Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Velký dostřel


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
67 odpovědí na toto téma

#41 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 23:24

Podobně například s židovskými keškami.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#42 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 23:29

S474N napsal/a:
Tam jsem prave koukal, ale nevedel jsem model/typ.

BTW netusis jaka je tam napinaci sila?


Excalibur Phoneix

Nátah: 80 kg/175 lb
Délka šípu: 51 cm
Hmotnost šípu: 23 g
Rychlost šipu: 96 m/s 305 FPS
Přesný dostřel: 90 m
Odpor spouště: 1,3 kg
Rozměry: 98/92/21
Hmotnost: 3,3 KG
  • 0

#43 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 0:02

sobikovi napsal/a:
Na prvním místě rozhodně gratulace - fantastický sportovní výkon. Na druhou stranu si vždy v podobných případech říkám, kde je hranice. Co je ještě xxxchaching a co už je doplnění extrémních výkonů krabičkou kvůli bodu na konci. Nebylo by lepší založit si portál komínové_lezení, mostové_lezení, tunelové_plazení, podvodní_bloudění a já nevím co ještě a tam si honit své ego? Nějak mi uniká myšlenka, proč takové keše zakládat...


Hranice jsou jen v nás samotných. Navíc za Insanii 70 není ani bod, protože je na "konkurenčním" serveru. Tak jako tak to byl skvělý zážitek a už se těšíme na další šílenost.
  • 0

#44 chochocz

chochocz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 6:46

LALA.eu napsal/a:
Tak se nám nakonec díky kuši podařilo STF na Insania 70.

Gratulace fakt mazec vykon...
  • 0

#45 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 7:51

sobikovi napsal/a:
Na prvním místě rozhodně gratulace - fantastický sportovní výkon. Na druhou stranu si vždy v podobných případech říkám, kde je hranice. Co je ještě xxxchaching a co už je doplnění extrémních výkonů krabičkou kvůli bodu na konci. Nebylo by lepší založit si portál komínové_lezení, mostové_lezení, tunelové_plazení, podvodní_bloudění a já nevím co ještě a tam si honit své ego? Nějak mi uniká myšlenka, proč takové keše zakládat...

Myšlenka je stále stejná - je to hlavní myšlenka této hry a Groundspeaku, tj. hledání krabiček na dané pozici ;) Některé lehké, pro turisty, některé hodně obtížné, pro tvrďáky.
Takže to nemusí být jen pouhá turistika s krabičkou na konci, ale můžou se v této hře vyžít hráči všemožných zaměření, od extremistů po pecivály.
To je na tom to příjemné, že všechno toto v naší hře najdeš a nemusíš hledat nebo zakládat portály "komínové_lezení, mostové_lezení, tunelové_plazení, podvodní_bloudění a já nevím co ještě".
  • 0

#46 Doc Bogeyman

Doc Bogeyman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 7:52

Blahopřeji k odlovení! Sice jsem nikdy nehorolezil, ale po přečtení takovýchhle vláken mám skoro chuť to taky zkusit (zdravý rozum však vítězí). Škoda toho zlomeného šípu - říkal jsem si, jak to asi musí vypadat, když porůznu na mostu jsou zapíchané šípy. To by vypadalo fakt dobře. :D:D:D:D:D
  • 0

#47 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 8:00

Velka gratulace, tahle vec je opravdu 70ti metrove silenstvi : ) Skoda ze se mi nepodarilo byt u toho, ale cteni logu byl taky zazitek : )
  • 0

#48 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 8:35

pěkné náčiníčko, přemýšlím co by na takovou kuš asi řekli němečtí policajti co nám včera prohrabávali auto, asi by nás rovnou odpráskli :) a gratulace k odlovu, to už je opravdu na hranici šílenství.
  • 0

#49 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 9:48

Gratulace k odlovu, já bych na to koule neměl (zatím, nikdy nevím co ze mě geocaching udělá :) )
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#50 chochocz

chochocz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 12:10

pokud by nekdo planoval odlov tohoto opencaching zazitku rad se pridam...
  • 0

#51 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 21:40

Považuji takovéhle věcí za neakceptovatelné riziko, ale oceňuji ty úžasné výkony. Teoretický alternativní koncept, jak provléknout lano nad pilířem: Zespoda postupně na sebe nasunovat a vyzvedávat bambusové tyče. Taková konstrukce by se ovšem brzo ohnula, spadla by dolů a zvedače zabila. Takže by se musela nějak stabilizovat. Pokud má pilíř hladké hrany, stačilo by v rozestupech na tyči připevňovat smyčky okolo celého pilíře. Pokud by se smyčky zadrhávaly, musela by se tyč zvedet u hrany pilíře a stabilizovat v několika výškách lanky ze 4 nebo i jen 3 směrů. Na vrcholu tyče by bylo kolmé e ještě zalomené rameno s lankem. Po vyzvednutí by se celá konstrukce pootočila, rameno by se prostrčilo otvorem v piliíři a na každou stranu by se spustilo lanko. Jenom cena za bambus je srovnatelná s cenou té kuše (pokud ovšem nebyla se slevou). B)
  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 21:49

VDBBT, to používala protiletecká obrana ve Vietnamu.
  • 0

#53 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 21:58

mpik napsal/a:
VDBBT

Co je VDBBT jsem nevygooglil, ale fascinuje mě, že Google má zaindexovaný tento mpikův příspěvek 4 minuty poté, co byl napsán. Asi se gc.cz považuje za zpravodajský web.
  • 0

#54 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 22:06

VDBBT = velmi dlouhé bambusové tyče.
  • 0

#55 tpk

tpk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 14:53

Tak koukám, že krabička má prakticky přesně po 2 letech "STF" odlov. Ještě jednou VELKÁ gratulace!
  • 0

#56 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 16:34

A co takhle postup na bázi He balonku? :) Zkoušel pro podobné případy někdo?
  • 0

#57 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 16:41

To by musel být po čertech slušný balonek, aby unesl 70 m provázku! A co takhle zkusit nějaké létadlo? Viz foto :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#58 Lubos_H

Lubos_H

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 17:02

:D:D přistát na mostě letadlem tak už by se nikdo nedivil že by někdo slaňoval dolů z mostu omlouvám se :D muselo to ven
  • 0

#59 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 18:10

Trhac napsal/a:
To by musel být po čertech slušný balonek, aby unesl 70 m provázku!


140 m velmi jemné chirurgické nitě představuje něco přes 4 g. To odpovídá nosnosti cca 5 litrů helia. Takže teoreticky zbývá už jen mít rezervu na hmotnost balonku samotného.
  • 0

#60 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:58

Veliká gratulace STFkařům!!!
Jelikož jsou to příznivci mé malé hardcore série, nedá mi to :D
Sám vlastním kuši Excalibur Axiom s puškohledem a tudíž vím, co taková zbraň dokáže. Na 40-50m je pevný cíl při troše tréninku jistý! Na větší vzdálenosti je ale třeba náklopná montáž, strefit na 100m bez ní a zácviku cokoli je prostě nesmysl. I když - uvědomte si, že šíp máte na tuto vzdálenost v zádech za cca 1 vteřinu :D
Malý příběh: kamarádi z mokrý čtvrti mi loni v létě čórli měděný okapy. Něco je ale zřejmě vyrušilo, takže vzali jen půlku. Fakt jsem se nasral, ale vzduchovku ne a ne najít. Rodinka na dovolený - přestěhoval jsem se do místnosti, kde zůstaly zbývající měděný elementy a čekal - s nabitou KUŠÍ :D Nepřišli... Kdo by to tak asi vodsral??? Už jste potkali cikána prošpikovanýho šípem? Já teda ne...
No nic, přišli až za čtrnáct dní... :D:D:D
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama