Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450 - dobíjení přes USB?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 12:56

Prosím vás, je normální, že když připojím O-450 přes USB kabel k PC nebo originál Garmin kabelem do zásuvky pro zapalovač v autě, akumulátory v Oregonu nejsou v tu chvíli dobíjeny? Myslel jsem si, že u přístroje za tolik peněz by něco takového mělo být samozřejmostí? Nebo je to otázka nějakého nastavení v Oregonu? Díky, Vl.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 13:04

Uz se to tady resilo. Nejde to.
  • 0

#3 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 13:22

v tomhle pripade je oregon krava a nekdo by za to zaslouzil dostat karabinou po lebzni..
  • 0

#4 PepeK-CZ

PepeK-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 13:23

Teď jsme zrovna cestovali, Oregon je jako autonavigace myslím velice dobře použitelný (nemám teda porovnání s čistokrevnými autonavigacemi), nezabloudili jsme nikde. Řešil jsem ale taky napájení do zásuvky, originál napájecí kabel za sedm stovek mi přijde docela dost. Takže adaptér od I-TECu za zhruba stovku a normální datový USB kabel od navigace ;-) Jen jsem musel ještě natáhnout káblik a trochu bastlit, protože ve Formanu je starý typ autozásuvky, což jsem netušil a sehnat příslušnou redukci jsem už nestihl..
  • 0

#5 vlasta_p

vlasta_p

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2011 - 13:46

Díky. Vl.
  • 0

#6 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2011 - 19:23

Oregon se při napájení z USB nenabíjí, ale to je překvapení jen pro laiky v elektrotechnice. Zařízení s odběrem kolem 0.2A, do kterého mohu vložit i primární články, by bylo velmi vážně ohroženo, pokud by tato možnost existovala. Při špatném nastavení by baterie přinejmenším do zařízení vytekly nejpravděpodobněji vybuchly. U vodotěsné konstrukce by vnitřní přetlak skříň roztrhl a uživatel by dostal asi po nosu. Jistě by tvrdil, že to měl nastavené dobře, ale nikdo by to nemohl dokázat, protože by Oregon odpochodoval do gps ráje. Problém typu zrychlování toyot, kdy řidič ujede desítky kilometrů s automatem bez šlápnutí na brzdu by byl na světě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama