Přejít na obsah


Fotka

Garmin Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
298 odpovědí na toto téma

#241 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2012 - 19:08

Od října jedu na původní verzi a čj byla a je bez problémů.
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#242 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 10:56

Uz chvili testuju Monatnu (fw 3.80) jako autonavigaci s mapou CN 2012.3. Drive jsem pouzival TomTom 7 na PDA. Ted se snazim pochopit jak Montane vysvetlit, ze je lepsi na hlavni silnici najet tak, abych odbocil doprava a ne, abych odbocenim vlevo musel prejet oba pruhy v miste, kde je prirozeny nadjezd pres hlavni silnici. Je to na miste pres ktere ted jezdim kazdy den. TomTom to resil spravne. Montana i pres nastaveni "rychlejsi" varianta naviguje "kratsi" variantou - ta je ale nesmyslna. Dela to vice podobnych nesmyslu (kratsi zamenuje za rychlejsi). Ten navigacni algoritmus snad bude napric Garminem podobny nebo ne? Zajimave na tom je, ze pokud Montana naviguje podle TOPO CR PRO, tak to vyresi spravne :-) Resil/vyresil jste to nekdo? Diky.
  • 0

#243 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 11:01

dostik7 napsal/a:
Resil/vyresil jste to nekdo?
Diky.

Je to chyba v algoritmu... to víš, Garmin na silnici, to není radost. Proto většina doporučuje TomTom
  • 0

#244 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 11:05

sobikovi napsal/a:
Garmin na silnici, to není radost. Proto většina doporučuje TomTom


Mno... já s Nuvi řada 7000 problém v autě nemám :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#245 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 11:24

dostik7 napsal/a:
Ted se snazim pochopit jak Montane vysvetlit, ze je lepsi na hlavni silnici najet tak, abych odbocil doprava a ne, abych odbocenim vlevo musel prejet oba pruhy v miste, kde je prirozeny nadjezd pres hlavni silnici. Diky.


máš zakázaný otáčení do protisměru?

nebude to třeba i použitou mapou?
  • 0

#246 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 12:32

Bobr_ napsal/a:

dostik7 napsal/a:
Ted se snazim pochopit jak Montane vysvetlit, ze je lepsi na hlavni silnici najet tak, abych odbocil doprava a ne, abych odbocenim vlevo musel prejet oba pruhy v miste, kde je prirozeny nadjezd pres hlavni silnici. Diky.


máš zakázaný otáčení do protisměru?

nebude to třeba i použitou mapou?


Mam zakazane. Mapa CN 2012.3 zlobi, TOPO CR PRO je spravne.
  • 0

#247 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2012 - 15:47

Pak to vypadá spíš na špatnou mapu, než na algoritmus. Musel bys srovnat konkrétní místo s někým jiným, kdo má Garmina do auta. A co Atlas CZ, nezkoušels?
  • 0

#248 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2012 - 16:06

no ty algoritmy občas dělají bordel .. místo aby mě vedl městem a nakonci pak navedl do boční uličk tak mě kolikrát zkouší procpat napříč sídlištěm a kličovat mezi různě zaparkovanýma autama .. ale jinak dlouhé trasy (dálnice, atp) v pohodě .. až pak těch posledních pár uliček občas blbne mimochodem vy co máte montanu do auta .. teď v zimě mě ta příspavka přestává držet a často padá ... je na to nějaké ideální řešení (jiné než lepidlo)? dík
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#249 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2012 - 17:57

Na odpadávání přísavky mi pohohlo jedině ji navlhčit. Cheš-li, tak naslinit.
  • 0

#250 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2012 - 18:54

drží jak přibitá nesmíš ji furt sundavat B) ale stává se mi dost často, že se mnou ta ženská nechce mluvit. Akorát :"přepočítávám" a pak celou cestu mlčí. Mám něco blbě nastavený?
  • 0

#251 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 29 leden 2012 - 19:03

Hlasim přísavka drží. Ženskou jsem nahradil Brouskem a pokud mlčí je to dobrá zpráva, protože jedeš správně. Skus uhnout z cesty, kterou Ti Montana vypočítala, a začne kecat. Někdy bych ji taky praštil hlavně v Praze, kde bych čekal častější informace. Ještě že je tam to řazení do pruhů. Mlčí přesně tak jako Nuvi. Wetu
  • 0

#252 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2012 - 19:04

já ji právě vůbec nesundávám .. akorát teď jak začalo mrznout, tak pokaždé když ráno vlezu do auto tak ji najdu na zemi .. a párkrát spadla za jízdy, jen co jsme se rozjel .. bobr_ mě kecá furt, spíš občas dělá, když odbočím nečekaně dřív tak se chvíli nechytá .. ale když odbočím později tak to přepočítá ihned ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#253 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2012 - 19:34

oproti OVI mlčí furt, ani neřekne zahni, nebo na kruháči kudy, prostě nic, je přepočítávám.
  • 0

#254 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2012 - 22:10

Ja ji nesundavam, ale drzak zatim drzi dobre. Stve me ale dalsi vec, rozdilna proti staremu TomTomovi - delsi cesty (Praha - Chorvatsko) TT pocital vpohode, ale Montana, to vzdycky utne a rekne, ze trasa byla zkracena. Od toho bodu pak uz vede trasa jenom vzduchem. Co to ma znamenat, nevite? TT uz 4 roky stary mi bud nespocital nic, pokud se mu to nezdalo, jinak napric Evropou to vzdycky dal az do konce. I do toho Chorvatska...
  • 0

#255 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 8:11

Já jsem tu paní vypnul,nejsem zvyklý,aby mi někdo mluvil do řízení...úplně mi stačí automatické přibližování před křižovatkou a přístrojovka Nuvi,vlevo nahoře je náhled křižovatky a odbočení...občas a to hlavně v létě mi přísavka povolila i s Oregonem..vždy pomohlo navhčení..Montánu otestuju na delší trasy až v únoru,jinak jsem zatím spokojen!
  • 0

#256 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 8:12

dostik - jaké máš mapy? já měl třeba topo slovenska a topo CZ .. nebo to samé v open mapachá, ale navigovat přes hranice odmítl .. musel sem tam nastavit Garmin City Europe mapy a ty ostatní vypnout ... pak to šlo fajn
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#257 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 8:36

TORES62 napsal/a:
…Montánu otestuju na delší trasy až v únoru,jinak jsem zatím spokojen!…

Tak to já jsem s ní hrubě nespokojen - tedy co se autonavigace týče. Nebo někdo víte, jak jí říci „trasa dobrá, ale teď to zkus bez Jižní spojky“ nebo když se člověk blíží ke koloně tak „kolona má asi 5 km, tak mě protáhni okolními vesnicemi a za 5 km se vrať na hlavní trasu“

To jsou nezbytnosti autonavigace. I čistokrevný outdoor Colorado todle umělo. Tak proč universál Montana to najednou neumí??

Nebo je to jen PEBKAC?
  • 0

#258 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2012 - 22:36

Dnes odpoledne mi držák spadnul ze skla. Je zajímavý, že vedle něj je držák od Nokie a ten tam drží už rok a čtvrt. A zase to zobrazovalo dost zběsile.
  • 0

#259 Vtipil

Vtipil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 21:20

Prosím o radu, zda jde postup níže uvedený použít pro Oregon. Vytvořil jsem na kartě adresáře jako v přístroji, z přístroje na kartu překopíroval mapy, ale přístroj je nenajde. Asi jsem to udělal moc primitivně.
Poraďte, prosím!

wetu napsal/a:
Na karte jsem vytvořil adresáře tak jak jsou přímo v přístroji. Montana pak hledá informace jak na kartě, tak v přístroji. V přístroji mám jen data jako falešnou keš domov abych věděl kam se mám vrátit, nějaké uživatelské body, tedy to co nechci měnit ani mazat. Na kartě pak vše co se mění maže a předělává. Vypadá to asi takto:
Archiv
DCIM
Garmin
Archiv - tady mám třeba zálohu Geogetu, když je opravdu nouze. Stačí připojit k nějakému PC a vygenerovat co je třeba. Taky sem můžeš strkat, co ještě nechceš smazat a nepotřebuješ to pro práci. Tato složka je pomocná
DCIM - klasická Garmiňacká slozka na fotky, aby jsi je nemusel ukládat do přístroje. Stačí nastavit ukladat na kartu, když je přítomna.
Garmin - tato složka obsahuje zase adresáře podle přístroje a samozřejmě jen ty potřebné. Přímo v tomto adresáři mám mapy. Ty mapy se generují třeba z MapSource. Ten vždy přepíše původní mapu novou sestavou takže je před exportem další sestavy map nutné tu předchozí přejmenovat. Protože jsem chtěl mít mapy odděleně mám tu postupně vygenerované a přejmenované mapy Geo.img, Kolo.img, Auto.img...Složka vypadá takto:
Garmin - CustomMaps
CustomSymbols
GPX
Auto.img
Geo.img
Kolo.img

Uživatelské mapy a symboly zatím nevyužívám. Existuji třeba prográmky, které generují pro CustomMaps čtverečky s Google fotomapou.
Adresar GPX má opět stejné složky jako v přístroji ovšem přístroj defaultně ukládá trasy a trasové body o interní paměti. Sem je možné třeba vygenerovat z GeoGetu soubor keší s příponou GPX. Samozřejmě vše s příponou GPX si Montana tady přečte a poskytne k výběru. Wetu


  • 0

#260 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2012 - 22:51

pokud je mapa koupená tak klasicky přes mapsource nebo ten novější Basecamp (nebo tak nějak) a z tama po odemknutí to exportneš ale spíš mě to přijde že se tu snažíš řešit warez .. což tohle forum asi nebude ideální .. ale obecně mapa by se měla měnovat gmapsup.img případně pokud jich je víc tak tam za to GMAPSUP přidat číslo, atp ..
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama