Přejít na obsah


Fotka

Pomalé wifi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 13:26

Zdar lidi! Mám router TP-LINK TL-WR542G připojený k internetu UPC. Jeden počítač je napojen na pevno přes kabel, druhý přes wifi ( D Link DWL G122g ) a třetí mám sem tam NETbook. Připojení k internetu mám 10Mbit ( 1,2MB )což wifina v pohodě stíhá. Problém nastane když chci přetáhnout nějaký soubor z počítače do počítače. Soubor se začne pomalu přesouvat rychlostí 5-11 Mbit Router mám nastevený na 802.11.g čili 54Mbit Díky za jakékoliv rady.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 13:46

Gorole napsal/a:
Zdar lidi!

Mám router TP-LINK TL-WR542G připojený k internetu UPC.
Jeden počítač je napojen na pevno přes kabel, druhý přes wifi ( D Link DWL G122g ) a třetí mám sem tam NETbook.

Připojení k internetu mám 10Mbit ( 1,2MB )což wifina v pohodě stíhá.

Problém nastane když chci přetáhnout nějaký soubor z počítače do počítače.
Soubor se začne pomalu přesouvat rychlostí 5-11 Mbit

Router mám nastevený na 801.11.g čili 54Mbit


Díky za jakékoliv rady.

opravdu 5-11 Mbit (ne megaBAJT?)
Jinak by to mohlo být úplně normálně třeba rušením - mikrovlnka, bezdrátové analog.kamery, bluetooth, atd. Bez analyzéru těžko rozhodnout.
A 54Mbit je teoretické maximum, obvykle to jede pomaleji.
P.S. má i ten netbook nastaveno na 802.11g ?
  • 0

#3 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 13:55

Jo na netbooku i na kompu jsou nastavené 802.11.g ;-) I když se podívám do nastavení tak to ukazuje že je připojen rychlostí 54Mbit
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#4 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 14:03

Reálné rychlosti 802.11g jsou jen něco přes 20 Mbit/s a to dohromady pro všechny klienty připojené na tomto AP. Pokud tedy kopíruješ z jednoho klienta na druhého, dělí se o tuto rychlost napůl.
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 14:14

Pokud chces prenaset vetsi soubory, tak doporucuji vyuzit ETH rozhrani tveho routeru :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 14:16

A to uz nemluvim ani o tom, ze tuhle levne routery ani nemaji dostatecne silny procesor na to, aby to nejaky vetsi datovy tok vubec zvladlo routovat...
  • 0

#7 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 14:24

HMM zajímavé.... Kouknu se po Nku ;) ETH se chci vyhonout. Nemám rád zbytečné kabely, a ten ETH není zrovna UF
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#8 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 14:44

A podporují všechna tvá zařízení 802.11n protokol? Protože celá WiFi síť ti poběží pouze rychlostí nejpomalejšího ze zařízení.
  • 0

#9 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 18:11

Taky jde o to, kde ty WiFiny lezi... Prumerne kazda zed snizi rychlost o cca 6MB/s. Nejvic tlumi tluste zdi, kovove vyztuhy nebo sadrokarton. Taky zalezi kde mas vysilac umisteny. Kdysi, kdyz jsem ho mel u zeme, "nedosahl" prez 2 zdi do druheho pokoje. Kdyz "visel" pod stropem, tak to jakz takz slo....
  • 0

#10 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 18:17

HaLuMa napsal/a:
A to uz nemluvim ani o tom, ze tuhle levne routery ani nemaji dostatecne silny procesor na to, aby to nejaky vetsi datovy tok vubec zvladlo routovat...

Presne tak, onehda sem podobny stroj testoval, a ten drop me az prekvapil.

A jako stary milovnik kabelu zkratka doporucim LAN. :]
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#11 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2011 - 19:54

RenierX napsal/a:
A podporují všechna tvá zařízení 802.11n protokol? Protože celá WiFi síť ti poběží pouze rychlostí nejpomalejšího ze zařízení.


Netbook samozřejmně podporuje Nko a do kompu bych dokoupil dongl.Je to otázka 250Kč


Jinak zlusím umístit router ke stropu.Ted leží na stole.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama