Přejít na obsah


Fotka

Uvodni instalace balicku do Geogetu = inovace GASP


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 19 May 2011 - 18:12

Otviram nove vlakno z jineho, jde o diskusi nad koncepci nahrady za stavajici GASP tak, aby nevznikaly potize pri aktualizaci a pritom vse zustalo pro novacky intuitivni. Rozhodne by se nemelo jednat o nahradu standardniho pruvodce instalaci. Ten zustava a ja si predstavuji, ze tato nadstavba by se mohla (na vyzadani) automaticky spoustet z nej. Moje predstava je takovato (diskutujme nad ni): 1. probehne standardni instalace GG, uzivatel si vybere, zda v prenosnem rezimu (asi by bylo dobre mu vysvetlit o co jde) a pokud ano, necha mu vybrat DATADIR (dnes je standardne nastaveno na .\data a nepripada mi uplne vhodne davat data k programu) 2. automaticky se spusti standardni pruvodce pro nastaveni zakladnich parametru, tam neni co resit, dle meho je dostatecne intuitivni 3. po potvrzeni (tedy uzivatel to muze potlacit) si GG stahne a spusti "nasi" nadstavbu (klasicky plugin, ggp balicek) Potud je to vec spise pro HaLuMu nez pro nas. Nase prace zacina ted. Definujme pozadavky na balicek: 1. uzivatel si vybere okruhy, ktere bude chtit pomoci GG delat (statistika, export kesi do GPS, spravcovani vlastnich kesi, ...) 2. na zaklade vyberu se stahnou potrebne balicky. Mozna tu bude otravovat mnohonasobne potvrzovani, zda se balicek ma opravdu nainstalovat a na konci potrdit, ze to bylo nainstalovano, bylo by vhodne mit moznost toto potvrzovani potlacit - opet Haluma 3. uzivatel bude upozornen na to, co musi vyplnit, pripadne mu budou nabidnuty nejake formulare k vyplneni, ... tady nemam jednoznacny nazor jak to realizovat. A ted vy ostatni.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 21 May 2011 - 11:28

Kdyz tak radim ostatnim, zjistuji, ze vetsinou maji vsechny pluginy na jedne hromade jako "Nezarazene". Chapu, ze v tom se tezko vyznaji, zejmena kdyz jim jmena nic nereknou. Mozna dalsi ukol by mohl byt rozdelit pluginy a vytipovat, ktere dat na toolbar. Pluginy by to mohly pri instalaci delat samy (GJ to treba umi), ale znamena to premluvit autory, aby je upravili. A ne vzdy je to rozumne - existuji treba standardne dodavane scripty, o kterych nelze jednoznacne rict, zda jsou statisticke, udrzbove, ...
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 21 May 2011 - 12:03

Ja nejake napady mam, ale ted nemam cas je sem picnout. Ale casem to udelam.
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2011 - 12:04

Tak jako medwyn, urcite se v tydnu rozepisu vice. Nicmene jedna vyhoda GASPu tu nebyla zminena - balicek jako takovy se nemusi instalovat, tzn. jsem nekde u ciziho pocitace, muzu ho stahnout, rozbalit a hned pouzivat. To se obavam, ze vychytat nepujde, coz je dle meho nazoru skoda.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2011 - 12:16

Zdá se mi, že to právě je ta instalace v přenosném režimu. Ta se dá nosit i na flešce. Ale když jseš u cizího počítače, kde máš svou databázi, abys mohl rovnou po stažení pracovat?
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2011 - 12:42

mpik: ano, je to instalace v Prenosnem rezimu, nicmene na nekterych PC nemusis mit prava na to, abys vubec neco nainstaloval.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1748 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 12:50

tak pokud nemas prava neco instalovat tak tam asi nic instalovat nemas.. a tezko budes stahovat gasp z netu pokazdy kdyz se na neco budes chtit podivat na neco v geogetu ve skolni knihovne, ne? tohle mi jako argument neprijde, kdyby nesel geoget nainstalovat jako portable tak to chapu, ale takhle si ho nejaka lama instaluje vybere si jak, a pak si ho zaplaca doplnkama.. a skoro bych rek, ze neco nainstalovat je pro spoustu lidi jednodussi nez rozbalit :/
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 13:15

Ta vyhoda 'neinstalovani' se zmeni v nevyhodu pri prvni aktualizaci. A to je ten kamen urazu. Pokud mas prava provadet aktualizaci, tak muzes i instalovat. Chte-nechte, pokud si chces nosit Geoget na flashce, stejne potrebujes nejaky pocitac, ze ktereho to na tu flashku nainstalujes a kde budes provadet aktualizace, ne?
  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 14:54

HaLuMa napsal/a:
Pokud mas prava provadet aktualizaci, tak muzes i instalovat. Chte-nechte, pokud si chces nosit Geoget na flashce, stejne potrebujes nejaky pocitac, ze ktereho to na tu flashku nainstalujes a kde budes provadet aktualizace, ne?


Taky nemusíš mít vůbec práva připojit k PC externí disk !!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 15:02

kolombo napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Pokud mas prava provadet aktualizaci, tak muzes i instalovat. Chte-nechte, pokud si chces nosit Geoget na flashce, stejne potrebujes nejaky pocitac, ze ktereho to na tu flashku nainstalujes a kde budes provadet aktualizace, ne?


Taky nemusíš mít vůbec práva připojit k PC externí disk !!


Vždycky se dá najít funkce která není dostupná a tím se spuštění znemožní. Ve většině případů by mělo vyhovět instalace na vzdáleném počítači a k tomu přistupovat jako k serveru. Samozřejmě, RDP může být zakázán, přes web to sice jde také ale LogMeIn potřebuje do prohlížeče něco doinstalovat a to také nemusí být povoleno. Asi se nedá vymyslet nic co bude na 100%
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 15:03

HaLuMa napsal/a:
Ta vyhoda 'neinstalovani' se zmeni v nevyhodu pri prvni aktualizaci. A to je ten kamen urazu.


No ja si myslim, ze by Geoget sam o sobe mohl pri spusteni overit/zapsat do registru, odkud je spusten a zdali je portable. To by az takovy problem byt nemusel, ne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 18:26

A k cemu by to bylo, kdyz bys ztratil vyhodu portovatelnosti? Ale to jsme uz hodne utekli od puvodniho problemu, ne? Problem toho ZIPu je v tom, ze lide pouzivali "portable" instalaci, i kdyz to vlastne vubec nepotrebovali, i kdyz to nebylo vubec nutne. A to prinaselo jine problemy, jako umistovani programoveho i datoveho adresare do mist, kam nepatri. A pri prvni aktualizaci doslo k dalsim zmatkum, kdy uzivatele vlastne netusili, co maji do instalatoru naklikat, aby to meli stejne jako pred tim. Pri pouziti standardniho instalatoru hned na zacatku by oba problemy odpadly.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 18:27

nicmene mne napadlo jedno vylepseni instalatoru... ;)
  • 0

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1369 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 18:54

To se ta debata hezky rozjela, akorát mi to připadá, že začínáte od konce. Bavíte se o implementaci a ještě není ani určeno, pro koho ten GASP vlastně je. Mě to připadalo, že GASP byl původně vytvořen pro začínající uživatele a použití tady popisované je spíš pro zkušené.

Takže bych přispěl úvodními otázkami:
1) Pro koho je GASP určen
z toho vyplývá další otázka
2) Bude jenom jedna varianta, nebo bude variant více?
Začátečník, Statistik, PM, BM

Až budou tyto odpovědi jasné, tak se může pokračovat definicí podrobných požadavků, jak navrhoval hned na začátku Gord.

Já bych to viděl na tři varianty
GASP - pro začínající BM, zadáš jenom jméno/heslo na gc.cz/com o zbytek se nemusíš starat - Geojarry, Autostat, GgStat + nějaký jednoduchý templace + nějaký základní exporty
GASP Advanced - pro zkušenější BM + více pluginů, rozsáhlejší template
GASP Premium - pro zkušenější s PM členstvím

Samozřejmostí by byl snadný přechod na vyšší variantu
  • 0
MaFa

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 19:08

MaFa: podle me dalsi tristeni je zbytecne. Kdyz je nekdo pokrocilej, tak si zvladne jakykoliv plugin "klepnutim" nainstalovat sam. Respektive schvalne zkus naznacit, jakej by byl rozdil mezi Advanced/Premium konkretne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1369 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 19:34

BM neresi stahovani pocket query, takze pro Premium potrebujes napriklad nastaveni mailu pro stahovani PQ a zase treba nepotrubujes nastaveni Geojarry na stahovani nalezenych kesi.
  • 0
MaFa

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 20:39

MaFa: no tak nastaveni je zalezitosti primo Geogetu. A napriklad takove nahravani statistik na profil je stejne nejrychlejsi pres GJ, takze bych rekl, ze ten je potreba v 99,999% pripadu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 21:07

Na druhou stranu, vzhledem k ilegalnosti GJ nemuze byt jeho nastavovani soucasti oficialni distribuce. Natoz aby tam byla samotna instalace GJ...
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 21:11

Ilegalni neni ho mit, nybrz pouzivat. Nicmene pokud vyjdeme z tve logiky, ze je GJ ilegalni, tak nemusime resit jakykoliv novy balicek GASP, ne?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 23 May 2011 - 21:21

Chces-li hrat Geocaching, musis pristoupit na pravidla groundspeaku. Takze je uplne jedno, jak to pravne vidis ty, ale jde jen o to, jak to vidi Groundspeak. Az budes mit zabanovany ucet, tak ti bude k prdu vedomi, ze jsi v pravu! B) A protoze Geoget lezi v zaludku mnoha lidem, nechci jim davat do ruky zadny klacek. Ostatne, nedavno jsem se presvedcil, ze nejen u nas se nachazeji dobracti bonzaci, a bylo moc dobre, ze byli zcela bezzubi. Nicmene ja tam porad nevidim duvod, proc by nemohl byt GASP v balicku?
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama