Přejít na obsah


Fotka

Banát - konec jeho nedotčeného rázu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 9:43

Nejstarší české osadě Svatá Helena v rumunské pohraniční oblasti Banát, která si po staletí zachovala tradiční ráz českého venkova, hrozí zánik kvůli výstavbě dvaceti větrných elektráren v jejím okolí.

http://www.novinky.c...elektrarny.html

Takže, kdo tam ještě nebyl... měl by si asi pospíšit...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#2 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 10:05

http://banat.cz/vetrne_elektrarny.htm
  • 0

#3 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 10:36

Blexa napsal/a:
http://banat.cz/vetrne_elektrarny.htm

Taky jsem to podpořil...i když vypadá to , že ten projekt je už dost rozjetý a pochybuju že se to zastaví...
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 10:43

Já myslím, že bohužel nezastaví... leda by někdo zaplatil miliardy EUR té společnosti co ty elektrárny staví, aby od toho záměru upustili.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 17:41

No jo, chráněnná oblas, nechráněnná oblast, zisk je zisk. Co dodat.
  • 0

#6 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 17:46

Populární ekolog. aktivisty celé roky tolik propagovaná výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů v praxi (asi jako u nás ty zpropadené "slunečníky" na každém druhém poli) :(
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#7 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 19:08

Pekny clanek. Z fotek to tam vypada na fakt paradni vylet. Jsou to ale prasata, kdyz do PR narvou elektrarky.
  • 0

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 19:28

rasg napsal/a:
Jsou to ale prasata, kdyz do PR narvou elektrarky.


Do PR se zvýšeným stupněm ochrany, dokonce! (jestli se dobře pamatuji)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 20:00

Tak to je des. Ac obecne proti vetrnikum nejsem (obcas se mi dokonce libi) tak tohle se mi hrube nelibi. Banatska krajina je opravdu osobita a vetraky ji primo zabiji :(
  • 0

#10 Babu team

Babu team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 20:34

Banát?kdo tam nebyl asi to nikdy nepochopí,Je to nádherný kus země,kde opravdu lidé žijí jak u nás před 50 lety.Rádi se do těchto končin vracíme(vždyt se jako kačeři podílíme na dvou keších :-)),ale ten pravý důvod je v lidech co tam bydlí.Letos jsme tam byli 2x a pořád je co objevovat jak v lidech tak v přírodě.I když tam budou stát ty hrůzy vrtulový pro nás nepochopitelné.Vždyt v některých vesnicích je elektřina teprve cca5let,stejně se budeme vracet.Pořád tam bude co vidět.Doporučujeme všem!!!
  • 0

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 21:52

K...y zelený! A já jim kdysi fandil.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2011 - 23:38

Taky jsem podpořil, každý mail dobrý, hlavně nesedět s rukama v klíně. Jsem rád, že jsme tam byli s přítelkyní už vloni, teď si budeme Banát nadosmrti pamatovat "ladovsky" nedotčený a s tichým výhledem nad Dunajem.
  • 0

#13 bobes180

bobes180

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 3:09

Tak jsem taky poslal mail. O Svaté Heleně jsem před pár lety viděl dokument v televizi a určitě tam musí být krásně... Letos to nedám, ale rád bych v budoucnu zavítal, jestli ještě bude kam :( Hlavně že ty ko**ti budou stavět elektrárny, ať už větrné nebo fotovoltaické, další a další baráky, obchoďáky... stejně toho většina zeje prázdnotou a stavělo se to vlastně na h....o! Tímhle tempem bude za pár let jezdit metro už do Poděbrad a na lesy a louky se budem chodit dívat do knížek a do našich starých fotoalbumů....
  • 0
Někde to tady přece musí být...

#14 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 9:26

Taky jsem poslal - uz teda asi pred mesicem, protoze spolupracuji se serverem Banat.cz a Clovekem v tisni. Pokud se vam chce, poslete prosim ten mail take, pro sichr jeste jednou odkaz : http://banat.cz/vetrne_elektrarny.htm

Jinak pokud se tam nekdo chysta a potrebuje poradit s dopravou, ubytovanim, trasou a tak, at me klidne kontaktuje ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#15 schvab

schvab

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 10:15

Odesláno. V oblasti Banatu jsme byli již dvakrát a opět se tam chystáme. To co jsem se dočetl mi vyrazilo dech a hrklo až slzy do očí :(:(:( At jdou do pr... s celou větrnou energii.Nemají snad dost jiných míst kde to hodit??? Sv.Helena se jim náramně hodí,když už tam postavili asfaltovou silnici a ty jejich stroje se tam dostanou bez větších nákladů. 6ivě si dovedu představit jak začnou budovat asfalt přes bývale měděné doly směrem do Gerníku.:o:o:o Dopis jsem zaslal na udané adresy,ale jak už tady někdo psal,pochybuji že se tím bude někdo zabývat. Bohužel je v tom až moc peněz:(:(:(
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 10:30

schvab napsal/a: Sv.Helena se jim náramně hodí,když už tam postavili asfaltovou silnici a ty jejich stroje se tam dostanou bez větších nákladů.

A to jsi zapomel jeste na to, ze tu asfaltku tam zaplatila nase vlada .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 10:36

Aha takže vlastně.... Porada energetické společnosti: Kde jsou nějaké kopce kam vede asfaltka? Uhm... tady... tam budeme stavět :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 11:13

schvab napsal:
Živě si dovedu představit jak začnou budovat asfalt přes bývale měděné doly směrem do Gerníku.:o:o:o

Asfaltka přes doly už je vybudovaná - na začátku je cedule že na ni přispěla EU, kilometr stejná prašná cesta, pak 300 m krásný nový asfalt a následně zbytek prašný jako před tím. Oněch 300 m si vysvětluji tak, že bylo potřeba pořídit fotodokumentaci do Bruselu. Inu, přeci jen je to pořád Rumunsko (omlouvám se všem nevyčůraným Rumunům).
Ale to je jen taková perlička, která s větrnými mlýny vůbec nesouvisí a, narozdíl od nich, je i tak trochu úsměvná.
  • 0

#19 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 11:16

Uhm... ještě že to nejde realizovat v české kotlině, že se udělá někde 500m asfaltu a požádá se o dotace za 15km cesty :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#20 schvab

schvab

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 11:33

kapsa napsal/a:

schvab napsal/a: Sv.Helena se jim náramně hodí,když už tam postavili asfaltovou silnici a ty jejich stroje se tam dostanou bez větších nákladů.

A to jsi zapomel jeste na to, ze tu asfaltku tam zaplatila nase vlada .... ;)


jj je to tak.A naše lidi co tam žijou to nestalo zrovna malé usilí.
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama