Přejít na obsah


Fotka

Jumar PETZL Ascension nebo Raveltik Sherpa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#21 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 15:56

noo hezky, tak nejak takhle jsem si to predstavoval :) parada!
  • 0

#22 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2011 - 16:28

Dain a Olik: no par detailu by se tam naslo, co by chtelo vypilovat (nebo spis odpilovat), ale pro nejakej zakladni prehled myslim staci.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#23 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 13:21

dotaz trochu mimo: jak hodně dostává lano počud od jumaru (grigri)? jak je to s životností?
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 13:24

KaMo_cz: nez grigri, bych se spi "bal" toho jumaru ci crolla, ktery ma preci jenom vystupky - grigri je naprosto hladke, ale na druhou stranu, pokud bys s nim slanoval treba 15 metru a rychle a dole si ho neodepl, tak by sis mohl lano mozna i zazehlit. V kazdem pripade plati to, ze lano je spotrebni vec a proto je nutno tak k nemu pristupovat. Proste jednou za pet to vyhodis a koupis novy.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 13:27

S474N napsal/a:V kazdem pripade plati to, ze lano je spotrebni vec a proto je nutno tak k nemu pristupovat. Proste jednou za pet to vyhodis a koupis novy.


popř častěji, podle používání
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#26 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2011 - 13:31

fremen.cz: no predpokladam, ze jestli to chce primarne na geocaching, tak ze na tom nebude viset denne, nybrz parkrat do mesice.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#27 peprek

peprek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 1:26

na laně asi 10 let pracuji, spojení grigri a jumar je snad nepřekonatelné , jednoduchost, efektivita universálnost. na crolla bych zapomněl,ale zkoušim shunta. komu se nelíbí zoubky na blokantu je to ideál, jde i na dvojité lano, nahoru i dolu jde hladce, dolu možná i příliš, stačí se ho držet a jede a to v případě paniky může být trochu problém

Grigi lze pro snadnější výstup nahradit kladkou s blokantem-protraxion, minitraxion... ale dolu to jde zas hůř-tedy pokud máme dost dlouhé lano můžem se spustit přez kladku bez blokace, pak je to ideál ale zas to může být o hubu

 

a naposled k raveltiku, měl jsem jich několik, a několik si jich asi pořídim do zásoby protože jsou skvělý :) a bohužel se už prý nevyrábí

to je asi tak vše co jsem k tomu chtěl zdělit, toto forum mi našel google když jsem hledal raveltiky


  • 0

#28 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2015 - 6:54

Na crolla by se zapomínat nemělo. Začínal jsem s kombinací jumar s kladkou - stopák (gri-gri) na výstup po laně a postupem času jsem se dostal ke kombinaci jumar - croll. Námaha na výstup je nesrovnatelně menší a daleko rychlejší. Docela mne překvapuje, že někdo, do dělá 10 let na laně používá sportovní slaňovátko gri-gri.


  • 1

#29 pavel.zrout

pavel.zrout

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2015 - 17:15

Ahoj,

 

jestli někdo potřebuje poradit jak lést po stromech, tak jsem plně k dispozici. Nějaké foto na www.zrout.com 

 

Ahoj Pavel


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama