Přejít na obsah


Fotka

Banát - konec jeho nedotčeného rázu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 schvab

schvab

    schvabM

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 11:45

dan-sam napsal/a:

schvab napsal:
Živě si dovedu představit jak začnou budovat asfalt přes bývale měděné doly směrem do Gerníku.:o:o:o

Asfaltka přes doly už je vybudovaná - na začátku je cedule že na ni přispěla EU, kilometr stejná prašná cesta, pak 300 m krásný nový asfalt a následně zbytek prašný jako před tím. Oněch 300 m si vysvětluji tak, že bylo potřeba pořídit fotodokumentaci do Bruselu. Inu, přeci jen je to pořád Rumunsko (omlouvám se všem nevyčůraným Rumunům).
Ale to je jen taková perlička, která s větrnými mlýny vůbec nesouvisí a, narozdíl od nich, je i tak trochu úsměvná.


Aha to jsem nevěděl.Když jsem tam byl naposled tak tam ty cedule z EU byly,ale cesta vypadala jinak:|
  • 0
Garmin Oregon 600-Navigon 2100 max

#22 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 13:32

Rumunsko to momentálně přepísklo s větrníkama podobně jako my s fotovoltaikou.
Ale místní ze Svaté Heleny si za tohle můžou především sami, protože před pár lety své pozemky prodali té energetické společnosti - a věděli že jestli prodají, budou se tam stavět elektrárny. Taky se mi to nelíbí, ale trvdit, že s tím nemohli nic dělat je trochu mimo.


Ještě snad poznámka k cestě na Gerník.

Asfaltka přes doly už je vybudovaná - na začátku je cedule že na ni přispěla EU, kilometr stejná prašná cesta, pak 300 m krásný nový asfalt a následně zbytek prašný jako před tím. Oněch 300 m si vysvětluji tak, že bylo potřeba pořídit fotodokumentaci do Bruselu.

Cesta byla asfaltová celá, od tehdy ještě omezeně fungujících dolů až nahoru na rozcestí s cestou na Gerník. Nicméně jako všechny rumunské cesty se prakticky okamžitě rozpadla (byl jsem tam rok po tom co ji otevřeli - to v ní už byly díry jako kráva a loni - to už to ani nevypadalo, že tam kdysi byl asfalt). Výjimku tvoří právě ten asi 700 m úsek, kde byl před 3 roky položen nový kvalitnější asfalt.

Fotku od schvaba (tam skutečně asfalt nikdy nebyl) vysvětluje to, že se tahle cesta budovala (původně byla její trasa stěží schůdná pěšky a muselo se tam hodně sekat do skal) pro Padinu Matei, tzn. asfalt vždy končil kus za ní.
  • 0

#23 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2011 - 13:47

Nejde?? Clovek se divi, co u nas je vsechno mozne :((

fremen.cz napsal/a:
Uhm... ještě že to nejde realizovat v české kotlině, že se udělá někde 500m asfaltu a požádá se o dotace za 15km cesty :D


  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama