Přejít na obsah


Fotka

24 hodinové wherigo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:32

Dain a Olik napsal/a:
ten uzasny jedinecny kod zjistis za 2 minuty.

no, mozna spis za jednu.

Když mám xterm zaplej, tak za pár sekund.

Fixace výhradně na zařízení firmy Garmin se mi nelíbí, ale whatever. Je to dost daleko na to, abych to ignoroval.

Nicméně... final? 8))
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#22 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:42

Hamerinski napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
Myslím si že by bylo zajimavé celou hru (mimo finálky) umístit do centra Prahy a udělat ji celou chodící nebo jezdící jen pomocí MHD, prostě se přiblížit ke stolní hře Fantom Prahy. Výhoda by byla, že i v noci najdeš nějaké to občerstvení (teplý čaj, horké kafe), nebudeš potřebovat auto a utrácet peníze za benzín, v KFC dobiješ ze zásuvky mobil, atd...
Nedokáži si moc představit, že bych jezdil v noci autem po nějakých dědinách v Ústeckým kraji, lezl někam na kopec, zapadl autem, zbudil psi ve vesnici atd...


K tomu řeknu jediné, zkusil jsi si někdy ve velkoměstě v centru najít pozdě v noci toaletu nebo klidné místo na odskočení? V tom má venkovské prostředí výhodu, že si je kam odskočit. Beru to z pozice pěšího kačera.


Pánbůh zaplať za jaro a houstnoucí zeleň, už mi to "nahá v trní! lezlo na nervy. A nevím co si jako chlap stěžuješ, máš to minimálně o půlku ...(většinou o dvě půlky :-D ) jednodušší.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#23 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 21:45

PaWcz napsal/a:náhradní baterky pro mobil si kvůli WIGu pořizovat asi bude málokterý nadšenec :)


solární nabíječka v cenách od 200 Kč....
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#24 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 22:15

Zegga napsal/a:

PaWcz napsal/a:náhradní baterky pro mobil si kvůli WIGu pořizovat asi bude málokterý nadšenec :)


solární nabíječka v cenách od 200 Kč....


1) jak dobijes Oregona za chodu???

2) ad. PaWcz: no kdyz uz mam mobil hlavne jako fotak, mp3 a na kesovani (popravde: nechapu, jak nekdo muze kesovat s C702, ja to parkrat zkusil jako nouzovku a je to des, jednou jsem takhle v Alpach!! skoncil na vedlejsim kopci!!), tak si nedokazu predstavit, ze bych tu jednu nahradni baterii nemel
  • 0

#25 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 22:21

jinak, napad je to zajimavy, ale osobne si na nej stoprocentne nikdy nenajdu cas a navic me ponekud desi to 'na uzemi velikosti kraje' - nevim, jak moc by mel clovek jezdit sem tam, ale pres 150km za tech 24 hodin uz mi moc rozumny neprijde. i kdyz je pravda, ze vetsina kaceru jsou mnohem vetsi automobilovi maniaci nez ja. ad. Tiskar: GC28P5P - a ta mi pritom ve srovnani s tim, co je tu popisovano, vubec silena neprijde!!
  • 0

#26 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 22:29

jizersky_drak napsal/a:

Zegga napsal/a:

PaWcz napsal/a:náhradní baterky pro mobil si kvůli WIGu pořizovat asi bude málokterý nadšenec :)


solární nabíječka v cenách od 200 Kč....


1) jak dobijes Oregona za chodu???


ach jo...

Čti znovu.

náhradní baterky pro mobil > jak dobijes Oregona

Není Ti nic divného? Oregon hru uloží, vyměníš tužkovky a jedeš dál. Takže nabíjení v terénu asi zbytečné, i když napájet v autě se dá, takže s vhodným zdrojem by šel i v terénu. (neřeším zda existuje)

Mobil či PDA má obvykle jakousi placatici, každý jinou a náhradní kousek má opravdu málokdo. Zato se dá snadno napájet externím solárním zdrojem, většinou přes mini/mikro USB.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#27 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2011 - 22:41

Tak napad zajimavy, ale jak uz tu jini psali tak zalezi, zda se vetsina hry stravi v aute nebo ne. Ono abych jel nekam x desitek km, abych tam zjistil jen, ze mam jen dalsich x km na opacnou stranu a tak 24 hodin to opravdu dekuji, ale pro me ne. navic si myslim, ze pro prespolni asi moc dobra nebude, samozrejme az na par vyjimek. Osobne by se mi treba vic libila serie dvou ci tri wherigo kesi. Kazda by se musela odehrat v urcite denni dobe (v pripade 3 kesi v 8 hodinovych usecich). Kese by na sebe navazovaly a nemohly by se hrat nahodile ale postupne. Ke spusteni pokracovani by bylo nutne pouzit kod ziskany z predesle kese. Takto by tyto kese byly aktraktivni pro vice lidi a to i z jinych koutu republiky. Nemusely by se vsechny kese odehrat najednou a clovek si aspon zaloguje jednu ze serie po 8 hodinach hrani. Pro pokracovani by se dostavil nekdy v budoucnu, ale v presnou denni dobu, ve kterou skoncil kes predchozi. Jen navrh. ;);)
  • 0

#28 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 1:36

k-lord napsal/a:
Tak napad zajimavy, ale jak uz tu jini psali tak zalezi, zda se vetsina hry stravi v aute nebo ne. Ono abych jel nekam x desitek km, abych tam zjistil jen, ze mam jen dalsich x km na opacnou stranu a tak 24 hodin to opravdu dekuji, ale pro me ne. navic si myslim, ze pro prespolni asi moc dobra nebude, samozrejme az na par vyjimek.
Osobne by se mi treba vic libila serie dvou ci tri wherigo kesi. Kazda by se musela odehrat v urcite denni dobe (v pripade 3 kesi v 8 hodinovych usecich). Kese by na sebe navazovaly a nemohly by se hrat nahodile ale postupne. Ke spusteni pokracovani by bylo nutne pouzit kod ziskany z predesle kese. Takto by tyto kese byly aktraktivni pro vice lidi a to i z jinych koutu republiky. Nemusely by se vsechny kese odehrat najednou a clovek si aspon zaloguje jednu ze serie po 8 hodinach hrani. Pro pokracovani by se dostavil nekdy v budoucnu, ale v presnou denni dobu, ve kterou skoncil kes predchozi.
Jen navrh. ;);)


To má něco do sebe. To rozdělení. Ono se vůbec 24 dá dobře dělit. 2x12. 3x8. 4x6.:)
Případně v době modních powertrailů pak ideálně 24 hodinových wherigo.
To je sice psáno s jistou nadsázkou, ale když se nad tím člověk více zamyslí:

Získá si to pozornost samo od sebe (24 je více než 1), jako side effect se to více blíží reálnému času jednoho dílu zmíněného seriálu.
A mohlo by to být rozeseto kdekoliv po ČR, poměr motivace odlovu 24 modrých ikonek vs. cena pohonných hmot se pak krapet mění.;)
Pokud by to byl společný projekt, třeba pod společným nickem a o každou fyzickou kešku by se staral někdo jiný (ne nutně samozřejmě 24 lidí), mohla by fungovat i údržba a jistá životnost projektu by byla zaručena. Napadá mě třeba podobnost s projektem KHM, ale nejspíš to není úplně ideální přirovnání;)
Byl by to třeba takový geofranchising - ty bys dodal know-how (tj. cartridge 1-24), ostatní by se mohli zapojit třeba výrobou vymazleného kontejneru nebo vhodným umístěním v terénu - třeba blížícím se ději seriálu.

Utopie, co? Navíc od někoho, kdo marně kdysi vzdal daleko jednodušší projekt GC1NT76 (něco jako "Call from Komorany", ale pro tři paralelně postupující teamy, které by si v rámci běžícího WIGu předávali postupové kódy, jež by jim odemykali další zóny) - a z tvorby wheriga taky dávno (avšak nenávratně) vypadnul;)...

PS: Buďte rádi, že mě nenapadlo 360 čtyřminutových cartridgí :D
  • 0
Retired slowcacher

#29 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 8:19

Za sebe mohu napsat, že nápad na dlouhou hru se mi líbí. Moje osobní preference jsou ovšem takové, aby bylo třeba se přesouvat pěšky, takže to umístit do lesů, kde se autem nedá (nikoli nesmí, to je důležitý rozdíl) jezdit. Líbilo by se mi, kdyby to bylo fyzicky náročné, aby tedy bylo potřeba za těch 24 hodin nachodit třeba 60 kilometrů a nasbírat i velké převýšení. Nelíbí se mi naopak myšlenka na kooperaci více hráčů, jsem solitér a týmové zábavy mě neberou. Každopádně až to vznikne, tak si budu jen těžko ve svém programu na to hledat čas, přesto takovým nápadům fandím. Tuctových keší jsou veletucty, každá výjimečná keš se proto cení!
  • 0

#30 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 9:04

Dain a Olik napsal/a:
ten uzasny jedinecny kod zjistis za 2 minuty.

no, mozna spis za jednu.


Mozna spis za 5 vterin B)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#31 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 9:05

_Tom napsal/a: Moje osobní preference jsou ovšem takové, aby bylo třeba se přesouvat pěšky, takže to umístit do lesů, kde se autem nedá (nikoli nesmí, to je důležitý rozdíl) jezdit.

Tak to si zajdi na moje "dalkove" wherigo, trasa je cca 27km : GC20525 ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#32 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 9:07

Jinak pokud to bude hratelne pro kohokoliv - mysleno, ze clovek nebude muset znat zakouti, ktere jinak nez tim, ze je mistni nezjisti - tak proc ne, jsou kese, ktere se nedaji odlovit ani za 3 dny...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#33 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 9:33

Děkuji za vaše názory. Dávám za pravdu marramovi, že řešení pro možnost hraní na všech přístrojích, nejen tedy Garminech, by bylo např. řečení hráčovi, ať si seřídí hodiny podle atomových. Pokud by tak neučinil, nemohl by se divit, že mu to nefunguje, jak má, nicméně skutečně řešení to je. Odvolávám tedy to, co jsem odvolal :) Hru skutečně asi umístím do Prahy a jejího okolí, nejsem si jist, zda to bude koncipované tak, aby se do dané lokality vždy dalo dojet MHD, nicméně dlouhé přesuny by to mělo eliminovat. Pokud byste měli nápady na nějaké zajímavé úkoly (pár jich v hlavě mám, myslím, že nikdy dosud nebyly použity v žádné wherigo hře), napište mi třeba SZ a já je do hry zakomponuji.
  • 0

#34 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 11:38

Výborně !! Jdu si nabít baterky v PDAčku, solární nabíječku strkám za okno a připravuji se na startovní čáru :D:D
  • 0

#35 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 12:57

Sutech napsal/a:3. jak vyřešit problém s umístěním hry: Ústecký kraj (kde v současné době žiji) nebo Praha

Když už to má být extrémní keš, tak jeden extrémní nápad:
Podle souřadnic na počátku by se hra mohla rozvětvit a mohla by mít variantu v Praze i Ústí. :)

K synchronizaci času s realitou:
Někde na webu by se mohly zobrazovat v čase proměnlivé kódy s platností třeba 10 minut, s podobným principem jaké využívají autentizační kalkulátory. Výzva k zadání kódu by se objevila v náhodném čase a bylo by potřeba rychle zadat kód a dalo by se nějakým algoritmem ověřit zda je platný pro aktuální čas.
To by bylo třeba jen pro uživatele PDA, ti obvykle mají i internet nebo alespoň přítele na telefonu.
Proti totálnímu hacknutí to ovšem nepomůže.
Detailní přesnost nastavení času by už byla jen na dobrovolnosti.
  • 0

#36 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 16:17

No byt by to bylo na pripravu casove velmi narocne, tak by se mi libila moznost vetveni deje podle toho, jak by dotycny hral. Jestli by stihl nekam dobehnout ci dojet, nebo splnenim nejake sifry apod. A ani by to nemusely byt trestne ukoly. Takovy motyli efekt pro wherigo. ;-) Misto, kde by se ty paralelni deje zase stretly by mohla byt treba jen finalka nebo samozrejme i behem hry s dalsim vetvenim deje.
  • 0

#37 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 1:15

Zegga napsal/a:

1) jak dobijes Oregona za chodu???


ach jo...

Čti znovu.

náhradní baterky pro mobil > jak dobijes Oregona

Není Ti nic divného? Oregon hru uloží, vyměníš tužkovky a jedeš dál.


Ach jo... 'dobiti za chodu' = bez vypinani, resp. bez vyndavani baterek. Tak aby hra neustale bezela bez nutnosti ukladani.

Stejne jako ty 'neresis jestli existuje', ja ted neresim, jestli Oregon hru spravne ulozi a opet nacte - jen to, jak ho nabijes bez vypnuti.

Ano, mobily s dobijenim za chodu pocitaji. Takze fakt staci solarni nabijecka dodavajici spravne napeti + spravny kabel.
Kdezto Oregon pocita spis s jednoduchou vymenou baterek... pravda, jet na 'externi zdroj' jsem zatim nezkousel, spis si myslim, ze pri pripojeni na nej (auto, PC) na nej jen primo jede ale baterie nenabiji takze by to znamenalo drzet jej na (solarni) nabijecce celou dobu.

Nic, konec, nesmysl, odbocili jsme.
  • 0

#38 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 5:45

Jizersky_drak: jen k tomu dobijeni oregonu v terenu: Je sice pravda, ze po pripojeni na ext. zdroj baterky nenabiji, zato ty baterky muzes vyndat a oregon funguje. Takze timto zpusobem vymenis baterky bez vypinani hry.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#39 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 7:29

Nepotřebuješ SOLÁRNÍ externí zdroj - stačí šachtička na 4 AA s USB kabílkem. V kombinaci s kapsou nábojů máš po starostech.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#40 E-Ryc

E-Ryc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 7:35

Ahoj, za sebe bych se (po zkusenosti s ITZ) primlouval za "hack" aby mi hra po kazdem splnenem ukolu zobrazila nejaky kod, ktery si opisu a jeho zadanim hru obnovim do tehoz stavu pro pripad, ze se mi zkripli save (nebo se ukliknu a savnu hru v modu ochrany proti simulaci) a musim zacit od zacatku, ktery je potencialne dost daleko. My kvuli tomu na ITZ dali zbytecne asi 50km... Ad Tom - keske s 60km/24 hod v terenu, navic s vyraznym prevysenim - toje takova ta od cloveka, ktery nechce, aby mu tam chodili lidi, ne? ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama