Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Poškrábaný displej u Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 18:13

S474N napsal/a:
REVIZ: na druhou stranu nikdo nevi, co v te cene 1800 Kc je. Taky se muze jednat o komplet dil displeje.

BTW k te hanbe - na druhou stranu, kdyz poskodis tu GPS a budes muset kupovat novou za full price, tak si to hodne rychle rozmyslis delat takovej servis pro zisk 50 Kc.


Tohle asi není reklama, takže abysme předešli dohadům WARPS za 1790kč dělá výměnu dotykové plochy. Konec konců, to si dohledáte i v tomto (nebo sousedním?) vlákně.
Jak je to s výměnou a kolik stojí dotykovka jsem dával níž.

Na 90% jsem rozhodnutej si to udělat doma sám.
WARPS, ač proti těmto info je drahý, tak zas na druhou stranu je jediný kdo toto nabízí a z dosavadního kontaktu mají velmi solidní přístup. A 18 stovek je furt o dost míň než 6,5 litru za novou ;)
Proto bych jejich cenu nehodnotil zas tak příkře, prostě nemají konkurenci a jak kdosi poznamenal, když zničí GPS, tak musí koupit novou.
  • 0

#22 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 18:17

Ty Witkoo, myslim že Tě pozvu na pivo! (tak si toho trochu schovej na Oregáno a Iphone :D)
  • 0

#23 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 18:32

Jdu do toho ale iphona jsem ještě nečistil. platí pravidlo že čím tvrdší plast tím líp se čistí. Pro začátek zkus skrabanec odstranit úderem tupeho předmětu :D ps: jestli o to vážně stojíš tak bych to spáchál někdy příští týden. Jinak pasta je dostupná v běžných autopotrebach cena je okolo 170 kč. návod na tubě pro začátečníka stačí. zbytky pasty ze škvír odstraňuji měkkým zubkartačkem.
  • 0

#24 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 18:43

Oregáno je hoodně měkej plast no.. Iphone je sklo.. Aby ten post byl užitečnej i pro ostatní - jak se odstraňuje škrábanec úderem? Kladivem? :D Dyť je to sakra LCD :D
  • 0

#25 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 20:09

No, ať je to, jak je to, účtovat si 1800,- za čas cca 15ti minut a ceně náhradního dílu cca 5USD je poměrně silný kafe, i při kalkulované míře rizika, že se něco pokazí. Každopádně, ať si každý podniká jak chce, máme tu demokracii. Jen se pak nikdo nesmí divit obcenému povědomí, že co podnikatel, to zloděj.
  • 0

#26 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 21:23

Díky za tipy. Displej jsem si zničil klasicky, klíče a GPS pohromadě v jedný kapse nejsou zrovna hit. Nicméně jestli si to shrnu: - to nejdůležitější: nový kupovat nemusím - druhá možnost: WARPS za 1.790 Kč - třetí možnost rozleštit To jsou dobré zprávy. Díky za ně. Zkusím leštit a když nebude nic vidět, v nejhorším skončím u warpsů.
  • 0

#27 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 21:25

...ještě čtvrtá možnost - koupit na ebay a podle videa si to sfouknout sám...B)
  • 0

#28 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 21:50

díl druhý
Tak jsem nakonec objednal digitizer z ebaye (díky Ivane), který při současném kurzu vyšel na 226 kč a tuto sobotu dopoledne dorazil balíček z Hong Kongu domů.

Snad během týdne proběhne úspěšná výměna, po které sem dám výsledek mého snažení i s dokumentací ;)

teda pokud se mě podaří nahrát sem fotky, minule se nezadařilo :(
  • 0

#29 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 18:11

Díl třetí
hotovooooooo

ještě to musím dotáhnout a něco nafotím a pak dám sumář.
  • 0

#30 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 18:39

Já musím potvrdit, že jsem objednala plochu 27.7., dorazila ve čtvrtek 4.8.. Jen jsme ji ještě nevyměnili, protože Michalovi zrovna odešla jeho 550, tak nechci riskovat pokazeni dalsi GPS. Radeji s vymenou pockam, az bude vyresena reklamace :-)
  • 0

#31 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:18

Finále
Nefotím umění, pouze jsem chtěl dodokumentovat výměnu (bohužel v polovině kleklo SDčko v kompaktu, takže na zbytek musel natoupit velký Nikon)
Vše podstatné stejně najdete na videu ;)


Tak tedy, koupil jsem fólii z ebay, která přišla na 230 kč.
Když jsem rušil objednávku u WARPS, tak mě upozorňovali, že budu potřebovat oboustranou samolepku a že arch je za ~960 kč. Sehnal jsem si vlastní, ale NEBYLA vůbec potřeba.

Celá výměna je pěkně udělaná ve videonávodu - furt jsem do něj čuměl :) Snad jen doplním, že budete potřebovat TORX šroubováky TX 6 a 7.

Jediné co jsem nepochopil, proč v 3:50 sundal zadní plechový kryt (se šipkou) z LCD, toto není VŮBEC potřeba. V 6:4O ho má už zas nasazen.
Celá výměna šla jako po másle. Jediný zásek byl v nasazení LCD bloku, aby správně zaklapl do plastu. Je potřeba mít opravdu rovné ty 4 plíšky a aby byly vyhnuté.
Co je ale větší pakec, tak je připojení komunikační kšandy. Potřeboval jsem nakonec 3,5 ruky (slabá od dotykáče jde dobře) a když jsem provedl test, tak nastala doba temna :o Tak znovu a za chvilku se již LCD pěkně rozzářilo :P

Poté již následovala kalibrace dotyku, nalepení fólie z Dealextreme za 1,14$ a za cca 250 kč a půl odpoledne (teď by stačila hodinka :) mám mejdlo jako nové.
  • 0

#32 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:21

Tak se mnou zas fórum nemluví a nejde nahrát fotky :( Ono teda o nic nepřicházíte, vše je ve videonávodu a postřehy jsem popsal. Snad je je "zajímavé" co je vše na stole a jak vypadal původní dotykáč.
  • 0

#33 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:36

KaMo_cz: Můžeš to prosím nahrát někam mimo a pak sem jen hodit odkazy? Např. http://postimage.org/
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 19:41

Pripadne ceske www.jyxo.info
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 Langosh

Langosh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 7:56

Kdyby někomu z přítomných zbylo nějaký leštidlo, tak odkoupím za nějakej zbytkáč a poštovný, rozleštím a zase nabídnu dál, tak cenu nepřehánějte...;) Díky za nabídku
  • 0

#36 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 13:06

Jako lestidlo muzes pouzit i zubni pastu.
  • 0

#37 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:43

Co to bylo za fólii z DE? Za tu cenu bych to zkusil, ale oni tam často nemají napsané rozměry.
  • 0

#38 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 16:30

Tak tedy ještě jednou, ať nemusíte psát SZ a já odpovídat. Protože hledat ve dvoustránkovém vlákně je asi strašná fuška ;)

video - zde je opravdu vše, vám už stačí jen šroubovák TX 6 a 7
galerie - zde jsou doprovodné fotky. Je to spíš, abyste věřili, že si nevymýšlím. Opravdu VŠE co potřebujete je velmi názorně na videu a můj postřeh "Finále" je o kousíček níže.
dotykovka z ebay za $12.99 (včetně poštovného) - tuto jsem použil
dotykovka z keepingtouch.com za $15.99 + $7 poštovného
a ochranná fólie z DealExtreme - je to 3,5" a musí se na delší straně zastříhnout na šířku LCD. Ale co chcete za $1.40 ;)

Dále jsem udělal subjektivní testík, jak je vidět na LCD. Porovnával jsem moji O300 s relativně novou O450, kdy na obou je stejná fólie. Skoro bych řekl, že je O300 nyní nepatrně čitelnější (asi eufórie). Každopádně je na úrovni nově koupené GPS a to celé za 230 + 25 Kč.

Pokud jde o leštění. Byl jsem k tomu skeptický od prvopočátku. Po včerejšku ANI NÁHODOU.
  • 0

#39 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 21 srpen 2011 - 20:48

Nevíte někdo o nějakém řešení pro eTrex Vista? Tam to vypadá, že se jedná jen o krycí sklo (plexi), který displej chrání. Stačilo by proto nějak to plexi "vyloupnout" a dát tam nové. Neobjevil jsem ale nikde náhradní ani návod jak na to. Na eBAy je jen jakási krycí ochranná folie, což je už teď pozdě. Neřešil jste někdo? Díky za případné tipy.
  • 0

#40 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 21:17

google "etrex vista screen lcd" a hned první odkaz
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama