Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kompas dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 20:31

Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Nikde jsem nenašel video kompasu na dakotě 10. Jelikož nemá elektromagnetický kompas narozdíl od verze 20, tak bych chtěl vědět, jestli když stojím na místě, zda kompas skáče 180° tam a zpátky.. pokud by jste měl někdo nějaké praktické zkušenosti, nebo nějaké video, byl bych vděčný. Díky
  • 0

#2 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 20:40

no jelikoz kompas nema, tak imho nikde zadny video nebude..
  • 0

#3 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 20:48

Dakota kompas má, ale ne elektromagnetický. Když stojíš na místě, tak kompas neskáče...
  • 0

#4 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 21:08

mikrom napsal/a:
no jelikoz kompas nema, tak imho nikde zadny video nebude..


já myslím že je logický na co jsem se ptal. Měl jsem tedy na místo kompasu napsat raději šipka? :)

tady je video z dakoty 20
na dakotě 10 je stejný kompas (šipka :) jde mi o to co bude dělat ve stejné situaci..?
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 21:30

Napsals to celkem jasně. Pokud nebude na tom místě vyloženě šeredný signál, tak by šipka měla stát na místě. Směr se začne měnit, až když se budeš pár sekund pohybovat vyšší než určitou prahovou rychlostí... aspoň se tak chová moje 62, když em kompas vypnu. Předpokládám, že u Dakoty10 to bude podobné. Snad to časem ještě někdo potvrdí.
  • 0

#6 Rozic

Rozic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 21:56

alkes napsal/a:
Snad to časem ještě někdo potvrdí.

Hned příspěvek pod mikromem. B)
  • 0

#7 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 7:41

alkes napsal/a:
Napsals to celkem jasně.
Pokud nebude na tom místě vyloženě šeredný signál, tak by šipka měla stát na místě.
Směr se začne měnit, až když se budeš pár sekund pohybovat vyšší než určitou prahovou rychlostí... aspoň se tak chová moje 62, když em kompas vypnu. Předpokládám, že u Dakoty10 to bude podobné. Snad to časem ještě někdo potvrdí.


Paráda... jde mi o to, jestli je to vhodná navigace na geocaching.. abych na daných souřadnicíh věděl kam se mám o metr posunout, když budu stát na místě a bude mi to ukazovat vzdálenost od cíle 2m :) Ještě uvažuji o Vistě hcx, která má za stejné peníze elektromagnetický kompas.
  • 0

#8 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 7:41

Sloup napsal/a:

alkes napsal/a:
Snad to časem ještě někdo potvrdí.

Hned příspěvek pod mikromem. B)


asi jsem slepej, ale nevidím ho :) Někde se to už řešilo?
  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 8:22

Jenda1 napsal/a:
Paráda... jde mi o to, jestli je to vhodná navigace na geocaching.. abych na daných souřadnicíh věděl kam se mám o metr posunout, když budu stát na místě a bude mi to ukazovat vzdálenost od cíle 2m :) Ještě uvažuji o Vistě hcx, která má za stejné peníze elektromagnetický kompas.

Ano, dá se v pohodě obejít i bez magentického kompasu. Jen nebudeš mít údaj o správném směru, když se zastavíš. Šipka se po zastavení zasekne a když se otočíš, bude ukazovat blbě. Správně začne ukazovat až, když se zase rozejdeš.

2m od cache hlavně už nemá smysl koukat na displej ale chce to koukat okolo sebe. V podstatě žádná turistická navigace není úplně přesná a poloha (tím pádem i vzdálenost od cíle) ti může cestovat +- několik metrů okolo (při hodně špatném signálu klidně i mnohem víc). Při špatném signálu ti bude pravděpodobně zmateně plavat i ta šipka.
  • 0

#10 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 13:31

ted jsem narazil na oregon 300, ktery jsem myslel, ze uz se neprodava... za 5199,- vč. DPH. To je skoro stejná cena co za dakotu 10 bez map.. tady je k tomu Topo Czech 2010 a navíc microSD 2GB... co tomu říkáte? http://www.ncentrum.cz/-p-1279.html
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:14

Rikam tomu to, ze bych si radeji mesic dva odtrhnul zvanec od huby a koupil si bud Dakotu 20 nebo jeste lepe, alespon Oregon 450. Ten rozdil tam neni az tak dramaticky.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:16

S474N napsal/a:
Rikam tomu to, ze bych si radeji mesic dva odtrhnul zvanec od huby a koupil si bud Dakotu 20 nebo jeste lepe, alespon Oregon 450. Ten rozdil tam neni az tak dramaticky.


ok..diky za nazor.. V cem je lepsi dakota 20 nez oregon 300?? Dle specifikací, rychlosti, displaye atd koukám že by oregon měl mít na vrch... tak nevím
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:19

Kdyz uz, tak porovnavej Dakota 10 vs 20 a Oregon 300 vs 450. Osobne, kdyby mi slo opravdu hodne moc o penize, tak bych sel do Oregonu 450, pokud az tak ne, tak O 550.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:32

tak tomu moc nerozumim... psal jsem ze neni spatnej oregon 300 a ty ze si mam koupit radsi dakotu 20, ptal jsem se v cem je lepsi dakota 20 nez oregon 300 a odpoved byla at neporovnavam dakotu 10 a 20... :D
  • 0

#15 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:44

Je to sice odklon od tématu, ale když už se ptáš... Být tebou bych raději počkal na novou řadu eTrex 10, 20, 30. Dakota 10 má málo paměti na mapy (pokud se nepletu). Oregony a Dakoty mají nepovedený displej. Ani s přesností na tom nejsou nic moc. V obou parametrech je výrazně předstihuje Vista HCx. (Má menší rozlišení displeje samozřejmě, ale zato je na něm něco vidět.) Bohužel zase neoplývá možnosti nahrání listingů, přepínání profilů. Já osobně zkusím nějaký čas vydržet s Dakotou 20. Snad ji někdy vzteky nerozšlapu, až mne bude zase vodit 10m sem a 10m zpátky a zase 10m sem jako předevčírem :)
  • 0

#16 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:44

Spatne ctes, psal ti "...porovnavej Dakotu 10 a 20...". Jinak fotak u O 550 mnozi ozeli. Da se bez neho obejit. Pak je O 450 rozumnou volbou.
  • 0

#17 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:48

cufik_team napsal/a:
Spatne ctes, psal ti "...porovnavej Dakotu 10 a 20...". Jinak fotak u O 550 mnozi ozeli. Da se bez neho obejit. Pak je O 450 rozumnou volbou.


tak ci tak..porad nevim v cem je tedy lepsi dakota 20 nez oregon 300
  • 0

#18 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 14:53

Mozna v citelnosti displeje. Pokud bych dnes vybiral, zvazoval bych mezi O450 a novym eTrexem 30. Osobni nazor.
  • 0

#19 Jenda1

Jenda1

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 15:01

ok..rozhodnuto.. jelikoz dakota 20 lepsi nenni nez oregon 300 a dle recenzí je i disp lepsi u oregonu, nove etrexy jsou zatim v nedohlednu tak se dam na nakup o300..diky vsem za poznatky.
  • 0

#20 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 15:06

Do O300 bych nesel uz jenom kvuli tomu, ze je to o dost starsi generace. Ale ve finale jsou to tvoje penize.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama