Přejít na obsah


Fotka

Statistiky na gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 5:44

přesunuto z jiného vlákna

DeDeCzech napsal/a:

PaWcz napsal/a:
1) Cacherstats také používají "referenční keše" - viz.
....

Dovolte mi prosím dva dotazy:
1) V uvedeném odkazu hned první FAQ informuje, že pro zařazení do statistik Cacherstats stačí JAKÝKOLIV zápis do referenční kešky, tj, stačí i WN. Platí to u nás také ?
2) Pokud ano, nebylo by vhodné kromě mnoha reálných referenčních kešek založit také jednu "virtuální" celostátní, na mapě umístěnou tak nesmyslně, aby jí cizinci ani nehledali, a v ní aktivovat statistiky pouhým WN ? Taková "Registrační pro statisiku" by byla každému snadno dostupná a hlavně nezničitelná.
Ne že by mě statistiky a závodění nějak trápily, na to jsem nezkušené káčátko. Jen mě to zajímá.

1) stačí libovolný log. Ale raději bych to nedělal, protože owner má právo libovolný log kromě nálezu smazat a logováním jenom kvůli statistice ho leda naštvete
2) "virtuální" neprojde schválením. Musela by být reálná. Už jsem o založení takové uvažoval, s tím, že by bylo možné definovaným formátem logu detekovat české kačery a ověřeně párovat s účtem na gc.cz
  • 0

#2 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 5:45

Jak se ověří národnost?
  • 0

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 5:54

Vsara: teď poloautomaticky (pokud je dotyčný ownerem keše v čr) nebo ručně (pohledem do profilu). Jinak to nejde (Cacherstats sledují statistiky globálně, proto mají jiné možnosti vyhodnocení než jen lokální statistika) a když jsem to chtěl ze začátku nechat na uživatelích, tak tam zaklikávali blbosti. V budoucnu plánuju, že by to řešil nějak definovaný obsah logu. tedy kdo by zadal nějaký speciální řetězec, který znají jen tuzemci, tak ho to automaticky nastaví jako tuzemce. Cizince ale poznám jen pohledem do profilu (a ani to někdy neni trivka, občas se musí jít až do logů a zjišťovat v jakém jazyce loguje) a proto to řeším jen občas a ze začátku žebříčku.
  • 0

#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 6:43

To jsem netušil, co jednou připomínkou vyvolám :o
Ale každopádně srovnání statistiky aktivity http://www.geocachin...lezyaktivni.php s absolutními čísly http://www.geocachin.../statnalezy.php je velmi zajímavé. Díky!
Co takhle zařadit i tenhle pohled nastálo? :)
  • 0

#5 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:16

pepa.z.pocernic napsal/a:
přesunuto z jiného vlákna
1) stačí libovolný log. Ale raději bych to nedělal, protože owner má právo libovolný log kromě nálezu smazat a logováním jenom kvůli statistice ho leda naštvete
2) "virtuální" neprojde schválením. Musela by být reálná. Už jsem o založení takové uvažoval, s tím, že by bylo možné definovaným formátem logu detekovat české kačery a ověřeně párovat s účtem na gc.cz


ad1) To by v "centrální" nehrozilo. Ownerem by samozřejmě byl GC.cz.
ad2) Jasně že reálná, proto v úvozovkách. Řekněme tedy aktivační, účelová, nestandardní, tolerující neexistenci logbooku .... V soustředění všech aktivací v jediné "Centrální CZ" kešce vidím řadu výhod:
1) Přehlednost a snadná správa poskytovatelem statistik (=owner).
2) Možnost snáze aplikovat uvedené kontroly a vylepšení.
3) Postupné zrušení referenčních keší zruší i nechtěné zařazení do statistik. Odstraní se nutnost kontrolovat vícenásobné aktivace.
4) "Centrální CZ" nelze fyzicky zničit.
5) Bezproblémová dostupnost pro každého. Bez ohledu na jeho HC a chuti/nechuti lovit zrovna refereční keše.
6) Cacherstats může využít referenci na "Centrální CZ" => pro něj zjednodušení, prověřený seznam, pro nás sjednocení statistik.

Asi existují i nevýhody (snadná aktivace může být ošidná).
Dodatečně se omlouvám za OT v předchozím vláknu. Toto téma se tam jaxi rozjelo samo ;).
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 14:33

DeDeCzech: obavam se, ze se to da udelat mnohem jednoduseji - uz jsem to zde naznacoval a dokonce to tak i funguje v realu u jedne nejmenovane stranky se seznamem CWG.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 15:50

S474N: nechodím sem dlouho, tak bohužel tvému hintu nerozumím:(. Zatím chápu, že ve statistikách gc.cz nebo Cacherstats se objevím zalogováním do některé referenční kešky (jejichž množiny jsou ke všemu různé). A to nejen když chci, ale i když o tom nevím nebo nechci. Archivací referenční kešky jsem (zase bez ohledu na mé přání) ze statistik vypuštěn. Systém s "Centrální Aktivační CZ" by toto odstranil. Jediným zápisem/smazáním WR bych svobodně rozhodoval, jestli chci zapnout/vypnout zařazení do statistik, a to do obou. Prostě jednoduchost a možnost volby, která dnešnímu systému chybí. Jestli je to zcestné, klidně mě napalte, já to zkousnu :D.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 17:05

Právě že teď jsou tam všeci považuji za klad. Protože spousta kačerů se na nějaké přihlašování do nějaké podivné keše vyprdne. Spousta jich ani neví, že existuje gc.cz, a pokud to náhodou vědí tak zde zásadně nic nečtou.
  • 0

#9 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 17:44

Tak co systém zkombinovat? Ponechat systém referenčních kešek a zároveň tam přidat tu jednu speciální (mohla by to být nějaká díkzabodovka u pole) pro lidi, kteří chtějí být ve statistikách, ale v okolí nebude žádná referenční keška. EDIT: Samozřejmě s tím, že by owner s tím souhlasil a byl by ochoten přijímat desítky note. Anebo by se za tím účelem mohla nějaká založit.
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#10 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 17:57

Arne1 napsal/a:
Právě že teď jsou tam všeci považuji za klad. Protože spousta kačerů se na nějaké přihlašování do nějaké podivné keše vyprdne. Spousta jich ani neví, že existuje gc.cz, a pokud to náhodou vědí tak zde zásadně nic nečtou.

Právě že z technických důvodů tam teď nejsou všeci. Jsou tam jen ti, kdo záměrně nebo shodou okolností odlovili některou referenční keš. Ano, máš pravdu, spousta jich ani neví, že se tím náhodou zařadili do nějaké statistiky.

Demkes3: O tom tady celou dobu mluvím (Plho..). Už si připadám jako nerudný děděk :D. Fakt je, že referenční kešky mohou dobře sloužit pro statistické vzorkování a každý, kdo bojuje o umístění, je určitě má odlovené.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:09

Podívej se na seznam těch keší. Já myslím, že kdo toho pár stovek odloví, tak na některou z nich dříve či později narazí. Takže si myslím, že chyba je (na vyšších pozicích) naprosto zanedbatelná. A pokud by to někomu vadilo že tam není, tak ty keše jsou vybrané tak, aby pokrývaly celý stát - takže vždycky je nějaká poblíž. Neřešil bych nějaké změny, co funguje - na to je lepší nesahat.
  • 0

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:40

DeDeCzech: no web http://www.svetgc.cz ma vyreseno propojovani s profilem s overenim, tzn. pres web GC.com ti prijde zprava na tvuj profil a ty s pomoci ji potvrdis to propojeni, tzn. v realu si propojis ucet s overenim na jinem webu s webem GC.com. To je podle me jedina rozumna cesta, jak to udelat. Tak me napada, co udelat treba dalsi skupinu uzivatelu, kteri budou mit napriklad zelenou barvu nicku a to budou ti, kteri projdou takovym propojenim s uctem na GC.com?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:49

S474N: to se dá dělat buď ručně a to bych nerad a nebo robotem a to bych taky nerad.
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 18:51

pepa.z.pocernic: a co se zkusit zeptat provozovatele tamtoho webu? Pripadne se nejak domluvit treba na nejakej peknem XML exportu/API v tom smyslu, ze on by to overoval a tady by se to automaticky taky overilo?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 19:47

pepa.z.pocernic: Nabízí se okamžité kompromisní řešení, kdy by se "vlk nažral a koza zůstala celá". Stačí, aby jsi na Everestu toleroval aktivační WN (případně přidal tuto informaci do úvodu v "Statistika" ). Bylo by to možné pls ?
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 19:57

DeDeCzech napsal/a:
pepa.z.pocernic:
Nabízí se okamžité kompromisní řešení, kdy by se "vlk nažral a koza zůstala celá". Stačí, aby jsi na Everestu toleroval aktivační WN (případně přidal tuto informaci do úvodu v "Statistika" ). Bylo by to možné pls ?

A to je opravdu takový problém si jít o víkendu nějakou referenční odlovit, když už chce někdo být ve statistice? Není třeba kompromisů.
  • 0

#17 DeDeCzech

DeDeCzech

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 20:30

dr.vota napsal/a:
A to je opravdu takový problém si jít o víkendu nějakou referenční odlovit, když už chce někdo být ve statistice? Není třeba kompromisů.

Problém to není, stejně jako podle mě není problém tolerovat aktivaci pomocí WN. Jen mi je v GC jaksi proti srsti, že něco musím. Navíc WN mohu podle libosti zapsat/smazat a tím projevit jasnou vůli, jestli chci/nechci ve statistice figurovat. Možná to beru zbytečně exaktně, určitě toto není problém lovců v horní části tabulky. Ale nejen pro mě může být zajímavé se občas podívat, jestli jsem ze sledovaných na 8127 místě nebo na 10456 místě:D. Díky za trpělivost.
  • 0
The body of a muggle, but the soul of a cacher!

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 21:08

No já už bych to komentoval jenom takto: Tvoje starosti tak mít....
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 21:30

DeDeCzech: na jednu stranu, pokud neco chces, tak pro to musis i sam neco udelat. Nikdo te k nicemu nenuti ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 21:33

Arne1 napsal/a:Podívej se na seznam těch keší. Já myslím, že kdo toho pár stovek odloví, tak na některou z nich dříve či později narazí. Takže si myslím, že chyba je (na vyšších pozicích) naprosto zanedbatelná.

Když jsem se před časem díval na referenční keše na mapě, zdálo se mi jejich rozložení dost řídké - zhruba jedna na kraj (plus někde něco navíc). Takže těch stovek nálezů musí být na náhodu docela dost.

Na druhou stranu je celkem dobrá shoda mezi http://www.cachersta..._Republic1.html, kde se píše, že 200 (a víc) nálezů má 7486 hráčů, a http://www.geocachin.../statnalezy.php, kde to ukazuje 7084 (plus nějaký dr.vota - ne u něj je 200 pořadí ;)).

Myslím, že jednoduchá úprava by mohla být ve zvýšení počtu referenčních keší (a přiměřeném prodloužení periody jejich stahování). Aby se zachovala rychlost aktualizace žebříčku, mohlo by se to rozdělit na dvě skupiny (nebo dokonce pro každou keš stanovit periodu jinak).

Ale stejně doufám, že nějaký žebříček bude generovat gc.com, podobně jako jsme se dočkali statistik v profilech (které jsou nepřekonatelné v porovnavatelnosti).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama