Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Mobil pro Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 elkern

elkern

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 15:02

Už dlouho pokoukávám po htc desire ale nedávno sel do prodeje Samsung NEXUS S. Díval jsem se na internetu co to umí ale nenašel jsem informaci že by tento telefon měl integrovaný gps čip (pouze A-gps). Máte někdo s tímto telefonem nějaké zkušenosti? Nezajímá mě výdrž baterie spiš jak je to s tou navigací a celkovou rychlostí telefonu.
  • 0

#22 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 16:03

viz. elkern - A-GPS je to samy co GPS jen to navic vyuziva online asistenci kdy si nahraje dopredu pozice satelitu a tim padem si je najde rychleji, ale bez netu samozrejme funguje i jako normalni GPS
(to bylo jen k te A-GPS, NEXUS S neznam)

a PS jeste muj prispevek ... pokud chces jooo exotarnu na geocaching tak si porid Galaxy Tab ale verzi P1000 protze svete div se on je to krom tabletiho vzhledu a velikosti i normlani Androidi telefon o uhlopricce 7 palcu :oF (verze P1010 uz telefon nema)
vydrzi 8 hodin nonstop zapnuteho disleje a pro kesovani kdy porad koukas do mapy je to luxux ...
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#23 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 16:20

Mám za sebou lov s mobilem a gps modulem, mobile s gps a samotnou navigací a po těch všech bádáních (jaký software atd.) bych dneska mohl jen doporučit variantu samostatné GPS pro geocaching a jako zálohu pro případ nouze mobil s GPS. Když nic z toho, tak pak jedině mobil a externí GPS modul (kvůli výdrži baterie). Lov se samotným mobilem (ale i s externím gps modulem) má slabou stránku ve výdrži baterie (a když už chci s sebou tahat nějaká podivná udělátka na nabíjení nebo další baterie, je to už téměř jako mít další mašinku). Nemít nabíječku na mobil v autě, tak se hodně často stávalo, že po denním lovu bylo sucho a nebyl jsem schopen zavolat nebo poslat sms. A jak známe zákon schválnosti, tohle se stane uprostřed lesa když člověka kousne zmije :-)
  • 0

#24 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 16:26

MixerRrRr napsal/a:
Já bych ti mohl doporučit Nokia C6. Je dobrá (ukazuje cca. 10 metrů) ale strašně pomalu vyhledává družice. Používám ji také a jsem s ní prozatím spokojený :) :) :) :) :)


to si me dostal :D:D:D:D:D
v dobe, kdy to ctu mas, 3 caches found, anobrz je to opravdu zarucene doporuceni :D:D:D:D:D

Jinak me mobil taky staci C5-00. S HG bez problemu a cizina s tim, ze se cache v HG stahnou do oblibenych a pak off line rezim telefonu.

Co se tyce vybijeni, mam pocit ze dost zerou OviMaps, ktere nekdy pouzivam na navigaci vozu (nechapu jak, ale mam tu zkusenost). Jinak jen pro HG mi mobil cely den bez problemu vydrzi.
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#25 cibul

cibul

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 16:44

Taky přispěju, mám mobil SE W902 a k němu BT modul navilock BT-413. Jako soft Handy a opera mini :D + W910 má sice ještě obyč SE platformu, ale už zvládá mini operu i handy geo běžet na pozadí a přepínat pokud je potřeba +primárně jedu s HG, v případě nouze(obrázkový hint, špatné zobrazení listingu/waypointu zapnu i operu +Co jsme meli zatim nejdelsi vylet, tak ozkoušeno na 2 roky starém telefonu 12 hodin provozu se spuštěným BT spojeným s modulem, HG i operou zároveň, pro mě skoro víc než dostačující + až na vyjímky luxusní přesnost, ale to neřeší problém mojí geoslepoty :D - potřeba hlídat před cestou, aby byli nabité obě zařízení - nutnost se vracet pro BT modul do auta poté, co ho pečlivě uzamknete a odejdete 20 metrů abyste ztratili BT spojení B) - víc krámů v ruce, po kapsách, v batohu, ... podle toho kde nosíte - a v momentální době pro mě asi největší mínus, absence mapových podkladů ( I když na druhou stranu, ono pěkně poctivě za šipkou má prostě něco do sebe, minimálně pro tu atmosféru B):D
  • 0
Když jsem začínal, nic jsem neměl. Většina z toho mi dodnes zbyla.

#26 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:22

první rada je nebrat mobil. pokud chceš geocaching, tak Navigaci. (To píšu, i když sám mám E52 a jsem spokojen). Pro rýpaly: jsem zkušený a mám 150 nálezů. Doporučil bych něco, co mám aspoň 1500mAh baterku. Nebral bych výkřiky to tmy jako Android, windows phone. Spíš něco osvědčeného jako Symbian- E52. Software: SmartComGPS (ekvivalent oziexplorer)
  • 0

#27 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:26

TimesNewYourk napsal/a:
první rada je nebrat mobil. pokud chceš geocaching, tak Navigaci. (To píšu, i když sám mám E52 a jsem spokojen). Pro rýpaly: jsem zkušený a mám 150 nálezů.
Doporučil bych něco, co mám aspoň 1500mAh baterku. Nebral bych výkřiky to tmy jako Android, windows phone. Spíš něco osvědčeného jako Symbian- E52.
Software: SmartComGPS (ekvivalent oziexplorer)


Promin, ale tohle se nedalo :D:D:D:D:D
tva logika je naprosto smrtic zvlaste v kombinaci s timto http://www.geocachin...216#post_270216

To je tak hezke az je to proste na flame zamerne pripravene :D:D:D:D:D
Diky, takhle jsem se uz dlouho nezasmal :D:D:D
B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#28 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:38

Používám HTC Desire HD s Androidem (v tuto chvíli jedno z nejlepších zařízení), software Locus, dříve MIO A701 s Windows Mobile, software OZI Ce. Od jednoduchých keší až po extrémy. To vše se vším komfortem a nikdy jsem nezalitoval, že nemám outdoor navigaci, ani ji v budoucnu nechci. Baterie vyřešena přídavným 6V gelovým akumulátorem s USB zásuvkou. Externí modul jsem neměl potřebu řešit. Do 10k se vlezeš. Samozřejmě se tu najdou experti, kteří ti mobil budou vymlouvat a hledat zápory. Bohužel, tak to tu chodí, proto tady hledat radu je skoro zbytečné. Když ti někdo vychválí jedno řešení, jiný ho odsoudí. Rozhodnutí je pouze na tobě a tvém způsobu používání.
  • 0

#29 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 20:45

MedoMys napsal/a:
Používám HTC Desire HD s Androidem... Baterie vyřešena přídavným 6V gelovým akumulátorem s USB zásuvkou.


Desire HD váží 164g, kolik má to olovo, a jakou má kapacitu? Nosíš to v kapse, nebo batohu?
  • 0

#30 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 21:13

zde napsal/a:
Desire HD váží 164g, kolik má to olovo, a jakou má kapacitu? Nosíš to v kapse, nebo batohu?

850g. Vzhledem k tomu, že delší výdrž PDA potřebuji jen při delších akcích, tak v ten okamžik mám s sebou batoh a není problém toto unést. Na kratší půldenní kešování Desire vydrží na svou baterii (při mém způsobu i na celodenní).
  • 0

#31 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 21:21

V soucasne dobe pouzivam E52 a tam, kde se mohu datove pripojit (tedy v CR) mohu rici, ze je rychla a presna (vyuzivam moznosti A-GPS). Zakladni nevyhodu z pohledu navigace vidim, ze mi obcas dost lita sipka (SW HG neumi pouzit vnitrni kompas). Pred tim jsem pouzival kombinace E51/N6230i + externi modul a zatim mi E52 prijde lepsi. Vydrz s HG v pohode (GC Live v online modu zere vice, ale minimalne 8 hodin nonstop take vydrzi - nechal jsem ji omylem zapnutou).
  • 0

#32 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 21:40

MedoMys napsal/a:
Baterie vyřešena přídavným 6V gelovým akumulátorem s USB zásuvkou.


O gelovych bateriich sem slysela, jakou to ma kapacitu ? a cena ?

a teda jeste k tematu kazdy system - kombinace ma sve pro a proti,
mozna by Pe4Ce22 mel skusit mrknout se u nekoho kdo ma Androida, Symbiana, Widlomobil nebo turistickou navigaci jak to funguje v praxi aby videl co by mu sedlo... na diskusich se popise hodne ale ohmatani v praxi je neco uplne jineho
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#33 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 21:45

Xork42 napsal/a:
O gelovych bateriich sem slysela, jakou to ma kapacitu ? a cena ?

Podle váhy - 850g má 5Ah. Cena 170 Kč ;)
  • 0

#34 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2011 - 21:53

MedoMys napsal/a:

Xork42 napsal/a:
O gelovych bateriich sem slysela, jakou to ma kapacitu ? a cena ?

Podle váhy - 850g má 5Ah. Cena 170 Kč ;)


hmm to jako 5 000 mAh ? to je zajimaveee

ja externi baterky rada(proste obcas ujedu na gadgetech), mam PowerMonkey Explorer 2200 mAh (kominace baterka a solarka), pak Artic C1 solarko 1200 mAh, pak takovou zajimavou vecicku ktera je vlastne led baterka-svetlo ale nabijito taky 2400 mAh a pak jen nabijecku s 2200 mAh
krom powermonkey za pakatel z ebaye a v kapse netizi

kde se da gelova baterka koupit ? a je nebo neni na jedno pouziti ?
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#35 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 7:00

Samozřejmě, 5000mAh, jsou nabíjecí.
Já kupoval tady :
aku - http://www.shop-onli...-8mm_g4603.html
nabíječka - http://www.shop-onli...00mA_g5635.html
(dnes jim stránky nějak nejedou ...)
Tak jiný odkaz třeba http://eshop.microni...tery/gp645.html, i když trochu dražší.
  • 0

#36 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 8:01

Možná jsem trošku nepochopil účel té krásné 1kg baterie s nabíječkou... ale když si přepočítám těch 0,85 kg za baterii a proti tomu na tužkovky (0,027 kg), tak jich mám pěknou hromadu a můžu ještě přidat za váhu té nabíječky.
  • 0

#37 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 8:35

aha takova baterie, ja si pri nazvu gelova vspomela na neco jineho
na BATERKU V PYTLIKU http://mobil.idnes.cz/mob_tech.asp?r=mob_tech&c=A061012_113533_mob_denik_hro

jinak ty gelove clanky vlastne znam, zrovna vcera jsme je menily v jedne UPSce, to je tak na to vozit to v aute, pro me by to kilo v batohu bylo moooc a jeste k tomu clovek musi dodat to rozhrani na USB

sem i uvazovala o TOMDLE http://shop.bostar.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=1437, ale krom par vyuziti na delsich vyletech-dovolenych by mi to za ty penize jen lezelo na policce ... na bezne tahani je do kapsy je uz trochu vetsi tezsi ... ikdyz je to jen 496g :D

a stejne se vetsinou pohybuju jen mezi kanclem a domem, tak je to takova akorat nouzovka mit v kapse nabijecku 2200mAh ktera stala 12 dolaru z ciny :D
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#38 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 11:08

sobikovi napsal/a:
Možná jsem trošku nepochopil účel té krásné 1kg baterie s nabíječkou... ale když si přepočítám těch 0,85 kg za baterii a proti tomu na tužkovky (0,027 kg), tak jich mám pěknou hromadu a můžu ještě přidat za váhu té nabíječky.

Třeba desetinová cena oproti nabíjecím tužkovkám ? Třeba snadná manipulace a beze zmatku, který tužkovky jsou vybité, které už dosluhují, ... ?
Pro zajímavost, zkus si spočítat váhu 15 tužkovek - tato hromádka by měla zhruba odpovídat tomuto gelovému akumulátoru (1.2V * 5ks = 6V, jestli z 2000mAh vysosneš řekněme 1700mAh, pak tedy krát 3 = 5000mAh, což je 15 ks, po 30g = 450 g+krabička=0.5kg), a pak suď něco o váze. ;)
  • 0

#39 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 11:13

Kilo v naložené krosně se vcelku lehce ztratí. Ale ať si každej veme co mu vyhovuje, wtž. Pořád nad tím uvažuju na 'expedice' na kole. Tam už taky kilo nic nehraje...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#40 neskar

neskar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 15:53

Já používám cca půl roka nebo rok foun/pda/mda/jakchcete GARMIN ASUS M10 a musím říct že je to TOP co do citlivosti GPS, tak i celkem výdrž snasitelná, jasně, musím ho trochu šetřit, ale dá se s ním celej den vyjít! Fakt slušněj GEOBAZMEK!!!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama