Přejít na obsah


Fotka

Jakou navigaci (D10, D20, O450)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
64 odpovědí na toto téma

#21 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:08

No právě že chci co nejlevnější a jelikož jsem doteď hledal s telefonem, tak zlepšení je cokoliv. Jsem třeba musel udělat kroků i dvacet aby se mi to srovnalo :-) Pravě ta cena no. 5555 za dakota 10 PRO, 20 normal pak 7100, za což si lze koupit i ten Oregon. A sedm tisíc se mi dávat moc nechce. Jako jasně že bych tu dvacítku chtěl. CHtěl bych i Oregon i něco lepšího, ale právě za těch pět a půl mi to přijde docela fajn...
  • 0

#22 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:18

Seženeš ji i levněji, ale musíš hledat. Pokud máš ale odvahu, tak si kup navigaci na eBay nebo si ji objednej z nějakého USA obchodu. Za 5000 seženeš ze zahraničí i naše navigace za 9000 :) Jediný problém je případná reklamace a podpora CZ.
  • 0

#23 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:19

Kup si, co ti více vyhovuje. Já mám možnost pracovat s Dakotou 20 a Oregonem. Měl jsem 300 a smůlou jsem o něj přišel. Pořídil jsem 450, protože se u 300 špatně kalibroval kompas a furt to chtěl. Ten zoufalec, co tady plácá o Dakotě 10 a kravinách nevyzkoušel nic jiného. Ví ale, že je nejlepší :( Poskládej si priority. Pokud to jsou peníze, kup si Dakotu 10 nebo ještě něco horšího. Pokud chceš volit kvalitativní střed a mít univerzální zařízení, kup Oregona 450. Pokud chceš střední kvalitu a chceš to dávat na řídítka, běž do Dakoty 20.
  • 0

#24 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:22

No já mám celkově jsem našel nejlevnější asi za 5200. Ze zahraničí odvahu nemám :-)
  • 0

#25 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:24

Oregon 450 u sunnysoft za 6900 a maj ji skladem, pozítří ji máš doma. http://obchod.sunnys...-microsd-1.html
  • 0

#26 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:56

No já jako nejsem nějak extra náročnej. Chci prostě něco lepšího než hledání na mobilu, ale aby to zas nebyla úplná šunka. Nic zázračného nechci. Když jsem si prvně četl popis dakoty 10 a navíc za tu cenu tak mi to přišlo dobré no.
  • 0

#27 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:57

A jak je to teda s tím nahrávání "ukradenejch" map? Je to jako s programama na PC?
  • 0

#28 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:58

slvs napsal/a:
Ten zoufalec, co tady plácá o Dakotě 10 a kravinách nevyzkoušel nic jiného. Ví ale, že je nejlepší :(

Hlavně klid.:) Kravina skutečně je, že se do Dakoty nevejde celá TOPO Czech 2010 PRO, jak tu někdo tvrdil na předešlé stránce. Vejde a zhledem k 850MB interní paměti možná i dvakrát.:D
O tom, že je Dakota 10 nejlepší tu snad nikde nepadlo ani slovo.
  • 0

#29 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 20:59

Mimi a Filibert napsal/a:
A jak je to teda s tím nahrávání "ukradenejch" map? Je to jako s programama na PC?

To se tu bohužel nedozvíš, ale je toho plný Google.;)
  • 0

#30 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:11

Ty Oregony EX neobsahují oproti plným verzím Oregonu plastovou sponu s karabinou a USB kabel, což pokud ti jde o peníze určitě oželíš. Jinak ten kompas je docela dobrá věc, ty zmiňované čtyři kroky podle mě k určení směru stačit většinou nebudou, ale pokud jsi zatím používal mobil bez kompasu, tak určitě víš, že jak to občas blbne. Na druhou stranu samozřejmě můžeš koupit tu D10 a za ušetřené penízky koupit buzolu za 300Kč. :)
  • 0

#31 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:12

alkes napsal/a:

Mimi a Filibert napsal/a:
A jak je to teda s tím nahrávání "ukradenejch" map? Je to jako s programama na PC?

To se tu bohužel nedozvíš, ale je toho plný Google.;)


Ježiš, já tu nechci návod :-) Jenom odpověd, jestli je princip stejný, nebo zda to funguje naprosto jinak než je to u programů na pc :-)

Ale když mi to nehcete říct, tak si to najdu no :-)
  • 0

#32 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:12

O tom, že je Dakota 10 nejlepší tu snad nikde nepadlo ani slovo.


Pak by asi bylo lepší, kdybys nepoužíval plurál tam, kde nepatří. Já před tebou psal, že Topo Pro zabere něco kolem 300 Mega.
Ve všech recenzích, na které jsem na netu narazil právě Dakotu 10 řadili mezi tak osekané modely, že už to má vliv na poměr cena/výkon.
Když jsem u té paměti, tak Dakota pobere polovinu keší než Oregon. Pokud nechceš stále něco mazat a přihrávat, tak je to důležité.
Když je řeč o srovnání, tak by ses mohl rozepsat trochu i o nedostatcích své gps, aby si ten druhý mohl vybrat.
Pindy typu, že logárem se dá zkonstruovat atomová elektrárna nemám rád. I když třeba dá.
  • 0

#33 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:18

A jak je to u navigací s auktualizacema. Existuje něco takového, jakože třeba jednou za půl roku mi to hodí hlášku že je nové FW a že si to můžu nahrát? A mapy se taky případně aktualizují, nebo se to musí kupovat?
  • 0

#34 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 21:56

slvs

Mně nic vysvětlovat nemusíš.:) Já jenom jako moderátor nechci, aby tu kvůli pár silným slovům vzniknul další zbytečný flame. (Se sloupem, kterému asi tvé vysvětlení patřilo spíše, si to kdyžtak vyříkej přes soukromé zprávy.)
Edit: To samozřejmě platí jenom pro ty pindy, zoufalce apod., ne pro informace k tématu.
  • 0

#35 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 22:06

Mimi a Filibert

Jo, princip je stejný.
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 22:24

Fajn, byl jsem uživatel Dakoty 20 a nyní Oregona 550. Za sebe mohu říct, Dakotu 10 nebrat, je to škoda peněz. Když už, tak tedy ojetého Oregona 300 (větší display), ale když něco rozumného, tak Dakotu 20 nebo Oregona 450.
  • 0

#37 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 22:41

To je divočina tady. Někteří co ji mají říkají že stačí, jiní zase že ne, se v tom má jeden vyznat :-)
  • 0

#38 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 22:52

To je normální.:D On má holt každý jiné nároky a limity, co ještě stačí a co ne. Kešovat se dá s ledasčím (dokonce i s vytisklou ortofotomapou:D), i s tou Dakotou 10 se krabičky určitě hledat dají, ale nebude to tak komfortní... a poměr cena/výkon u ní asi není úplně ideální.
  • 0

#39 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 22:57

Proč ten poměr není ideální. Přijdemi právě že za 5,2 tis s PRO mapama to je docela dobré, nebo ne? Levnější už jsou jenom ty etrexy apod.
  • 0

#40 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2011 - 23:12

No, taky mi přijde, že za těch 1500 Kč navíc Oregon 450 nabízí dost výhod, ale jak jsem už psal já i jiní, záleží, co přesně z nich upotřebíš ty. Nikdo jiný to za tebe nerozhodne.

Jestli je pro tebe zásadní co nejnižší cena, tak budeš třeba rád za Dakotu 10, nebo třeba i Vistu HCx z druhé ruky (ta má ale třeba zas další nevýhody, třeba vykreslování nových map už může být pomalejší, nenacpeš tam listingy atd.).

Mohla by ti pomoct tahle tabulka, jestli jsi se na ni ještě nekoukal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama