli), ale oproti ničemu je to opravdu rozdíl. Mapy ti nezaberou až tak moc - Topo Pro něco přes 300 Mega, tam problém není. Já bych šel do Oregonu už jen kvůli tomu, že se dá jako nouzovka použít v autě. Na kolo je ale moc veliký a těžký.
  • 0

#16 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 19:21

sekator napsal/a:
Investice je to tak jako tak velka.Jestli to myslis s GC vazne,tak si kup Oregon 450.jde sehnat i holej a mapy jsou vsude okolo.


Ohledně těch map co jsou všude okolo. Umím si vzít povalující se hry, filmy a programy na počítač. Znamená to že s mapama do navigací je princip stejný? A má to nějaké zásadní nevýhody když si to někde vezmu?

Jinak nejlevnější jsem našel GARMIN Oregon 450 EX u Alzy (http://jdem.cz/k3yw5).

V čem zásadním se třeba liší od té dakoty 20? Kromě displaye to má nějaký jiný zasadní rozdíl?
  • 0

#17 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 19:40

Akorát všichni plácáte kraviny. Mám Dakotu 10 a mám v ní nahranou úplně celou Čr a nemám vůbec problém s pamětí. Když někam jedu, nahraju si jen keše z oblasti a pak opět smažu keše. Takže žádné mazání celých map.
  • 0

#18 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 19:52

Takže jsi spokojený, nebo by sis desítku znova nekoupil? A jak je to se signálem třeba v lese, či jiných problémových místech? A to nahrávání a mazání je v pohodě, nebo to zabere nějaký čas?
  • 0

#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 19:58

Dakota 10 NEMÁ oproti Dakota 20: - elektromag. kompas - barometr - slot na kartu - podpora ANT - podpora CHIRP
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:05

Mimi a Filibert napsal/a:
Takže jsi spokojený, nebo by sis desítku znova nekoupil? A jak je to se signálem třeba v lese, či jiných problémových místech? A to nahrávání a mazání je v pohodě, nebo to zabere nějaký čas?

Jediné co je škoda, je že neumí chytat ANT signál, tedy CHIRP keše. Jelikož je ale CHIRP keší minimum, tak mě to ani netrápí. Barometr mi je celkem k ničemu a elektromagnetický kompas nepotřebuju. Kdyžtak udělám ty 4 kroky a kompas se mi také otočí. Mazání keší probíhá úplně v pohodě, přes USB a tlačítko DELETE gpx. souborů.
Signál je podobný jako u ostatních navigací. V lese a husté zástavbě mají problémy i Oregony. Nestalo se mi ale, že by mě navigace někdy navigovala tak špatně, že bych nenašel....

Klidně bych si ji koupil znovu. Pokud ti jde skutečně jen o odlov keší a potřebuješ levnou navigaci bez hromady věcí okolo, klidně si ji kup.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka