Přejít na obsah


Fotka

Czech pottery geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2011 - 20:32

Ahoj kačeři, Za pár dní se rozšíří netradiční série Czech geocoins o další geocoin do sbírky nebo k vypuštění na cesty. Jak už název napovídá je vyrobený z pálené hlíny. Budou vyrobeny dvě verze ( tmavá burelová 25ks a červená 50ks). Geocoin bude mít průměr 45mm tloušťku asi 10mm. Geocoin bude samozřejmě trakovatelný pouze na Geocaching.com, bez ikonky, krabička nebude chybět. Výroba není vůbec jednoduchá a doufám, že se bude "mince" líbit. Předběžná cena 180Kč. Už brzy budou i fotky vypálených geocoinů, čekám už jen na vypálení. Prozatím přikládám grafický návrh. Juraf369
  • 0

#2 LukeUp

LukeUp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2011 - 20:57

To je nezkutečné, co všechno nevymyslíš. Už se těším na další typ do sbírky. :)
  • 0

#3 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2011 - 21:35

Bohuzel skutecne. Ja se priklanim spise ke klasice. Palec nahoru bych zvednul jen pro ten kamenny, dal uz bych ale nezachazel. A kdyz uz tedy delas tyhle zvlastni coiny, proc to je bez ikony?
  • 0

#4 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2011 - 21:47

protoze vlastni ikona by snizila profit.. jak proste, mily watsone :)
  • 0

#5 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2011 - 23:32

Jo tyhle vidle.:D To me nenapadlo. A ja myslel, ze to dela pro radost.:|
  • 0

#6 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2011 - 4:10

Ju, moc se těším na další :-) Nevím jaksi, co to je burelový .. a určitě objednávám jeden kousek. Podle fotek budu vědět který.
  • 0

#7 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2011 - 17:09

Určitě objednám už teď jeden kus, podle fotek vyberu ktery...je taky dost mozny, ze pujdu do obou :-)) tesim se...
  • 0

#8 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2011 - 19:43

skoda, ze sem si jurafovych nezvyklych geocoinu nevsiml driv, ale nejspise si alespon jeden objednam (podle fotek urcim ktery)
  • 0

#9 Draconium

Draconium

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 20:13

mohu se zeptat, kdy asi budou fotky k dispozici?
  • 0

#10 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 20:34

Včera jsem předával vysušené polotovary geocoinů k vypálení. Čekám na telefon: "máš to vypálené". Hned jak je budu mít v ruce fotím a přikládám foto. Prosím o den dva strpení. Juraf369
  • 0

#11 torfi

torfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 17:03

rasg napsal:
A kdyz uz tedy delas tyhle zvlastni coiny, proc to je bez ikony?

Je jasné, že to souvisí s cenou a malým nákladem, ale je škoda, že celá (a stále roustoucí) série coinů z různých materiálů nějákou tu ikonu nedostala. O tolik držší by to snad nebylo.

Vsara napsala:
Ju, moc se těším na další :-) Nevím jaksi, co to je burelový .. a určitě objednávám jeden kousek. Podle fotek budu vědět který.

Jedna verze bude plus/mínus červená jako květináč, druhá (hlína obarvená burelem - oxidem manganičitým) může být tmavo hnědá, někdy bývá až černá (podle množství barviva a teploty pálení).

Také se těším na fotky.
  • 0

#12 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 18:01

Ahoj, Je fakt, že ikonku jsem nedával kvůli ceně. Pro informaci ikonka stojí 150 USD, což při tak malé serii zvedne cenu o 35 Kč. Myslím, že je to zbytečné zdražení. Kdyby se dala jedna ikonka dát ke všem vydaným geocoinům, tak to už by se uvažovat dalo. Juraf369
  • 0

#13 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 18:11

Noo ve chvíli, kdy si koupim kus hlíny, která byla jen strčená do pece za 180,- korun, tak mi asi o peníze moc nejde a klidně bych si těch 35 korun připlatil. Protože ta cena je už takhle nesmyslně vysoká. EDIT: Druhá věc co mě napadá je, kolik lidí si tento geocoin koupí, aby putoval. Protože vydrží 2-3 keše a praskne. Což je za tu cenu směšný.
  • 0

#14 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 29 August 2011 - 18:19

fireman.cz napsal/a:
Noo ve chvíli, kdy si koupim kus hlíny, která byla jen strčená do pece za 180,- korun, tak mi asi o peníze moc nejde a klidně bych si těch 35 korun připlatil. Protože ta cena je už takhle nesmyslně vysoká.

EDIT: Druhá věc co mě napadá je, kolik lidí si tento geocoin koupí, aby putoval. Protože vydrží 2-3 keše a praskne. Což je za tu cenu směšný.


Jestli se Ti cena nelíbí, nech ležet.
Zkus si sám udělat coin ;)
  • 0

#15 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2011 - 11:57

Ahoj kačeři, právě jsem vyzvedl geocoiny z pece. Jsou ještě trošku teplé. Trochu mě překvapila barva tmavých geocoinů. Je tam malý rozdíl v barevnosti, představoval jsem si je tmavší. Fotku pošlu později. Kdyby měl někdo zájem pošlete mi SZ s adresou.
  • 0

#16 ja05

ja05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 20:17

Z ME jsem si jeden dovezl...Díky za něj, moc se mi líbí...
  • 0

#17 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 05 September 2011 - 20:30

Zájemci o tmavé Czech pottery geocoin, prosím o strpení. Po diskuzi s kvalifikovanějšími mistry řemesla musí tmavé geocoiny ještě jednou do pece a musí se vypálit vyšší teplotou, aby byly krásně tmavé. Díky Juraf369 PS: celou sérii jste mohli vidět na ME v Nebílovech
  • 0

#18 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 06 September 2011 - 21:42

Ahojte, dneska probíhá zkušební výpal tmavých geocoinů. Sám jsem zvědaví jak dopadne a jestli teplota uvnitř žhavého pekla vystoupala nad 1100°C a burelový geocoin ztmavne tak jak má. Zítra napíšu více a přiložím zase foto výsledku. Juraf369
  • 0

#19 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2011 - 16:44

Tak jsem dneska s velkým očekáváník hrabal se zbytku popela a hledal vypálené zkušební geocoiny. Podle mě zkouška dopadla špatně a musím hledat další jiný způsob dovypálení burelové hlíny. Přikládám foto. Teplota byla asi moc vysoká. Na jednom geocoinu byl úplně přiškvařen zbytek koksu. Díky za strpení a čekání. Chci aby vypadaly k světu. Juraf369
  • 0

#20 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1158 příspěvků(y)

Publikováno 07 September 2011 - 16:46

no ja ti nevim, ale me se to libi :) libi kdyby vypadali podobne, tak bych si jeden vzal (neni to joke, opravdu to myslim vazne)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama