Přejít na obsah


Fotka

Mobilni internet


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 0:46

Zdar, mam takovy mensi (mozna vetsi) problem. Poridil jsem si asi pred pul rokem mobilni internet u O2, pac mam od nich vdsl. Dosel mi modem, ja ho pichnul do usb myho booka a vsechno frcelo jak melo. Po nejake dobe, kdy jsem byl docela dost pracovne vytizen me kamarad poprosil, jestli bych mu ten modem nepujcil. Rikam si proc ne, pouzivat to nepouzivam (nebyl cas), takze platit to bude on. Vse v pohode. Pak nastala doba, kdy ani on ten modem nepotreboval, tak mi jej vratil. Po pripojeni do usb portu meho notebooku a nastartovani aplikace O2 mobilni internet ale vyskocila hlaska "Zarizeni chybi nebo neni dostupne". Nejdriv jsem si myslel, ze mi zlomil konektor (protoze je ten modem docela velky), ale nebylo tomu tak. Modem ma v sobe jakousi 14ti MB pamet flash, ktera normalne funguje (je na ni instalacka toho sw). Tak jsem rekl, ze ho zajdu reklamovat. Prisel jsem do O2, vysvetlil pani muj problem, ta ten modem pichla do usb svyho pocitace a sdelila mi, ze modem funguje normalne. U me ale ne. Zkousel jsem to zapojit do myho serveru, do druhyho booka a nic, ale u mych dvou kamaradu to funguje bez problemu. Jedna se o modem Huawai Mobile Connect E160. Muj book je HP Pavilion DM3 s legal Windows 7. Veskera usb zarizeni mi normalne funguji. Modem ma i ctecku pametovych karet micro sd, na kterou se taky nemam sanci dostat. Netusite nekdo kde by mohl byt zakopany pes? Nechce se mi reinstalovat system :(
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 5:42

Odinstaluj ten ovladač modemu i případnej další jejich SW a zkus to nainstalovat znova... Když to nepomůže, tak to zopakuj, ale po deinstalaci projdi PC a promaž všechno co tam po tom SW zbyde, případně registry - ale netušim jakej klíč v nich hledat
  • 0

#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 7:14

Nemas nahodou na NTB dva USB sloty? A nedavas to ted do jineho? Mam dojem, ze v navodu neco psali o tom, ze kdyz to nainstalujes do jednoho, tak se to bez reinstalace ovladacu pak v druhem "nenajde". A me to tak taky kdysi fungovalo. V tom druhem slotu. na ktery to nebylo "nainstalovane" to piplo, ze to poznalo ze je neco v USB a to bylo vse. Musim to davat do toho slotu, na ktery jsem to nainstaloval...
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 7:18

Presne jak bylo napsano vyse, proste odinstaluj vse, co s tim ma spolecneho - drivery i ovladaci program.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 7:27

Jak je psano vyse, odinstalovat vse co s tim ma neco spolecneho, protahnout to nejakym cisticem registru a zapomenutych dat a pak to zkusit cele znovu naistalovat. Pripadne varianta posledni o ktere vis - preinstalovat OS, se sedmickama to je docela v pohode vsechno ti zazalohujou sami takze o data se nemusis starat, jen to nastaveni a naistalovani veskerych programu je pak trochu peklo no :/ EDIT: Jasne, zase kazdej predbehne nez neco napisu :D Super fakt DIK ! :D
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2011 - 7:49

petegeo napsal/a: Nemas nahodou na NTB dva USB sloty? A nedavas to ted do jineho?
Mam dojem, ze v navodu neco psali o tom, ze kdyz to nainstalujes do jednoho, tak se to bez reinstalace ovladacu pak v druhem "nenajde".

Tohle bych zkusil jako prvni vec, mam taky modem od O2 (i kdyz podstatne starsi) a obcas mi to dela to samy.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Trnec

Trnec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 10:18

kapsa napsal/a:

petegeo napsal/a: Nemas nahodou na NTB dva USB sloty? A nedavas to ted do jineho?
Mam dojem, ze v navodu neco psali o tom, ze kdyz to nainstalujes do jednoho, tak se to bez reinstalace ovladacu pak v druhem "nenajde".

Tohle bych zkusil jako prvni vec, mam taky modem od O2 (i kdyz podstatne starsi) a obcas mi to dela to samy.


Mam na notasu 4 usb a nejede to ani v jednom. Ovladace jsem samozrejme zkousel odinstalovat, probral jsem registry a vse co souviselo s modemem jsem poslal pryc. Nejde mi do hlavy, ze to nejede ani na mym serveru kde jsou cisty windows 7. Nechapu to.
  • 0
Garmin eTrex H, HP Pavilion dm3, Geoget, Locus, WhereIGo ... Vek? To je ta doba, po kterou sbiram ty plastove krabicky na potraviny...

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 16:00

A nejede ti to jak? Ze to vubec nedetekuje system v USB nebo drivery nainstalovat jdou, ale potom se ti to nechce pripojit? Chce to vic rozepsat, co delas a jak to reaguje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 18:50

Taky to máme. Na některých noteboocích to jede relativně v pohodě, na mojim to po nainstalování šlo, pak míň a teď už vůbec. Pomohlo vždycky přeinstalování toho softwaru, ale ne na dlouho. Tak to prostě používáme na těch přístrojích, kde to jde. Teď tak přemýšlím, že tam, kde máme XP, to funguje a na mé Vistě ne.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#10 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2011 - 20:26

Možná se modem stal během provozu o něco citlivější na napětí dodávané z USB portů. Pokud je to někde na hraně, pak nemusí na některých USB portech pracovat. Byť na nich před půlrokem fungoval. Druhá věc - Huawei v jiné oblasti příliš neproslul svou kvalitou (WiFi ADSL modemů). Třeba to se stavem jejich USB zařízení taky není žádná sláva.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama