Přejít na obsah


Fotka

MWG - CWG do mikrošek :-)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2011 - 9:55

Fridolini napsal/a:
To si měl říci na Milešovce že náš rád i prcky :)
Máme, příště směníme myšáku.


já je tam zapomněl vzít :-)) ale určitě jsme se neviděli naposledy :-)
  • 0

#22 hanzlinka

hanzlinka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2011 - 11:13

Já jsem už jedno našla, paradoxně v hodně velké kešce ve středních Čechách. Myslela jsem, že je to jen individuální záležitost a teď koukám, že ne :-) Měnila jsem za normal CWG. Přijde mi to jako zajímavý nápad.
  • 0

#23 Zememeric_K

Zememeric_K

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 24 October 2012 - 22:24

Myslím, že MWG se hodí jako naprosto ideální platidlo pro výměnu předmětů v kešce. Zvlášť když se jedná o nějaké drobné "hlouposti", které chtějí malé děti a dát za to CWG bývá škoda. CWG = bankovka MWG = drobné :)
  • 0

#24 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 12:19

MWG jsem si nechal udělat osobní, ale jsou zhruba stejně drahé, jako CWG. Faktem je, že MWG jsou velmi málo rozšířené, i když mi připadají do malých keší ideální. Proto se ptám - nemáte někdo zájem je vyměnit poštou? Třebas v rámci větší výměny CWG. :-)
  • 0

#25 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 14:44

Ja bych měl zajem o výměnu.
  • 0

#26 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 14:54

Dan Skareda napsal/a:
MWG jsem si nechal udělat osobní, ale jsou zhruba stejně drahé, jako CWG. Faktem je, že MWG jsou velmi málo rozšířené, i když mi připadají do malých keší ideální. Proto se ptám - nemáte někdo zájem je vyměnit poštou? Třebas v rámci větší výměny CWG. :-)


a právě v tom že stojí stejně jako klasické cwg vidím problém že se ještě nerozšířili, zatím jsem v keši nenašel ani jednu jen jsem jednu dostal jako dárek . Kdyby stáli např 3Kč když cwg stojí 5Kč bylo by jich asi víc. Takhle si každý udělá cwg a mwg neřeší (můj osobní názor)
  • 0

2yxqhqq.gif


#27 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 15:02

Já našel jedno, ale nechal jsem ho v keši. Nedalo by se dát do držáků na CWG a aby mi jen tak leželo v šuplíku...
  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 15:09

Ono MWG bylo cca 2x levnější než CWG. Ale je to jako u FVE. Poptávkou šla cena dolů. Já teď CWG mám, měním, ale obšas i dám bez výměny, když v keši nic není. Beru to jako svou vizitku. Za tu cenu je to pěkný kousek něčeho, co někomu udělá radost. MWG bych bral opravdu jen jako variantu do mikrovek, ale ty jsou občas tak plné papíru, že se tam nic nevejde. To spíš si nechat udělat nějaký jiný sigitem bez nároku na zařazení do nějakého katalogu. Něco co by se vešlo do petky. Napadá mě třeba vypálené dřívko od nanuka.
  • 0

#29 kerol

kerol

    jedovitá bába

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 17:16

Prvni jsem nasla od digit_gps, druhe je mysakmorce. Jsou fakt krasne, potesi i v normalni kesce, nemusi byt zrovna mikro. Uvazovala jsem nad vlastnim MWG, jen mam vyhrady: mam tu teda dve, a kazde ma jinou tloustku a kazde ma jinou grafiku na druhe strane (jesterka vs. znak "G"). Proste kazdy pes jina ves, a to se mi ze sberatelskeho hlediska nelibi.
  • 0

#30 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 18:03

A to ještě jsou některé přesnou kopií CWG, zatímco některým chybí spodní nápis GEOCACHING.CZ. O zadní straně nemluvě, ale dnes ustálenější je ještěrka s nápisem CZECH GEOCACHER. Prostě toto není standardizované, takže si každý vyrábí, co chce. Ale zdá se mi, že tloušťka 5mm, oproti tlouštce 7mm, je hezčí. Zatím sbírám všechno s průměrem 20mm. :-)
  • 0

#31 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 20:10

Pár jsem jich už našel, ale ... I kdyby byly standartizované a katalogizované, tak by to s nimi dopadlo stejně jako s CWG-éčky. Místo původního záměru, "Mít něco pěkného na výměnu do kešky", je z nich nakonec pouze sběratelský předmět, který se vidí pomalu jen na Eventech, nebo v CWG - Směnárnách, ale ty zase bývají pravidelně rádobysběrateli vykrádány. Další věc, která se mi přestala líbit, je to, že si spousta kačerů vytváří více variant CWG-éček, takže v podstatě není možné je nijak kompletovat, ... takže jsem se už vlastní sbírky zbavil a CWG-éčka budu používat pouze na to k čemu byla primárně určena a MWG si už nepořídím.
  • 0

#32 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2013 - 20:29

To kerol: mwg digit_gps je moje. Protoze neni ustanoveny zadny standard, mwg si delam podle nalady pouze jako darek pro dalsiho nalezce. Nevidim jediny duvod davat na zadni stranu nejaky typizovany obrazek. Sam pouzivam G, jesterku, kacera, zabu, pavucinu a nekolik dalsich. Na licovou stranu jsem samozrejme pouzil sveho pejska z cwg, ale ten je delany ve krivkach a stejne trochu zjednoduseny, aby v te velikosti trochu slusne vypadal. Ani se mi vetsinou nechce davat dolu to geocaching.cz protoze to sebere dost mista. Cena 4 koruny se muze zdat vysoka, ale je to prakticky spodni hranice rentability. To nepocitam naklady na kolecka, protoze tam se vejdu do koruny, ale prace je uplne stejna jako s cwg, mozna je to o trochu pracnejsi, protoze se mnohdy musi obrazek vyrazne zjednodusit, aby byl pouzitelny. Cwg i mwg davam do krabicek ciste pro radost dalsich kaceru.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama