Přejít na obsah


Fotka

Lidi, naucte se logovat TB a GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 11:38

Vim ze asi nic nevyresim, ale coz... Vcera jsem cely den jezdil na kole a ulozil jsem 3 TB. No a nez jsem dojel domu, tak dva ruzni kaceri grabli TBcka primo z meho uctu...prvni kacer mel nalezeno 20 kousku, tam bych to jeste pochopil, ale u druheho ktery ma skoro 900 nalezu me to lehce nakrklo. V prvnim pripade se povedlo opetovne grabnuti a spravne vlozeni, druhy TB uz byl zalogovan v nove kesi, tak jsem to nechal tak jak bylo. Je vazne tak tezke par dni pockat nez zaloguji vyzvednuti????
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#2 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 12:04

asi jo.. taky jsem jednoho upozornila, že když vzal TB jen 20min po té, co sme ho do keše dali, tak snad mohl s logováním počkat. a odpoěď? prej ho protáhnul hned keší vedle na mostě, takže je to jedno..
  • 0

#3 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 15:11

Jednou se mi stalo tohle: Moje TB taichista ulozil do kesky a nez zalogoval, tak ho Blesk_Team_Havirov zalogoval. Taichista napsal WN. Blesk_Team_Havirov TB zalogoval zpatky do kesky, z které ho vzal, potom ho z ni vzal a nakonec smazal svoje první dva logy. Teď mi to příjde směšné.:) Já loguju až doma, alespon si rozmyslim, co tam napišu a hlavně jak to napíšu. Někdy čekám i týden, než ho předchozí kačer zaloguje.
  • 0

#4 LukeUp

LukeUp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 15:22

Mě by třeba ani nenapadlo grabovat ten TB, když ho očividně ještě předchozí lovec nelogoval, ale bohužel někoho to hold napadá. Taky se mi stalo, že než jsem dojel 10 minut dlouhou cestu domu, tak ho někdo grabnul, že tam byl a předchozí nálezce ho pravděpodobně zapomněl zalogovat. Co na tohle může člověk říct? Já radši mlčel...
  • 0

#5 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 16:23

Hmmm.... za posledních 14 dní se mi to stalo u 3 TB/GC - jednou to byla trochu moje chyba, protože jsem vložil TBčko, které jsem vyzvedl v jiné části republiky a ještě jej nelogoval. Ale zbylé 2 jsem měl v inventáři a bylo jasné, že ani nemám logovány keše, kam jsem trasanty vložil - tudíž nálezcům mohlo dojít, že by mohli chvíli počkat, než zaloguji. A mimochodem - nikdo z nich neměl pod 100 nálezů.
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 17:26

V srpnu jsem byl na dovolené na Slovensku a vezl tam tři TB. Ke každému jsem připíchnul rukou psaný papír s datem, kdy budu logovat. A kupodivu všichni počkali.
  • 0

#7 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 18:06

Docela mne mile prekvapi, kdyz dalsi nalezce pocka aspon vikend, nez dojedu domu.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 18:23

Slušné je přece čekat asi týden a pak se případně zeptat mejlem.
  • 0

#9 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 18:38

Kdyz loguje pozde, tak nadavate. Kdyz moc brzo, tak zase nadavate. Porad lepsi, ze ho loguje grabnutim nez vubec.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#10 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:25

já třeba čekám týden než někdo přede mnou zaloguje a zároveň píšu ownerovi, že je TB u mě
  • 0

#11 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:37

Za poslední měsíc se mi stalo 3x že jsem vyzvedla z keše Coin a čekala více než týden, než jej tam vůbec někdo vloží na netu. A to jsem jej následující týden do jiné keše vložila s papírkem, že budu vložení logovat až se mi jej podaří z keše přes net vyzvednout. Naštěstí následující káčer byl trpělivý a počkal. Musela jsem to mailem urgovat. Teď zrovna má dcera u sebe TB a v keši, kde jej vyzvelda ještě není zalogované.
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 19:53

Prostě je třeba čekat. Kdo ví, odkud předchozí kačer je a kdy se dostane k netu. A když utečou dva týdny, nikdo nic neloguje a na maily neodpovídá, tak ho sice grabnout, ale keší ho alespoň protáhnout, aby byla zachovaná trasa.
  • 0

#13 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 20:36

ja vzdycky specham nejlepe abych logoval ten sam den abych nedostal spuca od ownera ze jsem logoval pozde:-D
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#14 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 21:03

No co, hlavně když se ví, kde předmět je, pořád je to lepší situace, než nezalogovat vůbec.
  • 0

#15 Kuprum

Kuprum

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 5:36

Lidi, naucte se logovat TB a GC, To je sice krásná výzva, ale mám dojem, že kačeři nebo spíš kačírci si ji na tomto fóru nepřečtou. S rozmachem chytrých telefonů, které rozmnožují řady kačerů nebývalou rychlostí nepostupuje souběžně jejich kultivace a seznamování se zásadami a pravidly. Teď o víkendu jsem potkal človíčka, který sice měl odloveno 80 krabek, ale vůbec neměl šajn co je to GC nebo TB a nevěděl co se s nimi dělá. Po šuplících těchto takykačerů se mohou povalovat desítky cestovatelů jen ze základní neznalosti co s nimi. Jak mezi ně dostat informace je ovšem ořech, na žádná fóra nechodí protože o nich též neví.... ;)
  • 0
Teprve nalezená krabka dává vyjížďce nebo vycházce smysl

#16 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:20

Párkrát se mi to také stalo. Vždy jsem to vyřešil tam, že jsem kontaktoval dotyčného a slušně mu vysvětlil, jaké chyby se dopustil, jak se to má správně s cestovateli dělat, a pak jsme společnými silami uvedli jejich trasu do pořádku. Nemá většinou cenu odkazovat někam, aby si sami něco zjišťovali, protože většina návody ani listingy nečte, a i ty se zabývají jen základními informacemi, tj. když najdeš cestovatele, tak ho hned zaloguj. A zatím jsem se ještě nesetkal s negativní reakcí typu "co že se mne nějakej dědek snaží poučovat". Takže asi jen taková osobní slušná osvěta může pomoci.
  • 0

#17 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 7:34

Já se přidám k předchozímu příspěvku. Vždycky jsem napsal slušný jednoduchý e-mail a bylo to vždycky OK. Výkřik tady na fóru, kam chodí tak 3% českých kačerů fakt nemá smysl...
  • 0

#18 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 7:54

Jejda, to jsou tragédie, brzo/pozdě logovaný/nelogovaný TB ... ;)
A ještě lepší jsou ti, co si určují pravidla, termíny a postup - a kolik lidí si myslíte, že se podle vašich pravidel bude řídit ? A jakým způsobem jim to hodláte sdělit ?
Není rozumnější vůbec takové věci tady neřešit, protože to nemá smysl ?
  • 0

#19 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:08

Kuprum napsal/a:
Lidi, naucte se logovat TB a GC, To je sice krásná výzva, ale mám dojem, že kačeři nebo spíš kačírci si ji na tomto fóru nepřečtou. S rozmachem chytrých telefonů, které rozmnožují řady kačerů nebývalou rychlostí nepostupuje souběžně jejich kultivace a seznamování se zásadami a pravidly. Teď o víkendu jsem potkal človíčka, který sice měl odloveno 80 krabek, ale vůbec neměl šajn co je to GC nebo TB a nevěděl co se s nimi dělá. Po šuplících těchto takykačerů se mohou povalovat desítky cestovatelů jen ze základní neznalosti co s nimi. Jak mezi ně dostat informace je ovšem ořech, na žádná fóra nechodí protože o nich též neví.... ;)


Mezi rozmachem chytrých telefonů a neznalostí kačerů není žádná přímá (i nepřímá) úměra. Za sebe musím říci, že nejraději loguju přímo na místě.

Osobně jsem už přišel o 2 TB a 3 GC (zajímavé že právě tři nejhezčí). Zbrklé logování za to jistě nemohlo.

S tou částí o ořechu ale souhlasím.
  • 0
Nepropadejte panice!

#20 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 9:07

Jak řešíte, když vám někdo grabne GC dříve než dorazíte vůbec domů. Nemůžete jej tedy ani vyzvednout, ani vložit, kam jste jej vložili fyzicky?? Grabnete jej zpět a doufáte, že ten hňup svůj bordel smaže a napraví?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama