Přejít na obsah


Fotka

Uvodni instalace balicku do Geogetu = inovace GASP


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 6:18

Zrejme se tu asi shodneme (v vyjimkou Satana) na tom, ze by se melo jednat o standardni instalaci doplnenou pluginem. Otazku pristupovych prav k PC bych opravdu neresil - pokud nekdo prava nema, asi neni povoleno/pozadovano/zadouci, aby podobny SW na nem provozoval. Dal bych povazoval za jednoznacne, ze to ma byt urceno zacatecnikum. Ovsem dnes je bezne, ze zacatecnik je PM. V poslednich 14 dnech jsem pomahal s nastavenim trem PM zacatecnikum, takze rozhodne bych zacatecniky nedelil na PM a BM. Rekl bych, ze nastaveni pro stahovani PQ je jediny rozdil mezi nimi - a to je dobre. Dle meho je tedy v otazkach, ktere MaFa polozil jasno. (Vlastne degraduji na otazku jedinou.) Cilovym uzivatelem je zacatecnik a dal to nema smysl odlisovat. Opravdu bych po nem jen chtel, aby si rekl, k cemu bude GG vyuzivat. Tezko od zacatecnika ocekavat fundovane odpovedi, zda si preje Autostat, zda bude pouzivat ten ci onen vizualizacni script, ... Proste zvoli typ pouziti a to implikuje predvolene instalovane balicky, nastaveni pluginu do toolbaru, predvoleni sloupcu a podobne. Hlavne co nejjednodussi pro uzivatele. To je alespon moje predstava.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 7:12

nojo i me si pomahal s PQ :D jinak gasp by klidne moh byt to co je ted, jen jako GIP, a pointa by byla dejmetomu v tom, ze by si uzivatel stah (v ZIPu) instalacku a gip a geoget by umel ten gip zpracovat treba jako parametr, ne? ze by se jen spustil (specialnim zastupcem "na tohle klikni lamo") geogetinstall.exe -p gasp.ggp a provedla by se klasicka instalace geogetu a po ni by se automaticky nainstaloval ten skript.. jen dalsi z napadu (jak to moz nezeslozitovat) :o)
  • 0

#23 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 7:58

Ono by možná (?) šlo tou instalací zjišťovat přímo ten GASP-*.GIP balíček (nebo jakékoliv jiné) a ty nainstalovat při prvním spuštění Geogetu... (Tím by se urychlila vzdálená instalace, vyřešila distribuce například pomocí samorozbalovacího archivu a také by šlo udělat balíček na přání, což by ale byla méně častá akce, ale příjemná) Navrhoval bych aktuální šložku instalátoru, %userprofile%\downloads, %userprofile%\desktop. A až při instalaci GASP by měl uživatel možnost stáhnout GJ, nastavit vše co je potřeba atd... Ta myšlenka průvodce v GIPu je super (když už s tím pak bude tolik práce, bylo by super zakomponovat návod ke GASP přímo do okna průvodce - takže třeba dvousloupcový design)... ... Jen pár nápadů, aby bylo o čem přemýšlet...
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 9:00

gord: hele, k tomu shodovani se - otevrene receno, me je vcelku uplne jedno, co a jak bude. Spis mi prijde, ze se tady vic keca, nez neco dela. Presne tomu jsem se chtel driv vyhnout a proto jsem proste sedl a balicek GASP udelal. Kdybych se totiz zacal nekde dohadovat, co je nebo neni lepsi, tak by nebylo nic a porad bychom se nikam neposunuli. Osobne si myslim, ze nejlepsi varianta by byla tak, ze pri samotne instalaci by si clovek zvolil, co chce s Geogetem delam - typicky nejaka zatrzitka typu chci Statistiky, Stahovat kese,.. a rovnou pri instalaci by se to vsechno vyresilo. Klidne tam ani toto nemusi byt, ale muze tam byt jedina moznost a to "Statistiky", ktera bude obsahovat vse, co GASP + treba neco navic (typicky dost pouzivane exporty GPX Garmin, atd).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 9:43

A o cem, Satane, mluvim? Presne o tom, cos napsal ted. A k tve druhe poznamce - kdybychom nediskutovali, tak dodnes asi nebude zadna instalace balicku a zrejme ani cela rada dalsich funkci. Vic lidi proste vic vidi, kazdy ma jine naroky, pozadavky, jinak GG pouziva. Lentom: gip si umi sam dotahnout to, co je treba. Takze neni problem udelat gip, ktery nainstaluje X jinych pluginu. A takto jsem to od zacatku zamyslel. Je to snadne na udrzbu (pokud vubec nejaka bude potreba). Jedine rozsireni muze byt jakysi xicht, kde si uzivatel muze vybrat, co se vlastne ma udelat. Pokud bychom od tohoto ustoupili, je napsani gipu otazka maximalne pul hodinky. Ale to nebude splnovat tu volitelnost, kterou bych tam rad videl ja. A to je take otazka, kterou jsem tu na zacatku vlakna nadhodil k diskusi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 11:20

A neni jednoduzsi mit vice GIPu podle ucelu, a uzivatel si sahne po tom, ktery chce? Tedy ten rozcestnik udelat uz na urovni webove stranky?
  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 11:48

Technicke reseni neni predmetem teto "diskuse". Moznosti je cela dada a ja bych jej volil podle az toho, co vlastne bude pozadavkem.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 12:01

A neni jednoduzsi mit vice GIPu podle ucelu, a uzivatel si sahne po tom, ktery chce? Tedy ten rozcestnik udelat uz na urovni webove stranky?

Technicke reseni neni predmetem teto "diskuse".


To neni technicke reseni, ale odpoved na moji otazku 2), kterou ty jsi vyloucil jako zbytecnou. Ja bych se taky priklanel k vice ruznym GIPum.
  • 0
MaFa

#29 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 12:15

gord: vsak klidne diskutujme. Nicmene problem je ten, ze o tom diskutuji ti, co tvori Geoget a dalsi pluginy a jaksi jim chybi "empatie v normalniho BFU" - nicmene pravdou je, ze uz se to ted posledni dobou v pripade GG samotneho meni vyrazne k lepsimu :-) Jinak k volitelnosti si myslim, ze i samotna instalace normalniho cloveka dovede dost rozhodit a natoz mu tam davat na vyber jeste nejaky Autostaty, GGstaty a kdovi co jeste - vzdyt ten clovek opetovne nebude vedet, cim je. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#30 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 13:02

Jinak k volitelnosti si myslim, ze i samotna instalace normalniho cloveka dovede dost rozhodit a natoz mu tam davat na vyber jeste nejaky Autostaty, GGstaty a kdovi co jeste - vzdyt ten clovek opetovne nebude vedet, cim je.

Presne tak, proste GASP instalace se zepta jenom na jmeno/heslo na gc.com a vic otazkama nezatezuje a jenom instaluje vse co je zapotrebi.
  • 0
MaFa

#31 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 13:15

A na heslo a nick na geocaching.cz kvůli mapkám do statistik, atd. Kvůli tomu jsem se kdysi na gc.cz zaregistroval.
  • 0

#32 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 13:31

Presne tak, loginy na GC.com/GC.cz a to by mu melo stacit. Plus mozna jeste souradnice domova.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 8:22

Tezko muzeme chtit, aby zde diskutovali novacci, kdyz nevedi, ktera bije. Ja osobne GASP ani jeho nastupce nepotrebuji a pochybuji, ze nektery ze zde diskutujicich ano. Ale jde o to usnadnit si praci spravnou instalaci, abychom meli mene dotazu a pripadnych vzdalenych zasahu na PC uzivatele.

Nikde jsem nepsal nic o tom, ze by se mel ptat na Autostat, GgStat a podobne. Naopak jsem psal, ze takto ne, novacek netusi co to je a k cemu to slouzi. Otazka je, na co bude uzivate GG pouzivat. A jakmile na to odpovi, my uz vime, co asi instalovat.

Vice GIPu uz mame ted. Kazdy plugin je v samostanem gipu. Takze dle meho je to opravdu jen technicke reseni. Klidne si umim predstavit, ze na zaklade odpovedi uzivatele vytvorim gip a ten "se spusti" tak, ze nainstaluje vsechny potrebne GIPy vcetne zavislosti.

Nastaveni parametru pro jednotlive pluginy je vec jina a psal jsem, ze by to byt ukol pro ggi. Vytvorenim dalsich nekolika samostanych GIPu se tomuto nevyhneme. Zatim jste me nepresvedcili, ze je pro vice novych GIPu opodstatneni :-) Jen se bude udrzovat vica samostanych souboru/instalaci.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 8:26

gord: ja si myslim, ze pro zacatek by "melo stacit" udelat GIP, ktery vyresi statistiky jako takove. S tim, ze osobne bych si predstavoval nejaky sikovny FORM, kde clovek vyplni veci, co jsme psali vyse, tzn. loginy na GC.com/GC.cz a pripadne i vybere souradnice domova. Skript se uz postara o to, aby tyto udaje byly tam, kde patri. Timto bych navrhoval zacit, at uz je neco hotovo. Dalsi moznosti instalace uz pujdou dle meho nazoru udelat jednoduseji, protoze se da vyjit z teto.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 8:28

A nebo to taky bude uplne blba koncepce, ktera se pak jenom zahodi. Ne ne, tudy ne. :) Chce to nejprve rozmyslet.
  • 0

#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 9:04

S474N napsal/a:
gord: ja si myslim, ze pro zacatek by "melo stacit" udelat GIP, ktery vyresi statistiky jako takove. S tim, ze osobne bych si predstavoval nejaky sikovny FORM, kde clovek vyplni veci, co jsme psali vyse, tzn. loginy na GC.com/GC.cz a pripadne i vybere souradnice domova. Skript se uz postara o to, aby tyto udaje byly tam, kde patri.

Timto bych navrhoval zacit, at uz je neco hotovo. Dalsi moznosti instalace uz pujdou dle meho nazoru udelat jednoduseji, protoze se da vyjit z teto.


A bude z toho zase nejaky bast. Nema smysl neco delat, dokud neni jasna rozumna koncepce!
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 550 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 9:31

Ahojky, jsem naprostý amatér v používání GG (používám ho pouze pro statistiky pro kluka). Jak čtu toto vlákno, zpočátku zdálo se mi, že vznikne nějaký šikovný průvodce (neříkám, že při instalaci GG už cosi není), nicméně po všech těch aktualizacích mi přestaly drobnosti fungovat. Osobně bych byl pro nějaký úvodní formulář, kde si človíček vybere co chce, např: ANO - chci statistiky, v nich třeba mapu nálezů, badgety apod, ANO - chci správu kešek (offline databáze pro potřeby luštění), ANO - chci exporty do GPS NE - nechci automatické stahování PQ (nejsem PM) . . Nevím, jak je to složité, ale nebylo by možné dát někam na web aspoň přibližný návrh nějakého počátečního konfigurátoru a ten pak pitvat?
  • 0

#38 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 22:13

no a jelikoz BFU instalujou vse dvema zpusoby: 1, next, next, next, je mi fuk, ze programator stravil nejvic casu sepsanim smysluplnych popisu vsech moznosti 2, radsi zaskrtam uplne vsechno at to nemusim resit :) ot: pripomnelo mi to co jsem videl na jednom PC. TotalCommander Ultima Prime, ma asi 500MB! a je v nem krome windows samotnych snad vse, vcetne par bonusu v podobe trojanu :)
  • 0

#39 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 6:34

Vcera jsme se osobne sesli ve slozeni Gord, Medwyn a Geby a dali dohromady docela pekny koncept nejblizsiho rozvoje programu smerem k uzivatelske privetivosti. To, co napsal mates, bude realita. Pruvodce, ktery dnes pri prvni instalaci uz existuje, bude zakoncen moznosti zaskrtat si vzory pouziti ktere planuju a podle toho se z webu natahaji a nainstaluji patricne doplnky. Krome toho mame v rukavu par dalsich vylepseni jako je zdokonaleni systemu aktualizaci a moznost hromadne sdelit uzivatelum GG nejakou novinu.
  • 0

#40 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 9:49

Ja jenom za sebe dopisu, ze po vcerejsim telefonatu s Medwynem jsem ja sam nadsen - pokud se to povede tak, jak se domluvilo, tak si myslim, ze z toho budou tezit predevsim uzivatele-zacatecnici, kvuli kterym toto vlastne i vzniklo.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama