Přejít na obsah


Fotka

Osetřeni vstupu při nezadání hodnoty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2011 - 21:51

Ahoj, to jsem zase já ... :-) Narazil jsem na následující problém: Mám VSTUP, ve kterém má hráč zadat číslo (letopočet), které se následně vyhodnotí. Pokud hráč nezadá žádné číslo (třeba proto, že si nevšimne nenápadného zadávacího řádku) a stlačí tlačítko OK, otázka zmizí a objeví se obrázek, přiřazený zóně. Tím se vlastně nevykonal vstup. Hráč musí zónu opustit a znovu do ní vejít, aby se zadání zobrazilo znovu. Dá se to nějak ošetřit? Díky, Vl.
  • 0

#2 hawel

hawel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 9:30

To víš, že dá. Počkej až se ti toto stane u Oregona naživo! Nejspíš to oOregon neustojí a vypne. V událostech u VSTUPu máš položku při získání odpovědi a taky PŘI CHYBĚ tady si vytvoříš něco co třeba vrátí hráče zpět do vstupu s nějakou pěknou poznámkou atd. No a teď když jsem hledal jak to tam je tak jsem zjistil, že na předposlední stage jsem to neošetřil! Zatím si teda nikdo nestěžoval, snad než přišli až tam, tak se to naučili zadávat. Asi budu generovat novou verzi...
  • 0

#3 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2011 - 14:28

Bezva, díky! Věděl jsem, že to nějak půjde ... Jen malou připomínku autorům tohoto jinak velmi povedeného software. Možná by stálo za to v příští verzi označit tuto položku výstižněji, např. "Při chybě zadání". Pak by to došlo i lidem, kteří to vidí poprvé. Myslím, že je to tam na více místech. Jěště jednou díky! Vl.
  • 0

#4 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2011 - 15:36

No, dnes jsem to zkoušel na Oregonu 450 ještě před úpravou, kterou popisuješ a Oregon to kupodivu zvládl. Dříve jsem měl s tím vypínáním problémy, ale poté, co jsem si do něj na radu Maxinohy (dík! :-) nahrál poslední vezi firmware, je to v pohodě. Ale to ošetření vstupu tam samozřejmě dám. Vl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama