Přejít na obsah


Fotka

OpenWig


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 12:56

mtauf napsal/a:

matejcik napsal/a:
Rogosak: sonyericssony žádný registry nemají.

Pokud na nich máš Windows Mobile jako já, dokud jsem měl SE Xperia, tak registry mají. V takovém případě umím poradit vcelku bezbolestnou instalaci. (resp. dokonce dvě funkční varianty :))

Někteří lidé si bohužel neumějí přečíst celý článek a pak reagují na poslední příspěvek... (podívej se nahoru je tam napsáno SE W950i)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#22 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 19:16

TY SE W950i nemají, ale něco podobného tam je ;) ale Walkmena bych hodil do šrotu :(
  • 0
Vložený obrázek

#23 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 20:22

Ten walkman je náhodou nejlepší věc. To hraje uplně nádherně a jdou na tom pouštět i filmy. Nicméně offtopic...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#24 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 20:40

Tedy za tu cenu si raději koupím například HTC Wildfire a dobré sluchátka. Máš obrovskou výhodu v tom, že má interní GPS. Ale to je každého věc. Filmy dnes rozjedeš na všem. Problém toho Wéčka je, že nemá OS, což považuji v dnešní době za velké mínus. nicméně zkus tu appku nahrát jak přes usb tak přes kartu a nezapoměň bezpečně odebrat HW!
  • 0
Vložený obrázek

#25 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 21:19

Nic, nepomohlo... nějaký další nápad? (sonny ericsson nemá slot pro paměťovou kartu, má jen integrovanou paměť 4 GB)
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#26 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:04

4gb? Tak to už by na tom mělo jet! jsi si jistý, že to máš správně nahráté a že máš dostatek prostoru?
  • 0
Vložený obrázek

#27 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:08

Mám tam 2 giga volný... všechno jede, celý openwig (dokonce včetně startu jednotlivých wherig) Jediné, co je, že nejde scanovat device, takže nerozjedu GPS...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#28 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 22:41

GPS je bluetooth, mrkni do nastavení, jestli je tam volba interní (může to být systém pro více modelů) Tak to vypni a mrkni do nastavení Bluetooth, odpáruj GPS zařízení smaž nastavení a spráruj.
  • 0
Vložený obrázek

#29 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 23:02

Achjo... víš, připadá mi, že se mi vůbec nesnažíš pomoct :-). Já nemám interní gps... mám bluetooth BT gps modul, jak jsem psal v prvním příspěvku. Nebudu dávat interní gps, když to interní není. Radši si počkám na verzi openwigu, kterou mám od autora slíbenou, kde nebude scanovat zařízení. Dík
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#30 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 0:55

Možná jsem se špatně vyjádřil. Tvá verze systému, může být dělaná i pro mobily s interní GPS, tak to tam může být jako volba potvrzení. Některé systémy jsou dělané pro několik modelů mobilů. Ne přímo na míru. Možné je fakt, že na všech přístrojích to funguje akorát na těch Wolkie to má chybu, protože pracují jinak.
  • 0
Vložený obrázek

#31 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2011 - 7:19

Zdravím Popina. Nedávno jsem se ti snažil poradit, jak hrát samotné wherigo. Dnes bych se jen laicky vyjádřil k tvému problému. Z vlastní zkušenosti vím, že i když výrobce napíše do technických parametrů u daného telefonu, že "umí" javu, zdaleka tomu nemusí tak být. Může být vlastností mobilu, že si prostě se složitějšími java aplikacemi neporadí a ty pro to můžeš udělat maximum. Například SE telefony neumí modrozubem přijmout *jad soubor java aplikace,prostě jej odmítne. A právě tento *jad soubor je ve většině případů nutný k tomu, aby se do telefonu dostala podepsána aplikace,která pak již nebude dotyčného otravovat se stále dokola nutným povolením přístupu někam a k něčemu. Třeba navigační java prográmek Locify (obdoba Handy Geocachingu) zas ke správněmu chodu potřebuje certifikát Thawte. Jednou z možností jak certifikát dostat do mobilu je instalovat Locify pomocí toho*jad souboru. Některé chytré telefony si tento Thawte certifikát umi stáhnout z www stránek samotný a pak již stačí nainstalovat pohý * jar soubor se samotnou aplikací. Jiné telefony si s takto samostatně staženým certifikátem neporadí. Neumí ho uložit. Prostě je to vlastnost telefonu, kterou ty ničím nezměníš. Například moje žena má SE c702.Skvěly to telefon pro nenáročného majitele. Krom standartních funkcí má jeho foťák i autofokus, kterým se nemohou leckdy pochlubit ani ty nejdrazší, "nabušené" chytré Nokie. Dokonce má tento foun i vestavěný GPS čip. Tím pádem se například okamžitě nabízí možnost napchat do tohoto Soníka Handy Geocaching a vyrazit do lesa za kešulema. Ano vestavěný GPS čip sice najde HG aktuální polohu, dokonce přes něj stáhneš z netu, z gc.com kešky v okolí, ale když pak klikneš na "Navigovat", tak zjistíš, že se šipka nepohybuje, tedy neukazuje směr a celý HG v c 702 je rázem "mrtvej program". Nedávno mi kamarád půjčil Samsunga S8000 Jet, abych mu jej celkově odzkoušel, neb si ho koupil v bazaru. Dle výrobce zvládá také tento Samsung javu a má v sobě vestavěnou navigaci (GPS čip). Foun oplívá výborným dotykovým displejem typu Amoled a výborným foťákem. A zas co je to platné, když do tohoto "skvělého" Samsungu nenainstaluješ pomalu každou druhou java aplikaci běžným způsobem. Hláška o neplatném souboru jad je velmi častá. Když už se mi pomocí jednoho návodu na netu podařilo do tohoto Samsungu nainstalovat s úspěchem Handy Geocaching a Locify, tak další pokusy skončily na tom, že obě aplikace nenašly při spuštění interní navigaci. Tedy že neumí spolupracovat (komunikovat) s vestavěným GPS čipem v Samsungu. Týden jsem zkoušel všechno možné, abych alespoň jednu z těch dvou aplikací rozběhal. Marně a to jsem měnil verze podepsané, nepodepsané. No a pak se dívám na logy u jedné brněnské wherigo keše, že jedna dívčina tohoto Samsunga Jeta má, loví s ním keše a hraje wherigo na OpenWIGU. Proč to umí ten její Samsung a neumí to ten samý, co mi ho půjčil kamarád? Odpověď je na snadě. Třeba už jen to, že ten Samsung kamaráda je staršího data koupě než co má ta dívčina a má neaktuální SW, který by jinak s aktuálním SW java aplikacím dovolil s mobilem korektně komunikovat. Pak také může být problém v brandování telefonu, že není čistokrevný od výrobce, ale je koupený u operátora, kterému sice musí výrobce schválit jeho upravený software, ale už v něm může být něco, co dělá problém. Když začaly mobilní telefony upěnlivě jsem se bránil tomu "jít s davem" a mít taky Nokii. Za ta léta jsem však svůj postoj přehodnotil. Ono na tom něco je, že pro nejprodávanější a nejrozšířenejší telefony se výrobci snaží dělat aplikace, které jsou funkční a je jich nepřeberné množství. Je fakt, že mi rukama prošly jen symbianové Nokie E50, E51, 6120c a poslední mou vlastnící je E52. Co se týče java aplikací žádný problém a na E52 běhá Handy G. i OpenWIG jako po másle.
  • 0
bobasso




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama