Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

používáte vysílačky.....


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#21 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 16:47

lidojed napsal/a:
V době když jsem ještě hrál airsoft jsem si pořídil tuhle mašinku Intek MT 4040 je to pořád povolené PMR s dosahem minimálně ty tři kilometry ale řekl bych že i větší každopádně dosah je pořád větší jak všechny ty hračky co se prodávají. Z auta do auta jsme to nikdy nezkoušeli. A vydrží to i víc jak celý víkend na jedno nabytí.


Kdo by měl o tohle zájem tak jsem objevil v bazarovém zboží tyhle vysílačky za supr cenu...http://ostatni-elekt...a-o6052922.html
  • 0
www.povetrnik.cz

#22 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:03

weselka napsal/a:

lidojed napsal/a:
V době když jsem ještě hrál airsoft jsem si pořídil tuhle mašinku Intek MT 4040 je to pořád povolené PMR s dosahem minimálně ty tři kilometry ale řekl bych že i větší každopádně dosah je pořád větší jak všechny ty hračky co se prodávají. Z auta do auta jsme to nikdy nezkoušeli. A vydrží to i víc jak celý víkend na jedno nabytí.


Kdo by měl o tohle zájem tak jsem objevil v bazarovém zboží tyhle vysílačky za supr cenu...http://ostatni-elekt...a-o6052922.html


Má to jen malou chybku, tedy že to nerespektuje generální povolení ;-)

A k babychůvičce, můžete mi říct, jak je ošetřeno,a by to nerušilo cizí, již (náhodou) probíhající hovor na kanále ? Nijak ? Chápu, že v zástavbě je dosah nula nula nic, ale trochu tolerance k ostatním by i přes to neškodilo.
  • 0

#23 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:34

Přesně pro tyto potřeby, zejména na lyže a na domluvu mezi auty jsem si koupil tyto Motoroly: http://www.cettra.cz...T6-P14MAA03A1AW A sem s nima spokojenej nadmíru. Je blbost tvrdit,že to je z auta do auta na 500m,mám to osobně vyzkoušené z karavaningu,kdy jsme se několikrát hledali na několik kilometrů a bez problému. Další blbost je tvrdit,že chůvička je nefunkční a obtěžující. Kolik lidí v okruhu 3km asi kolem vás používá denně PMR na stejném kanálu a subkanálu? Má to 8 kanálů a každej má 99 podkanálů..... Jediné co u chůvičky je blbý je ,že když dojde vysílací baterka tak to neohlásí. Na horách mi to vydrží fungovat při občasné komunikaci i 3 dny. Motorola je spolehlivá a není drahá,neriskoval bych nějakou Lídlovku pro pár stovek a poslouchal chrčení....
  • 0

#24 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 22:03

Trvám na tom: 8 kanálů ne 99 ale 121 podkanálů
  • 0

#25 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 22:14

bob&bobek napsal/a:
Trvám na tom:
8 kanálů
ne 99 ale 121 podkanálů


Doporučuji si o tom nejdřív něco přečíst, a pak vytahovat na světlo světa nějaké "podkanály". Svádí to k dojmu většího prostoru na pásmu, ale nic takového ve skutečnosti není a je úplně jedno, jestli je těch podkanálů 99 nebo 121. To, že na kanále nic neslyšíš, neznamená, že na daném kanále nikdo nevysílá a ty jej svojí komuniací nebudeš rušit. Totéž se týká i babychůvičky, která nebere ohled totálně na nic, a na tom si trvám ;)
  • 0

#26 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 22:29

Nechci do toho rejpat ale PMR jsou primárně určený podle mě pro analfabety,tedy uživatele. Ty asi nebudou studovat nějaké přírůčky provozu telecomunikací atd. na rozdíl ot fandů a uživatelů CB. Takže se dá očekávat,že pokud tam výrobce dá chůvičku, tak to asi bude k tomu aby se používala a nikdo to nebude na takovéhle úrovni řešit. Pokud by to bylo něco zásadně neslušného nebo mino pravidla používání těchto zařízení, tak by to tam asi výrobce,obzvláště jako je Motorola asi nedával....,no nevím. To je asi stejný přístup k věci, jako je v Egyptě používání GPS navigací.
  • 0

#27 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 22:50

bob&bobek napsal/a:
Nechci do toho rejpat ale PMR jsou primárně určený podle mě pro analfabety,tedy uživatele.
Ty asi nebudou studovat nějaké přírůčky provozu telecomunikací atd. na rozdíl ot fandů a uživatelů CB.
Takže se dá očekávat,že pokud tam výrobce dá chůvičku, tak to asi bude k tomu aby se používala a nikdo to nebude na takovéhle úrovni řešit.
Pokud by to bylo něco zásadně neslušného nebo mino pravidla používání těchto zařízení, tak by to tam asi výrobce,obzvláště jako je Motorola asi nedával....,no nevím.
To je asi stejný přístup k věci, jako je v Egyptě používání GPS navigací.


Promiň, ale Tvá logika je zhruba na úrovni, když mají některá auta lepších značek tachometr do 240Km/h, tak proč studovat předpisy a touto rychlostí rovnou nejezdit.. ;)

Chtěl jsem jen poukázat na to, že i na "volných" pasmech platí určitá pravidla a lidi by se jimi měli řídit, kdy většinou se stačí řídit prostými pravidly lidské slušnosti. Tedy pokud je kanálů pouze osm (nikoliv zdánlivě nevyčerpatelné množství 8 x podkanál), a na kanále je provoz, jakékoliv záměrné rušení již probíhající komunikace (i třeba chůvičkou), se s těmito pravidly vůbec neslučuje.
  • 0

#28 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 23:08

Ale ano s tím souhlasím ale ze zkušenosti vím jak se lidi k tomu staví... Pokud je ten kanál volný tak tu chůvičku zapnou ale nebudou už řešit jestli to v budoucnu (za hodinu nebo dvě) někomu bude vadit, oni to chtěj používat,proto to koupili,třeba v Lidlu. Coiny se taky maj posouvat a nekrást..., no a kdo jezdí podle pravidel, skoro nikoho takového neznám:D
  • 0

#29 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 9:17

Pro komunikaci na různých akcích a i pro občasné "kopečkování" jsem si pořídil INTEK MT-5050 a naprostá spokojenost. Šíření signálu je dáno prostředím, ve kterém se má šířit a hustý listnatý les je taky docela slušná zeď. Pak si člověk vyleze na kopec a spojení na 80 - 100 km není žádná problém. Teda pokud zrovna na 8-mi kanálech nejsou chůvičky ;) Jinak doporučuji pročíst něco na http://www.cbradio.cz , http://www.cbmonitor.cz/ nebo třeba http://www.dusoft.cz.../ham_spirit.htm (jakoby mi ta adresa připomínala jeden nick :) )
  • 0

#30 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 13:27

bob&bobek napsal/a:
Nechci do toho rejpat ale PMR jsou primárně určený podle mě pro analfabety,tedy uživatele.
Ty asi nebudou studovat nějaké přírůčky provozu telecomunikací atd. na rozdíl ot fandů a uživatelů CB.
Takže se dá očekávat,že pokud tam výrobce dá chůvičku, tak to asi bude k tomu aby se používala a nikdo to nebude na takovéhle úrovni řešit.
Pokud by to bylo něco zásadně neslušného nebo mino pravidla používání těchto zařízení, tak by to tam asi výrobce,obzvláště jako je Motorola asi nedával....,no nevím.
To je asi stejný přístup k věci, jako je v Egyptě používání GPS navigací.

Asi tak nějak a vzhledem k tomu, že chůvička byla už na modelu TLKR T5, následně na TLKR T7 a že ji v Motorole dali i na T6 a T8, které jsou novější, tak nepředpokládám, že by to komukoliv jinde ve světě, krom té naší zaprděné kotliny vadilo. Celkem by mě i zajímalo, kolikrát se to komu stalo, že jim na kanále na kterém komunikuje brečelo přes chůvičku dítě - asi nikdy nikomu, že? Připouštím ale, že stát se to může, ale třeba by jen stačilo přeladit na jinej kanál/subkanál a trochu se nad tím povznést...
  • 0

#31 dcom

dcom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 16:52

Já mám tyhle http://www.cettra.cz...46-P14MAA03A1AK už asi 3 roky a celkem spokojenost. Max. udávanej dosah je 8 km. Používám je hlavně na lyžích v Alpách a v zimě vydrží baterka klidně i 2 dny i při -20. Jinak u toho dosahu samozřejmě záleží na terénu. Těch 8 km je na přímou viditelnost, jinak samozřejmě pokud je někdo za kopcem v dalším údolí (což není v Alpách žádnej problém), tak už se nechytá. Jinak funkci Room Monitor má taky ...
  • 0
eTrex Legend/Topo 50 v.4, Nokia 5230/Handy Geocaching, ASUS A696/Pocket Drake




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama