Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak dostat do GPS hodně keší najednou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
43 odpovědí na toto téma

#1 blop

blop

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 19:29

Zdravím, Mam Garmin GPSMAP 62, nedávno jsem si udělal Premium ucet Na GC.com a chci se zeptat jak dostanu najednou do GPS hodně kešek i s popisem,napovedou... Protože když tam mám stránku kde jsou vyobrazeny kešky tak je všechny vyberu a můžu dát stáhnout ale to je LOC. a u toho je pak napsáno ....This contains only the most basic data. Jendá se o třeba 50 keší okolo nějakého místa Nemůžu to teď zkoušet protože nemám baterky a zítra jedu pryč tak prosím o pomoc.
  • 0

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1042 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 19:35

Prostuduj si "PQ", neboli "Pocket Queries" - vygeneruješ na stránkách, stáhneš soubor (GPX) a nahraješ do GPS. Baterky na to nepotřebuješ, GPS se napájí přes USB kabel z PC. Ale na odlov je pak potřebovat budeš, měl by sis je pořídit ;-)
  • 0

#3 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 19:35

blop napsal/a:
Zdravím, Mam Garmin GPSMAP 62, nedávno jsem si udělal Premium ucet Na GC.com a chci se zeptat jak dostanu najednou do GPS hodně kešek i s popisem,napovedou... Protože když tam mám stránku kde jsou vyobrazeny kešky tak je všechny vyberu a můžu dát stáhnout ale to je LOC. a u toho je pak napsáno ....This contains only the most basic data.

Jendá se o třeba 50 keší okolo nějakého místa

Nemůžu to teď zkoušet protože nemám baterky a zítra jedu pryč tak prosím o pomoc.

Vyuzij moznost generovani pocket query
http://wiki.geocachi...ki/Pocket_Query
  • 0

#4 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 19:39

blop napsal/a:
... jak dostanu najednou do GPS hodně kešek i s popisem,napovedou...

Jako PQ stahnes...
http://wiki.geocaching.cz/wiki/PQ
Pak pouzijes Geoget napriklad...
http://geoget.ararat.cz/
A vyexportujes ve vhodnem formatu, pokud chces opravdu nejake vetsi mnozstvi najednou jako POI...
  • 0

#5 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 19:47

bender-king napsal/a:

blop napsal/a:
... jak dostanu najednou do GPS hodně kešek i s popisem,napovedou...

Jako PQ stahnes...
http://wiki.geocaching.cz/wiki/PQ
Pak pouzijes Geoget napriklad...
http://geoget.ararat.cz/
A vyexportujes ve vhodnem formatu, pokud chces opravdu nejake vetsi mnozstvi najednou jako POI...

Se s tím učí pracovat a spěchá a ty tu harašíš s GG? To bych ti teda pěkně poděkoval.
  • 0

#6 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 233 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 20:09

motty.rt napsal/a:
Se s tím učí pracovat a spěchá a ty tu harašíš s GG? To bych ti teda pěkně poděkoval.

Tak kdyz je geocaching.com ted down, ma spoustu casu si s tim geogetem hrat :D
A nemluvim o nicem slozitem... jen pouziti vhodneho exportniho filtru...

Tak tedy, nainstalovat geoget a tento plugin: POI Garmin
Ulozit do nejake slozky stazene PQ, V geogetu dat soubor, import, import slozky. Ve vyslednem seznamu vyfiltrovat co nechce, pomazat radky, pripadne nastavit filtr (F2) a pouzit ho (F5).. A dat Soubor-> Export ->Export, vybrat ten Garmin POI format... a s tim POI loaderem ho nahrat do GPS...

Slozite?
  • 0

#7 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 28 August 2011 - 20:24

bender-king napsal/a:

motty.rt napsal/a:
Se s tím učí pracovat a spěchá a ty tu harašíš s GG? To bych ti teda pěkně poděkoval.

Tak kdyz je geocaching.com ted down, ma spoustu casu si s tim geogetem hrat :D
A nemluvim o nicem slozitem... jen pouziti vhodneho exportniho filtru...

Tak tedy, nainstalovat geoget a tento plugin: POI Garmin
Ulozit do nejake slozky stazene PQ, V geogetu dat soubor, import, import slozky. Ve vyslednem seznamu vyfiltrovat co nechce, pomazat radky, pripadne nastavit filtr (F2) a pouzit ho (F5).. A dat Soubor-> Export ->Export, vybrat ten Garmin POI format... a s tim POI loaderem ho nahrat do GPS...

Slozite?


Boha jeho, ček chce pár keší (tudíž sosnout gpx a nahrát) a ty tu strašíš s exportem do poi :-D :-D
  • 0

#8 blop

blop

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 11:34

tak mam udelanej PQ je to soubor .gpx a nevim do jaky slozky ho dat aby to fungovalo...
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 11:46

Obecně by se měl dát ten GPX otevřít v Mapsource a pak připojit navigaci a v Mapsource dát Odeslat do GPS. Ale u Oregona ho stačí připojit jako flash disk a ten GPX zkopírovat do složky, která se (překvapivě) jmenuje GPX. Jak to má GSmap si zjisti, ale ten první způsob by měl jít určitě.
  • 0

#10 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 11:48

Připojíš Garmin k počítači přes kabel, otevře se ti v Tento počítač, vybereš navigaci složka GARMIN, podsložka GPX. Tam to ulož.
  • 0

#11 blop

blop

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 12:05

Jo to jsem zkoušel. Už sem přišel na to co je špatně- omylem sem si vygeneroval kešky sem našel, nechápu to a teď to znova nejde. To je jedno dam si tam kesky jednotliva a az prijedu tak se to naucim :-). Díky!
  • 0

#12 L.a.u

L.a.u

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)
  • LocationKolín

Publikováno 29 August 2011 - 12:10

Kdyz mi das dostatecne info, "vygeneruju PQ" z Geogetu. Mám staženou celou ČR, aktualizace k 7.8.2011. EDIT: Jsem asi nepochopila, co mu nejde. Já myslela, že mu nejde vygenerovat nový GPX soubor.
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 29 August 2011 - 12:14

Smaz ten soubor v /garmin/gpx, restartuj gpx (odpoj od PC, zapni, vypni, pripoj k PC), nahraj ho tam znovu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 misuli.j

misuli.j

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 01 September 2011 - 13:43

Mám stejný problém. Dřív jsem v pořádku provedla export do oregona a teď se mi v gps neukládají keše jako poklady, ale jen body bez ničeho, pouze s názvem a souřadnicema. Není to tím, že mám nově pm na zkoušku na měsíc? Už jsem zkoušela všechno možné, ani když dám na gc.com send to gps, tak se mi neukáže v pokladech... Nechápu proč najednou... :-(
  • 0

#15 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 02 September 2011 - 6:39

misuli.j napsal/a:
Není to tím, že mám nově pm na zkoušku na měsíc? ... Nechápu proč najednou... :-(

A v okamžiku generování jsi ještě byla PM ?
  • 0

#16 kommin

kommin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2012 - 11:29

Nějak jsem nepochopil jakým způsobem to PQ stáhnout keše mi to vygenerovalo , ale soubour mi email nedosel ani to nejde zadnym zpusobem stahnout.
  • 0

#17 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2012 - 15:16

Gpsmap62 je můj druhý Garmin a oproti předchozímu Edge605 se s ním zachází trochu jinak. Tak popíšu SVOJE spíš ZAČÁTEČNICKÉ postupy, žádné pokročilé finesy. Pojme to myslím 2000 vlastních bodů, mimo to se nahrávají poklady a ještě mimo to POIloaderem od Garminu (volně stahnutelný) jiné body zájmu (bankomaty, rozhledny, hrady, radary ...). To poslední je na webu ke stažení v různém množství, kvalitě a aktuálnosti. Vlastní body - waypointy, parkoviště, podezřelá místa, vypočtené stage atd., kterých nemám přes 2000 nyní edituji v jediném souboru GPX programem MapSource. BaseCamp asi jde taky použít. Pocket query mám nadefinované kruhy Praha (max.1000 keší), Chalupa a trasový cesta na chalupu (5km na obě strany). Když někam jedu, včas si předem nadefinuji odpovídající PQ a naplánuji, kdy se má generovat. (zároveň si můžu jako PM nastavit i notifikace v dané oblasti) Vygenerují se vždy 2 soubory - kešky a pomocné body. Pozor - jako poklady lze použít jen ty kešky, pomocné body jsou brány jako vlastní body a počítají se do limitu 2000. Do navigace se GPX soubory nahrávají do adresáře \Garmin\GPX\. - --- Připojím k počítači, vymažu komplet adresář. - Nahraju všechny GPX s poklady (ne ty pom. body) a nechám doběhnout. - Až je nahráno, naláduju svoje body z MapSource. - Až je nahráno, odklepnu, odpojím, nastartuju. Pak mám v navigaci svoje body se svými poznámkami i všechny poklady ze všech PQ - ty jsou v samostatném seznamu. Ten seznam má na sobě menu nápověda, listing, logy, nalezeno ...
  • 0

#18 jira_k

jira_k

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2012 - 15:20

kommin napsal/a:
Nějak jsem nepochopil jakým způsobem to PQ stáhnout keše mi to vygenerovalo , ale soubour mi email nedosel ani to nejde zadnym zpusobem stahnout.

Stránka GC s Pocket query má nahoře druhou záložku - PQ ke stažení.
Mně malé PQ chodíá v mailu, větší jen avizací a musím odtud stahnout.
Taky upozorňuju na přehledové stránce PQ na zatržítka, kdy se bude generovat.


A při ladění PQ na používání náhledu, co se vygenerovalo, třeba i ve spojení s mapou v druhém kroku.
  • 0

#19 Stavnatka

Stavnatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2012 - 16:09

kommin napsal/a:
Nějak jsem nepochopil jakým způsobem to PQ stáhnout keše mi to vygenerovalo , ale soubour mi email nedosel ani to nejde zadnym zpusobem stahnout.


Tak to jsme na tom úplně stejně....
  • 0

#20 Stavnatka

Stavnatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2012 - 16:19

a co tady píšee je pro mě úplná španělská vesnice... furt nějaký stahování a tak. Já jsem vůbec ráa, že se mi podařilo nějakým zázračným způsobem zprovoznit gps. Kdo poradí člověku, co s počítačem skoro neumí?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama