Přejít na obsah


Fotka

server cwg.maxinoha.cz je z důvodu protestu mimo provoz


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
39 odpovědí na toto téma

#1 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2011 - 22:54

Co se to děje? Něco mi uniklo? :o
  • 0
mishiczka1

#2 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2011 - 22:58

http://www.geocachin...rt=&rowstart=40
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#3 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2011 - 23:05

Tyhle demonstrace kazdeho jen otravuji. ;o)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#4 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2011 - 23:06

No taky jsem na to koukal, ale nechápu, proč to mají odnášet kačeři, kteří s tím nemají nic společného... Ale nic. Nechci tu žádný flame. Prostě mě jen mrzí, když vidím na profilu "vymřelá cwg"...:-/
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#5 Opicakuz

Opicakuz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 0:14

Tyhle vaše žabomyší spory nikomu neprospívají...
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#6 mishiczka1

mishiczka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 7:57

Přečetla jsem si skoro celou sáhodlouhou diskusi na téma ME Nebílovy, jsem z toho rozčarovaná. Vlastně je mi fuk, co tam řešíte, ale proč to mají odnášet nevinní lidé? Na eventu jsem nebyla, na ksichtoknihu nechodím a na zelenině jsem ty fotky s TN viděla. Nemám zájem si je opisovat a logovat něco, co jsem neviděla. Ale přijde mi přinejmenší nefér trestat majitelé CWG. Vždyť o ně tam vůbec nejde, tak proč? Rada pro další ME : zakažte fotografovat v místnosti plné coinů stejně jako je to v muzeích a galeriích. Jak jednoduché. Nevím, jestli to jde, ale když už seznam, tak s programem, ve kterém si jako uživatel zvolím univerzální log dle svého a aniž bych viděla TN samotných coinů a TB, tak by mi akorát bylo posláno vygenerované jedinečné heslo, na jedno použití a za účelem zalogování všech coinů vystavených na eventu. Maxinoho, nezatahuj do toho prosím nás ostatní. Je dost lidí, kteří sem nechodí nebo na eventu nebyli a neví o co jde a na tvém webu se akorát dozví a 404 Not Found error a pokud si chce prohlédnout profil, uvidí místo každého kolečka cosi o protestu. Bez vysvětlení.
  • 0
mishiczka1

#7 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 8:13

mishiczka1 napsal/a:
zakažte fotografovat v místnosti plné coinů stejně jako je to v muzeích a galeriích. Jak jednoduché.

To je ale taky kolektivní trest.
Ono by stačilo, aby se jistí lidé chovali dle dobrých mravů a nešířili informace přestože si to ten koho se to týká výslovně nepřeje.

A ještě si neodpustím jedno rýpnutí pro dnešní den:
Bod za discovernutí je bezcenný bod!
  • 0

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 9:11

V profilu, v počtu logovaných trackables, se ale discovered objevuje, ne?

V případě, že ano, je Smogeův výkřik o bezcennosti jen plácnutí do vody. Bezcenný je pro něj, ale on si takové neloguje, takže se ho to týká jen principielně a hierarchicky - tedy že "v žebříčku s ním" jsou i tací, co na body vyvinuli jiné úsilí než on.
To sice beru, ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat :(

Myslím, že třeba já mám v profilu tolik odlovených keší, pro které se muselo jít několik hodin až dnů, jako málokterý Čech; přesto, nebo právě proto, nemám ještě ani první tisícovku. Co to tedy vypovídá? Jak takové body odlišit?

JÁ to odliším. Pro mě to JE důležité. Ví to ještě kamarádi. A to je tak všechno.

Ovšem stejně tak já nevím, jak nalovili BODY ostatní, co znám jen podle profilů. Nemám JAK zjistit, jestli jsou to tradičky hluboko v lesích a na vrcholcích hor, anebo díkyzabodovky nebo dokonce faky. Nevím, jestli trackables drželi v ruce, poponesli z jednoho světadílu na druhý anebo opsali ze seznamu z ME nebo dokonce z fotky.

Osobně jsem discoveroval na svém prvním eventu kdysi dávno a rozhodl se, že ta hodina ztracené zábavy s kamarády mi za to skutečně nestojí. Loguji jen to, co potkám v keši nebo na lovu. Sami jsme pustili přes dvacet cestovatelů a tak jednoznačně vím, jaké logy ownera potěší. BTW, právě mi chodí haldy discovered mailů z ME.

Stejně tak CWG. Je to krásná věc, ale hned zezačátku jsme si řekli, že pro nás mají cenu jen ty, které odlovíme v keši - anebo cestou :) Tak také trvalo přes rok, než jsme našli CWG kamaráda, co se s ním vidím dvakrát do měsíce a který od nás CWG dostal hned a jako první, jen co nám poštou přišly. On je sběratel.

Samosebou to nejsou nějaká striktní pravidla, přece nepošlem k čertu kačera, co nás osloví s CWG v ruce anebo co se pochlubí coinem na dlani. Naopak.

Ovšem jestliže tyto informace nejsou exaktní, nejsou veřejné a zjistitelné a nejsou specifikované jejich etické či přijatelné normy, mají cenu opět a jen pro toho, koho se bezprostředně týkají.

Vše, co zbývá, jsou body. Hm.
Hele, taky je sleduju, ale bohužel právě pro jejich specifika je nelze nijak striktně porovnávat. Prostě to nejde.

Jiná věc je slušnost, ta pořád omílaná a zneužívaná konstanta mezilidských vztahů. Chápu, že logovat stovky kódů z ME je opruz, a ještě větší je jejich shánění, opisování. V tom počtu je to téměř nemožné. Chápu, že seznamy či fotky hodně pomůžou. Na druhou stranu, jak se to liší od náhodného vygenerování řady čísel a nacpání jich do profilu, spousta jich přece projde... nebo rovnou hacknout nějakou databázi GS a použít algoritmus. Jistě, liší; tamty kody nebyly na ME a kačer neměl ani šanci mít je v ruce. Ale: logující dle seznamů, vy si pamatujete, že jste ten a ten coin skutečně viděli, měli v ruce, discoverovali? Jaký je pak rozdíl?

Některým ownerům tohle jedno není, mají pocit, že je jejich coin jaksi "pohaněn", zešvindlován.

No a jsme u tý kardinální otázky:

Má owner, poté, co coin vypustil do světa, právo na rozhodování, jak bude JEHO coin HRÁN?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 9:17

Mně se zase nelíbí, že se satanovi nasazuje psí hlava (ačkoliv ne vždy s ním ve všem souhlasím), aniž by kdokoliv uvedl konkrétní příklad, kde ten seznam zveřejnil pro kohokoliv, případně komu se ten seznam dostal do ruky, aniž by na ME byl dotyčný přítomen ("neoprávněně").
Já o takovém případu nevím.
A znovu opakuji, pokud někdo nechtěl, aby jeho GC byly discoverovány, neměl je vystavovat, nebo měl přelepit kody, ale už vůbec je neměl vypisovat na přiložené archy.
  • 0

#10 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 9:23

dr.vota: Satan poslední dobou krapet dovyspěl a už není až takový frajer... moment, to není to slovo... fracek :D co bejval. Holt starý zlatý časy mizej... B) (ad Satan: jen fór, dobrý, jo?) a k věci: kdo je větší lump - ten, kdo údaje, informace zveřejní, anebo ten, kdo je zneužije(použije neoprávněně)? PS: ovšem i menší lump je furt lump ;) , že jo. PPS: POKUD ovšem je vůbec lump B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 9:41

Taky se mi to moc nelíbí, že kvůli GC/TB kodum je blokován zcela jiný projekt... CWG s tím nemají nic společného. Ale je to osobní rozhodnutí Maxinohy a tudíž respektuji.
  • 0

#12 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 9:44

A znovu opakuji, pokud někdo nechtěl, aby jeho GC byly discoverovány, neměl je vystavovat, nebo měl přelepit kody, ale už vůbec je neměl vypisovat na přiložené archy.

No ja bych uz rad konecne slysel, kdo ze mel namitky proti discovered. Ja jsem nenasel jedinou... ...nebo to je jen tupe opakovany blabol?

Pokud totiz vim, tak jedina namitka od casti vlastniku minci byla ta, ze nesouhlasi aby S474N siril seznam cisel jejich geocoinu.
  • 0

#13 thanyk

thanyk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 10:12

Sleduji tuto diskusi uz dlouho, ale vubec nechapu v cem je problem. 1) Byl ME s vystavou GC, kde byly volne pristupne seznamy s kody s moznosti discovered u vsech vystavenych gc. Kazdy kdo tam byl si urcite celou vystavku prohlednul a uzil. 2) Poradatele nedali kody v elektronicke podobe - to je jejich pravo, ale mohli usetrit cas jinym. 3) Domluvilo se teda par lidi a sestavilo spolecne seznam v elektronicke podobe - priznavam se, byl jsem jeden z nich, ktery drobne taky rad pomohl. Je prece nesmysl, aby kazdej si delal seznam sam, kdyz se muze spojit vice lidi v nejaky projekt a usetrit cas, abychom mohli vyrazit treba do prirody pro nejakou tu krabicku. 4) Tento seznam neni nikde verejne vystaven!! Je pouze poskytnut ucastnikum ME, ne kazdemu! 5) Nekdo jiny vystavil verejne fotky s kody (umyslene??) - to uznavam, ze je problem, ale ten se tu neresi - probira se jen dany elektronicky seznam. Tak my prosim nekdo vysvetlete, kde je problem.
  • 0

#14 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 10:21

Problém je asi u těch CWG, když konflikt je kvůli něčemu jinému. Zrovna si chceme zaevidovat nově nabyvší a nějak se nám nedaří:|. Snad se z toho Maxinoha brzo vyspí
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 10:36

Blexa napsal/a:

A znovu opakuji, pokud někdo nechtěl, aby jeho GC byly discoverovány, neměl je vystavovat, nebo měl přelepit kody, ale už vůbec je neměl vypisovat na přiložené archy.

No ja bych uz rad konecne slysel, kdo ze mel namitky proti discovered. Ja jsem nenasel jedinou... ...nebo to je jen tupe opakovany blabol?

Pokud totiz vim, tak jedina namitka od casti vlastniku minci byla ta, ze nesouhlasi aby S474N siril seznam cisel jejich geocoinu.

například:

Your log entry for the listing ... Geocoin... was deleted by Maxinoha & LennyCharlie at Thursday, 08 September 2011 23:42:29


http://www.geocachin...f4-b3874d7833cc

09/09/2011 Maxinoha & LennyCharlie posted a note for it Visit Log
Pokud vám byl u tohoto coinu smazán log, který byl nejspíše proveden logovácím programem, tak vezte že se jedná jen o mojí malou formou protestu proti verejnému šírení elektronického seznamu trackovacích císel od více jak 1500 coinu uživatelem S474N i když majitelé/vystavovatelé coinu s tím nesouhlasí.

Tem z vás, kterí logují podle svých fotografií a zápisku na papíre se tímto velice omlouvám a samozrejme, že si mužete coin znovu zalogovat. Predpokládám, že trackovací císlo znáte.

Prosím do logu uvedte jak se vám coin líbil, dekuji. Maxinoha


  • 0

#16 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 11:19

Když si tu databazi Maxinoha vytvoril tak si ji může taky smazat nebo pozastavit. Tak o co vám jde?
  • 0

#17 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 11:22

ostende napsal/a:
Když si tu databazi Maxinoha vytvoril tak si ji může taky smazat nebo pozastavit. Tak o co vám jde?

s databází cwg ať si dělá, co chce, ale nemá právo mazat discovered logy GC, které někdo viděl (discovered) a má jejich kód
  • 0

#18 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 11:24

a k cemu ti takovy discovered log vlastne je dobry? stejnak jsi ten coin nikam neposunuly, takže je to jenom číslo ve statistice
  • 0

#19 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 11:26

ostende napsal/a:
Když si tu databazi Maxinoha vytvoril tak si ji může taky smazat nebo pozastavit. Tak o co vám jde?

A nemají Maxinoha a ostende stejnou IP adresu?
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2011 - 11:45

ostende napsal/a:
a k cemu ti takovy discovered log vlastne je dobry? stejnak jsi ten coin nikam neposunuly, takže je to jenom číslo ve statistice

co kdyby sis provázal účet tady s účtem na geocaching.com? Nick "ostende" tam není, a někdo se nerad baví s anonymy.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama