Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Je vhodné poslat reviewerovi při zakládání keše řešení mysterky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 9:56

Ne, řešení se obvykle nepíše. Reviewer je zároveň také kačer, takže mu prozradíš pointu. Tím ho připravíš o možnost prolomení a vyluštění šifry. Nemluvím o WP finále. To v hráčském profilu nevidí. A také nepodsunuji nic o možnosti využití reviewerských informací. Prostě pokud mu popíšeš luštění, řešení či postup, těžko na něj nevzpomene při hraní samotném. Na přesné souřadnice co viděl když ověřoval kolize vzpomene těžko, těch je moc. Výjimkou mohou být dnes módní "prázdné listingy".
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#22 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 10:11

Zegga napsal/a:
Ne, řešení se obvykle nepíše. Reviewer je zároveň také kačer, takže mu prozradíš pointu. Tím ho připravíš o možnost prolomení a vyluštění šifry. Nemluvím o WP finále. To v hráčském profilu nevidí. A také nepodsunuji nic o možnosti využití reviewerských informací. Prostě pokud mu popíšeš luštění, řešení či postup, těžko na něj nevzpomene při hraní samotném. Na přesné souřadnice co viděl když ověřoval kolize vzpomene těžko, těch je moc.

souhlas, mám stejný názor. On to jako reviewer nepotřebuje a musí to schválit i tak, podle pravidel.
  • 0

#23 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 10:46

Zegoo a dr.Voto... děláte z toho kovbojku. Bud-li chtít odlovit nějakou mysterku a přitom to mít jednodušší, tak se nebudu zdržovat tím, že budu vzpomínat na nějaké řešení. A to předem, než začnou spekulace, upozorňuji, že již delší dobu lovím pouze zelené a bílé ikonky.

Já jakožto RW u mysterek, kde nevidím jasné řešení vyžaduji postup luštění a odlovu vždy a to z toho důvodu, že na mysterky jsem byl vždycky línej a hlavně, nemám chuť a především čas se zabývat luštěním mnohdy pro mě nepochopitelnýma mysterkama. Reviewer musí mít jistotu, že je každá cache odlovitelná a tudíž, že má i mysterka jasné řešení.

Takže, ano, je vhodné napsat RW řešení a je pouze na čestnosti RW za to řešení poskytne třetí straně či ne. Já jsem řešení neposkytl nikdy a pouze u jedné mysterky (v mém rodném městě) jsem požádal kolegu RW, aby zkontroloval složité řešení, neboť jsem předem věděl, že na ni možná někdy pojedu (zatím se tak nestalo).

Dopsáním řešením šetříte náš čas, který můžeme vynaložit na řešení jiných cache. Děkuji.
  • 0

#24 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 11:07

Tak to upřesníme :)

Ano, je vhodné napsat RW řešení.
Ne, není nutné napsat RW řešení, ta povinnost v pravidlech není.
http://support.groun...e&id=308#puzzle

Reviewer musí mít jistotu, že je každá cache odlovitelná a tudíž, že má i mysterka jasné řešení.

a přesto jsou občas publikovány listingy keší, které odlovitelné nejsou, viz minulý týden v HK. To není výtka, stát se to může. Ale nedělal bych z toho kovbojku :)
Tu jistotu stejně nemáte nikdy.
  • 0

#25 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 15:56

Ale prioritní otázka byla "Je vhodné poslat reviewerovi při zakládání keše řešení mysterky?"

V návaznosti na takto položenou otázku, nechápu nějaké prozrazování pointy? V dnešní době, kdy si spousta lidí nechává říct minimálně řešení, když už ne finálky, od kamaráda mi takovýto požadavek přijde absurdní (pomíjím kupování finálek)?

A chtít po RW, aby si každou mysterku vyluštil je jako chtít, abych dojel každou cache osobně zkontrolovat. Až to bude jako HPP tak proč ne, ale do té doby budu vždy vyžadovat sdělení řešení, neboť můj čas je stejně drahý tak jako váš a vy taky předpokládám neluštíte všechny nově publikované mysterky bez ohledu na to kde jsou. ;)

A že se někde něco podělá nehažte na hlavu RW, ale sami sobě. Tuhle hru nedělá ten jeden člověk nahoře. Tu si děláme my všichni. ;)

Trochu soudnosti lidé.
  • 0

#26 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2011 - 17:15

To je zase nepochopení. ¨
Stejně jako nikdo nemůže chtít po reviewerech, aby osobně kontrolovali před publikací každou tradičku, jestli je na místě. tak nemůže chtít, aby reviewer kontroloval, jestli má mysterka řešení.
Proč by si revieweři zbytečně přidělávali práci? Copak mají práce málo? To je přeci zodpovědnost autora, a riziko FTF hunterů, jestli vyjedou. Ať si to pak autor vyžere, když něco není v pořádku.
Kolik je dáno na publikaci mysterek, které nemají řešení, v poměru k počtu publikovaných tradiček bez uložené krabičky? Opakuju, je to odpovědnost a ostuda autora, ne reviewera!
(A pokud se přijde, že je to nesmysl, archivovat se dá přeci vždycky.)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama