Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Poradit přesně...Garmin Oregon 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 vitrelec

vitrelec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 13:12

Mám problém...GPS mi přijde přesně v ten den kdy odjíždím a budu mít jenom chvilku na to jí uvést do provozu.... Našel by se tu někdo kdo má GPS Garmin Oregon 450 a vysvětlil by mi co mám dělat jak jí dostanu..(nějaký ucelený návod jak se zaregistrovat, či jsem četl že se musí i aktivovat něco a jak tam natahnout gpx soubor) ..šlo by klidně napsat i na skype či gtalk...díky moc :)
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 16:48

Nic nemusis aktivovat, pouze si staci do adresare Garmin\GPX nakopirovat GPX soubor s kesema. Ten ziskas bud formou PQ nebo exportem treba z Geogetu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 16:50

Predpokladam u teto navigace, ze nebude mit v sobe mapy predehrany (narozdil trebas od rady 400t nebo 450t > mluvim o mape Recreational Europe) Takze 1] Instalace Mapsource 2] Instalace mapy, odemknuti 3] Nahrani Mapy do zarizeni skrze Mapsource (trva docela dlouho, dle velikosti nahravanych map) 4] Definovani a stazeni GPX souboru a nahrani do zarizeni Tomu, kdo tomu rozumi, to muze trvat tak hodinu.
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 16:53

Sinuhet: no ten kdo tomu rozumi si ty mapy stahne predem a odemkne taky. Stejne jako si pripravi GPX, takze primo s navi je to otazka tak 10-15 minut. :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1075 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 16:58

Nawww.garmin.com
V adresari Support - Software - Additional Software
si stahni: USB Drivers a nainstaluj do pocitace.
Predpokladam, ze mas koupenou GSKu s mapou, tak tu pak mas nahranou v GPSce a tak se o nic starat nemusis. Pokud ne, tak ji mas na CD a pak ji samozrejmne musis aktivovat a nahrat do GPS. Pokud to delas poprve, tak ti na to hodina stacit nebude.
Druhy predpoklad je, ze mas uz ten GPX soubor.
Tak jen pripoj GPSku k USB portu, pockej na instalaci ovladacu. Na displeji GPSky potvrd, ze chces prepnout na diskovou jednotku a do adresare:
n:/Garmin/GPX (za n: si dosad pismeno na kterem se ti ozve GPSka)
nahraj ten svuj GPX soubor. A je to. Cela ta operace vcetne vybaleni z krabice by nemela trvat dyl nez 10 minut.
Pak odpoj GPSku od USB a zapni ji. Body by jsi pak mel mit pod ikonou "Kam vest" pripadne pokud se jedna o cache tak pod ikonou "Geocaching"
Jen to neprezen s poctem bodu v tom GPX souboru nebo tam nebudes mit nic.

Navod k Oregonu450 a 550 najdes na http://static.garmin...eries_OM_CS.pdf

  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#6 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 17:11

Ohledne mapy zalezi taky kam odjizdis... Pokud v ramci CR a mas koupenou mapu CR, tak plati to vyse... Pokud jedes jinam, je treba mapy sehnat predem, nainstalovat do PC, pripravit si jejich mapsety a vygenerovat nejlepe na pametovou kartu, kterou pak jen zandas do GPS. A nezapomen si koupit a pripadne nabit baterky... ;)
  • 0

#7 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 20:49

No jak psal S474N...pokud seženeš někoho kdo tomu rozumí, tak ti připraví jakékoliv mapy a waypointy na SD kartu. Tu jenom vezmeš a cvakneš do GPSky. Pár vteřin práce...B). Návod k obsluze si přečteš cestou...:D Akorát ten malej zádrhel...blbě se to vysvětluje někomu kdo tu GPSku neměl nikdy v ruce.
  • 0

#8 vitrelec

vitrelec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 21:21

Jedu na Slovensko..jak teda mám nahrát ty mapy do gps a kde je mám popřípadě sehnat ?
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 21:27

Tohle opravdu bolí.... Mapu koupíš online na eshopu garmin.cz
  • 0

#10 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 21:50

vitrelec napsal/a:
Jedu na Slovensko..jak teda mám nahrát ty mapy do gps a kde je mám popřípadě sehnat ?

pokud nechceš mapy kupovat, tak použij free
http://gpsfreemaps.net/garmin-mapy
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#11 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 21:55

tady máš ještě jeden odkaz
http://www.wanderrei...e/garmin_de.php
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#12 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 29 July 2011 - 22:26

Jedna "samodomo" free TOPO Slovenska je i tady
  • 0

#13 vitrelec

vitrelec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 12:26

díky moc hele a když si stáhnu ty mapy tak to je v nějaké složce FAM_4500 a v ní jsou soubory img a to mám přetáhnout do té složky garmin na paměťovce ?
  • 0

#14 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 14:20

Ve složce \garmin\FAM_4500 jsou img soubory pro MapSouce (NE pro použití přímo v GPS...). MapSouce je obecný mapový software pro správu map, tvorbu bodů a tras od Garmina. Bývá součástí instalačního programu pro konkrétní mapy Garmin. Pokud ho nemáš nainstalovaný, tak je volně tady: http://www8.garmin.c...t/mappingsw.jsp
Pak teprve instaluj mapu...v MapSource ji pak uvidíš a můžeš s ní pracovat...označit a poslat na kartu do GPS. Ta bude pak na kartě jako soubor "gmapsupp.img".
Oregon nemám...nevím jaká je adresářová struktura na kartě kterou používá. Pokud si to ale zjistíš, a "gmapsupp.img" nahraješ správně tak pak už stačí jenom vložit do GPS a zapnout.
  • 0

#15 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 14:35

No, samotný MapSource z tohoto souboru ale nenainstaluješ ;) Protože je to vlastně jen "update", máš to tam i napsané, viz "WARNING: This software will not work unless you already own a MapSource product." Existuje způsob jak to udělat, ale to sem psát nebudu...
  • 0

#16 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 15:51

Existuje vždycky řada způsobů...tady je třeba volně ke stažení neuzamčený gmapsupp.img soubor přímo do Garmina free mapy GPSforum Topo Slovakia v2:
http://www.ulozto.cz...slovakia-v2-zip
Garminova mapa Slovakia Topo v3 je sice lepší, ale i toto se dá....
  • 0

#17 vitrelec

vitrelec

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 July 2011 - 17:19

Díky moc...už to šlape krásně ;) a já se poroučím a jdu lovit kremnicuu :)
  • 0

#18 Ajmi a Toko

Ajmi a Toko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2012 - 13:12

Také mám dotaz k oregonu 450...asi nejsem moc technický typ. Když nahraji keš do přístroje a keš je třeba mysterka a ja chci vložit souřadnice finalky, tak dám zadat další úsek. Jde to pak nějak přejmenovat nebo udělat něco, aby když tam vložím souřadnice další vyluštěné mysterky, tak aby se mi ty první nevymazaly? Není nějaký speciální návod pro geocaching? :)
  • 0
Hafanteam

#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2012 - 13:18

Ajmi a Toko napsal/a:
Také mám dotaz k oregonu 450...asi nejsem moc technický typ. Když nahraji keš do přístroje a keš je třeba mysterka a ja chci vložit souřadnice finalky, tak dám zadat další úsek. Jde to pak nějak přejmenovat nebo udělat něco, aby když tam vložím souřadnice další vyluštěné mysterky, tak aby se mi ty první nevymazaly? Není nějaký speciální návod pro geocaching? :)

tohle http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)

nepomáhá?
  • 0

#20 Ajmi a Toko

Ajmi a Toko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 02 November 2012 - 13:52

dr.vota napsal/a:

tohle http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)

nepomáhá?


ou, zkusím se tím prokousat, děkuji
  • 0
Hafanteam




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama