Přejít na obsah


Fotka

Moravskoslezský geocaching ...aneb za poklady Moravskoslezského kraje!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
334 odpovědí na toto téma

#21 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 20:50

geonautek napsal/a:
Vadí někomu dublované keše? Přece vás nikdo nenutí lovit obě.
Můžete si ulovit tu, která se vám zdá hezčí nebo bližší nebo snadnější nebo bůhvíco ještě.
A v tom je ta krása GC.

A znáte to přísloví o tom co se stane když dva dělají totéž?



Jojo, jenže já čekala, že když to má zviditelnit nová místa, tak to taky na nějakých nových místech bude a to co dneska vyjelo je téměř všechno už na místech, kde něco je, takže v čem je ta novinka?
Mudlové se podle mě kvůli tomu na GC přihlašovat nebudou a kačeři by to našli kvůli jiné keši, takže zase jen body (v lepším případě).
  • 0

#22 pe3cek

pe3cek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 21:04

Ahoj,
tak jsem si v google zkusil najít, co se kde píše o MSGC.cz tedy Moravcskoslezském geocachingu a... nestačím se divit.

Dám zde oficiální stanovisko, které posílám i šťouralům mailem:

Za 1) cache jsou všechny minimálně velikosti regular naplněné zajímavými předměty pro cachery

Za 2) cache jsou na zajímavých místech a se zajímavou tématikou

Za 3) Tě nikdo nenutí na ně chodit

Za 4) Pokud je budeš navštěvovat a budeš hrát i hru o razítka, máš možnost zadarmo soutěžit o věcné ceny.

A konečně za 5) i přesto, že to je částečně hrazeno z fondů EU..., ale jedná se o sport a buďme rádi, že na něj někdo přispěl. Vždyť třeba do fotbalu a jiných sportů tečou z městských a státních pokladen miliony a nikdo se nad tím nepozastavuje! Celé koncepci se věnují ostřílení cacheři a dělají to tak, aby to většinu bavilo.

A za 6) pokud se podíváte na mapu geocachí i z historického hlediska, ož se mi párkrát stalo, že jsem jel na "novou" cache na stejné místo, kde jsem už kdysi byl. A co, jel jsem. Protože některá místa stojí za to navštívit i víckrát. Cache jsou rozděleny do tématických okruhů a ta místa byla pečlivě vybírána. Pokud někde cache poblíž je, není v kolizi a tudíž je publikována v souladu s pravidly. Vás nepotěší při návštěvě jedné lokality víc bodíků a hezká, velká, plná cachule?

Tedy kritiku budeme přijímat až si sami zkusíte založit třeba jen desetinu cachí, než bude tento projekt obsahovat.

Za msgc.cz jeden z realizátorů: Pe3cek
  • 0

#23 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 21:28

u nás se zas tak moc nedubluje:) není ani tak moc co. Už jsem si byla něco odlovit, dublování mi neva - jsou to dva body jednou ranou. Kdo nechce, ať nechá být - já su ráda, že na "vyčištěné" frekventované trasy jsou nové přírůstky;)
  • 0

#24 tim55

tim55

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 22:28

Dnes jsem si přečetl všechny publikované listingy a odlovil první keš z projektu msgc a mám z toho dobrý pocit. Objevila se série kvalitních keší, jak zpracováním listingu, tak vybavením a umístěním krabic v terénu, mající jasnou koncepci a čistou "firemní kulturu". Pokud někdo vytýká projektu "komerčnost" nebo "GC za prachy", tak ať si uvědomí, že samotný projekt Groundspeaku má přesný business plán, na který jsou napojeny další a další kšefty. Těch pár profesionálních rejpalů nebo zhrzených konkurentů se vždycky najde a poznámka o "sousedovic koze" už v některém z logů taky padla. Pe3cek to za tým realizátorů napsal jasně a srozumitelně. Čas ukáže. A do té doby si každý může vybrat kam chce jít, co a kolik toho chce odlovit. Já zatím dávám palec nahoru.
  • 0

#25 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 22:48

pe3cek napsal/a:
Za 3) Tě nikdo nenutí na ně chodit

:D

(proti projektu ale celkově nic nemám)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#26 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 22:59

pe3cek napsal/a:
...
Tedy kritiku budeme přijímat až si sami zkusíte založit třeba jen desetinu cachí, než bude tento projekt obsahovat.

Se vším bych i souhlasil, ale tohle je opravdu dost drsná věta.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#27 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 4:23

pe3cek napsal/a:
Za 4) Pokud je budeš navštěvovat a budeš hrát i hru o razítka, máš možnost zadarmo soutěžit o věcné ceny.

A konečně za 5) ... Vždyť třeba do fotbalu a jiných sportů tečou z městských a státních pokladen miliony a nikdo se nad tím nepozastavuje! Celé koncepci se věnují ostřílení cacheři a dělají to tak, aby to většinu bavilo.

Tedy kritiku budeme přijímat až si sami zkusíte založit třeba jen desetinu cachí, než bude tento projekt obsahovat.
Pe3cek


V noci mě probudil varovný signál v hlavě. Pouštím si TV, a ejhle, v repríze 24 se mluví o GC MSK. A je to tady, napadlo mě, konečně vím, kam směřuje část mých daní a daní mého přítele George z Francie, který stále hudrá na to, že nezbývají peníze na pořádnou údržbu pařížského metra.

Když to tady tak čtu, tak zjišťuju, že se vlastně nic moc neděje, že je to vlastně v pořádku, nic nového pod sluncem. Komerčních aktivit v GC je plno, dublování nevadí, můžu zadarmo soutěžit o ceny a do jiných sportů tečou miliony - proč tedy ne do GC.

Asi jsem strarej, blbej a nerozumím pokroku, ale to co mě na GC zlákalo bylo to, že do toho strkám svoje vlastní peníze a objíždím krabky, které tam ze své vůle a za svoje peníze strčil někdo podobně postiženej, protože mi chtěl ukázat nějaké zajímavé místo, nebo jenom nabídnou bod.

To už dávno není pravda, takže ze mně mluví jen mrzutost z předčasného probuzení. Přesto pořád vidím rozdíl mezi různými komerčními aktivitami v GC a v utrácení veřejných peněz. To by být nemělo - s tím ale bohužel nic neudělám. A taky bych nechtěl aby se z GC stal fotbalová liga, ani přebor - s tím taky asi nic nenadělám.

Takže všem přeju krásné zážitky na MSK sérii a příště nějaký velký EU powertrail - třeba z Čiernej pri Čope do Brestu, ať to stojí za to.

Kešek jsem založil přes 70, takže jsem se zde snad mohl vypsat.
  • 0

#28 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 6:18

No tak zprvu jsem myslel, že je msgc něco jako Winecaching, propagační akce s vlastními krabičkami parazitující na "moderním a úspěšném" geocachingu.
Ale jak jsem tak koukal, když začaly chodit notifikace, a byl jsem už informovanější chvíli před tím, jde o akci pod křídly GC.com a to je, alespoň pro mne, hned jiné kafe, zvláště když je jedním z pachatelů pe3cek.
Ano, jsem lama... :P
Teď moje prvotní zděšení beru zpět.
  • 0
Tuž tak:

#29 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 6:29

RaRoch napsal/a:
To už dávno není pravda, takže ze mně mluví jen mrzutost z předčasného probuzení. Přesto pořád vidím rozdíl mezi různými komerčními aktivitami v GC a v utrácení veřejných peněz. To by být nemělo - s tím ale bohužel nic neudělám. A taky bych nechtěl aby se z GC stal fotbalová liga, ani přebor - s tím taky asi nic nenadělám.


RaRochu, nabídnu ti trochu jiný pohled: s kolegy jsme byli na jednání jakési regionální rady obcí v Boru u Tachova. Viděli geocaching, viděli turisty, které přitahuje, a věděli, že z rozvojových programů EU mohou získat peníze. Tak si vymysleli vlastní geocaching, tj. vlastní server, vlastní krabičky a půjčování GPS v infocentrech. Takové objevování kola, vymýšlení naší malé hry pro ty, co tu velkou hru nehrají.

Nevím, jak nakonec celá ta myšlenka dopadla, zda si ji nechali rozmluvit či ne. Ale ve světle takových úvah si myslím, že může být - v realitě tohoto světa a jeho fungování - lepší, když peníze na rozvoj turistických aktivit podobných geocachingu potečou ke kačerům a povedou k nárůstu počtu krabiček, než když budou naprosto vyhozeny na zcela zcestné projekty. I geocaching může vést k oživení turistického ruchu a dát tak práci lidem v mikroregionu.

Komerce je na geocaching navázaná hrozně, jen my, zakladači kešek, z ní nějak neprofitujeme =) Naopak jsme ti, na kterých se také vydělává =))

Zcela jinak se koukám na duplikaci keší - to je zbytečnost, která možná naznačuje bezradnost nebo pohodlnost autorů při hledání zajímavých míst.
  • 0

#30 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 6:51

Ony "komerční" jsou ve své podstatě všechny kešky umístěné např. na zdech různých úřadů, přímo uvnitř nějakých atraktivit (např. keška na Nové radnici v Ostravě) - všechny tyto kešky přitáhnou na tato místa nové lidi, kteří dají i něco vydělat lidem okolo, navíc všechny tyto typy kešek mohly vzniknout a fungují jen se souhlasem příslušných institucí Navíc toto je určitě 100x lepší než různé imitace geocachingu a že jich jsou desítky. Osobně bych sice uvítal i kešky na méně známých atraktivních místech, ale zatím byla vypuštěna jen 1/10 kešek tohoto projektu, takže je těžké předčasně soudit.
  • 0

#31 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 7:52

AHA & team napsal/a:
RaRochu, nabídnu ti trochu jiný pohled: ...
I geocaching může vést k oživení turistického ruchu a dát tak práci lidem v mikroregionu.


Díky za jiný pohled.
Já to chápu - já chápu vlastně skoro všechno :). Jen se mi všechno nemusí úplně líbit.

Ta věta o oživení turistického ruchu je podle mne velká iluze. Rozhodně to není tak, že by kačeři u každé kešky vyhledávali nejbližší osvěžovnu nebo penzion :D.
  • 0

#32 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 7:57

AHA & team napsal/a:


kdyz mne to prijde trochu jinak: kraj zcela logicky usoudil, ze zavede-li si vlastni schranky mimo gc, tak z toho kouka celkem prd - lidi to prilaka minimum (koho zajima dalsi x-ta verze "neco"cachingu, ze jo) a penize se na vlastni projekt budou ziskavat mnohem hur, nez kdyz se zastiti proflaklym gc. no takze to je tedy na gc.com a ted nastava ten podiv - proboha to na zakladani kesi museji jit penize, kdyz kesi vznika diky hracum hromada a nemyslim si, ze by nekde byl v dnesni dobe nedostatek? (kdyz to reknu jinak - tak ja teda pracuju na to, aby se penize pouzily mimo x jinych kravin a cernych der i na to, ze se zalozi 100 novych krabicek? kdyz uz je ani neni kam davat? no potes koste :D. a jak pise raroch - za chvili na uradech zjisti, ze nejvice lidi prilakaji powertraily a zacnou je tedy zakladat :P- verte mi, s tim urcite nekdo prijde, to je zatim velice opomijena oblast ;). kazde jen trochu turisticke mestecko bude mit kolem sebe silnicni kruh z pixel po 160m. a az ty krabicky bude mit nalezeny dostatecny pocet lidi, tak je archivuji a ty lidi pak prijedou zase na nove publikovany powertrail :D)

dalsi nestastna zamotanost mi prijde tim - soudim podle toho, co zatim vyslo - ze kraj chce mit jakoby vlastni sit kesi, kterou pokryje svoje vytipovane dulezita mista, bez ohledu na stavajici krabice, jako by jel svuj vlastni system. ale vzhledem k tomu, ze nejede ten vlastni system ale gc.com, tak nastava to dublovani, protoze je jedno, ze uz tam krabicka je, oni potrebuji do site vlastni krabicku a to mi zase prijde jako nesmysl vzhledem ke geocachingu.

edit: hlasim, ze jsem si spocetl 101 zalozenych kesi, tak snad jsem se kvalifikoval do moznosti psat :)
  • 0

#33 jjapan

jjapan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 8:27

Co se stane z těmi keškami až přestanou téct peníze z EU??? Bude jejich opravu kraj sám dotovat? Určitě si nějakou keš taky odlovím. Tímto za ně dík, ale nemyslím si, že to je ten správný směr, kterým by mněl geocaching jít. Už se těším až někdo bude psát, že se dozvěděl, že se mají sbírat razítka. In: GC Out: razítko MSGC a owner bude nechávat vyrábět razítka jak na běžícím pásu :D:D:D
  • 0

#34 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 9:03

no já včera z toho razítka málem maturovala, mít takové jako vlastní, tak se na PT omyju :D:p Jen jsem nevěděla, jestli z té hromady CWG si můžu jedno jen tak vzít, nebo měnit - nakonec jsem měnila. Jo a už tam byl i GC - toho bych se asi zatím bála...
  • 0

#35 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 9:23

Podle toho co rikal Pe3cek na "Jak se pali CWG" tak se pocita s tim ze tyhle CWG si lidi budou a muzou brat bez vymeny a je v planu je pravidelne doplnovat (taky to je duvod proc jsou ty kesky takhle velke regularky aby v nich mohla byt dostatecna "zasoba".)



myspsb napsal/a:
no já včera z toho razítka málem maturovala, mít takové jako vlastní, tak se na PT omyju :D:p

Jen jsem nevěděla, jestli z té hromady CWG si můžu jedno jen tak vzít, nebo měnit - nakonec jsem měnila. Jo a už tam byl i GC - toho bych se asi zatím bála...


  • 0

#36 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 9:28

Dain a Olik napsal/a:

AHA & team napsal/a:


kdyz mne to prijde trochu jinak: kraj zcela logicky usoudil, ze zavede-li si vlastni schranky mimo gc, tak z toho kouka celkem prd - lidi to prilaka minimum (koho zajima dalsi x-ta verze "neco"cachingu, ze jo) a penize se na vlastni projekt budou ziskavat mnohem hur, nez kdyz se zastiti proflaklym gc. no takze to je tedy na gc.com a ted nastava ten podiv - proboha to na zakladani kesi museji jit penize, kdyz kesi vznika diky hracum hromada a nemyslim si, ze by nekde byl v dnesni dobe nedostatek? (kdyz to reknu jinak - tak ja teda pracuju na to, aby se penize pouzily mimo x jinych kravin a cernych der i na to, ze se zalozi 100 novych krabicek? kdyz uz je ani neni kam davat? no potes koste :D. a jak pise raroch - za chvili na uradech zjisti, ze nejvice lidi prilakaji powertraily a zacnou je tedy zakladat :P- verte mi, s tim urcite nekdo prijde, to je zatim velice opomijena oblast ;). kazde jen trochu turisticke mestecko bude mit kolem sebe silnicni kruh z pixel po 160m. a az ty krabicky bude mit nalezeny dostatecny pocet lidi, tak je archivuji a ty lidi pak prijedou zase na nove publikovany powertrail :D)

dalsi nestastna zamotanost mi prijde tim - soudim podle toho, co zatim vyslo - ze kraj chce mit jakoby vlastni sit kesi, kterou pokryje svoje vytipovane dulezita mista, bez ohledu na stavajici krabice, jako by jel svuj vlastni system. ale vzhledem k tomu, ze nejede ten vlastni system ale gc.com, tak nastava to dublovani, protoze je jedno, ze uz tam krabicka je, oni potrebuji do site vlastni krabicku a to mi zase prijde jako nesmysl vzhledem ke geocachingu.

edit: hlasim, ze jsem si spocetl 101 zalozenych kesi, tak snad jsem se kvalifikoval do moznosti psat :)



Pod tohle bych se podepsala, ale ještě jsem nezaložila dost keší :D:D:D:D
  • 0

#37 BOSOCZ

BOSOCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 10:06

Taky se podepisuju pod výše podepsaný příspěvek :)
  • 0

#38 Minas

Minas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 13:00

Hehe, teď jsem v rádiu Čas Rock zaslechl, že se od včerejška pořádá Moravskoslezský geokoučink :D :D :D
To jsme to dopracovali :D To abychom se příště nedivili, že byl zaveden geogaučink - lovení bodů z pohodlí pohovky :D
  • 0
Nokia 3110c + Qstarz BT-Q818X + Handy Geocaching

#39 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 13:28

Pe3cek-ovi a všem "ostříleným" moravskoslezským geocacherům přeji hodně úspěchů v jejich konání. Dovolím si jen drobné povzdechnutí daňového poplatníka: Tak na tohle své peníze státu ani EU nedávám. Nehledě na to, že aby se 100 Kč z mých daní použilo na výrobu jedné keše, tak 900 Kč spotřebují cestou různé úřady, agentury, konzultanti a zprostředkovatelé. Já vím, není to první ani poslední projekt tohoto typu, a najde se spousta daleko větších nesmyslů... No nic, už mlčím.
  • 0

#40 beeuskadawe1

beeuskadawe1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 13:35

Keší jsme založili málo, ale protože vlastně nejdu kritizovat... B):D Pro mě je důležité, že - je to oficiální součást GC.com, tyto kešky "svítí" na geomapě, jsou schvalovány stejným retrívrem jako všechny ostatní, nejsou to rychlokvašky a listing mají propravcovaný lépe, než mnohé díkzabodky. Snad i trackovatelné předměty budou mít stejnou šanci putovat jako v "ofiko" keších. A že jde o snahu MSK zviditelnit místa a rozjet turismus - na tom je snad něco špatného?
  • 0
statusbar
GOOGLOVAT UMÍME :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama