Přejít na obsah


Fotka

Co vybrat??? Jaké jsou Vaše osobní zkušenosti???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#61 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:10

k te 450 bych zminil,ze pokazde kdyz nekde u kese vytahuju telefon nebo fotak, tak lituju ze jsem usetril tech par korun a nekoupil si 550 ;), je to takova hloupost, ktera se zda doma u pc nepatrna, ale pak kdyz mas ruce od bahna, jehlici a dalsich potvor tak se ti ten fotak vytahuje spatne :)
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#62 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:18

Foťák na Garmin Oregon je mnohdy horší než foťák na obyčejném mobilu. To už skutečně musí být nouzovka, abych ho kdy použil :-) Rozhodně to neberu jako výhodu.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#63 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:20

skurakai: no vidis to, ja bych zase rekl, ze az tak tragicke to neni. Nehlede na fakt, ze kdyz mas ruce od bahna, tak si ten "obycejny mobil" vytahovat urcite nebudes.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#64 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:22

neblazni, ja bych ted po cca 30 kesich nejradsi prodal 450 a koupil 550, prece nejde o umelecke fotky, ale sem tam si vyfotit krabicku, cislo z coinu a tyhle blbosti, akty a podobne veci bych s tim u kese urcite nefotil :), myslim ze na bezne fotky z lovu to je pouzitelne
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#65 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:22

Dva a půl roku používám s úspěchem Oregon 300. Jedinné co bych mu vytkl je viditelnost displeje. Ani ne tak na slunci, tam jej lze natočit, ale v přírodě, kde na GPS nesvítí a přitom jsou všude kolem vysoké jasy. Chodí na něm Wherigo, ani s ním nemívám velké problémy. S výhradou na jas mohu doporučit.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#66 convert23

convert23

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 168 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:33

Já mám O450 a nějaké písmeno ale bohužel nevím jaké....ale bohužel jsem pirát takže jsem koupil co nejlevnější a dal si tam co potřebuji.A neměnil bych za nic jinýho. Akorát ten držák do auta by mohl bejt levnější ale budiž.
  • 0

#67 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:37

Když potřebuju fotit, nosím v batohu foťák.
  • 0

#68 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 20:52

Foťáky v mobilu a asi i v navigaci nemám rád. Může to fotit slušně, ale když to tahám v kapse a beru do ne zcela čistých rukou, vím jak optika za chvíli vypadá. S foťákem zacházím slušněji. Ale v mobilu mám srandafoťáček a v navigaci nic, tak to neposoudím. Možná má někdo jiné zkušenosti, ale já úmyslně kupoval O450, protože foťák jsem v tom nechtěl.
  • 0

#69 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 6:39

Já tam ten foťák považuji za dost užitečnou věc. Ofocení čísla TB, bonus čísla v logbooku, stage multinky... a hlavně - všechny fotky mají přiřazené souřadnice, takže přesně vím kde jsem je vyfotil. Podle nafocených rozcestníků se pak krásně kreslí do OSM ;) Přiřadit souřadnice sice jdou i podle tracklogu fotkám z foťáku, ale je s tím sraní navíc a konkrétně u těch rozcestníků mi tam pak chybí jedna důležitá věc - směr kterým bylo foceno, to tam oregon díky kompasu taky má. Zaprasení optiky se netřeba bát, Oregon má tu čočku zapuštěnou fakt hluboko a docela odolnou (sjel sněm s ním sjezdovku po tlamě, vydloubal sníh z čočky klacíkem a fotilo se dál.)
  • 0

#70 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 8:22

Osobne jsem taky sel pred nekolika lety do O550 i kvuli fotaku. Vyhodou je i to, ze to otaguje fotku GPS souradnicemi. Idealni kuprikladu v lese, kde si zaparkujete auto, vyfotite a pri ceste zpatky se nechavate navadet na fotku. Jinak s tim fotim co se geocachingu tyce vsechno - staci se podivat do meho profilu na GC.com, kde minimalne poslednich 3500 fotek je z Oregana.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#71 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 8:30

S474N napsal/a:
Osobne jsem taky sel pred nekolika lety do O550 i kvuli fotaku. Vyhodou je i to, ze to otaguje fotku GPS souradnicemi. Idealni kuprikladu v lese, kde si zaparkujete auto, vyfotite a pri ceste zpatky se nechavate navadet na fotku. Jinak s tim fotim co se geocachingu tyce vsechno - staci se podivat do meho profilu na GC.com, kde minimalne poslednich 3500 fotek je z Oregana.


Tak, když si je někdo schopný zapamatovat, co má za auto, tak si stačí udělat WP a foťák v navigaci hned není potřeba :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#72 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 8:38

kolombo: ano, opravdu velmi vtipne komentare. Myslim si, ze pouziti fotoaparatu tu zminili vyse i dalsi kolegove, ja rekl pouze dalsi moznost pouziti.

BTW az ti nekdo propicha na kraji lesa pneumatiky, nebo se jinak vyradi na tvem vozidle. Tak si bud jist, ze fotografie auta pred poskozenim se hodi (at uz pro PCR nebo treba i pojistovnu).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#73 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 8:41

S474N napsal/a:
Vyhodou je i to, ze to otaguje fotku GPS souradnicemi. Idealni kuprikladu v lese, kde si zaparkujete auto, vyfotite a pri ceste zpatky se nechavate navadet na fotku.


tak foceni je mi jasny - to at si zvazi kazdy, jestli mu to vyhovuje v gpsce nebo ne.
ale jakou to ma vyhodu oproti tomu, ze si proste u auta jednim dlouhym stiskem ulozim bod parkingu? pri ceste zpatky se nechavam navadet na bod. vim, ze uz to tady pises ponekolikaty, tak se ze zvedavosti ptam.
  • 0

#74 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 8:45

Dain a Olik: z hlediska navadeni zadny rozdil proti ulozenemu WP. A ted si precti muj prispevek nad tvym a prohledni si tu galerii - vis, to ze si nekdo neco nedovede predstavit je vec jedna, bohuzel realita muze byt naprosto odlisna. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#75 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 9:14

S474N napsal/a:
Dain a Olik: z hlediska navadeni zadny rozdil proti ulozenemu WP. A ted si precti muj prispevek nad tvym a prohledni si tu galerii - vis, to ze si nekdo neco nedovede predstavit je vec jedna, bohuzel realita muze byt naprosto odlisna. ;)


Nikdy nevymyslíš dostatek preventivních patření proti lidské blbosti :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#76 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 9:20

kolombo: to urcite ne, ovsem jsou veci, ktere muzou alespon necemu pomoci (i kdyz minimalne). Jak jsem psal vyse, nekomu staci ulozit si WP a taky se na nej muze navadet. Ja cvaknu fotku a vyresim si dve veci v jednom. Navic rozdil v cene O450 a 550 neni az tak dramaticky (vzhledem k celkove cene zarizeni).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#77 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 9:23

aha, tak fotodokumentace. tak to jsi predtim nepsal, mluvil jsi o cvaknuti a navigaci na fotku. ad odkaz: teda slusnej magor. :o
  • 0

#78 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 11:46

Pripomeniem starsi prispevok:
Vyuzitie garmina G550T
Ide o to, ze na exif v jpg dokaze navigovat len G550, ine garminy to maju zablokovane...



  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#79 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 17:01

Ide o to, ze na exif v jpg dokaze navigovat len G550, ine garminy to maju zablokovane...

Není to pravda. O450 na exif naviguje. Zkuste to třeba s touto fotkou. Geotagovaná je geosetterem podle mapy, v té době jsem navigaci neměl. Mělo by vás to navigovat poblíž vesničky s krásným názvem Protivec. Mě to tam alespoň naviguje.
Vložený obrázek
  • 0

#80 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 18:35

A můžeš, prosím, napsat kde se nastaví navigace na ty souřadnice v obrázku ? Nějak to nikde nemůžu najít... Jako naivně to teď zkouším na O300, ale co kdyby náhodou... ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama