Přejít na obsah


Fotka

Zvuky do Oregona 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2011 - 20:05

Ahoj, nevíte někdo, jak se zachází s programem "System Beep Recorder"? Nebo poradíte, jak jinak vytvořit zvuk pro Garmina ve formátu .fld? Díky, Vlasťa
  • 0

#2 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2011 - 9:47

vlasta_p napsal/a:
Ahoj,
nevíte někdo, jak se zachází s programem "System Beep Recorder"?
Nebo poradíte, jak jinak vytvořit zvuk pro Garmina ve formátu .fld?
Díky,
Vlasťa


Zachází se tak, že zaškrtneš Record, na klávesách zahraješ melodii a uložíš jako FDL soubor (viz. obrázek). Jiná možnost jak vytvořit FDL mi není známá.
  • 0

#3 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 12:50

Ano, to jsem zkoušel. Ale mělo by to při záznamu a pak následně při reprodukci hrát - tedy měl by se z PC ozývat nějaký zvuk? Nebo to má být pro "autora hudby"překvapení do doby, než to přehraji přes Garmina? Předpokládám, že to pracuje nějak podobně jako MIDI, tedy zadanými daty se spouští nějaký interní jednoduchý generátor tónů. U MIDI potřebuji zvukovou kartu s integrovanou zvukovou bankou. Tady to bude asi o hodně jednodušší (předpokládám pouze jeden "beep" zvuk. Ale mně se odnikud nic neozývá! Vl.
  • 0

#4 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 8:59

Ještě bych se zeptal jinak: Kdybych oželel melodii a spokojil se pouze s obyčejným pípnutím, které umí Garmin vygenerovat. Je možno nějak aktivovat (spustit) toto pípnutí? Jde mi jen o to, aby lidi nemuseli neustále hledět na displej a byli akusticky upozorněni na to, že vstupují do zóny. Díky! Vl.
  • 0

#5 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2011 - 9:35

Dobrý dotaz. Když jsem měl Colorado 300, tak při vstupu do zóny GPS pípnula...a já tak věděl, že nemusím pořád koukat na displej. Oregon 450 ale nepípá...a to mi docela vadí. Přidávám se tedy k dotazu, zdali jde toto nějak vyřešit.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#6 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 08 květen 2011 - 22:12

vlasta_p napsal/a:
Ještě bych se zeptal jinak:
Kdybych oželel melodii a spokojil se pouze s obyčejným pípnutím, které umí Garmin vygenerovat. Je možno nějak aktivovat (spustit) toto pípnutí?

Jde mi jen o to, aby lidi nemuseli neustále hledět na displej a byli akusticky upozorněni na to, že vstupují do zóny.

Díky!

Vl.


Ne, během wherigo se ti přehrají jen ty zvuky které spustíš.

Paja.V napsal/a:
Dobrý dotaz. Když jsem měl Colorado 300, tak při vstupu do zóny GPS pípnula...a já tak věděl, že nemusím pořád koukat na displej. Oregon 450 ale nepípá...a to mi docela vadí. Přidávám se tedy k dotazu, zdali jde toto nějak vyřešit.


Ne, je na autorovi zda udělá hru se zvuky nebo bezezvuků - vůbec nezáleží na zařízení za předpokladu že v něm máš zvuky zapnuté.
  • 0

#7 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 10:55

To Maxinoha: Nerozumíme si. My (alespoň tedy já) bychom rádi zvuky použili. Ale nevíme jak na to! Ten prográmek, jak už jsem psal, neumím rozchodit a donutit Garmina, aby v určitou chvíli třeba jen krátce pípnul, taky neumím! Na školení v Prostějově jsme se k tomu bohužel nedostali, jen tam padla zmínka o tom, že zvolený zvuk ve formátu mp3 se přidá do složky Media. To ale platí (pokud tomu správně rozumím) jen pro telefony a podobnou havěť. Garmin ale mp3 ani wav přehrát neumí. Jak ho tedy donutím, aby zahrál pár tónů nebo alespoň pípnul? Vl.
  • 0

#8 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 09 květen 2011 - 11:23

Ne, je na autorovi zda udělá hru se zvuky nebo bezezvuků - vůbec nezáleží na zařízení za předpokladu že v něm máš zvuky zapnuté.


Aha...tak to díky za ujasnění, myslel jsem, že je to záležitost GPS ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#9 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 10:46

Ahoj, rád bych se po měsíci vrátil k původnímu dotazu, na který jsem doposud nedostal odpověď. Proto bych se zeptal znovu: jak donutit OREGON 450 v danou chvíli pípnout nebo vydat jakýkoliv zvuk? Díky, Vlasťa
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama