Přejít na obsah


Fotka

Jakou verzi oregona 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:15

Ahoj vsem. Rad bych koupil Oregona 550. Nevim ale co je soucasti baleni. Je soucasti baleni i nejaka nabijecka + nabijeci baterie ? Zvazuji nakup nabijecky + baterie od jine firmy a potom by byla nabijecka od garmina zbytecna. Verze Oregon 550t ma oproti verzi bez T navic pouze mapu evropy ? HW je to stejne ?
  • 0

#2 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:21

Ahoj, podle mych zkusenosti maji vsechny 550 v zakladni vybave dva akumulatory a nabijecku.
  • 0

#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:22

Soucasti baleni je nabijecka (dodnes jsem ji nepouzil), baterie (pro mne staci na cely den), karabinka na pripnuti, kabel k pocitaci a jeste tusim CD. Pokud vim HW je stejny, jen je rozdil v mapach.
  • 0

#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:23

O 550 a 550T se liší jen barvou proužku (550 šedivý a 550T fialový) a evropskými mapami, jinak jsou navigace stejné. Co se týče dalšího příslušenství, tak když jsem kupoval 550 já (skoro dva roky zpět:D), tak jsem k ní dostal nabíječku na 2 tužkové baterie a k tomu 2 nabíjecí baterie Garmin. Baterie jsou to kvalitní, používám je od začátku a vydrží skoro celý den kešování.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 stepaneko

stepaneko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 14:47

O550t má větší velikost interní paměti (4GB ) oproti O550 (1GB ) právě kvůli předinstalované mapě Evropy.
  • 0

#6 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:54

stepaneko napsal/a:
O550t má větší velikost interní paměti (4GB ) oproti O550 (1GB ) právě kvůli předinstalované mapě Evropy.


Aha tak toto je dosti zasadni informace. Na druhou stranu, kdyz tam dam velkou kartu tak to bude stejne rychle ? Diky
  • 0

#7 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 21:59

Jinak koukal jsem na stranky garmin.cz konkretne: http://www.garmin.cz...n-550t-pro.html a pise se ze verze T maji 850 MB pameti stejne jako ne T verze. Tak nevim. Muzete tuto informaci nekdo potvrdit/vyvratit ? Diky
  • 0

#8 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:08

krtci_hledaci napsal/a:
Jinak koukal jsem na stranky garmin.cz konkretne: http://www.garmin.cz...n-550t-pro.html a pise se ze verze T maji 850 MB pameti stejne jako ne T verze. Tak nevim. Muzete tuto informaci nekdo potvrdit/vyvratit ? Diky

Pravdu máte oba :)
Téčko má 4gb paměti, ovšem část zabere předinstalované Topo, takže ti zůstane volná paměť cca stejně velké jako u bezTéčka.

Jen bych upozornil, že je ještě DX? verze, která nemá karabinku,... Prostě je to jen holý oregon + SD a CD s Topo a manuál na CD
cenově je výhodnější, tedy pokud nebažíš po blbinách (ovšem karabina se hodí)
  • 0

#9 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:17

Ta verze by se mela jmenovat EX. Mela by byt bez baterii a bez nabijecky, bez karabiny a bez USB kabelu. Jako je to tak ze nabijecku a baterie si chci koupit stejne zvlast takze by bylo zbytecne za to platit. Dale karabinu bych chtel ale to se da koupit zvlast. Cena je kolem 8700,- kč. Na druhou stranu napriklad alfacomputer prodava verzi 550, ale bez mapovych podkladu za podobnou cenu. To by mi asi take stacilo. Skoda ze nekde nemaji verzi EX bez map.
  • 0

#10 stepaneko

stepaneko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:19

850 MB je volná a využitelná paměť. Ta je u obou modelů stejná, protože 3 GB interní paměti O550t zaplňuje právě mapa Evropy. Vlastním model O550t, geokolega verzi O450 a velikosti interních pamětí jsme navzájem porovnávali. EDIT: KaMo_cz byl se stejnou odpovědí rychlejší
  • 0

#11 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:24

Kdyby jsi tu mapu evropy smazal, tak mas tu volnou pamet celou k dispozici ? Vyplati se jit k vuli tomuto do Teckove rady ? Nebo by stacila ne T a vse instalovat na kartu ? Mimochodem, jak velkou kartu oregon 550 zvladne pouzivat ? 16GB ?
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:31

stepaneko napsal/a:
O550t má větší velikost interní paměti (4GB ) oproti O550 (1GB ) právě kvůli předinstalované mapě Evropy.

A na to jsi přišel kde? Prošel jsem řadu specifikací včetně od Garmina https://buy.garmin.c...op.do?pID=26876 a nikde se nic takového nepíše. Všechny Oregony 550 mají zcela stejný HW a liší se jen vybavením a předinstalovanou mapou. Můžeš prosím nějak doložit toto tvoje tvrzení? No a jinak, kupovat 550T je škoda peněz.
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:36

krtci_hledaci napsal/a:
Kdyby jsi tu mapu evropy smazal, tak mas tu volnou pamet celou k dispozici ? Vyplati se jit k vuli tomuto do Teckove rady ? Nebo by stacila ne T a vse instalovat na kartu ? Mimochodem, jak velkou kartu oregon 550 zvladne pouzivat ? 16GB ?

Jít do T řady nemá smysl. Bert to tak, že HW je stejný u všech 550tek a to s interní pamětí jsou bludy. Já mám v 550 8GB kartu a nevím co s ní... proč pořád chcete větší a větší? Na kartě mám 2x čechy, všechny okolní státy, ukládám tam fotky a stejně je tam hafo volného místa... já obvykle aspoň 1 týdně fotky z navigace stahuji do počítače, ale i tak je tam dost místa např. na 2 týdenní dovolenou atd. V interní paměti mám základní mapu a další blbosti, 5000 keší, celou republiku v POI, další hromadu POI, waymarky celý republiky v POI a furt tam je dost místa... k čemu chcete 16GB kartu?
  • 0

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:37

krtci: co furt řešíš???
pokud ti jde o cenu, tak kup o550 EX bez T a karabinku kup dodatečně. (já vím, ty chceš ušetřit na mapách a ty si taky dokoupit jinde dodatečně :) )
No a pokud jde o paměť, tak řešit to smazáním evropy je asi tak nej(jak to napsat) způsob. Páč si tu mapu si zaplatíš a pak ji smažeš (a to nemluvím o tom, jestli ty 3gb budou pro tebe přístupný? třeba jo.)
Prostě si dokup větší SDčko. Jestli to vezme 16gb netuším, serfuj jinde.
  • 0

#15 stepaneko

stepaneko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:38

Tak třeba zde http://www.gpsfix.ne...rst-impression/ je mimo jiné psáno:
"The 550t has 4GB of internal memory with about 1GB free (Garmin specs 850MB ) after you take away space for the topo maps and other files. I’m guessing that like the Oregon 300 the 550 has only a basemap and 1GB of memory leaving a around 900MB free."
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:44

stepaneko napsal/a:
Tak třeba zde http://www.gpsfix.ne...rst-impression/ je mimo jiné psáno:
"The 550t has 4GB of internal memory with about 1GB free (Garmin specs 850MB ) after you take away space for the topo maps and other files. I’m guessing that like the Oregon 300 the 550 has only a basemap and 1GB of memory leaving a around 900MB free."

Ano, to je jediný zdroj, kde se to píše, ale nikde jinde ani tečka... najde se tady nějaký majitel Oregona T kdo by to potvrdil?

Na druhou stranu, cenový rozdíl 550T x 550 x 550 ex je takový, že radši koupím 8GB kartu a jsem vysmátej.
  • 0

#17 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:47

sobikovi napsal/a:

stepaneko napsal/a:
O550t má větší velikost interní paměti (4GB ) oproti O550 (1GB ) právě kvůli předinstalované mapě Evropy.

A na to jsi přišel kde? Prošel jsem řadu specifikací včetně od Garmina https://buy.garmin.c...op.do?pID=26876 a nikde se nic takového nepíše. Všechny Oregony 550 mají zcela stejný HW a liší se jen vybavením a předinstalovanou mapou. Můžeš prosím nějak doložit toto tvoje tvrzení? No a jinak, kupovat 550T je škoda peněz.

sobíku.... a to předinstalované topo je asi nakreslené z druhé strany displaye? Prostě tomu věř, že to tak je.

No a proč chce 16giga? Protože to je víc než tvých 8giga. To neřeš, hoch to chce, tak ať to má.
Já mám basic mejdlo 3kilo do kterýho jsem mimo stále uloženýho Polska ještě nacpal mapy Thajska, Kambodže a Malajsie + 3x PQ příslušných států a stačí mě to. CZ topo je na kartě. Funguje to a víc nepotřebuju, ale kvůli tomu mu tady nebudu vyvracet nákup další paměti.
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 22:55

KaMo_cz napsal/a:
...nebudu vyvracet nákup další paměti.

já nikomu nic nevyvracím. Jen se ptám na to, k čemu 16GB?
  • 0

#19 stepaneko

stepaneko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 23:02

sobikovi napsal/a:

stepaneko napsal/a:
Tak třeba zde http://www.gpsfix.ne...rst-impression/ je mimo jiné psáno:
"The 550t has 4GB of internal memory with about 1GB free (Garmin specs 850MB ) after you take away space for the topo maps and other files. I’m guessing that like the Oregon 300 the 550 has only a basemap and 1GB of memory leaving a around 900MB free."

Ano, to je jediný zdroj, kde se to píše, ale nikde jinde ani tečka... najde se tady nějaký majitel Oregona T kdo by to potvrdil?

Na druhou stranu, cenový rozdíl 550T x 550 x 550 ex je takový, že radši koupím 8GB kartu a jsem vysmátej.

Však jsem to psal v jednom z předchozích příspěvků. Mám O550t a mám 4GB paměť. To neznamená, že bych verzi T obhajoval. S výhodností volby 550, resp. 550EX, v zásadě souhlasím. O550t jsem dostal a darovanému koni ...
  • 0

#20 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2011 - 23:12

Mohu potvrdit, ze bez problemu pouzivam v O550 16 GB SDHC. Jinak takova kapacita se naramne hodi, pokud chces pouzivat bitmapove mapy (napr. ortho) v jnx formatu. Pak ty GB rychle ubyvaji...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama