Přejít na obsah


Fotka

24 hodinové wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 13:27

Vzhledem k tomu, že už přes dva roky schvaluju mnohým z vás krabičky a nemám tak čas na to, čemu jsem se věnoval před svou reviewerovskou kariérou, vypadnul jsem tak trochu z dění okolo wheriga. Proto jsem se rozhodl se vrátit a jak u mě bývalo vždy zvykem, tak trochu netradičně. Již dlouho mi totiž v hlavě raší nápad na udělání poměrně neobvyklé wherigo. Čím by měla být zvláštní: 1. měla by trvat 24 hodin 2. jednotlivé úkoly by se měly spouštět jen v přesný čas. Tzn. žádné timery (časovače), žádné hraní kdykoliv se hráči zachce, ale např. přesně v 04:57 se úkol spustí a hráč, nechť je připraven 3. kooperace několika hráčů - různé úkoly pro různé postavy a teprve jejich spoluprací mohou postoupit dále. Hra by se měla odehrávat na motivy známého amerického akčního seriálu 24 hodin. Nejsem žádným fanouškem tohoto seriálu, nicméně pro tento účel se hodí dokonale, nabízí totiž jednak prvek kontinuity příběhu v reálném čase, mnoho možností pro vytváření různorodých úkolů apod. Na jaké problémy však u tohoto konceptu narážím? 1. je jisté, že tak dlouhá hra bude pro hráče velice únavná. Nikdo jej samozřejmě nebude nutit odehrát ji na jeden zátah, prostě skončí s posledním úkolem např. v 10:30 a za další den se kolem 11:00 opět do hry přihlásí, aby začal další úkol. Jenže ani tak není v mým silách prošpikovat každý moment hry nějakou akcí, z velké části by proto hru tvořily přejezdy mezi jednotlivými lokacemi (hra by se měla odehrávat na území velikosti kraje), doplňované průběžnými zprávami o vývoji příběhu, a teprve po dojetí na místo další lokace by se spustil další úkol. 2. trvale jsem přesídlil na sever republiky, bylo by tedy pro mě nejvýhodnější, aby se hra vytvořila tam. Jenže hru takovéhohle rozsahu zde v pustině nikdo nedokáže dohrát, logickým krokem by tedy bylo její umístění v Praze a okolí, tím však pro změnu vzniká problém s údržbou jednak keše samotné (jen wherigo to mít nechci), jednak i dalších lokalit, protože hra by měla využívat i dalších vychytávek typu Chirpu. 3. nemožnost vytvořit tuto hru zcela sám. To ale možná není tak úplně nevýhoda, možná naopak výhoda, protože bych chtěl, aby se do jejího vývoje zapojili i sami hráči. Vždy by tedy byla zveřejněna nová verze cartridge, kde by byly přidány nově naprogramované úkoly, hráči by je prošli, reportovali chyby, navrhli změny, mohli by i sami dávat inspiraci k tomu, jaké úkoly vymyslet do budoucna a na konci, když by byla celá hra hotová, by se už jen pouze založil listing, cache a wherigo vypustilo v kompletní podobě do světa. No a ti, kdož by měli alespoň některé části projité v rámci betatestingu, by tedy byli o to blížeji k finálce, než ti ostatní. Takže závěrem - protože platí, že vox populi, vox dei, ptám se vás: 1. zda tu už náhodou něco takového třeba neexistuje, jak jsem psal na začátku, z dění okolo wheriga jsem zcela vypadnul 2. zda je to vůbec dobrý nápad či něco takového by nakonec kvůli svému rozsahu ani nemohlo být zábavou, spíše jen otročinou 3. jak vyřešit problém s umístěním hry: Ústecký kraj (kde v současné době žiji) nebo Praha 4. zda by vůbec někdo byl ochoten takto postupně testovat jednotlivé úkoly 5. cokoliv dalšího, co vás napadne. Sutech
  • 0

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:04

Já myslím, že nápad je to zajímavý, ovšem také si myslím, že poté co by padlo TTF bys tam tak minimálně rok nikoho neviděl :)) Samozřejmě vyjma pokusů o BF ;)
  • 0

#3 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:10

První reakce v mojí hlavě byla: "jo, to by bylo super, to bych zas musela mít!", ale hned druhá "jenže ono by to bylo někde daleko" - a to je asi hlavní problém, bylo by to v podstatě jen pro místní (ne že by takové keše neexistovaly), málokdo si dojede na druhý konec republiky (třeba i do té Prahy) 24 hodin vegetovat při wherigu. I když zase.... výzva by to byla :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#4 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:14

To ti žádnej rewírník neschválí :D
  • 0

#5 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:17

Tiskar94 napsal/a:
poté co by padlo TTF bys tam tak minimálně rok nikoho neviděl :))


Tak zlé by to nebylo - dlouhé multiny a jim podobné počiny jsou také navštěvovanější častěji než jednou za rok, byť jejich odlov trvá mnoho a mnoho hodin. Přece jen je určitá prestiž takovou kešku zvládnout.

Ohledně nápadu mě spíš napadá jiný problém - jak dlouho vydrží v provozu nejtrvalnivější přístroje umožňující hraní WIGa? Vím, že třeba se svým SE c702 na hraní delší než 6-8 hodin můžu zapomenout (pokud nebudu mít možnost píchnout se do sítě nebo přístroj vypínat).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:20

Ohledně nápadu mě spíš napadá jiný problém - jak dlouho vydrží v provozu nejtrvalnivější přístroje umožňující hraní WIGa? Vím, že třeba se svým SE c702 na hraní delší než 6-8 hodin můžu zapomenout (pokud nebudu mít možnost píchnout se do sítě nebo přístroj vypínat).


Ulozis, vypnes, vymenis baterku a jedes dal.

  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:23

polerok napsal/a:
Ulozis, vypnes, vymenis baterku a jedes dal.


Když to neklekne, tak proč ne. I když spíš hrát po dočerpání šťávy, protože náhradní baterky pro mobil si kvůli WIGu pořizovat asi bude málokterý nadšenec :)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#8 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:39

PaWcz napsal/a:

polerok napsal/a:
Ulozis, vypnes, vymenis baterku a jedes dal.


Když to neklekne, tak proč ne. I když spíš hrát po dočerpání šťávy, protože náhradní baterky pro mobil si kvůli WIGu pořizovat asi bude málokterý nadšenec :)


Já si náhradní baterky skr kešing nekupoval, mám sletovaný "zdroj" :D

Toto by byla opět výzva, jsou určitě blázni co by to chcěli dat.
Dál jsou lidi co by se jim chtěli vyrovnat, a nakonec takoví zvědavci jako já, co by si to taky museli zkusit...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#9 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 14:46

protože náhradní baterky pro mobil si kvůli WIGu pořizovat asi bude málokterý nadšenec :)


myslím, že pár by se nás našlo :)

nápad je to zajímavý, seriál mám rád a bylo by zajímavé hrát něco na jeho motiv, bohužel je to pro mě trochu z ruky takže jako betatester nepřipadám v uvahu. Ale věřím že bych v okolí našel pár šílenců co by se mnou na takovou akci vyrazili. Ted je tu jedno velké ale: určitě by mělo proběhnout několik okol betatestu na co nejvíce příštrojích, ono i zdánlivě jendoduché WIG může na jednom přístroji padat a na druhém (stejný typ) pojede bez potíží - samozřejmě je řeč o openWIGu.

Jediné co můžu je držet vám palec a doufat, že váš nápad zrealizujete.

Zatím nejdelší WIG jsou asi ty kapsova, já mám odehrané jedno a baterie na průměrném přístroji (nokia n97 s rok starou baterií) vydržela celou dobu se zapnutým openWIGem (cca 26 km pěško) a pokud by byly ve hře delší přesuny tak se dají řešit průběžným dobíjením v autě, to je dle mě to poslední co bych v případě hraní něčeho tak velkého řešil.
  • 0

#10 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:00

Tenhle nápad mě nadchnul a z ryze sobeckých důvodů se přimlouvám za umístění v Praze :). Pokud by byla cartdridge slušně vyladěná a nepadala, výdrž baterek se dá vyřešit uložením, nějakou dobou odpočinku a znovunačtením (pochopitelně FTF dravci mají smůlu, ale ať si to nějak pořeší). Podmínkou by asi muselo být, že úsek, který se musí hrát bez přerušení, by neměl být delší než výdrž baterky běžného PDAčka, t.j. nějaké 2-3 hodiny. Akorát s těma pevně danýma časama nevím. Nejspíš by se musela nějak vynutit synchronizace času s družicema, jinak si to budou kačeři nastavovat ručně. Klidně bych se zúčastnil i nějakého testování na OpenWIG. A menší návštěvnost bych zrovna ve velkých městech považoval spíš za klad než za slabinu keše, podívejte se na životnost běžné "okapovky".
  • 0

#11 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:01

Ahoj,

1. zda tu už náhodou něco takového třeba neexistuje, jak jsem psal na začátku, z dění okolo wheriga jsem zcela vypadnul

Sice mi chybí odehrát cca 16 wherigo, ale nevím o žádné podobné v ČR.

2. zda je to vůbec dobrý nápad či něco takového by nakonec kvůli svému rozsahu ani nemohlo být zábavou, spíše jen otročinou
3. jak vyřešit problém s umístěním hry: Ústecký kraj (kde v současné době žiji) nebo Praha


Nejdelší co jsme hráli bylo wherigo ITZ #01 - Cesko-Slovensko hledá Jamese Bonda a upřimně musím za sebe a např. MarHana říct, jsme rádi, že to máme za sebou a že nám zmizela ta ikona u HC.
Nejhorší na tom jsou právě ty dlouhé přejezdy autem, najezdíš spoustu kilometrů a hra má minimum děje.
Myslím si že by bylo zajimavé celou hru (mimo finálky) umístit do centra Prahy a udělat ji celou chodící nebo jezdící jen pomocí MHD, prostě se přiblížit ke stolní hře Fantom Prahy. Výhoda by byla, že i v noci najdeš nějaké to občerstvení (teplý čaj, horké kafe), nebudeš potřebovat auto a utrácet peníze za benzín, v KFC dobiješ ze zásuvky mobil, atd...
Nedokáži si moc představit, že bych jezdil v noci autem po nějakých dědinách v Ústeckým kraji, lezl někam na kopec, zapadl autem, zbudil psi ve vesnici atd...

4. zda by vůbec někdo byl ochoten takto postupně testovat jednotlivé úkoly

Pokud to bude v Praze, tak se testeři určitě najdou

5. cokoliv dalšího, co vás napadne.

- Jak už jsem psal výše, jezdící dlouhé keše nejsou moc v oblibě, je to jen o projetém benzínu.
- Pokud to bude ve velkém městě určitě to bude hrát více lidí - taková hra se lepší hraje v partě více kačerů už jen minimálně z toho důvodu, že když to někomu spadne tak se to dohraje na přístroji někoho jiného.
- Doporučuji si před tak velkým projektem zahrát tyto dvě noční wherigo keše: STAR WARS a Enigma jsou delší a noční, takže je na nich krásně vidět do kdy to ještě člověka baví a od kdy to je už jen o tom to mít hotové abych to probůh nemusel hrát znovu.
- Chirp bych tam vůbec nedával, když pominu fakt že by ho mohl někdo ukrást, tak problém je že v poslední době rapidně přibývá hráčů co hraje na mobilu a ti by si neškrtli.
  • 0

#12 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:16

A, to jsem zapomněl dopsat - z čistě technických důvodů by bylo možné hru hrát pouze a jedině na Oregonu či Coloradu, jiné možnosti by byly zablokované. Věřím, že toto pobouří mnoho lidí, ale jak říkám - mám k tomu technické důvody...
  • 0

#13 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:22

Kdyz se budou ukoly objevovat neplanovane, tak je hrani s casem docela divoke a jinych zarizeni se nebal. Je-li obava z emulace, tak existuje hodne zpusobu jak si pomoct, aby to bylo minimalne hodne tezke. Omezeni jen na Oregony a Colorada je trochu zpatecnicky krok, zvlast kdyz uz ani Garmin Wherigo nepodporuje, takze by to casem byla hra jen pro majitele "veteranu". Jinak hru bych si urcite rad zahral a klidne se na ni vypravil az od nas z Prostejova. Mimochodem, pokud by jsi chtel zkusit onu Star Wars jak doporucuje Maxinoha, tak se nabizim jako pruvodce. ;) Co se tyce testovani, tak pokud by byly useky, ktere by sly testovat nezavisle na miste, tak rad pomuzu a snad i dovedu prispet nejakymi napady.
  • 0

#14 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 146 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:25

Sutech napsal/a:
A, to jsem zapomněl dopsat - z čistě technických důvodů by bylo možné hru hrát pouze a jedině na Oregonu či Coloradu, jiné možnosti by byly zablokované.
Věřím, že toto pobouří mnoho lidí, ale jak říkám - mám k tomu technické důvody...


Problém je, že to na 100% neošetříš. Je tu jistá skupina kačerů (nebudu jmenovat), která umí hacknout každou wherigo, takže akorát tímto krokem ublížíš těm poctivým hráčům co nemají Oregona nebo Colorado, že si to nebudou moc zahrát.
Právě z tohoto důvodu si můžeš u noční Enigmy hned na začátku vybrat zda chceš hrát nebo si jen zajít pro bod bez hry - ono to stejně nikdy neověříš, zda to ten člověk hrál nebo ne, protože po odehrání několika hráčů si stejně známe firmy jako např. Cambis půjdou jen pro finálku a pokud tam narazí na kódový zámek tak tu keš otevřou násilím.
  • 0

#15 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:28

Dobrá, řeknu to tedy na plnou pusu - na Garminech jsem na rozdíl od ostatních zařízení schopen zabránit nastavování času. Na rozdíl od mnohých dnešních autorů (nejen) wherigo je mi poměrně šumafuk, kdo moje keše vybrutí, o*ere a kde a jak získá finálku a nemám potřebu vymýšlet tisíce zabezpečení jen proto, abych tomu předešel. Ale vzhledem k tomu, že toto je princip hry samotné, kdy jde o to, aby vše bylo přesně synchronizované, v případě kooperace více postav se všem ve stejnou chvíli zobrazila daná událost atd., tak si nedokážu moc představit, že bych zahrnul i další zařízení, kde nejsem schopen zabránit vědomým úpravám času, ale třebas i jen nepřesnostem v nastavení času. Vždyť kdo z vás, co používáte mobily, je máte přesně synchronizované? Jak říkám - k tomuto kroku mě vede pouze technický aspekt hry, nikoliv snaha v zabránění podvádění (to je každého věc, mě to nezajímá). Takže pokud mi poradíte, jak toto ošetřit, proč ne, rád to udělám přístupné pro jakékoliv zařízení. P.S. Pro ty, co je to už napadlo - na Garminech bych měl ošetřenu i změnu časové zóny.
  • 0

#16 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 15:34

Pokud nemas to naivni prani, zabranit emulaci, tak pak se tim preci nemusis vubec trapit. A pokud chces, aby si to ti co si chteji zahrat spravne uzili, tak dej do listingu "atomove" hodiny a at si podle nich lidi seridi svoje stroje nez vyrazi, jinak je to hold jejich smula.
  • 0

#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 16:32

Tiskar94 napsal/a: .... myslím, že poté co by padlo TTF bys tam tak minimálně rok nikoho neviděl. :)

To si nemyslim - je porad jeste dost kaceru, kteri si radi zahraji neco narocnejsiho a opravdu zajimaveho - viz treba prave genialni Maxinohova Enigma - GC2BZHK. Navic, jak uz tu bylo receno, je prestizi, neco takoveho zmaknout, protoze tohle je o peknych par urovni vyse, nez treba sber mikrosek nekde podel cesty na power trailu .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 17:09

Maxinoha napsal/a:
Myslím si že by bylo zajimavé celou hru (mimo finálky) umístit do centra Prahy a udělat ji celou chodící nebo jezdící jen pomocí MHD, prostě se přiblížit ke stolní hře Fantom Prahy. Výhoda by byla, že i v noci najdeš nějaké to občerstvení (teplý čaj, horké kafe), nebudeš potřebovat auto a utrácet peníze za benzín, v KFC dobiješ ze zásuvky mobil, atd...
Nedokáži si moc představit, že bych jezdil v noci autem po nějakých dědinách v Ústeckým kraji, lezl někam na kopec, zapadl autem, zbudil psi ve vesnici atd...


K tomu řeknu jediné, zkusil jsi si někdy ve velkoměstě v centru najít pozdě v noci toaletu nebo klidné místo na odskočení? V tom má venkovské prostředí výhodu, že si je kam odskočit. Beru to z pozice pěšího kačera.
  • 0

#19 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 18:12

1. pokud je hra určena pro "úzký" profil kačeru,nechápu proč to musíš tedy ventilovat na fóru 2. To samé......není to trošku no fair play když budou zase moct hrát jen ti vybavení zařízením garmin a to ještě určitým typem? 3. Keš by měla(mohla)být přístupná všem. Poctivost odlovu můžeš vymáhat podmínkou odemceni cartridge jedinečným vygenerovanym kódem. 4. Udělej ji PM :D 5. v Litomyšli jsem hrál wherigovku která se dá odehrát kdekoliv ale je tam nějaká finta s časem. Co to alespoň nepodminovat místem ale spoluhráči by si každý odehráli svůj kus kde by se jim to hodilo a na závěr by se sešli jen na hoďku dvě a společně by dohrali?? 6. Pokud owner nějak omezí kdo hrát bude či může je to proti pravidlům. V Dobré vůli WitkoAWendy
  • 0

#20 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 20:22

ten uzasny jedinecny kod zjistis za 2 minuty. no, mozna spis za jednu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama