Přejít na obsah


Fotka

Jumar PETZL Ascension nebo Raveltik Sherpa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 11:49

Ahoj vsem. Chci si koupit nejake blokanty pro vystup na fixnim lane. Prusikovat me uz vazne nebavi. Rozhoduji se jake koupit. Zda Jumar PETZL Ascension nebo Raveltik Sherpa. Ty raveltiky jsou levnejsi. Dale zvazuji zda koupit 2x Jumar a nebo jumar a croll ? Zkousel jsem oboji a s tim crollem mi to slo asi lepe, protoze se posouval sam. Zvazuji zda ten jeden jumar nepouzivat stejne jako croll. Diky
  • 0

#2 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 12:08

Ten Petzl má podle mě líp řešenou páčku pro uvolnění "palce" který tlačí na lano. Ale s kamarádovým Raveltikem lezeme a pohoda... jen tuším tu páčku trochu piloval, nějak se mu tam nechtělo vejít lano či co ... Určitě neuděláš chybu když si to v krámě zkusíš jednou rukou párkrát sundat a nasadit na lano. Taky rukojeť by Ti měla pořádně padnout... Co se druhýho blokantu týče - spíš croll, s jumarem na hrudi se moc dobře nepoleze.. Croll jde v pohodě, navíc se k tomu dá sehnat i popruh přes ramena, ten blokant potom drží líp. Jinak jestli ještě nejsi úplně rozhoupaný do dvojky jumar+croll je tu ještě možnost jumar+Grigri, která je jen o pár stovek dražší - tedy za předpokladu že máš něco na slanění, jinak to vyjde skoro stejně.
  • 0

#3 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 12:13

Ahoj, vemu tedy ten Petzl Ascension, protoze neco pilovat se mi nechce. Jinak na slaneni pouzivam kybl takze slanovaci pomucku mam. Grigri jsem jeste nezkousel.
  • 0

#4 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 12:21

no a mne ten raveltik vubec nesedel v ruce a stejny nazor mel i chlapek za pultem. ale to si musis osmatat sam, treba ti bude vyhovovat.
  • 0

#5 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 12:51

No ja mel prave vzdy pujceny ten Petzl Ascension. Tak ho vemu. Jinak nejsem porad rozhodnuty zda croll nebo jumar nebo grigri. Jinak toho crola jsem zkousel zahnout na smycce kterou jsem mel pres rameno a bylo to naprosto super. To grigri se musi taky nejak tahat ?
  • 0

#6 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:03

Já právě kvůli ceně koupil Raveltika... je úplně stejný pouze nemá pogumovaný ten palec. Ovládá se mi to stejně jako Petzl. Jelikož jsem kupoval dva tak 500,- už jde poznat.
Nejlevněji tu: http://www.quillcz.c...t-sherpa-l-levy
Navíc radši podporuju české firmy
  • 0
www.povetrnik.cz

#7 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:17

krtci_hledaci napsal/a:
Jinak toho crola jsem zkousel zahnout na smycce kterou jsem mel pres rameno


což je metodicky špatně a měl bys mít prsní úvazek

Vložený obrázek
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#8 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:40

Ad grigri - Satan jistě promine :):
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 13:51

D@ve_cz napsal/a:
Jinak jestli ještě nejsi úplně rozhoupaný do dvojky jumar+croll je tu ještě možnost jumar+Grigri, která je jen o pár stovek dražší - tedy za předpokladu že máš něco na slanění, jinak to vyjde skoro stejně.

Ono je to naopak, pokud koupi jumar+croll, tak potrebuje prave neco na slaneni (kybl, osma), jinak pres grigri se da i slanovat. Vyhoda je ta, ze nikde nahore clovek nemusi odsedat a prevazovat se.

Jinak k videu neni co promijet, proste nebylo, tak jsme to natocili. Jenom ale mensi upozorneni, ta smyce od jumaru chce cvaknout jeste k sedaku.

Osobne doporucuji sestavu jumar+grigri2+kladka. Tuto sestavu si uz par lidi zkouselo - nedavno na hrade Veveri na moste, ted o vikendu nejaka parta z Olomouce na Jeziskovi 5 a vsichni byli nadseni, jak krasne to jde.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 14:34

S474N napsal/a:
Jinak k videu neni co promijet, proste nebylo, tak jsme to natocili. Jenom ale mensi upozorneni, ta smyce od jumaru chce cvaknout jeste k sedaku.


tak v nejlepsim radci lezeni na stromy na youtube uz nejaky patek je
http://www.youtube.c...u/5/LF-xkQrb-6s od 1:50 min
z techto videi Cornell Tree Climbing jsme cerpali napady my.

kdybyste k vasemu videu pridali i detailni pohled na system vcetne sestavovani, bylo by to super a hodne prinosne.

jinak jeste neni spatne - lano smerujici dolu cvaknout do karabiny k postranimu poutku na pravem boku, at se neplete, kde nema.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 14:43

Dain a Olik: ale tak urcite nekde bude, ovsem kdyz to primo hledas, tak se to dost blbe hleda. Navic na tom videu maji kladku ve spodni dire jumaru, my to mame v horni dire jumaru, kde by tak jako tak neco melo kvuli lanu byt. Stejne jako ta smyce by mela byt jeste chycena k sedaku.

Jinak co se detailniho pohledu tyce - to video bylo spis natoceno "nahodou" s tim, ze potom chtel nekdo videt, jak to vubec vypada jako celek. Jinak tady na foru uz ten "nakres" probehl:
http://www.geocachin...ments/yo-yo.jpg

S tou karabinou to schvalne vyzkousim, ale abych rekl pravdu, tak si neuvedomuju, ze by se nekam pletlo. Jinak jsme take vyzkouseli "asistovane" tahani zezdola, tzn. clovek se pritahuje obema rukama k jumaru + stoupa do smyce a clovicek dole mu "pritahuje" grigri vejs. Samozrejme se to chce domluvit, ale pro prostorove vyraznejsi jedince to dost pomaha. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 14:49

S474N napsal/a:

Ono je to naopak, pokud koupi jumar+croll, tak potrebuje prave neco na slaneni (kybl, osma), jinak pres grigri se da i slanovat. Vyhoda je ta, ze nikde nahore clovek nemusi odsedat a prevazovat se.
.

Byť to tak nevypadá, přesně tak jsem to myslel :D

@Dain- to video znám jen to vždycky hledám přes yoyo ascending a Satan se teď prostě dostal vejš :D
To lano v postraním poutku nevim, teď si nějak neuvědomuju že by se mě pletlo.... s mou hnátou to lano natáhnu o dost dál než jen k sedáku, rvu ji až za záda..

Když se stane zázrak a já budu mít trochu čas, mám v plánu něco natočit...
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 14:54

D@ve_cz: pokud jsem to dobre pochopil, tak oni tu metodu nazyvaji Frog. Jinak urcite by to chtelo natocit neco poradnejsiho a klidne i do videa potom vlozit nejakej schematickej obrazek.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:14

Natočit neni problém, HD neni problém, schéma nakreslit taky ne, že si v tom budu hrát sám s tim už taky počítám :D (hold na něco se ty lidi ukecat nedaj :|) Jen mít tu chvilku..
  • 0

#15 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2011 - 16:20

Vzhledem k "zaberu" poslednich dnu a T5 se muze stat, ze neco brzo sam taky znova vyplodim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#16 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 8:40

Ahoj, tak koupim zatim jeden jumar. Zda vzit grigri nebo croll si jeste musim nekde vyzkouset.
  • 0

#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 10:14

Vezmi grigri. Je víceúčelový. Ale jestli chceš mermomocí croll, ozvi se, jedenkrát použitý ti výhodně přenechám :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 12:12

Ted jsem mu dal okusit grigriho na moste a jsem si jist, ze Croll uz nechce :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 13:19

Croll je tak dobrý, jak dobře ho máš upnutýho na prsou. A originál popruh je taky za groš za dva :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 15:42

Tak dalsi verze videa, po dnesnim zkouseni s krtkem:


  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama