Přejít na obsah


Fotka

Urwigo - zadavani cisel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:30

Ahoj, prosim poradte zacatecnikovi ... V urcitem okamziku hry potrebuji zadat ciselnou hodnotu z klavesnice (letopocet) a vyhodnotit, zda je zadana hodnota spravna. Nevim, jak zadat cislo, kam jej ulozit a jak jej vyhodnotit. Diky za pomoc! Vlasta
  • 0

#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:37

Zkus priste nejdrive pouzit hledani. Ale aby se nereklo... http://www.geocachin...thread_id=13324
  • 0

#3 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:46

Diky! Hledani jsem samozrejme pouzil, ale asi jsem napsal nevhodne klicove slovo :-) Vl.
  • 0

#4 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 11:49

Vlasta, je to prikaz "Input" a nasledne "Compare" a "if answer=" Vyhladom na tvoju otazku najskor doporucujem pozriet si tutorial o Urwigu. Ja som tak zacinal a mozem velmi doporucit. http://www.wherigo.c...iname-s-urwigo/
  • 0

#5 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 14:37

OK, diky! Tutorial je bezva, ale na mne je mnohdy prilis rychly a neni moznost jej zastavit a treba vratit o kousek zpet :-). Vl.
  • 0

#6 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 14:50

Vlasta,no mne to ide zastavit, aj posunut, aj pustit odkial chcem. Mam dole take tlacitka. ja som si spustil tu online verziu - cervena ikonka.
  • 0

#7 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 14:59

Aha, tak to jsem mozna prehledl ... Ale pokud mluvime o Prazskem hrade, tak ten mi uz prilis nepomuze, protoze v nem se popisuje jen tvorba zon a premistovani z jedne zony do druhe, coz uz umim. Ja spise narazim na dilci problemy, ktere ani nejdou popsat obecne a pak na chybove hlasky, ktere neznam a ktere nejsou nikde k mani (typicky hlaska o tom, ze se mi akce prekryva s jinou akci - nevyznam se jeste v tech "vrstvach" ve kterych se hra vytvari). Vetsinou na to prichazim sam, ale casto pouze metodou "pokusu a omylu", kdy to sice nejak opravim, ale vetsinou nevim proc :-). Ted mi treba nechce fungovat casovac a ja netusim proc :-). Vl.
  • 0

#8 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 17:57

vlasta_p napsal/a:
typicky hlaska o tom, ze se mi akce prekryva s jinou akci - nevyznam se jeste v tech "vrstvach" ve kterych se hra vytvari).

To znamená, že jsi vyvolal nějakou zprávu, vstup a pod ZA tím další zprávu,.... Ta druhá ti přemaluje tu první. V jazyce LUA se nečeká na odkliknutí zprávy (zadání vstupu), program běží dál a paralelně se zpracovává uživatelská reakce. Pokud chceš zobrazit sérii zpráv, použij raději "Dialog", nebo zprávy vzájemně vnořuj.

Pokud se něco má stát až po odklinutí zprávy uživatelem, nesmí to být pod předchozí zprávou (jak bys to dělal třeba v Pascalu,C,....) ale v políčku "Při odkliknutí".
A doporučuji GeoWIKI
  • 0

#9 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 19:33

No, priznam se, ze jsem to prilis nepochopil, snad casem ... Dik! Vl.
  • 0

#10 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2011 - 20:14

No, ono je to na pochopení dost složité. Snad pomůže obrázek. Dialog vlka s Karkulkou se zobrazí, předchozí zpráva ne, resp. ihned ji přemaže "vlk". Protože tu jde přiložit jen jeden soubor, použil jsem takový trik: stahni si obrázek, ulož na disk a změň příponu na ZIP. Uvnitř najdeš vlk.urwigo. Tak si ho zkus pustit, Vlka i Karkulku najdeš v "batohu".
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama